Aká má byť hodnota bilirubínu u novorodenca?

milka1978
12. nov 2012

Ahojte maminky. Už onedlho porodím bábo a chcem sa pýtať aké majú byť hodnoty bilirubínu v krvy novorodenca na to aby nás pustili z pôrodnice? Pri prvom bábu nás nechali v nemocnici 10 dní, pretože mal veľmi zlé výsledky. No neviem presne aké hodnoty by mal mať taký novorodenec. Pýtam sa preto aby som sa vedela neskôr v pôrodnici informovať. Predsa len sestričky stále povedia, je to v poriadku nerobte si starosti, no keď sa spýtam priamo na hodnotu tak budem vedieť či je to dobré alebo zlé. Ďakujem

radka24
12. nov 2012

ahojky, neviem ako je to u vas, ale u nas v porodnici maju taky pristrojcek ktory davaju detickam k telicku a zobrazi sa hodnota bilirubinu. Moj maly nemal novorodenecku zltacku silnu isli sme domov po 5 dnoch a zda sa mi, ze mal hodnotu 11.

mau
12. nov 2012

Je to do veľkej miery individuálne - ide aj o to, ako rýchlo sa hodnoty menia a kedy začne bilirubín stúpať/klesať. Taktiež sú rozdiely aj v postoji medzi pôrodnicami (niekde sa riešia hodnoty nad dvesto, niekde nad tristo)... Takže sa to nedá zovšeobecňovať.

alena0305
12. nov 2012

Normálna h odnota je 20, ale väčšinou púšťajú keď je pod 200 a má klesajúcu tendenciu. -bábo nie je veľmi spavé, budí sa na jedlo a priberá.

monro
12. nov 2012

Ten pristroj, co maju v porodniciach neukazuje hodnotu bilirubinu. Viem, ze ak ukaze cislo do 20 je OK, potom odporucaju odber krvi, aby sa hodnota zistila. Myslim, ze hodnota 300 je uz vysoka.

magudsh
17. nov 2012

Nad 200 je zla, pod200 pustaju z nemocnice. Dajte si vsak na to pozor a poproste pediatra o kontrolne vysetrenie hodnoty bilirubinu z krvi, aby ste sa uistili, ze bilirubin naozaj klesol, aj ked vas z nemocnice pustili.

zymga
17. nov 2012

ahoj mi sme mali vysoky bilirubin v krvi mali sme ho az 300 a drzali si nas v nemocnici tyzden a davali ho uz aj pod lampu....a domou nas pustili az vtedy ked mu kleslo pod 200

petrake
17. nov 2012

200 je maximum co moze mat aby vas pustili z nemocnice, potom uz rozhodne pediater, my sme chodili s oboma na neonatologiu este a sledovali nas tam, mladsieho este sleduju