9 mesačné dieťa neštvornožkuje a neplazí sa

limenka
9. júl 2014

Ahojte hoky,
Mam otazocku skor dotaz.Nas syn ma skoro ukonceny 9 mesiac a stale sa nepostavil na stvornosky ani sa neplazi ale sa len pretaca aj s bruska na chbat a opacne a ked sa ho snazim motivovat ze nech sa plazi dam hracku pred neho zacne sa natahovat ked mu to nejde prehodi sa ako chce na brusko a lebo chbat a povedcinou si zacne zuzlat prs na ruke. Skusala som vsetko uz neveim co robit. ak mate nejaku dobru fintu alebo radu potesim sa.........

mamina2388
31. aug 2014

ahojte maminky....obraciam sa na vas radou....mame nasledujuci..pre mna problem!!!

dakujem predom za kazdu radu...
ide o toto, nasa ma cez 10 mesiacov, a uz cca mesiac je tu tak ze za rucicky ked ju drzim ide krasne priam az ukazkovo, ale akonahle ju posadim, a motivujem na hracky ktore su od nej dalej, posunie sa ku nim po zadocku, ale ten styl sa mi zda zvlastny nejde priamo ale toci sa okolo svojej osi, neviem ako by som to popisala...a vzdy ma jednu nozku vystretu a druhu skrcenu v kolienku...

akonahle ju dam na brusko (este ani uplne nie ) hrozne sa rozplace, azapre sa na rucicky a place celu dobu aj ked uz je na zadocku teda ked ju posadim......mam obavy neviem preco ale bojim sa ze nieco nieje v OK stave...
nemam ist radsej k dr???

sojana
31. aug 2014

@mamina2388 ahoj,môj malý sa posadil ako 10m. ,a ak sa chcel presunut šmýkal sa po zadočku,jedna noha vystretá druhá pokrčená a rukamy sa ťáhal,no vyzeral ako keby hopsal,bola som na neurologii a tam mi dr povedala ze si našiel svoj vlastny spôsob presunu,ale môžme ho naučit štvornožkovať,no môj sa nenaučil a takto poskakoval až kym sa nepostavil a začal chodiť ako 16m.a bola som prekvapená lebo chodil velmi pekne,ani ho nekyvalo,ani naširoko.tak pre vlastný klud môžeš skočit k dr.

yuuki
31. aug 2014

môj synček neštvornožkoval, ja som tiež neštvornoškovala ... nie všetky deti si tým prejdú 😉 rovno sa vzpieral do nôh, od roku už pekne chodi 🙂

mamina2388
31. aug 2014

@mum111 tak ja myslim ze nerobim ziadne chyby, pretoze ona sa mi uz postavila aj sama, a aj sa presuva popri nabytku sama, no mame tu velmi tvrdu podlahu tak radsej jej robim istica...aj to nie vzdy, mne islo len o to ze cim by to mohlo byt,,,,ja som zabudla napisat ze ona od malinka nelubila polohu na brusku vooooobec som ju tak nemohla dat ani na mne ani na preb.pulte, prosto vobec hned plakala, a ak sa jej aj samej takto podari pretocit, z chrbatika na brusko hned place....nieekdy aj zo sedu ked jej dam hracku tak sa da na rucicky, na lakte a az na brusko uz ju drzi chvilku sa s nou hra, ale nastane taky akoby krc, a spusti plac...niezeby sa pretocila ved to vie..niekedy si aj z lahu uz sadne,,,,,nie ona bude plakat pokym ju neposadim, alebo daco a dalsim 20min. este aj potom..ked je uz v uplne inej polohe...ked sa konecne ukludni, tak tazko si povzdichne, a smeje sa a hra sa ako by nic sa nestalo...?

inull5
31. aug 2014

@mamina2388 každé bábo je iné, dávaj pozor u malej na chrbátik ak toto robí a bolo by isto dobré aby si to tvojej dr povedala. ale vôbec sa nestresuj, ja mám v okolí veľa detí a ako píšem každé je iné. môj má 9 mesiacov a preštvornožkuje celý dom, všade sa postaví už od 8 mesiaca. pretáčal sa v 4 mesiaci, no sadol si napr až koncom 7 či začiatkom 8 mesiaca sám, dovtedy vôbec nechcel. môj tiež ide za ruky ale iba chvílu lebo chce sám a púšťa sa na zem a tak radšej po štyroch lezie

mamina2388
31. aug 2014

@sojana aj ona je niekedy tak ze zo sedu by sa uz uz postavila..ale len ked je pri stolicke, kresle, ale jak okolo nej nieje nic, tak ako keby sa bala tak sa len toci okolo osi a posuchuje po zadocku...no mozno to neviem opisat, ale pride mi to divne...neviem asi v utorok radsej ideme k dr..

benackovaalex
3. sep 2014

Ahojte, my sme pokroky zaznamenali po kurze plávania, takže ho môžem len odporučiť! Skvelá lektorka, vo vode aj na suchu 🙂 v centre Bratislavy, Plávanie PLUTVIČKA http://www.plavanieplutvicka.eu/

tinoka
30. mar 2017

@lavazzake ahoj uz ubehli 2roky . chcem sa opytat ako potom mala zacala postupovat? Mam 8mesacnu malu a tiez sa len sem tam pretoci a robi hodiny no nic ine. Este zacuva. Je leniva ci sa daco deje? Zacinam stresovat. Jaj a ked chce za hrackou tak sa natiahne a vypne nohy tak silno ze sa nedaju pokrcit

lavazzake
30. mar 2017

@tinoka ahoj, nestresuj... Bibka všetko dobehla, pomalšie, ale dobehla...na 13 mesiacov chodila okolo nábytku a na 15 chodila sama... A to je od narodenia hypotonická a hypermobilna... Mam uz aj tretie dieťatko a tej to tiež neslo nejako brutaaalne rýchlo, tiež začala chodiť po roku a to nemala ani hypermobilitu a hypotonus...dnes ma rok a pol a bezo ako raketa...a ked ti uz aj cuva, je to fajn, maj len trpezlivosť, každé dieta je iné...napr. Tato moja najmenšia od 8.mesiaca hovori "ahoj" a "papať", celkovo melie pántom bez prestania a iné deti v jej veku hovoria "mama" a "hav"...neporovnavaj lebo sa zbytočne vystresuješ...ak sa ti niečo nebude zdat, choďte na rehabku, tam ti relevantne povedia, ci je ok, na konikovi co dieta, to ine, najma ked sa niektoré malíčky chcú pochváliť, ake je ich dieta megasikovne... Bibi bola na cviceni vždy posledná, najslabsia a všetko paradne dobehla...

andrea19841984
27. jan 2023

@lavazzake dobry den,dobehla to potom dcerka,u nas motivacia za hrackou nula bodov a este i hypotoniu a akralny hypertonus ma a ani porozumenie reci🙈