Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Absolvovali ste s bábätkom Helen Doron Early English?

evulienka22
14. okt 2012

Dostala som kupon a pozrela som si na you tube, znie to zaujimavo, a zda sa mi, ze malemu sa hudba paci, zacne vzdy lalotat.

abbie
15. okt 2012

moj nazor je ten, ze dieta sa ma ucit najprv vlastny jazyk a cudzi od 3r, ak nema problem s rozpravanim vlastneho jazyka ...

lenku1
15. okt 2012

ja som chodila s malým asi od 3 rokov a s malou od piatich a tak ti poviem - choď do obchodu a kúp si niečo, určite využiješ peniaze efektívnejšie ako napchávaním vreciek nejakým čudákom

renab
15. okt 2012

@evulienka22 ja som teda nechodila, ale s 5 mesačným bábom by som ani nešla. tvojmu dieťatku stačí tvoja láska a angličtinu sa naučí aj v škole.

mamavera
24. okt 2012

Znie to naozaj zaujímavo, najmä finančne pre tých, čo sa snažia rodičom drobcov natĺcť do hláv, že je to pre ich deti to najlepšie, čo môžu urobiť. Nevadí, že sa to budú učiť zrejme druhý krát v MŠ a tretí v ZŠ, lebo ak nebude dieťa navštevovať jazykovú triedu, alebo školu, tak to naozaj absolvuje tri krát 😒 Chytajú sa na to najmä supermatky, ktoré by už v šiestich mesiacoch najradšej učili deti násobilku a idú sa potrhať, aby ich dieťa vedelo viac ako susedine 😝 😝 😝 .
Krásne to napísala renab - tvoje dieťa potrebuje tvoju láskavú náruč a jeho zvedavé očká potrebujú spoznávať svet najmä prostredníctvom teba.

espania
25. okt 2012

Pridal by som svoju skúsenosť a názor. Úroveň jazykových schopností žiakov po absolvovaní základnej školy je veľmi slabá a je to spôsobené práve nevhodnou formou vyučovania cudzieho jazyka. Napriek množstvu hodín, ktoré dieťa v škole presedí, deti nemajú dostatočnú slovnú zásobu a nechápu ani len vetnú skladbu daného jazyka. V cudzojazyčných jaslách či škôlkach sa cudzí jazyk neučí... dieťa dostáva lásku a opateru, len s tým rozdielom, že od zahraničných učiteľov. Vďaka tomu si osvojí cudzí jazyk, bez nezmyselných prekladov a učebníc. Prečo nevyužiť obdobie v živote človeka, kedy je schopné vstrebávať najviac vedomostí?

marietta0
5. jan 2013

@espania Dobry den, rada by som sa informovala, dcerka bude mat v marci 18 mesiacov a rada by som ju zapisala do vasich jasliciek v BA. Kolko jaslickarov mate, ako spinkaju, spolu vsetky deti ci oddelene jaslickari a skolkari, aka je cena skolneho pre dieta markizaka? Cena je za miesto ci za odchodene dni (v pripade choroby). Dakujem

addrrianna
15. feb 2013

Dobrý deň, ja chodím s mojou dcerkou na Helen Doron BBS od októbra a je to super... Ninka po prvej časti ovlada veľmi veľa slovíčok, rozumie určité vety , ktoré používajú na kurze vie pomenpovať po anglicky niektoré zvieratká a včetky veci , ktoré ovláda po anglicky ovláda samozrejme aj po slovenky...aj keď s ňou pozeráme knižky tak sa jej napríklad spýtam Where is mouse? a pekne ukáže myšku a neskôr sa jej to opýtam po slovensky a tiež my pekne ukáže myšku... Podľa mňa je to pre dieťa prospešné a uričite je to dobré...Na základných školách ako aj škôlkach je výučba angličtiny podľa mňa nedostačujúca a treba deti učiť oveľa viac..určite v týchto kurzoch budeme pokračovať aj naďalej a jeskôr by sme ju chceli dať aj na bilingvalnú základnú školu...inak tiež som tomu veľmi neverila, čo sa môže naučiť také malé dieťa keď ešte poriadne nevie po slovensky ale mýlila som sa...ja vrelo odporúčam 🙂

violetka1
3. máj 2013

AHojte baby, predavam po dcere dva sety Helen Doron materialov do kurzu- pozrite moje inzeraty- plati do zmazania.

trt
19. júl 2013

@violetka1
ahoj violetka,
vsimla som si tvoj prispevok, ze predavas sety HD. Myslis, ze je mozne ucit s tym dieta aj doma? U nas nedavno HD centrum zrusili, tak kym sme na to dorastli, tak uz to tu nie je. Urcite, ale chcem maleho viest k jazykom.
Daj mi prosim o tom viac informacii.
Dakujem

lubina
19. júl 2013

pridam aj ja svoju skusenost. Mame dve dcerky, su bilingualne, kedze manzel je z Holandska, tak od narodenia "musia" pocuvat slovencinu aj holandstinu. A teraz chodia aj na kurzy Helen Doron a nemaju problem, starsia uz aj anglick hovori super, mladsia chodila este len prvy rok, ale tiez uz toho velmi vela vie. Na tychto kurzoch sa dieta nielen uci, ale hlavne neboji sa hovorit a o to ide. Pretoze ako to vidim ja, u nas Slovakov je ten problem, ze my aj vela vieme a bojime sa hovorit, ved co ak urobime chybu....a cudzincov je to naopak, vedia par slov, ale hned sa ich snazia aj pouzivat. A HD je ozaj super, akurat rodic je tiez aktivny, musi dietatu pustat doma tie CDcka.Inak nic, je to ozaj skola hrou........obe dcerky sa na hodiny tesia a budu teda aj pokracovat, starsia ide dokonca aj na letny kurz. Ja nesuhlasim z nazorom, ze dieta sa ma naucit najskor rodny jazyk a az potom pridat iny.Dieta je schopne sa naucit aj dva jazyky naraz a bez problemov, prave v rannom obdobi sa to "uci" najlahsie, ked bude starsie uz to tak lahko nepojde.........

violetka1
20. júl 2013

@violetka1 Knižky som už predala, dakujem

zuzanah75
25. okt 2013

V HD som dokonca aj ucila a pristup sa mi paci, ale poviem otvorene, do tych cca 3 rokoch je to skor aktivita pre mamicky 🙂 Myslim, ze velmi rovnaky efekt docielite, ak budete dietatku pustat pekne anglicke detske pesnicky doma, tancovat pri nich a pod. Z hladiska melodie reci a prizvuku je to pre ne dolezite a uzitocne, ale kurz by som zvazovala najskor od toho priblizne 3. roka (kazde dieta je ine). Potom je uz dolezite hlavne neprestat sa ucit, kedze deti sa velmi rychlo ucia, ale aj velmi rychlo zabudaju 🙂

elvira12
1. nov 2013

AHOHTE, CHODILA SOM OD 1,5 ROKA so starsim synom do HD, ale velky efekt to nemalo...chodili sme tam asi 3- 4 roky, neviem posudit, ci ti malo efekt, z anglictiny vie velmi malo... Mladsiemu synovi to ide, ma madarcinu a slovencinu, anglictina v MŠ a doma an CD, a lepsi sa to nanho dost...

katika121
18. nov 2015

ahojte, ja chodim s malym na anglicitnu Helen Doron a my sme velmi spokojni. Syncek sa vzdy tesi na hodiny, nasiel si tam kamaratov, pani ucitelky si oblubil, a myslim, ze sa tam na neho aj nieco nalepilo. ma styri roky, tak samozrejme, nehovori ako po abslovovani Oxfordu, treba si davat realne ciele, ale myslim si ze ako zaklad je to vyborne.

iqi
8. mar 2016

Ahojte , my sme boli len na 1.skusobnej hodine a mala bola nadsena .Cestou domov si opakovala vety a zo 10 slov ktore pochytila ma 2,5r... urcite budeme chodit dalej a pokracovat.

silvinka889
1. jan 2017

My chodíme s malým na kurzy Helen Doron Early English už dva roky a je to super vec. Keď započuje doma anglitčinu (občas nás navštívia známi z UK), je vidieť, že reaguje, vníma. A čo je najviac, na každú hodinu sa teší a samzrejme aj na pani učiteľku.🙂 Často sám od sea začne hovoriť niečo, čo si pamätá z hodín.🙂 Až som sa pristihla, že si sama pospevujem v aute pesničky 🙂))

evulienka22
autor
2. jan 2017

jej dievcence, to je uz taky stary prispevok uz som aj zabudla, takze uz sme chodili, aj relacia bola o tom, aj ludia, ktory vyrastali od malicka viacjazycne aj som citala, dieta sa najlepsie uci cudzie jazyky od narodenia do 3 rokov, potom to ide este super do 6 rokov a od 7 rokov sa uci tazsie , co vidime u skolakov, mam ich dost okolo seba, zijem v nemecku takze mam kamartky ktore vyrastali väcsinou 3 jazzycne je to super dieta nerozlysuje materinsky jazyk len musi rozpravat tym urcitym jazykom len s osobou pre ktoru je jazyk materinsky, cize anglicky s angl, tal. s tal., dost som toho citala preto sme isli aj my ale az od roka, dolezite je vela aj citat, ved svajciari sa ucia od mala 4 jazyky. 🙂 Nebojte sa deticky nebudu dezorientovane a budu ovladat aj slovencinu len treba intenzivne rozpravat

00patuska00
17. jan 2017

tiež sa pridávam, moja dcéra si tiež helen doron obľúbila a nedá na to dopustiť. Cez víkend už vždy hovorí ako sa teší na týdeň, že pôjde na angličtinu. A som rada, ja som s angličtinou čo som sa učila od základnej mala vždy problémy pri rozprávaní a pritom v škole jednotky - len keď prišlo na dovolenke alebo niekde k tomu, že treba niečo po anglicky vybaviť, nebola som schopná si poskladať normálnu otázky, hanbila som sa, že to celé dopletiem a tak. možno poznáte. zatiaľ čo malá vkuse si niečo po anglicky hovorí a vidieť, že ju to baví 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli