Aká by mala byť váha a výška dvojročného dieťatka?

sofiela
12. mar 2007

Ahojte, mam dcerku, ktora bude mat 18.aprila 2 roky. Kazdy nam vravi, ze je vascia na svoj vek. Tabulky su orientacne alebo oblecenie, radsej sa opytam vas, ake su vase deti velke..? Moja ma 96 centimetrov a vazi 15 kil ( 22 mesiacov zatial ). Zijeme v USA a oblecenie kupujeme na 4-6 rokov-aby mala napriklad zakryte krize alebo ju nohavice netlacili na brusku..Uz sa narodila velka- 40 tt a 4 dni, 4,618 kg a 54 cm.

caterinaaa
4. júl 2011

Tomasko mal 1.7. 2r..85cm a ma 12kg , 22 topanky 🙂 krpcek

sisaha
6. júl 2011

14.7. bude mat moja dcerka 2 roky. Meria 85 cm, váži 10 kg, topánky nosí 22, oblečko 86/92.

tigri
6. júl 2011

mladsia Petka ma 92cm, cca 12kg a nozku 23-24

sapfo04
6. júl 2011

Moja Kristínka má 22 mesiacov. Na konci augusta bude mať 2 roky a teraz má 88 cm a 10kg. Všetci mi hovoria aká je vysoká 😀 ale ako tu čítam tak sú aj väčšie dietky 🙂 s váhou si hlavu nerobím, papá mi pekne a možno má dobré spaľovanie a preto tak rýchlo nepriberá. 😀

alenamarian
21. okt 2013

Ahojte!Teste sa .ze Vam Vase deticky rastu...My mame opacny problem s chlapcekom.Budeme mat dva roky a sme len 79 cm a 10,5 kg.Dnes sme boli koli tomu na endokrynologii,zobrali nam kopec krve a celkom mame strach,drzte palce nech sme zdravi,iba pomaly rastieme...

demo
21. okt 2013

@alenamarian podla tejto stranky je iba mierne pod normal. ak som si teda dobre tipla datum narodenia.
Nas je tiez podobny krpcek

alenamarian
22. okt 2013

Povedali nam,ze by to vobec nebolo nic zvlastne ,keby sme s manzelom neboli vysoki,ja mam 176,manzel 178 a chlapcek sa narodil 3,91 kg a 53,5 cm,bol velke babetko...Toto sa tiez berie do uvahy.Mne samej neprisiel maly,ale doktorom sa nepozdava.Nosi stale veci na 12 mes. 😖

demo
22. okt 2013

@alenamarian Viem aj o pripade,kedy sa v rodine, priemerne vysokej,odjakziva vyskytuju male deti, ktore ale potom nahle dorastu. v kazdom pripade, drzim palce, nech je zdravy. hoci aj drobny.

alenamarian
22. okt 2013

Ja si myslim,ze to tak bude,ze sa vytiahne neskor,ale vsak sa vsetko vysetri a budeme kludnejsi.Dakujeme pekne za povzbudive slova!Aj Vam zelame zdravicko a vsetko dobre... 🙂

mimikas
22. okt 2013

@alenamarian Moj drobec (21 mesiacov) ma 88cm a 12.8kg, nohu velkost 24, ja som krpata a moj muz tiez nie je vysoky. Je dolezite merat ci maly rastie, ak rastie tak je to OK, kazde dieta je ine, prechadza inak rastovymi fazami. Skus sa popytat v rodine ci si ty alebo manzel neboli male deti, viem o pripade kde ma muz skoro 2 metre a napriek tomu bol ako dieta extremne maly, moj brat tiez patril medzi najnizsich, zacal rast az ked mal 17r. dnes ma peknych 178cm. Drzim palce aby to tak bolo aj u vas. Ale je super ze ste boli na vysetreniach, aspon budes vediet ako ste na tom. Zelam vsetko dobre

alenamarian
22. okt 2013

@mimikas Dakujeme!Prave ze sme neboli mali,ja dokonca som bola vzdy v skole najvyssia zo vsetkych,strasne som sa za to hanbila.Ale pravda je,ze moje sestry maju obidve svoje deti drobucke.Mozno mame len take male deti a naozaj zacnu rast neskor.Radsej nech ho vysetria,ako by som mala nieco zanedbat,potom si to budem vycitat...Dakujeme za pekne slova,potesi...