Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

9 ročné dieťa s vývinovou dysfáziou

miska2218
16. jún 2020

Je tu nejaká mamina ktorá má školáka s touto diagnózou?

sara07
16. jún 2020

čo potrebuješ sa spytat , mám kamošku čo ma dieta s dysfázkou aj ked podla mna sa z toho tak dostal že by mu ju mali už zobrat ,kludne aj ip

sight
17. jún 2020

Ahoj, ja mám, má deväť rokov, je druhák, mal totiž odklad kvôli tejto diagnóze.

kacena4
17. jún 2020

je ich tu dost, preco by neboli?! napr. v skupine poruchy ucenia je ich viacero, ak nieco chces rovno sa pytaj co chces vediet a nie zbytocnu otazku ci tu niekto je ... (prepac za uprimnu odpoved)

miska2218
autor
17. jún 2020

@kacena4 prepáč nechodím tu tak často a čo som pozerala všade som len našla 5 rokov stare prispevky

kacena4
17. jún 2020

@miska2218 nemusis sa ospravedlnovat len som ta naviedla kde hladat

miska2218
autor
17. jún 2020

@sight aj môj mal,môžem sa spýtať navštevuje normálnu základnú školu?ma asistenta?Lebo u nás chcú aby som ho dala do špeciálnej školy

sight
17. jún 2020

@miska2218 áno, navševuje normálnu základnú školu, asistenta nemá, nepotrebuje, akurát je integrovaný, čo mi odporučili v centre špeciálno-pedagogického poradenstva, kde chodíme raz mesačne, inak je šikovný a inteligentný, v škole s ním problémy nie sú, akurát tá reč sa zlepšuje veľmi pomaly

sara07
17. jún 2020

@miska2218 chodí do normálnej školy sem tam ma asistentku,
pokial ta tlačia do špec školy nemusíš s tým suhlasit
dones im papier z ccpš že tam nepatri , v čechách to vedia dotiahnut na vš a u nás nie
integruj ho, asistenta pytaj požaduj
a ked bude najhoršie radšej doma učit ako špecka pre neho a kružky riešit kôli detom

kacena4
17. jún 2020

@miska2218 ahojko otazka je preco ta tlacia do specky a do akej specky! lebo je specka pre deti s NKS (kam spada vyvinova dysfazia) a ta je super ak ste vhodny kandidat a mate naozaj velke problemy v beznej skole ale su aj specky (je ich viac) kam chodia mentalne postihnute deti (predpokladam ze tam vas chcu poslat lebo sa v tom nevyznaju) - ale tam chodia deti len ak maju znizeny intelekt a ak ho nemate tam vas nevezmu. takze pekne krasne treba šušnúť ucitelke do oci ze ak mate IQ v norme tak ze do specky nepatrite a ostavate v beznej skole a ze treba radsej vybavit asistenta ktory bude ucitelke pomahat s vyucbou a to je presne to co som ta nasmerovavala na tie skupiny kde ti vela okolo toho poradia co a ako - ak teda nieco taketo potrebujes poradit - ako integrovat dieta vybavit asistenta s nejakou diagnozou/poruchou a podobne a hlavne podporit sa je tam vela napisane okolo toho staci len citat

miska2218
autor
18. jún 2020

@kacena4 ďakujem krásne,tlačia nás do specky lebo ma problemy s čítaním a písaním,matika mu ide skvele.

kacena4
18. jún 2020

@miska2218 no a ako pisem ak je tam normointelekt... citaj v tych skupinach vela si tam radime prave s tymi poruchami s citanim a pisanim ako s tym bojovat posielame si materialy na trenovanie kuk

sight
18. jún 2020

@kacena4 ahoj, prosím ťa, ako sa tie skupiny presne volajú? Rada by som sa tam pridala

sara07
18. jún 2020

@miska2218 písanie sa môže upravit rychlost a čitatelnost pismom comennia script
čitanie nie je dôvod na špecku
a v cppš aky maju záver ?

miska2218
autor
18. jún 2020

@sara07 čakáme kedy nam daju termín,majú teraz veľa vraj

sara07
18. jún 2020

@miska2218 a ideš prvý raz do cppš ? nemáš predtým aspon čo sa do nástupu do školy robilo vyšetrenie cppš

miska2218
autor
18. jún 2020

@sara07 mám on je integrovaný ,len v písaní a citaní pomaly napreduje,ja si myslím,že by stačilo len upraviť mu trošku výučbu a osobného asistenta

miska2218
autor
18. jún 2020

@kacena4 napíšeš mi ako sa volá presne ta skupina,ďakujem

sara07
18. jún 2020

@miska2218 ale na to ako integrovany má narok, dostali viac penazi na neho, ono je najlahšie sa dietata zbavit bežna prax na sk , zmena školy sa nedá normálnej

kacena4
18. jún 2020

@miska2218 pisala som hore poruchy ucenia

januska1979
5. aug 2020

@miska2218 mám 10 ročného syna, teraz ide do 5 ročníka a má vývinovu dysfaziu, dysgrafiu, dyslexiu. Tiež nás tlačili do špeciálnej školy, ale som nesúhlasila. V škole je integrovaný, má asistentku a mal len z Mat a Sjl 2ky. Ale to učenie s ním je na "prášky". Nedokáže sa dlho sústrediť na učenie. Niekde som čítala, že je dobré podávať vitamíny s omega (rybí olej), tak skúšam.

sara07
5. aug 2020

@januska1979 rybí olej je viac na kosti a týmto smerom , ta študia kde prišli na to že to ma vplyv na dozretie alebo mozog je to zanedbatelné respektivne musel by sa v nom asi kupat
ale tak skus uvidíš sama prvé vysledky ak to má zmysel majú byt 3 mesiace

januska1979
5. aug 2020

@sara07 možno mu to nepomôže, ale ani neuškodí..... Syn veľmi zle čítal a má problém s motorikou tak sme ho dali na tanečnú, ale tam ho skôr používajú ako "krovie" ( dievčatá okolo neho tancujú ), ale keď začal chodiť na klávesy tak sa veľmi zlepšil v čítaní. Ale keď kvôli korone zostal doma tak sa zase zhoršil.

sara07
5. aug 2020

@januska1979 uprimne skôr lepšie vysledky som videla u deti čo uživali 5% CBD olej alebo homeopatika
teraz je o tom článok v časpise dieta strana 26
vždy som brala homeopatika ako šarlatánstvo, už si to nemyslím
samozrejme je to na vás, len pozor ak začne mat redšiu stolicu, častejšiu alebo zvracanie tak je to z rybieho oleja, po vysadení sa to upravi

januska1979
5. aug 2020

@sara07 a vy máte skúsenosti s tým konopný olejom? Je to vhodné pre deti? Skúšam hľadať nejaké vitamíny, ale keď všade čítam zloženia tak sa mi zda, že to odporúčajú na všetko a už som z toho zmätená😟

sara07
5. aug 2020

@januska1979 ano , my sme mali exrpesivnu dysfaziu diagnostikované + adhd, ostalo nám doslova len adhd
prešli sme homeopatikami, aj olejom , čajom cbd ,pri dysfázii tiež doporučuju vitamin B cela škala čo je
tiež sme toho vyskušali vela , ale pravidlo že pokrok má byt vidiet do 3 mesiacov ak sa nič nezmení , je to zbytočné

januska1979
5. aug 2020

@sara07 ďakujem za radu. Doteraz sme žiadne vitamíny ani nič podobné nebrali tak chcem vyskúšať. Lebo keď bol doma a nechodil do školy tak sa to s ním zhoršilo. Poradíte aj nejakú konkrétnu osvedčenú značku lebo v lekárňach majú toho veľa.

sara07
5. aug 2020

@januska1979 no každému sadne niečo iné a vitamin B to najednoduchšie čo je netreba tam zbytočne prekombinované
cbd olej alebo čaj české stránky, pripadne sa da cez google nájst aj certifikovany pestovatel , čajenečaje čo bola firma tá mala dobry čaj ale už nefunguje

Tu začni písať odpoveď...

Odošli