Aká by mala byť váha a výška dvojročného dieťatka?

sofiela
12. mar 2007

Ahojte, mam dcerku, ktora bude mat 18.aprila 2 roky. Kazdy nam vravi, ze je vascia na svoj vek. Tabulky su orientacne alebo oblecenie, radsej sa opytam vas, ake su vase deti velke..? Moja ma 96 centimetrov a vazi 15 kil ( 22 mesiacov zatial ). Zijeme v USA a oblecenie kupujeme na 4-6 rokov-aby mala napriklad zakryte krize alebo ju nohavice netlacili na brusku..Uz sa narodila velka- 40 tt a 4 dni, 4,618 kg a 54 cm.

escada17
23. apr 2007

joj, tak to ten penicilin mojej nechutil, ze jej drzali hlavku, zapchali nosik a nasilu zacvali usta, musela prehltnut, aby sa nadychla, no sadisti...esteze som tam nebola.. ja pri ockovaniach zasadne placem, aj ked mala nie, ja aj zanu 😉

tinakul
23. apr 2007

počkaj, tak naša penicilin ešte nemala. A to už prečo musela brat???
Naša Sophi tiež neplakávala na očkovaniach vobec, no aj to sa zmenilo, ale nerobí cirkus, len trošku skríkne 😉
A aj ja to preživam strašne.... 😢

escada17
23. apr 2007

Sofi plakala raz, ked dostala niekolko naraz- okolo roka ? Nie som si ista...mne tak srdce trhalo, ale apson nemala horucky, nevrackala potom...to tazke tak vidiet, mamkam je luto..teraz v nedelu ( vcera ) sa zacala Sofinka chytat za usko a velmi plakala, Roman ju vzal na pohotovost a povedali, ze ma zapal stredneho uska- dali jej penicilin. Mne sa hned zdalo, ze ho nema, lebo ju bolelo len vtedy a potom uuuuplne je fit a zapal stredneho ucha priserne boli. Dnes jej detska lekarka povedala, ze mala fantomovu bolest zo stoliciek...😉uznaj...

tinakul
23. apr 2007

tak to je fakt sila, chúda Sofi tak zbytočne ju vlas
tne nútili zjest ten penicilin, nie?? 😠 A kolko má už zúbkov? Našej zrovna tiež idú stoličky a strašne slintá, má zatial dvanást zúbkov.... 🙂

escada17
23. apr 2007

teraz jej posledne vysli, celkom dobre to zvladala, akoze boleli niektore, ale nikdy neochorela. Och, ale mi jej bolo luto. To ok, ze dali penicilin, ze vraj dobra prevencia.

tinakul
24. apr 2007

No naša je teraz viacej spinkavá z tých zúbkov, aj teraz mi zahajala. Spinká zase dva krát denne /možno to súvisí aj s jarnou únavou/- už aby boli všetky vonku... Dobre,že vaša už má všetky 🙂

escada17
24. apr 2007

moze byt...zubky fakt vedia potrapit, davas jej nieco, ci ani netreba?

tinakul
24. apr 2007

No nedávam jej nič, ale teraz nám po strašne dlhej dobe začala soplíkovat a odsávačku len zbadá a už beží... som z toho smutná ☹
Ale to má asi tiez z tých zúbkov.... A s vami je to ako? Malá je už v pohode?
Už ju prešla bolest zo stoličiek????

escada17
26. apr 2007

ahoooj, to niiic, oni musia prejst tie deticky vselijakymi obdobiami...Sofinka sa ma fajn, cez vikend sa stahujeme a novy byt sa jej velmi pacil, tak dufam, ze aj mne prejdu alergie a vsetko ok zvladneme...ozaj, ake ine dievcenske mena s ati pacia? Mne sa vzdy strasne pacila Sophia a tu uz mam a ine neviem 😢

tinakul
26. apr 2007

No konečne si sa mi ozvala, už som si myslela, že v tejto téme zostanem sama.. ☹ .
To je super, že sa stahujete - a idete do vačšieho???
Mne osobne sa tiež vždy páčila Sophia meno, a priznám sa ti, že ani ja neviem aké meno by som dala.... ale teraz z tých čo letia sa mi pozdávajú
Nella, Lili,Saskia, Sára a Laura... 🙂
Aby som nezabudla, aké číslo topánok nosí tvoja malá??? Lebo sa nám stalo, že podaktorí sa čudovali, že nosí 21 - že vraj to je na jej vek dost velké číslo - a na to že je baba.... no neviem 😒

escada17
26. apr 2007

vsetky z tych, co si napisala, sa mi pacia 😉 neviem, ake ma europske cislo- tuna ma 9...ale ma aj jedny botasky 11, ale tie su jej velikeee.
Byvanie je trosku vacsie, najma ma drevene podlahy, ja mam alergiu na roztoce a tuna vsade koberce...len teraz sme v krajsom prostredi- kurty tenisove, bazen, posilka, jazero, golf...bude mi to velmi chybat, ale tamten byt je ovela lepsi, krajsi

escada17
26. apr 2007

tinakul, inak chodievas len tuna? Pod do pokecu pre mamicky- vo volnej teme 😉 😵

hankaa
26. apr 2007

tinakul
my mame Lillian to je pekne meno🙂

tinakul
27. apr 2007

Hankaa teraz sa narodila mojmu bráškovi dcérka /Sophi sesternica/ a dali jej meno Lilla - aj podla mna sú Lillian, Lili a Lilla pekné mená.... 🙂

Escada, idem sa teda kuknút do pokecu pre mamicky, lebo niektoré veci sem fakt nepatria...... 😉

escada17
28. apr 2007

tinakul Lilla sa aj mne velmi paci, ako krasne to zneje ! 🙂

atevi
15. apr 2008

Dlho nikto neprispel do tejto temy, tak sa pridavam ja, kedze je to u nas aktualne. Moj syn bude mat o tyzden 2 roky, vazi 10,5 kg a meria 86 cm, co sice nie je vela, ale pre nas je podstatne, ze je zdravy a vesely.

felixmama
16. apr 2008

Ahojte.
Prikladam miery nasho syna /2 roky oslavil minuly tyzden/ ma 93 cm a 14,5 kg. Co myslim, je v norme.

alenik
16. apr 2008

ahojte,nasa mala ma 20 mesiacov a meria 99 cm a vazi 14,5 kg.Je vyssia,ako trojrocne deti.No a co?Tiez jej kupujem oblecko 104 ,tricka aj vacsie,aby nemala holy chrbatik.Kazdemu sa zda velka.Pritom,ked sa narodila,vazila len 2,80 kg a merala 53 cm.Nozicku ma dost velku 25.Jej rovesnici maju vacsinou 21.

riusik
16. apr 2008

alenik: ty mas ale velkeho cloveka doma 😉 fuuuha, no, z kamilky bude modelka 😵
tomas ma o dva tyzdne dva roky, meria 91 cm, vazi 13 kg a velkost nozicky 23 - 24 to podla vyrobcu...

alenik
16. apr 2008

Riusik,prave som jej merala nozku a uz potrebuje 26.Ja som uz zufala.To uz jej kupim rovno plutvy 😀 😀 .A neviem,po kom je taka vysoka. 😅

tinaa
13. jún 2008

ahojte, nasa dcerka bude mat o 2 tyzdne rok, ale tiez sa pasujeme s pripomienkami okolia. Ked sa narodila mala 3640g a 52cm. Aktualne miery su 9,5kg a 79cm. Dost casto pocujem od ludi ze je velmi dlha. Mne sa to ale vôbec nezda, ved rone deti bezne maju 80cm, ale Sarinka ma dlhe nozicky aj rucky, tak opticky vyzera dlha. Je aj dost chuda. Kolko mali vase deticky ked mali rok?
Viem, ze existuje tema o mierach rocnych deti, ale tam som nenasla podobnu problematiku.

A nozicku ma 11cm

danulka2
14. jún 2008

ahojte, nas maly bude mat o 2tyzdne 2roky a ma 12kg a asi 87cm. Tiez si myslim, ze je to v norme, hlavne ked stale nieco tlaci do tej malej hlavicky 😀 . Ale asi bude po mne = maly a chudy 😉 .

grmitko
14. jún 2008

ahojte, asi maju dva roky a maju 88 cm a Domko ma 11 a Leo 10 kg 😀

milhaus
14. jún 2008

mi sice dva roky budeme mat až za pol roka ale mame 84 cm a 11900 g
ako ročna mala 76 cm a 10 kg asi, neviem už presne a nechce sa mi pozerat

maca793
14. jún 2008

my máme 95cm a 13kg. vecičky veľkosť 98-104, podľa šitia a strihu, ale nosíme aj 92.

lefika
14. jún 2008

my sme mali na 2rocnej poradni 82cm a 11kg...dufam, ze bude mat aspon 150cm ako dospela, ked citam tie vase miery 😅 😔

maca793
14. jún 2008

neboj, dorastie, mne dvojičky mali v 2 rokoch 11kg, síce boli veľké. zálelží od genetiky. moje deti budú vysoké, majú dobrú genetiku po otcoch

lefika
14. jún 2008

maca, dufam, ved my s manzelom nie sme krpci...ale ked vidim deti o rok mladsie a o hlavu vyssie, zacinam pochybovat. ale dr. ma ukludnila, ze este to je v norma a moze narazovo vyrast neskor.

susanh
14. jún 2008

Lefika, my sme asi ešte menší. Za 3 mesiace bude mať Nata 2 roky, a teraz má len 77-78 cm. Tak myslim že dvojročná viac ako 80 cm bude mať ťažko. Ale ja dufam ze narastie na 160 🙂

maca793
14. jún 2008

lefika
všetko dobehne
u nás je to tak, že otec dvojičiek má 2 m a Karolínin tiež. ja som krpec 165cm.
Simonka bude mať aj 185ch už teraz má o 3 čísla menšiu nohu ako ja. Maťka je priemer na svoj vek a Karolínka tiež, ale má veľkú nožičku.