8 mesačná dcéra má radšej starú mamu ako mňa

ikkusa
3. júl 2012

Ahojte zienky,mam 8mesacnu dcerku a byvame v dvojgeneracnom dome s mojimi rodicmi. MOja matka je tu kazdy den a s malou mi velmi pomaha, no teraz ako je dcerka vacsia je ovela radsej s nou ako somnou. Prejavuje sa to dokonca tym ze sa aj odomna pyta k nej na ruky, ked ju vidi odchadzat rozplace sa hoci je prave pri mne. Je pravda ze ked sem moja mama pride vzdy ju vezme na ruky cize si ju akoby naucila stale mat na rukach kdezto ja ked sa prave nevenujem malej musim aj upratovat alebo varit a podobne. Cize ju niekedy necham aj hrat sa v ohradke samotnu kym ja si robim...Ale okrem toho som s nou stale...Nechapem to...Nieje nic horsie ako vidiet vlastne dieta ktore mi place na rukach ze chce ist k niekomu inemu...Uz som z toho uplne zufala...Mm mi radi aby som nedovolila svojej matke chodit sem tak casto, no ked jej to poviem urcite sa nahneva a nepride sem uz vobec...je to zlozita povaha...Nestretli ste sa s takym niecim aj vy? Ja fakt neviem co mam robit...Dakujem za kazdu radu...

luciferkax
12. aug 2012

AHoj. CHápem, príjemné to nie je, ale pozri sa na to z druhej stránky - môžeš ju pri babičke nechať kedykolvek, bez plaču. Môj prvý synček bol tiež taký, doteraz chodíme každý den ku babičke a dedkovi, lebo sa na nich vypytuje 🙂
Bez problémov tam spinká, hrá sa... Mladší sa zas totálne nalepil na mna, reveeee ako divý aj pri vlastnom ockovi 😉 😉 😉 a ísť nmiekde bez neho - je nepredstaviteľné 😀 😀 😀

sarinka123
12. aug 2012

@zuzin78 nerob to, co ti radi zuzin78, velmi ranis svoju mamu!!! Ved ani sa nenazdas, aj ty raz sama budes mat vnucatka.
Ako by si sa citila ty ?

katti77
12. aug 2012

@ikkusa moj synovec sa tak spraval ku mne, mal ma velmi rad, ked ma zbadal pytal sa ku mne na ruky, ked som odchadzala plakal, teraz mu to je uz jedno ci pridem ci odchadzam 🙂))), nemusis sa bat, ze teba nema rada, proste to ma teraz len take obdobie, neboj mama je len mama a ona to casom zisti...bud rada, ze ma tvoju mamu rada....

zuzin78
13. aug 2012

@sarinka123 Mame rozne nazory na vychovu svojich deti, a preto sme vsetci rozni. ja neodsudzujem inych vychovu a to iste cakam aj od druhej strany,. 😉 sto ludi sto roznych nazorov

lubif
13. aug 2012

@ikkusa neboj sa, ono sa to stale meni, mozno uz za mesiac nebude chciet nikoho ineho len teba, ako to bolo u nas 😀 ver mi ani to nie je najlepsie, no ale aj to sa zmenilo a uz chce znova kazdeho 🙂 treba tomu nechat volny priebeh, neboj deticky velmi dobre vedia ktora je ich mamka 😉

sarinka123
13. aug 2012

@zuzin78 ja proti tomu nic nemam, ze svojich starych rodicov kontrolujes, to sa mi paci, ale to, ze si napisala, ze ich vlastná babka nesmie vziať na ruky, tak to mi pride voci ním kruté. Ale ved aj ty budes raz stara a mozno tvoja nevesta bude tiez taka na teba, ze si vlastne vnucatka ani poriadne nepopestujes. Takze aj ja si pisem nazor, tak ako ty.

skoricaxx
13. aug 2012

Nelakala by som sa toho, len by som možno mamu naučila aby ju menej nosila na rukach a viac rešpektovala tvoje pravidla pri výchove, mi sme maly babku u nás len dva mesiace a maly sa po dvoch týždnoch začal stale vypytovať na ruky tak som nosenie rázne zatrhla, áno keď prídeme k babke jednej či druhej v tej chvíli mama neexistuje...ale aspon si odýchnem....je to asi oveľa ťahžšie keď bývate v jednom dome, ja síce máme s mamou dobrý vzťah ale som rada že býva v inom meste návšteva raz-dvakrát za týždeň mi úplne stačí.

dancul80
13. aug 2012

@ikkusa aj mna by to hnevalo 🙂 ale je to aj o tom ze tvoja mama nie je z malej a vsetkeho okolo tolko unavena. teraz si to uziva, pravdepodobne nikdy nie je v strese ked je s malou. zaroven ma rada teba a chce ti pomahat. ale vsetko ma svoje hranice. mama by mala respektovat teba, tvoje sukromie a aj tvoje pocity ktore z toho vsetkeho mas. ja som pred prvym porodom dala jasne najavo ze nepotrebujem kazdodennu pomoc. a skoncilo to pri tom ze rodicia sa pridu 1-2x do tyzdna potesit a zahrat. a napriek tomu 5rocna dcera stale pizuka ze chce spat u babi a od nich nikdy nechce ist domov. a mozno este budes spominat ked bude mat mala krizu okolo 2rokov a nebude ta nikam chciet pustit 😉

namarie
13. aug 2012

Moja zase síce za mnou plače, ale oveľa radšej je so svojim otcom a s tým je tak celé dni teraz ako so mnou... trochu ma hnevá, že mi ju berie a ona je potom chúďa hladná a jeho ani nenapadne mi ju priniesť napapať a nebaví ma ich stále naháňať, ale zase keď som pri nej ja, nemôžem ísť ani na WC aby neplakala... niekedy by som brala aby bol s ňou niekto, kto sa o ňu vie kvalitne postarať aby som si mohla vydýchnuť...

zuzin78
14. aug 2012

@sarinka123 ano mame kazda svoj nazor, ale ja som toho nazoru, ze to je co za pomoc ked stara mama iba pride k vnucatku a berie ich na ruky? ved to je zvlastne. .....ale viac uz nejdem na tuto temu pisat

sarinka123
14. aug 2012

@zuzin78 🙂 ) ono tazko fakt niekoho hodnotit, každá mame svoje rodiny a v nich samozrejme svokru a matku. Mne tiez berú na ruky, mne to nevadi, ale aj pozehlia a navaria 🙂))) len ja mam obe daleko. Takze ich vidim tak raz za 2 mesiace, preto, ked pridu raz za cas, tak mi to nevadi. Asi ti davam za pravdu, teraz som si predstavila, keby tu boli kazdy den. FU

zuzin78
15. aug 2012

@sarinka123 ja mam mojich rodicov daleko 200 km, ale aj ked pridem domov, hned deti neberu na ruky, lebo vedia ,ze ked pridem k sebe domov, tak by som sa zblazdnila. radsej im ukazu hracky, ktore maju odlozene, a tak sa hraju. u svokry sme to hned stopli a aj mm, lebo potom videl ze sa s detmi neda nic, nakolko on je v praci dlho, a zblaznila by som sa pri mojich dvoch zivych dievcatkach 😉 Zara sa pyta k svokre stale na ruky, ale ja som to stopla, ze ani napad, ze si to nezelam , tak isto aj vodenie za ruku, ved vie chodit, a robilo by sa Zare zle,keby stale niekto za nou stal, ved by si na to zvykla a potom by som nic neurobila.
proste sme dve rozdielne osobky, ktorym vadi nieco ine. keby prisla svokra raz za mesiac k nam tak to by somnejako prezila, ale kazdy den to je nie 😠
pekny dnicek

sarinka123
15. aug 2012

@zuzin78 Aj tebe pekny dnik - aspon sme popísali 🙂)

simonova815
15. aug 2012

Vsetko prejde. Pri prvej dcerke som isla pracovat ked mala pat mesiacov a bola u svokry. Priznam sa ani neviem ake mala prve prikrmy, co robila a pod, lebo ja som trcala cele dni v robote (akurat boli zavierky). Potom sme sice isli byvat sami, ale u babky bola stale. Do skolky nastupila ako 2rocna, ked ochorela, pytala sa k babke, boli tyzdne, kedy ani neprisla domov, lebo chcela byt u babky. Kolkokrat aj vecer pri zaspavani mi povedala, ze jej je za babkou smutno. Samozrejme, ze mi to bolo luto a az neskor som pochopila, ze som bola blba, ze som sa tak rychlo hrabala do roboty. Avsak ako dcerka rastla, viac a viac chcela byt doma, mala tam svoje hracky, svoje zaluby. K babke aj nadalej chodi rada, ale je to uz ine. A vie, ze mama je mama a babka je babka. Takze na tvojom mieste by som urcite nestresovala. Moja svokra je k detom uzasna, vzdy respektovala nase poziadavky a vychovavala ich tak ako sme chceli my. A poviem ti, niet nad ochotnych a milujucich starych rodicov. Mnohe deti ich ani nepoznaju. A mnohe zeny su zufale, ze babky o ich deti doslova ani nezakopnu.

stanii
10. jan 2013

@ikkusa ,ahoj, mam presne takyto problem ako ty, ☹ dcerka ma 8 mesiacov a ma radsej staru mamu ako mna, je to strasny pocit ked vidim ako ziari ked je so starkou (cize mojou mamou) .byvame tiez s mojimi rodicmi mamina je s nou takmer stale ked pride z prace a mala ju proste lubi viac ako mna. Snazim sa co najviac lasky dat malinkej , dokonca sa snazim aby so starkou bola menej, no nepomaha to. Som z toho zufala, zacinam byt z toho uzkostliva a potajomky si aj poriadne poplacem. Pomozte aj mne co mam robit?preco je to tak?citim sa ako neschopna mama, ze som zlyhala .

silviapotocna
19. apr 2013

ahojte,
nase deti (4r. a 2r.) to jednoznacne rozlisuju - u babky su na rukach a vodia sa za ruky, atd.., u nas doma nie, lebo mame este tretie 10-mesacne dieta, tak nie je mozne nosit na rukach / vodit za ruku este obe starsie. Tiez som si najprv myslela, ze ked ich bude babka nosit na rukach / vodit za ruku / vozit v bugine (hoci doma uz v bugine nechodia), tak ze doma to potom budu vyzadovat tiez a to si ja predsa nemozem dovolit - logisticky sa to neda.
ale nastastie sa to nestalo - deti presne vedia, kde plati aky rezim a bez problemov to akceptuju.
cim viac lasky dieta dostane, tym lepsie - a cim mensie dieta, tym je dolezitejsia ta dotykova laska - a kludne aj od babky - robi to radost obom stranam a stastie treba rozmnozovat 🙂

katkabac
19. apr 2013

necitala som prispevky pred tym....ja som riesila presne to iste ako ty.Dvojgeneracny dom a spolubyvanie s mojimi rodicmi.A presne aj u nas to tak bolo -prva dcera mala radsej babku a presne to iste robila ked odchadzala tak za nou plakala,futr sa za nou pytala,ked ju uvidela uz ma nepoznala.....Nastastie moja mama(babka je chapava) a som jej to vysvetlila.Ja ked mozem som stale mimo domu aby som sa im venovala,lebo doma nemam cas- to treba spravit hento treba spravit a este toto🙂.A vonku sme spolu s dcerkami.Ono sa to po case upravilo.Aj ked teraz ked sa nieco chceju idu dole a zas sa vratia k nam.Ono deti potrbuju aj inych z rodiny.A nas to niekedy zarmuti ak viac ako nas.

miskabo
9. sep 2013

Ahojte maminy. Ja mam rovnaky problem. Len u nas su akekolvek rozhovory s mojou mamou zbytocne. Povedala som jej ze ma to trapi, ze sa mala pyta viac ku nej a skoncila som ako jesitna. V poslednej dobe mu ju stale berie k sebe o poschodie nizsie. A to aj vtedy, ked sa s malou prave hrame. Preplakala som uz kvoli tomu kopec noci a fakt neviem, co mam robit.

magic08
9. sep 2013

Stopnut to. Ty si matka, ty urcujes pravidla. Dat dieta starym rodicom, je o.k., ale po dohode a vtedy ak to vyhovuje obom stranam, nie ze ty mas s dietatom program, alebomsa mu prave venujes a pride stara mama a vezme sie dieta, lebo jej to vtedy vyhovuje. To by som sa ozvala a pekne nahlas. Preco jej to vlastne dovolis? Podla toho co si napisala, mam pocit ze ta tvoja mama vobec nerespektuje...

miskabo
9. sep 2013

@magic08 s mojou maminou vychadzat je dost komplikovane. Akykolvek naznak kritiky a mame na velmi dlhu dobu tichu domacnost. Preto som sa uz davnejsie naucila radsej si pomysliet svoje a mat pokoj ako ist do nejakeho konfliktu. Je to predsa len moja matka.

jankatt1
9. sep 2013

Vobec sa netráp. Podľa mňa je to tým, že Ty si s ňou 24hodín denne, si jej už "okukaná" - prepáč za výraz. Babka príde síce každý deň, ale len na pár hodín, preto sa Tvoja dcárka teší. Neboj, deti veľmi dobre vedia kto je mama, a aj keď sa pýta k babke alebo plače, mama je len jedna a ver tomu, že aj ona cíti, že Ty si pre ňu tou najdoležitejšou osobou. Každému dieťatku podľa mňa padne vhod byť aj s niekým iným, ako s mamou. Hovorím, je to určite tým, že mamy sú im "obkukané" a aj tým, že mama okrem hrania sa, láskania aj občas zvýši hlas, upratuje a robí veci, ktoré bábo "nemusí", kdežto babka sa len hrajká🙂)

katka1981
9. sep 2013

@ikkusa, bud stastna, ze mas taku pomoc, co by druhe zato dali. Lepsie akoby si bola na vsetko sama a prepne ti z toho a potom kricis na dieta a potom places ako ta to mrzi. Bud pokojna, teba bude milovat viac, si jej mama. A tvoja mama bude pre nu najuzasnejsia babicka na svete. Kamoska od dvoch rokov robi a malu jej varovali na striedacku svokra a jej mama. A tiez ked sa lucili, vrieskala za svokrou a nie preto, ze by mala babku radsej. Mama je len jedna 🙂 Tes sa takej pomoci a netrap sa, nemas sa preco. Tes sa, ze mas aj cas na ine ako len na dieta.

magic08
9. sep 2013

@miskabo tak toto poznam, len s tym rozdielom, ze neni ticha domacnost, no kritiki sa napocuvam az az. ale my, nastastie, nebyvame spolu.

@jankatt1
@katka1981 kocky, radu potrebuje @miskabo, prispevok o 13.35 😉

katka1981
9. sep 2013

@magic08, ale ja som odpisovala zakladatelke temy, tak snad ok, ja som sa zlakla, ze som to poslala tebe 🙂

katka1981
9. sep 2013

@miskabo, v klude sa s nou porozpravaj a neplac, dietatko to citi a trapi sa s tebou a neboj maminka je len jedna a dieta to vie.

miskabo
9. sep 2013

Kocky dakujem za podporu.

jankatt1
9. sep 2013

@miskabo proste malu mame nedat! Je to Tvoje dieta! Ty sa on staras! Ty si jeho mama! Ty si ho porodila! Ty o nom rozhodujes! Tu nepomoze nic ine iba razne slovo! Nech si matka nemyli pozicie! Ty si mama, ona je len babka. Ked ti ju vezme a ty nezakrocis, bude si dovolovat coraz viac? Nabuduce pride k tebe, pobali malu a vezme ti ju??!! Bud asertivnejsia, ide o tvoje dieta!

magic08
9. sep 2013

@katka1981 nie, neposlala, no zakladatelka temy, uz mozno ani pomoc nepotrebuje. pisala to pred vyse rokom... 😀 😀 😀 😀 ale peace... 🙂

katka1981
9. sep 2013

@magic08, hahaha, no vidis, tak som o rok pozadu 😀 ale vsetko v mieri, ved ty si mi aj v mieri zacala pisat 😀

magic08
9. sep 2013

@katka1981 😀 😀 😀