Aká by mala byť váha a výška dvojročného dieťatka?

sofiela
12. mar 2007

Ahojte, mam dcerku, ktora bude mat 18.aprila 2 roky. Kazdy nam vravi, ze je vascia na svoj vek. Tabulky su orientacne alebo oblecenie, radsej sa opytam vas, ake su vase deti velke..? Moja ma 96 centimetrov a vazi 15 kil ( 22 mesiacov zatial ). Zijeme v USA a oblecenie kupujeme na 4-6 rokov-aby mala napriklad zakryte krize alebo ju nohavice netlacili na brusku..Uz sa narodila velka- 40 tt a 4 dni, 4,618 kg a 54 cm.

viktoria
19. apr 2007

escada no mám aj dceru má 5 rokov a važi len 17 kg, je suchá jak lata... 😅

escada17
19. apr 2007

juuuj, viki- a kolko meria? Ja mam kamosku, co jej 3rocna ma 11 kil, to je sice celkom iny vek, ale sa mi to zda malo, aj toto malo na 5 rokov...kamoska ma 5 rocnu, co vazi 25 kil.

escada17
19. apr 2007

tinakul- dakujeeem 😉 ja som mala obdobie, ze som chcela znizit to mliecko, lenze som to nakoniec nespravila, aj ked lekarke som zaklamala, ze ano- Sofi pila tolko, kolko chcela- ona proste dala mliecku zvycajne prednost, nakoniec z toho vyrastla. Teraz pije mliecko 2x denne ( ma 2 roky a jeden den 😉), vynimocne viackrat, vypije zhruba pol litra. Kazdy vravi, ze je ako z reklamy na zdravie, tak preto som to mliecko neznizila. proste niektore baby su vysoke a budu modelky alebo co 😉 skoda, ze nevidim ja tu vasu...😉

melory
19. apr 2007

moj ma tri a pol roka, meria meter a vazi 15kg 😒

tinakul
20. apr 2007

Escada naša malá tiež dáva prednost mliečku a zato jej ho ani ja asi nebudem znižovat.A podla nás bába majú byt trošku baculaté a potom z toho vyrastú aj tak... a aj my sme mysleli práve na tie modelky, ved už pri porode sa nám zdalo, že má akési dlhé nožičky.... no uvidíme, čas ukáže a nakoniec asi budeme radi, že tie naše kočky boli už v detstve také ukážkové ako z reklamy - presne ako píšeš. Jááááj skoro by som zabudla - tvojej malej všetko najlepšie k narodeninám, aj ked dodatočne. A len nedávno som sa zaregistrovala, takže ak bude čas postupne zverejníme aj fotky, neboj...

escada17
20. apr 2007

vcera sme baby boli v herni a mala sa tam hrala s detickami- vseeeetky kecali ako za ligu a nasa Sofi svoje detske veticky a slovka dvojjazycne, od kazdeho vyssia ( deti 3-4 roky ) alebo za rovno a rodicia sa ma pytali, ze kolko ma, ked je tichsia- si ais mysleli, ze je pomalsia a pritom je ovela mladsia a oni hned cakali, ze je pozadu na 4 roky...a pritom ma cerstve dva, na ktore tara az vela 😢 tinakul, no veru z reklamy- tak ma babo vyzerat, nie? 😉

tinakul
20. apr 2007

No to je práve to... tí ludia sú niekedy strašne otravní ☹ ja viem, že to nemyslia zle, ale človeka sa to niekedy dotkne. Určite boli prekvapení, ked si im povedala skutočný vek malej, nie???
V minule sme boli v parku a stretli sme dva a pol ročneho chlapčeka, no ten bol asi o polovicu nižší ako Sofi a kecal a kecal. No vyzerala pri nom ako malý obrík - tak bolo to smiešne....
Včera mi jeden pán hovoril, že tí čo majú poznámky, že malá je dost velká na svoj vek, že iba závidia.... možno na tom niečo je 😉
No podla nás sú ideálne - stvorené do reklamy babulky jak vaša, tak naša súhlasím.... 😉
Mel a ty si na tom ako? Stretávaš sa s nejakými poznámkami ludí, že by si mala malého synčeka???

escada17
20. apr 2007

tinakul, mne sa niekedy zda, ze ludia ani nekomentuju male deticky , ale tie velke..

tinakul
20. apr 2007

Ved práve, aj mne sa to zdá, ale neviem prečo je to tak.... 😕
Vsak o čo sú horšie tie naše velké ako príliž malé, hm??? ☹
Fakt si to nevieme vysvetlit, bude to escada asi tá zavist predsa...

escada17
20. apr 2007

ved vazne, lebo tie velke zvycajne skor napreduju, nie? Nasa velmi skoro robila milniky 😉 alebo to baby su take sikovne? 😉normalne mam fakt niekedy pocit, ze ludia zavidia taketo veci - tu mi raz kamoska vravela, ze aj ona chce, aby jej dieta bolo take vysoke ako moja, no ale vyberies si, nevyberies a pritom , ked je zdrave, ma byt kazdy spokojny...😉

tinakul
20. apr 2007

Ano, hovorí sa že baby sú celkovo šikovnejšie ako chalani. A hlavné je to zdravie ako hovoríš. Pod tými milníkmi myslíš chodenie?? 🙂

escada17
20. apr 2007

no napr. dvihanie hlavicky, dvihanie sa nozicky, sedenie s oporou, bez opory, lozenie po styroch, zaciatky chodenia, komunikacie, uvedomovanie si , ze chce cikat a to druhe a tak...a vacsie su k tomu vraj menej nachylne na choroby, lebo su silnejsie, aspon u nas sa to ozaj potvrdilo, dokonca skor zacinaju spinkat cez noc bez budenia, lebo maju vacsi zaludocek a nemusia tolko papat, viac im naraz udrzi...paaani, jak citam, no same vyhody, ze? 😉

hankaa
21. apr 2007

escada17
neviem ale ja si nemyslim ze mas celkom pravdu ze dievcata su sikovnejsi a skor zacinaju spinkat cez noc bez budenia, to neni pravda
ja si myslim ze to zalezi na dietati
ja mam chlapceka a dievcatko tak mozem porovnat
chlapec mi zacal spat od 7 tyzdnov celu noc,ked som ho nakrmila vecer tak sa mi zobudil az rano o 6
s tim ze dievcata chodia skor na zachod hmmm tiez neni pravda
nas chlapec prestal s plienkami v 23 mesiacoch a nemal ani 2 roky a uz som mu nedavala plienku ani na noc lebo odmietal a nigdy sa mi nepocikal v noci, stale sa zobudi a vola ze chce cikat
a dievca boze ta mi dala zabrat🙂ta nas ale cvicila🙂 ta len jedla a jedla🙂
plakala a zacala mi spat celu noc az ked mala 6 mesiacov
v aute sa nechcela vozit za svet revala ako pojasena a chlapec s tim som mohla cestovat po celej amerike zobudil sa nakrmila som ho pozeral von oknom a sledoval kde sme isli potom zaspal
takze to zalezi od povahy dietata a nie pohlavia

escada17
21. apr 2007

to nie ja vravim podla seba, ale podla lekarky 😉 nieze dievcatka, ale velke deticky ze spinkaju skor ! 😉urcite zalezi od dietatka, ale statistika nepusti 😉

hankaa
21. apr 2007

escada17
tebesa nechce este spat ze si tu tak neskoro🙂 co nemozes spat?🙂

tinakul
21. apr 2007

no escada, možno neuveríš, ale aj nám sa to potvrdilo... Neviem, možno to súvisí s velkostou bába, ale aj naša od narodenia spinkavala 2x cez den a celých 24 hodín v noci bez budenia, akurát ked bola mensia do tých 4-5 mesiacov som okolo tretej alebo štvrtej nad ránom kojila - ale aj to som ju ja budila, lebo som sa bála aby nebola hladná. Dokonca sa nás susedia zvykli pýtat, že či máme ozaj doma bábo, lebo ho nepočut.... Teraz do obeda už síce nespinká asi od 11 mesiacov , ale po obede nám spinká 3-4 hodinky a večer nám zaspinká pravidelne okolo pol 8 / teraz ked je už svetlejšie tak o pol 9/ a potiahne do rána do 20:00h. Musím povedat, že ani raz sme v noci nemali poplach- tatino sa tiez vyspí do sýta.... ako píšeš samé výhody a naša mala raz soplíky , ale teplotu nemala a vtedy mohla mat asi 7 mesiacikov, odvtedy tuk,tuk nebola chorá.......Ozaj možno dnes dáme malej fotky do alba.... pa 😉

escada17
21. apr 2007

hanka, neverila by si- vcera som vzala Penicilin a taku alergiu som dostala...skoncila som na ER , ale babo je ok...strasne som sa bala..netusila som, ze som nanho alergicka, kedze som ho roky dlhe nebrala..

tinakul
21. apr 2007

No to je strašné... až teraz som si všimla, že čakáte dalšie bábenko. 🙂
A už si v poriadku????? ☹

escada17
21. apr 2007

super, ked das fotky ! Ja som tiez volala az lekarke, ked spinka v noci taka mala, ci ju nemam budit- vraj NIE, co som sa cudovala, ale ja som ju budievala..vsade sa vravi, ze budit inak, ze? My sme sa smiali, ze sme zadlho nepoznali ani jej plac, lebo proste neplakala, jej vzdy bolo dobre...ozaj, vcera mi pozreli minutku babenko, skrylo sa, ale lekarke sa zdalo, ze dievcatko, tak utorok sa dozviem naisto- ja predpokladam, ze dievcatko od zaciatku tiez 😉 unesena som bola, hotovaa...😉

tinakul
22. apr 2007

fuj ale sme sa zapotili.... tento systém je o ničom ☹
viac ako polovica fotiek nám nechce prejst, lebo sú ovela vačšie, ako je systém schopný prijat.... tak aspon niečo sa nám podarilo, lebo nemáme doma program na zmenšenie fotiek.
Gratulujem k dievčatku a meno už máte vybrané????

escada17
22. apr 2007

tinakul, to neviem poradit- asi len kupit, ja s fotkami robim denne ( posielam domov )..idem kuknut aspon co tam je. Meno nemame 😢 vzdy som vedela, ze dcerka bude Sophia, ale na viac mien mi nestaci fantazia, este ziadne ma tak moc nechytilo 😢

tinakul
22. apr 2007

však do septembra je času dost,určite ta niečo napadne...Nový program sa nám asi moc nevyplatí kupovat, lebo ja tiez posielam fotky kamarátkam a zatial im všetko prešlo, takže neviem. Napriklad zo svadobných a zo svadobnej cesty - Kanárskych ostrovov a Sophinkine súčasné - vobec neprešli... no neva..... 😒

escada17
22. apr 2007

jaaaj, skoda...ale musim povedat, ze je prekrasna a V ZIVOTE by ma nenapadlo, ze je privelka. A ty si ako super vyzerala v tehu, taka stihla uplne, vela si nepribrala, vsak? A ste pekny parik s muzom, na druhe sa este nechystate?

tinakul
22. apr 2007

Toto neni Amerika 😀 , ale pravdaže sa chystáme na dalšie, len teraz máme iné výdavky. Kúpili sme vačší bytík a v lete chceme prerábat, ale nad bábom rozmýšlame už teraz. Hlavne aby Sophi mala súrodenca. Ak sa nám podarí poslat aktuálne nafotené nejaké fotky, tak uvidíš, že je velká... zo súčasnosti je tam len posledná foto - a to sedí v kočíku, tak to moc nevidno...ale pre nás je akurát, ved vieš.
A dakujeeeeem za komplimenty. V tehotenstve som pribrala asi 12kíl, ale všetky kilá mi išli do bruška naštastie a teraz mám opat svojich 52kíl. Takže som bez cvičenia schudla dost rýchlo....
😉
A ty si na tom ako v tehu? Kolko priberás??? Bude zase velké bábo? 🙂

escada17
22. apr 2007

to ano, suhlasim - ja aj vravim, ze toto babo najviac dcerka potrebuje, tak sa bude tesit0 velmi lubi deticky. Ja som pribrala so Sofinkou 23 kil schudla som za 2 mesiace zhruba...teraz som v 21 tt a 6 kil hore. Ale zase bude velke babo, sa stavim. nebojim sa , viem, ze schudnem, len nechcem uz tak vela pribrat, bojim sa, aby sa mi nespravili strie.. brrr 😖

tinakul
22. apr 2007

Noooo, to si fakt dobrá za dva mesiace shodit 23 kíl... A ak bude aj druhé bábo velké, to je len plus - samé výhody ako sme si uz napísali. A aj naša Sophi má velmi rada detičky a je strašne kamarátska, nikoho sa nebojí - ako vidím tie naše babenky majú fakt vela spoločného 🙂 Bude to asi aj tou velkostou.... 🙂
No a tie strie - treba sa furt natierat pred, počas a aj po tehotenstve a všetko bude o.k. 😉

escada17
22. apr 2007

vies ze aj na tvojej Sophi to je vidno? Ma taku veselu tvaricku, niektore deti sa tvaria namrzene a nic im nie je dobre, take teda surodencov moc nechcu...😉 natieram sa, ale aj tak sa bojim- kamosa natierala o 106 a vsade sa jej spravili, zistila dokonca az po porode..

tinakul
23. apr 2007

Ano je to veselá kopa, nikdy neplače, len pri strihaní nechtíkov a odsavaní hlienov mrnčká....no s tými striami skutočne neviem, lebo ja som sa toho akosi ani nebála, ale pokial si pri prvom porode nemala, myslím si, že sa to neobjaví ani pri druhom.... 😉

escada17
23. apr 2007

no dufam, ze sa neobjavia 😉 Sofi ma rada strihanie nechtv, dokonca aj tahanie soplikov- ale ona ich skoro nikdy nema, tak ja len palickou vytriem, zvycajne vobec nic nema. Ale ked som jej mala dat lieky, paaaani, plakala, akoby som ju mucila a nasilu som jej pusu drzala, no hrozne...

tinakul
23. apr 2007

Vieš čo sa čudujem?? Že aj naša mala rada strihanie aj pilník asi do deviatich mesiačikov- dokonca mi sama nosila celý svoj set na strihanie, a potom zrazu nastalo obdobie, že na nožičkách nemusí... No a s odsávaním to je podobné - tiež sa jej páčilo tahanie soplíkov, dokonca sa smiala na tom, no a teraz to moc nemusí. Aj ja ked nemusím odsávat, radčej vytieram paličkou... No a čo sa týka liekov, my sme s tým nemali problémy, Sophi chutí všetko.... 😉 A ani ja nemám rada nasilu robit veci malej, lebo mna to zdeptá viac ako ju ☹