Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8 mesačné dieťa používa pri plazení iba ručičky

alenkam82
31. aug 2014

Ahojte mamicky,

Zacali sme 8. mesiac a uz asi 2-3 tyzdne sa plazime. Ale pouzivame pri tom len rucky. Stretli ste sa uz s tym? Nejake odporucanie na cviky? Dakujeme

ivetoy
31. aug 2014

ziadne cviky len cas---nasa sa tak plazila,som to volala "vojak plaziaci sa v zakope"...a potom pridala aj nohy....v pohode.. 😀

inull5
31. aug 2014

@alenkam82 neboj, príde na to, skôr alebo neskôr, budeš prekvapená 🙂 aj môj išiel najskôr tak, asi v 7 mesiacoch tak koncom, a veľmi rýchlo na to prišiel že keď použije nôžky tak sa dostane kde chce rýchlejšie. Teraz má 9 a prelozí celý dom, všade kde môže sa postaví ale aj pustí 🙂

27ivana
31. aug 2014

Ahoj. Nasa dcerka sa zasa plazila tak, ze pouzivala jednu rucicku a jednu nozicku. Chodime aj cvicit do rehabilitacneho centra (kvoli inej veci) a na tot jej plazenie nehovorili nic. Kazde dieta sa plazi inak. Akonahle sa dala na 4, pouziva uz vsetky koncatiny sumerne 🙂 inak by to totiz neslo, nabila by si nos 😀

hrjanka
1. sep 2014

Však plazenie je o tom, že dieťa používa len ruky na pohyb a telo vlečie za sebou. Keď začne používať k pohybu aj nožičky, tak už to nie je plazenie, ale štvornožkovanie.

orchidea1979
1. sep 2014

@hrjanka nie je to celkom tak, plazenie je ked sa dietatko posuva rucickami ale popri tom odtlaca aj nozickami , nam vzdy dr. hovorila ze na striedacku ruky nohy jedna druha, nas sa plazil tak ze ruckami a oboma nozickami sa naraz odtlacil a nikdy to nerobil inak a potom zacal stvornozkovat a vsetko ok, mal svoj styl plazenia

orchidea1979
1. sep 2014

@alenkam82 ma taky svoj styl, tak mu to ide dobre tak to tak robi, nas sa plazil ze rucickami a oboma nozkami naraz odtlacil a vraj to malo byt na striedacku nozicky raz jedna raz druha ale nas to nikdy tak nerobil potom zacal pekne stvoznozkovat a uz to islo...🙂 podla mna je to ok, no uvidis ako to bude postupovat

tanusenka
1. sep 2014

ja som citala niekde ze deticky si plazia ako hadici ked maju plazit po podlahach pretoze sa im kolienka smykaju na tej podlahe po kobercoch im to ide lepsie aj s kolienkami. tak neviem ci to je pravda ale znie to velmi logicky 🙂

alenkam82
autor
4. sep 2014

@tanusenka, nooooo my mame podlahu, ale chceme kupit koberec do jej izbicky

trish31
4. sep 2014

@alenkam82 vobec sa neboj...ak je inak babo v poriadku len cakaj..moj syn sa plazil doteraz-teda len s ruckami,ako vojak sa plazil.Pred tyzdnom mal 10.mesiacov a na druhy den zacal pekne stvornozkovat 😉

janikes
4. sep 2014

ahoj, a ine pohyby zvlada? ako pretacanie z chrbatika a spat, vytlacanie sa na kolienka a pod....?. Lebo mojmu plazenie vobec nejde..idu mu nozicky stale hore a zistili, ze ma hypotoniu, tak musime zacat cvicit...

marcy30
4. sep 2014

Aj nas sa plazil iba s pomocou ruk a potom presiel rovno do stoja. Stvornozkovanie preskocil. No stress 😎

maaaria3
4. sep 2014

Aj náš sa tak presúval.... tie deti si volia vlastný štýl, práve tento typ lozenia často preskočí to štvornožkovanie typické... je to v pohode

klarissk
7. sep 2014

Akurát dnes som na tuto tému čítala fajn článok, lebo môj drobec zas lezie asymetricky.
Mrkni link, odporúčajú uvoľňovať panvu a masírovat nozicky, aby ich babo začalo viac vnímať a zapájať.
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/psychomoto...

alenkam82
autor
21. sep 2014

Dakujem, s Ankou, autorkou clanku sa aj tento tyzden stretneme, tak snad sa niekam dostaneme. Ake su vlastne poziadavky na dieta v 9. mesiaci (dnes mame 8 mesiacov a jeden den). Co by vsetko malo vediet?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli