Aká by mala byť váha a výška dvojročného dieťatka?

sofiela
12. mar 2007

Ahojte, mam dcerku, ktora bude mat 18.aprila 2 roky. Kazdy nam vravi, ze je vascia na svoj vek. Tabulky su orientacne alebo oblecenie, radsej sa opytam vas, ake su vase deti velke..? Moja ma 96 centimetrov a vazi 15 kil ( 22 mesiacov zatial ). Zijeme v USA a oblecenie kupujeme na 4-6 rokov-aby mala napriklad zakryte krize alebo ju nohavice netlacili na brusku..Uz sa narodila velka- 40 tt a 4 dni, 4,618 kg a 54 cm.

certica
12. mar 2007

sofi, nas maly ma 15,5kg a 93 cm (25 mesiacov)

sofiela
autor
12. mar 2007

certica, hmm...a to je vela? preco mne casto ludia povedia, ze Sofia je "giant baby"..mne az luto kolkokrat doslo..ked niekam ideme, kde sa mozu hrat deti 3 roky a vyssie, Sofi vzdy nechaju podla vysky a tamtie deti su castokrat nizsie a starsie aj o dva roky, uz rapotaju viac a mamy na mna pozeraju, ci je moja ok, ze sa len roztukava, a potom sa cuduju, ze ona je o tolko mladsia- a oni, zeje starsia pre vysku a si myslia, ze je nejako pozadu, ts...

certica
12. mar 2007

no viki je vacsie deco, nez vacsina, ale mam dojem, ze posledny pol rok sa to trocha pozastavilo a ten rozdiel nie je az taky ako ked mal rok aj nieco...
na dievca je dost vysoka, aku ste mali porod.vahu? (my len 3050g/49cm)

sofiela
autor
12. mar 2007

som pisala asi hore-4, 618 kg a 54 cm. Strasne velka bola, rada vzdy papala a nikdy nebola este chora- ze ma dobry zaklad. Teraz cakam druhe a predpoklada sa, ze bude zase velke, tak uz mam stanoveny cisarsky v 39 tyzdni...aj tak uz bude velke, sa stavim...

certica
12. mar 2007

sorry, som blba 😅 . tak to ma potom dobry zaklad. ja by som to nejak neriesila, zdrava je,tak co 😉

alysea
12. mar 2007

Ahojte, moj je krpanik ma 87cm a 13kg, ale myslim si ze to nie je malo, kazde dietatko ma svoje tempo rastu. Takze nam stale hovoria, ci mu davame jest, o vas si myslia, ze mate velke deturence, no vidite , ani jedno ani druhe, vzdy sa najdu vrtaci. papa

jankamanikova
12. mar 2007

sofiela - nas Janik je tiez velky. Vacsi nez jeho rovesnici a dokonca aj deti, ktore su starsie, su mensie nez on. A pritom vela nepapa, len tu kus - tam kus. Ja by so mto neriesila. Snad, ked bude mat tri roky a budes badat, ze vyvin je nejaky pozadu, tak vtedy by som to zacala riesit. Na nas tiez divne ludia pozeraju. Neviem, aku ma vysku, ale je vysoky a ma 15,5 kg. A kupujeme mu oblecenie pre 3-4 rocne deti. Nohavice vacsie. Dolezite je, ze mas dcerku zdravu. Nas druhy syncek Matusko sa tiez narodil vacsi, tak uvidime. Vlastne obaja boli velki a dlhi.
Tak sa drzte!

sofiela
autor
12. mar 2007

dakujem, ste zlate...lebo ked som porodila, tak si o mne az suskali v nemocnici a dodnes s a ma pytaju, ci som nemala tehotensku cukrovku- nemala...

rabiva
12. mar 2007

😅 no tak sme zatial z vas najmensi 🙂 Dcerka bude mat 2roky (16.4.) a ma 11,3 kg a cca 88cm... narodila sa 7dni po termine a mala 2900/49 🙂 takze tak 😉

rabiva
12. mar 2007

yo a nosime vel. 92, prip. aj 98, obcas este derieme aj nejaku to 86tku 😎

izaza
13. mar 2007

Naša Peťka sa narodila 27. apríla, teda teraz má necelých 23 mesiacov. Je drobná - výška cca 86 cm a váha okolo 11,5 kg. Keď sa narodila mala 2650 gr a 48 cm. No ale ja tiež nie som nejaká obrovská a máme asi v rode taký menší vzrast, takže si z toho ťažkú hlavu nerobím. Hlavne, že je zdravá. Každé dieťatko je iné, niektoré väčšie, niektoré menšie - podľa mňa to nie je nejaký problém.

sofiela
autor
13. mar 2007

izaza- ani podla mna a deti sa nedaju porovnavat- uz len sami zdalo, ze pocujem toho vela o tom, ze dcerka bude mat minimalne 180 cm a take...ja ma pritom len 167, manzel 186, ale on je chlap...izaza, mala si Petku v termine?

ukana
13. mar 2007

sofiela, náš malý mal dvojročný tiež 15 kíl, tiež sa ma veľa ľudí pýtalo, prečo ešte nerozpráva, ked je už taký veľký? Musela som im vysvetlovať, že má len dva roky, rozprávať začal až v 3 rokoch po nástupe do školky, teraz bude mať v máji štyri, má 18kíl, takže to až tak nepribuda, ale je v školke najvyšší. Oblečko tak 104-110. Ale mi sme obaja vysokí, ja 172cm, manžel 190cm a 95kg 😅 Pritom manžel nie je tučný, len je taká stavba tela... 😅 Ono sa to tempo rastu stále aj tak mení, niekedy deti rastú rýchlejšie a potom sa to spomalí..Ani dospelí nie sú rovnakí, jeden má 160cm a druhý 2metre....Hlavne, že je zdravá...

sofiela
autor
13. mar 2007

ukana, aj moj muz ma okolo 95 kil a je nizsi este a tucny teda nie je...je som mala pred dcerkou 44 kil , teraz som zase v tehu, tak som vascia..jasne..oni ani nie tak na vahu-tu ani nie je vidno, ale na vysku- mala prevysuje ine deti stale- aj starsie o dva roky, mne sati nijako nezda velka, kym neprideme k inym detom- a Sofinka taka ako velka babika, len pozera, este toho vela nenarozprava- aspon nie zrozumitelne- a tie decka, aj o pol hlavky mensie alebo rovnake, starsie o dva roky- ako vrtulky...vtedy velmi vidno rozdiel a pritom by som povedala, ze na svoj vek je riadne sikovna, len ini myslia, ze je starsia a tomu nezodpoveda vo vsetkom...uz si to nevsimam...len si chcem pozriet- ze slovenske deti su proste vyssie a zdravsie ( zda sa mi ) ako tieto mixy narodnostne v USA. nemyslim to zle, ale proste nase deti su ako z reklamy na zdravie, ja vravim...😉 Ukana- ozaj, uz mas za sebou oducanie kompletne od plienok? Druhe babo neplanujete?

izaza
14. mar 2007

Sofiela: Peťku som porodila 9 dní pred termínom. Ale celý 8 mesiac som bola v nemocnici kvôli zlým prietokom - malej neprúdil dostatok výživy. Dostávala som každý deň injekcie aby sa to zlepšilo. Doktori ma vopred upozornili, že bude drobček. Ale je zdravá a krásna. Minule sme sa trochu zasmiali, keď sme v kvetinárstve kupovali kvietky a Peťula spoza pultu kričala: "stalkej zanesieme kvietky nalodeninám" Tak sa predavačka čudovala, že kto to kričí - že ju ani nevidno, len počuť ju je poriadne. Takže je malá, ale šikovná 🙂

sofiela
autor
14. mar 2007

ona ti uz tak ropravaaaa? Tak to aka sikovnica ! Nasa motka dva jazyky dokopy, je to zlate, ale azju lutujem, ze ju vsetko v dvoch ucime..ja keby som si mohla vybrat, tiez radsej trosku skor ako prenasat...to som teraz prenasala a ake velke dietatko bolo...teraz mam planovanu sekciu v 39 tyzdni...

izaza
15. mar 2007

No Peťka rozpráva od roka a pol, pekne a čisto. Kukni vlákno reč/rozprávanie vášho dieťatka. V mnohých oblastiach je veľmi šikovná, už nenosíme plienočky - už dávame len na spanie. Aj vonku sa pýta cikať do trávičky. Ale máme trošičku problém s jedením, nechce moc papkať. Väčšinou len to čo má rada aj to ju musím prehovárať. Že by si sama odhrýzala z jabĺčka, ktoré drží v ruke - to ani náhodou. Musím ju so všetkým kŕmiť.

ramzesa
15. mar 2007

Tak nas meral na dva roky 86 cm a vazil 12 kg. Ale narodil sa s 3500 g a 52 cm 😒 . Ale teraz sa mi zda, ze sa dost vytiahol. 😒 Je vysoky a stihli 🙂 .

sofiela
autor
15. mar 2007

izaza, tak to mas skutocne sikovne dievcatko ( pssst, ale dievcatka su proste take 😉) Co sa tyka jedla- tak mojej treba pomaly brat- krmit ju nemozeme od 8ich mesiacov, uz vtedy chcela sama a dnes uz nemozeme ani lyzicky vyberat-vseko len ona sama..niekedy sa mi zda, ze toho popapa viac ako ja 😉kde je to vlakno/rec...?

izaza
16. mar 2007

Sofiela: To vlákno je tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Tak to máš super, že ti malá tak pekne papká. Ticho závidím 😒 My sa dakedy natrápime, kým sa poriadne napapká. Najviac sa obávam toho, že v septembri ju chceme dať do škôlky, tak neviem ako to bude s jedením. Dúfam, že tam nastane ten efekt, že keď budú papať aj iné detičky, tak ju to viac bude baviť. Snáď.

ramzesa
16. mar 2007

ja svojho tiez musim nahanat s vidlickou v ruke 😀 , neboj oni z toho vyrastu. Ked bude hladna vypyta si. Nas ma obdobia, kedy by zjedol aj slona a inokedy aj cely den nic poriadne nezje 😠 .

sofiela
autor
16. mar 2007

izaza, ramzesa- no ja naopak-kolkokrat vravim mojej mamke, mami-Sofi nic ine, len je- s kazdym a aj vo svojom case a najradsej by aj v noci 😉 mamka mi ale vravela, ze to je radost, ze ja som napr. tiez bola slaby jedak a este som aj vyvracala, co som zjedla..kazdopadne-deti z toho vyrastu..a zrovnaju sa viac-menej

lidka619
20. mar 2007

ak sa môžem pridať, moja dcera bude mať v máji 2 roky a má prosím pekne 10,5 kg! Musím ju odmerať, ale teraz nie je pri mne. Čo sa týka tej hmotnosti, tiež som dosť sklamaná, ale podľa doktorky, je to OK - síce nezje toho veľa, ale zobká skoro celý deň - a hlavne ked je veselá, živá, spokojná, tak vidím, že emá žiadny deficit - tak si z toho ťažkú hlavu nerobím 😉 . A to ked sa narodila tak mala 3600 g a 50 cm. Jednoducho, manekýnka od malička 😀 😅 😀

sofiela
autor
20. mar 2007

lidka, fakt kazde dietatko je ine ako vidim- nakoniec este mnohe predbehne- kto ako kedy rastie, kazdy ma svoj cas a tempo. Moja ma 2 roky teraz v aprili a vsimla som si, ze za posledne dva mesiace narastli 4 cm, uz ma 98.

lenadka
23. mar 2007

Moja mala v januári 2 r a meria 91 cm a vazi 14,5 kg 🙂

tinakul
17. apr 2007

Ahoj Sofiela,
len teraz som tu našla túto tému. Naša princeznička má sice len 14 mesiačikov, ale stáva sa nám to isté čo tebe. Keď prídeme na ihrisko, všetci sa na nás pozerajú, lebo Sophie sa im zdá ovela mohutnejšia ako jej rovesníci a aj mna to celkom trápilo, ale podla nás je akurát dobrá - ma 80cm a okolo 11kíl. Je trošku baculka, ale tak zdravo. Vytáčajú ma takisto akurát tie poznamky a pohlady od ludí, že je na svoj vek mega bábo....
Podla mna vela zálezi od rodičov - akú majú výšku a tak. ...

escada17
18. apr 2007

tinakul ahoj, aj ja mam dcerku Sophiu a tiez je velka, dnes ma 2 roky, musim zvazit, zmerat...😉mne 11 kil neznie vela, sedi mi to na opis malej v tomto veku...(na 14 mes, ako pises )

viktoria
18. apr 2007

ahojte ako tak čítam tak môj synček tie vaše drobce predbehuje. Má len 7 mesiacov a váži vyše 10 kg...... 😀

escada17
18. apr 2007

cau viki, teraz uz moze priberat pomalsie...no dnes som malu zvazila, zmerala, ked uz ma tie 2 roky...15,5 kg a meria 97 cm.

tinakul
18. apr 2007

Ahojček escada,
práve teraz som si pozerala fotky tvojej malej Sophi a je moc krásna a keď bola menšia, normalne sme sa s manželom pozastavili na tom, ako sa podobá na našu, len s tým, že naša ma krásne velké hnedé oči a vaša krasne modré. Ale ten tvar tváričky a tak, takže sme srandovali, že až bude mat dva roky, možno bude ako vaša...
Potešila si ma, že ti to neznie vela, ja som už rozmýšlala, že jej postupne budem znižovat dennú dávku mlieka. Denne vypije pol litra - ráno a vecer. Tak ako to má byt, ale hovorí sa, ze niektoré deticky priberajú z umelej výzivy.Tak neviem...