Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8,5 mesačný synček nelozí, nedvíha riťku a ani nesedí

lulu0902
25. sep 2015

ahojte baby,uz na poradni v 7.mesiaci mi pediatricka hovorila ze cochvila by mal lozit atd.uz mame 8mesiacov aj kúsok a on vobec nič..ani náznak.všade sa len gula po celej obývačke a nič.jedine sa vie este tocit na podlahe.skusam mu ukladat hračky aby sa k nim snažil dostat,ale jemu je to jedno...začne plakat ☹ za chvilu dalsia poradna.co sa vlastne robi-ako sa postupuje ked nejde babatko v psychomotorickom vyvoji dalej?pošle nás niekam?chodíme aj na plávanie a som smutná ked ostatne deti prinajmensom sedia,niektore aj chodia...a nas len lezi...Vsetci len v okoli na mna tlačia ako by to a to uz mal vediet...Dakujem za rady a info

evittam
25. sep 2015

@lulu0902 Ahoj, tak môj starší syn napríklad neštvorkoval vôbec, hneď začal chodiť - od 10.mesiaca. Dcérka začala štvorkovať až okolo 10.mesiaca, chodiť v 14. Obe deti sú úplne zdravé a nič im nechýba. 😉

andisko
25. sep 2015

@lulu0902 ahoj, moj zacal chodit sam az ked mal 18mesiacov, co je este stale v norme. ale tlak okolia poznam 🙂 priebezne stupne zvladal celkom podla tabuliek (sedenie, 4nozkovanie, chodenie okolo nabytku atd.). ale pre istotu, ked este nechodil sam, sme isli k neurologicke. neviem odkial si, my sme boli u nas v BA. ta ho pozrela, nic ho nebolelo a povedala, ze vsetko sa vyvija dobre, mame len cakat. takze kludne sa opytaj na to pediatricky, nie je tym co stratit, ak je to dobra neurologicka. drzim palce.

darina1952
25. sep 2015

@lulu0902 ahoj, veľa detičiek zaostáva vo vývoji nie je to nič nezvyčajné. Lekárka by ťa mala poslať na detskú neurológiu - lekárka tvoje dieťa prehliadne a odporučí ti cvičenie alebo ťa pošle s ním na rehabilitácie. Tam sa zvyčajne cvičí Vojtova metóda - sú to cviky pri ktorých sa stimulujú časti svalstva v určitých polohách a pravidelným cvičením dochádza k ich zvýšenej aktivite a zosilneniu, dieťatko ich začne viac zapájať a bude robiť pokroky v sedení, lození a pod. Fyzioterapeutka ti ukáže cviky, naučí ťa ich správne vykonávať a doma budeš pravidelne s dieťatkom cvičiť; budeš chodiť pravidelne na kontroly na rehabilitáciu a k neurologičke až kým sa rozhodnú že to už nie je potrebné 🙂
Plávanie je výborné, takže v ňom pokračuj ďalej. Buď pokojná, zlepší sa to cvičením - ja som to tiež absolvovala síce s predčasniatkom, ale aj donosené detičky môžu zaostávať.

pribinak
25. sep 2015

V pondelok by som sla a vypytala si listok k neurologicke, a rozhodne by som sa nenechala uchlacholit recami, ze kazde dieta na svoje tempo a je individualne

V takomto veku by uz mal dokazat viac, moze mat ochabnute svaly a treba s nim cvicit, to cvicenie na najvacsi vyznam do 1. roka

13091991
25. sep 2015

Moja mala bude mat 16 mesiacov...zacala sa pretacat az v 9 mesiaci! stvornozkovat zacala az nedavno! chodit az ked mala nieco par dni po jednom rociku! je leniva a tazka ale na vsetko pekne prisla sama..kazdym dnom sa zlepsuje..niektore deti skratka vytrcaju z rady potrebuju na vsetko viac casu....tiez som mala stres a bala som sa tiez som hladala skusenosti tu na MK ale to bola najväcsia chyba lebo zenske ta len zhadzuju a potom mas este väčšie depky...takze kym tvoja pediatricka v tom nevidi problem tak nemusis stresovat 🙂 nas nikam pediatricka neposielala a to sme boli na tom asi ovela horsie ako vy ;)

nikuska744
25. sep 2015

Môj sa naučil sám sedieť ako 13-mesačný a chodiť ako 19-mesačný. Má krásnu rovnú chrbticu, nie ako niektoré deti, ktoré chodia ako 10-mesačné a chrbticu majú ohnutú. Tiež som stresovala. Cvičili sme vojtovku a kadejaké rehabilitácie. Neurologička nám to po 2-týždnoch stopla, že mu to nepomáha. V materskom centre sa z neho vysmievali, dokedy bude robiť húsenicu, lebo sa do 19 mesiacoch iba plazil. Neur. povedala, nechať ho tak, potrebuje čas, ide si svojim tempom. Pokiaľ má nohy a chrbticu dobrú, tak to nerieš. A hlavne si nevšímaj ostatné premúdreté mamičky. Tých je až-až. My sme nášho lákali, aby sa plazil za notebookom. Pustili sme mu rozprávku asi 2 metre od neho, a on sa za tým začal plaziť. Pomohlo.

judita2580
25. sep 2015

Môj nelozil vôbec,neskôr začal sedieť a hneď zo sedu na nohy,ako ročný začal chodiť,ale skus sa poradiť u lekára nech vás niekam pošlú,my sme boli kvôli tomu na neurologii, že neskôr aj hlavku dvihal ale nič sa nepotvrdilo,vsetko je v poriadku doteraz.

miku1
25. sep 2015

@lulu0902 Všetko čo píšeš začala moja mladšia dcéra robiť až na 1 rok. Behom týždňa sedela, lozila, postavila sa k nábytku a chodila........

adelusha
25. sep 2015

Nechceš sa pridať k skupine januárovky 2015? Ja mam presne tak isto "starého" syna a v skupine býva minimálne každý týžden takáto otázka co robia- nerobia ostatní rovesníci, možno by ta to ukludnilo ze je dosť takých deti ktoré sa tiez len plazia, alebo gulaju 🙂 a platí to ze vo veku do troch rokov môžu byt u deti veľmi veľké rozdiely vo vývine. Môj sa len plazi, este tiez nesedí, nestvornozkuje a ani ho nesilim, ked som s druhým synom chodila na rehabil. cvičenia, dokola opakovali ze nemám ho nič učiť, neposadzovat ani nevodit za rúčky, môžeš mu tým ublížiť. A ak by vás pediatrička poslala na vyšetrenie, nie je na tom nič hrozne, odborný lekár posúdi ci ma svalstvo v primeranom stave, ako piše pribinak. Ja som bola najprv na neurologii, lebo sa mu triasli končatiny, tam vylúčili epilepsiu a poslali nás na rehabilitacnu ambulanciu, rozcvičit svaly, mal ich stuhnuté 🙂

janickacrazy
25. sep 2015

@lulu0902 Moj syn začal štvornožkovať až ako 10mesačný a chodiť ako 16mesačný a doktorka povedala, že to je ešte v norme. To, že niektoré deti sedia skor je aj tým, že ich rodičia pasívne posadzujú, čo sa nemá robiť. Najskor sa má dieťa postaviť až potom nakoniec posadiť samé, to je zdravý vývoj. Ja by som na tvojom mieste ešte počkala 2 mes. a ak nezačne loziť, tak by som riešila neurologiu.

hradnapani
25. sep 2015

@lulu0902 tiez mam dieta, ktoremu to dlho vsetko trvalo. Na tvojom mieste by som sa k tej neurologicke pytala. Ak posudi, ze dieta je ok,tak sa nemusis stresovat a budes vediet, ze sa rozbehne. Ak to ok nebude, tak aspon nebudete stracat cas a moze zacat rehabilitovat. V tomto pripade by bola skoda kazdeho zameskaneho mesiaca. Nam domaca rehabilitacia (nic narocne) dost pomohla.

bearuska
25. sep 2015

Dcera stvornozkovala ako rocna a chodit zacala v 17 mesiacoch. Zistili nam miernu hypotoniu...cvicili sme trosku a teraz je dost obratna a cvici v podstate sama...

saaralota
25. sep 2015

Ahoj, žádnou paniku, pokud se ti jeví, že celkově dělá pokroky, jen si dává na čas. Syn se v 8 měsících začal otáčet, pak někdy později se plazil (přitahoval se rukama a nohy tahal za sebou), někdy po roce si začal stoupat u nábytku, v 15 měsících si začal sedat a v 17 měsících začal chodit. Pro jistotu jsme byli odesláni do rizikové poradny, kde ho shledali "lenochem", ale jinak zdravotně v pořádku 🙂

bonaqa2013
25. sep 2015

Určite k detskému neurológovi. ten to najlepšie posúdi.

simca06022011
25. sep 2015

Ak aktivne "cvici" od mala, dvihanie hlavicky a podobne veci, je akcny aj ked nelozi tak to treba prediskutovat s lekarkou... my sme ani nelozili, ani nestvornoskovali.. nic nam nechyba ;) chodit mi mala zacala skoro v 15. mesiaci.. je to individualne naozaj, podla toho ako napreduje,mozno vie ine veci.. my sme len spali :D POsuvat sa, cize nejak sa "plazit" zacala tak, ze bola "na pol" na deke, na pol na podlahe a ako sa chcela natiahnut za mnou lebo som ju volala, tak sa "smykala" na deke :D sa jej to zapacilo... a mala medzi 7-8.mesiacom presne. Cize akurat vo vasom veku. potom sa takto suchala po bruchu ale lozit vobec nelozila nikdy ;) sadla si neskoro... no neviem 🙂))) tazko radit 🙂 U neurologicky sme boli ale az ked mala cca 1,5 roka a vyskocila z postielky :D pravda je taka, ze ja somv tedy konika nepoznala :D cize som sa riadila tym co povedala lekarka a ta ma tam neposielala 🙂

simca06022011
25. sep 2015

@nikuska744 presne, treba motivovat :D

siska53
25. sep 2015

@lulu0902 nasa mama v tom veku tiez nic. Vsetko robila pozadu. Mala zisteny slabsi svalovy tonus. Tp nam ale povedali az v roku. Mali sme len plavat alebo chodit na cvicenie s detmi. Aj chodit az tyzden po 18.m.
Teraz ma 3,5r.a nic nevidno. Ako sa rozchodila, nie je poznat rozdiel medzi nou a bracekom,ktory bol tabulkovy.
Jedine,ze on bol rychlik a vela padal a padat nevedel,ona zas malo padala a padat vedela. Bola rozvaznejsia.ak by bolo daco zle tak by ta pedina upozornila. Ja som sa vzdy pytala.

alka1980
25. sep 2015

@lulu0902 ahoj toto riesim momentalna aj ja s mojim 8,5m synom.Lekarka mi povedala,ze deti si sadaju medzi 7-9m.Ale ten nas sa len pretaca,plazi.Som v sk januarovku 2015 a prave to ma depta,ze tie deti tam uz behaju.Davno sedia same,stvornochuju.Uz som dohodnuta,ze v ut idem k lekarke a smer detsky neurolog.Chcem pocut odborny nazor a ak treba zacat cvicit Vojtovku.Takze nezufajme-mozno mame doma hnilkov a salamistov v jednom.

luciannka83
25. sep 2015

môj nerobil do ukončeného 9tého mesiaca nič! Pár dní na to si sadol a začal loziť. Vobec to nevadí. Zvyknú posielať na rehabilitáciu, no nieje to potrebné, každé dieťa je iné. Ja som nešla do poradne, kým nezačal loziť, aby nás tam neposlali. AK BY zaostával nejak velmi, potom by som to riesila.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli