Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuzi0911
31. máj 2012

nemyslim ze by to mal byt vazne: autisti neprejavuju city su uzavrety samotari a maju vlastny svet. podla mna je to vpohode: niektore deti co sa naucia ,neskor sa tvaria akoby to v zivote nevideli nepoculi aj to je normalne:nemaj strach tvoje dieta je v poriadku

yanus
31. máj 2012

Tvoja dcera je uplne v poriadku 😀

katy1979
31. máj 2012

@zuzi0911 tak to mas troska malo informacii o autistoch. nie vsetci su uzatvorení samotari ktorí neprejavuju city.

@rose1988 mas malinku dcerku. trepotanie ruciciek nemusi vobec nic znamenat. jednoducho sa tesi a nevie to dat inac najavo. zahladiet sa zvykneme aj my dospelí a nie sme autisti. a ma rok nemozes od nej chciet aby sa vedela hrat sama. Podla coho usudzujes ze je afektovana. podla inych deti na ihrisku? neporovnavaj aj ked sa to casto neda. Netrap sa a nechaj ju rast a venuj sa jej. to je asi jedine co mozes urobit. Ak sa ti nieco nebude pozdavat ak bude mat dva ci tri rocky potom ries

jasminet
31. máj 2012

afektovane 11 mesacne dieta?? 😕 😕 😕 pockaj ked pride do skolky a skoly 😀 😀 😀

p.j.jacky
31. máj 2012

To co robi tvoja dcerka je uplne normalne.Ja chodim s malou na ihrisko kde su rozne vekove skupiny deti -my sme najmladsi a prejav radosti aky ma tvoja mala ,maju deti aj na ihrisku.Trepotanie rucickami,dokonca aj podupkavaju nozickami...myslim ze mas krasne vesele dieta. 😉

zuzi0911
31. máj 2012

@katy1979 kazde dieta sa prejavuje inac a edno ci je zdrave alebo chore. mne sa en nezda ze by autorkina dcera trpela nejakou poruchou podla mna sa javi ako zdrave dieta

k_a_j_k_a
31. máj 2012

@rose1988 ahoj. Tvoja mala je v poriadku. Moje deti toto sice nikdy nerobili, ale u druhych sa s tym stretavam pravidelne. Myslim, ze to patri proste k detom.

rose1988
autor
31. máj 2012

Dakujem ze vsetky príspevky, dost ste ma ukludnily. Budem sa snazit nemysliet na zle veci aj ked je to tazke no myslím ze bude len NAROCNE DIETA, ktore si vyzaduje vela vela pozornosti a ta afektovana radost bude asi len sucastou jej tenperamentu. Inak to ze je afektovana mi povedala neurologicka ale tiez mi povedala ze je v poriadku ale este mame ist na kontrou ked bude mat 1.5 tak dufam ze som len uzkostliva a namyslava ako mi to vlastne sama neurologicka povedala.

katy1979
31. máj 2012

@zuzi0911 vsak to je ok tiez si myslim ze autorkyna mala je zdrave normalne dieta. ja som ti len doplnila informaciu o autistoch to je vsetko 😉

zuzi0911
31. máj 2012

@katy1979 ved ja viem tiez som to nemyslela zle

mummy01
31. máj 2012

@rose1988 aj moja mala sa tak tesila,svokra sa vzdy smiala ze zasa strikuje rucickami.A rocne dieta sa este velmi hrat nevie,este len spoznava svet.A slovo- afektovana-by som nepouzila,teda jedine ak by si aj ty bola afektovana tak mozes vychovat afektovane dieta.Poznam jednu taku maminu,veeeelmi afektovana osoba a zial aj jej dcera je afektovana uz od malicka.

dudu
31. máj 2012

@rose1988

tvoja mallicka je uplne normalne dietatko, az teda na to ze asi vela nelozila, ale prejavy radosti su normalne , my sme tomu hovorili ze pozri zase ide uletiet 😅 😅

a samostatne hrat sa vie dieta az okolo dvoch rokov aj to len na niekolko minut, ved tvoja malicka ani nevie co je to hranie sa 🙂.
a autistka to tiez nebude asi bude skor ako moja mala, introvert. No necakaj ze bude na pockanie hovorit basnicky, tancovat a spievat 😉 😉 aj ked ty budes vediet ze to vie 😉 😉 . Miluj ju taku aka je, a nehladaj to co v nej nie je 😉 😉 😉 vyskusaj za zamerat na rozvoj jemnej motoriky, a vela vela sa hrajte aby sa to casom naucila aj sama 😉 😉 😉
urcite mas najkrajsie a namudrejsie dietatko pod slnkom, tak sa z toho tes 🙂 🙂 🙂 🙂

rose1988
autor
31. máj 2012

ano tiez si to myslim🙂 asi si to mysli kazda mamka o sovjom babatku. Dufam ze mate pravdu budem tomu verit aj tak s tým nic nenarobim. Budem cakat kedy zacne hovorit prve slovka a dufam ze to bude coskoro. Uz dajake baba mama aj ked nie cielene padlo tak dufam ze v tom bude pekne pokracovat. Ste velmi zlate dakujem. 🙂

lucka1987
31. máj 2012

@rose1988 inak vedela si , ze afektovanost u malych deti je casto prvym prejom vyssieho IQ 😅 ? neboj , je to v pohode.. 😉

zeleny_cajik
31. máj 2012

@rose1988 a preco chodite k neurologicke? Tiez si myslim, ze tie prejavy su ok, tes sa z dcerky a nehladaj problemy, kde nie su 😉 a nezabudni si tu radost natocit na video, ktovie, dokedy jej to vydrzi, za par rokov na to budete s nostalgiou spominat 🙂

boka79
31. máj 2012

@rose1988

Ahoj moja je taka od narodenia, ako to ty popisujes a naozaj sa nezastavi, ma vrtulky v ritke, ani pozera rozpravku nevie v klude, ani zaspat , no nic, ale je veeelmi sikovna. A hlavne normalna.

rose1988
autor
31. máj 2012

no preto lebo ma hystericke výbuchy. No vlastne ani tak sa to zacalo ona mi uz stala od 5 mesiacov a stalo ze si buchla hlavku tocha viacej krat akoze nic vazne no spomenula som to pediatricke a ona mi hed povedala ze kazdý pad treba konzultovat s neurologom tak sme tam isli preventívne, povedala ze je v setko ok. No a druhý krat sme isli lebo som spomenula pediatricka ze ma hystericke výbuchy vlastne je dost casto hystericka, casto mi vysi na cicke od narodenia je urevana. Ale dufam ze to je len tým temperamentom, lebo napr. aj dneska krasne napodobnila leva, rybu. Niekedy nechce napodobnovat veci ktore uz vie napr. to papa co som uz písala alebo aka je velka a vtedy si myslime ze nas neregistruje ale asi to je normalne no som asi fakt uzkostliva, dufam.

dudu
31. máj 2012

@rose1988

moja ked vela plakavala, a bola hystericka, ako ty pises, tak prave malo spinkala a ked som zistila ze naozaj je to nedostatkom spanku, riesila som spanok a postupne som ju naucila znova po zobudeni zaspat ... 😅

asi nesmies na nu velmi tlacit ked nieco chces, ona potom asi vypne a uplne ta ignoruje 😅 😅 , inteligentna je ta mala a ze kura nepreskoci sliepku 😅 😀 😀 😀 😀

je to uzasne ze tie deti skor zistia ako na nas ako my 😀 😀

rose1988
autor
31. máj 2012

No ved to to ze ona rano vstane ale je ocividné, ze by este spala no uz ani za svet zaspať a to moze byt jeden z dovodov no potom ideme spat a vstane, ma chvýlu dobru náladu a potom zacne. Nie je ona az taka zla len je fakt hystericka ked to na nu príde. Lubim ju taku aka je uz to nezmením asi. Nevadi mi ani ked nebudm 24 hod spat len nech je zdrava.

klincek
31. máj 2012

@dudu ahoj, prosim ta, ako si naucila malu po prebudeni znova zaspat??
moje baby sa rano zobudia kvoli hladu, najedia sa a je jasne, ze by este spali, ale uz nevedia zaspat ani napriek uspavaniu, potom su urevane az do dalsieho spanku..je to uz na nervy, a neviem si poradit. ak mas na to nejaky figel, prosim podel sa, kludne aj do IP, dakujem..

sissika
31. máj 2012

@dudu to by zaujimalo aj mna

dudu
31. máj 2012

@klincek
@sissika
no kludne 😉 😉 😉 , len ono to zacalo ked mala asi 5/ž mesiacov, proste kes sa zobudila, som jej povedala ze nech si este laska, ona samozrejme protestovala ale ja som ju zacala tak hladkat po ritke a trosku mikotat 😅 😕 a zaspala a teraz ked je uz velka jej staci povedat ze pusika zíva ze je este unavedana nech si lahne a ona to nejako vzdy pochopi...., no samozrejme ze sa stane ze nechce spat a potom je zla a vtedy jej dokolecka hovorim ze mala si este spinkat. Vies preco places? a si nespokojna? maminka je smutna, lebo si mala este spinkat, ziadne usmevy a nic. a to sa samozrejme opakovalo viac krat...

dudu
31. máj 2012

@klincek no neviem ci ti to pomoze ale ty mas asi dvojicky a tam teda neviem u nich sa to vsetko deli dvoma , teda myslim aj ten hnev oni ho neprecituju tak, im staci ked s ana seba pozru a hned je im lepsie.....

dudu
31. máj 2012

ja si myslim ze aj tak na kazde dieta plati asi nieco ine, no ja si len pamatam, ze deti do 5 rokov nevedia co je to ironia a ze oni sa spravaju tak ako to mi ocakavame / hovorime....., ze vsetko beru ako fakt. Napr moja svokra zacala hovorit malej ze nikto ta nelubi, nikto ta nema rad..., ano ono sa to hovori tak trochu z nadhladu a sebalutosti ale mala mi potom vecer plakala ze babina mi povedala ze ma nikto nema rad....

teda ked jej nadavam ze stale si zle a bla bla, tak ona bola stale zla.....nikdy ma nepocuvas..., tak naozaj nikdy ma nepocuvala...Preto to vzdy preformulujem na prosim pocuvaj, prosim posluchaj, nepoviem ze neupratujes si hracky co som povedala!!!..., ale ze co som povedala poupratuj hracky, aby sme bla bal ja neviem mohli ist kupat.....

dudu
31. máj 2012

ale asi to patri do inej temy nez sem... pardon 😕 😕 😕

klincek
1. jún 2012

@dudu na moje vysvetlovanie este velmi neplati, maju 9,5m. a to s dvojkami je presne opacne-nieze by sa zle veci delili dvomi, oni sa nasobia..napr. jedna spusti rev, druha sa prida, prva sa rozreve este viac, hecne druhu atd.
aj tak dakujem..🙂

dudu
1. jún 2012

@klincek ano ano nasobia, ale ja som skor myslela ze ked ich za nieco akoze nadavas tak to sa medzi ne tak podeli, ze si z toho nic nerobia....
drzim palceky 😉

klincek
1. jún 2012

@dudu jaj, to este neviem.. ale obavam sa, ze to bude ten najhorsi scenar, aky moze byt. u nas urcite.. ☹
dakujem, pa

Tu začni písať odpoveď...

Odošli