Akcia na jasle v Bratislave

fatima1972
11. mar 2013

Som veľmi rada, že sa nájdu ešte taký ľudia, čo chápu iných a snažia sa im vyhovieť. Naša p.riaditeľka, je ústretová - dala super akciu - za 320€ mesačne už so stravou. Maminy majú problém umiestniť dieťatko v jasliach, preto si myslím, že je to ok, že Vám dávam vedieť. Tak som rozmýšľala, prečo len každý nadáva, lebo sa nájdu ešte ľudia, ktorí su ústretoví ( a to nie som naivka 😀 ). Viem, že my maminy si tu pokecáme, no ja si myslím, že každá si má utvoriť svoj názor a čo je dobré pre jednu, nemusí byť pre druhú.
Čo Vy na to?

kvetinka211
11. mar 2013

@fatima1972 nerobim si ziadne iluzie o majiteloch sukromnych predskolskych zariadeni. Je to predovsetkym a hlavne o zisku. Co je teda legitimne, lebo inak by neprezili a jednoduho musia generovat zisk. Vyrazne tu vsak zlyhava stat, lebo nezabezpecil kontrolu tychto zariadeni, moze si ich otvorit ktokolvek, nikto nekontroluje bezpecnost deti, hygienu, kvalitu stravy a vychovne metody. Je to len o dobrej voli prevadzkovatelov ci si stanovia nejake kriteria kvality a daju nieco dobrovolne skontrolovat, kedze aj trhove prostredie je dost zdeformovane a nudza s miestami v skolkach nuti rodicov nechat deti aj tam kde sa im to velmi nepozdava. Ale je dobre nech takychto zariadeni vznikne cim viac a zacnu si konkurovat aj niecim inym nez kurzami akozeanglictiny a pod.
Dakujem aj za ponuku v IP a som rada ze vas jasle vasho dietatka natolko nadchli, ze ich tu uz par dni dobrovolne propagujete 🙂

vadimka
11. mar 2013

@kvetinka211
my mame aj stat???? 😉

kvetinka211
11. mar 2013

@vadimka no, to je taka ta organizacia ktora nam kazdemu pridelila cislo uctu, kam mame kazdy rok poslat vela penazi (pripadne nam ich rovno kadzy mesiac strhnu zo mzdy) a kadze 4 roky mozme hodit do schranky papierik so zoznamom papagajov, ktori maju vytvarat iluziu ze o niecom predsalen rozhodujeme my

By som ocakavala ze by za tie peniaze ta organizacia aspon osetrila, aby nam deti nekrmili gebuzinami a neohrozovali ich na zdravi, zatial co my sedime v robote aby sme mohli vacsinu platu dat ludom ktori nam zatial vychovavaju dieta namiesto nas ...

materina_duska
11. mar 2013

@vadimka Škoda, že nemáme čas na nejakú revolúciu.. 😉

vadimka
11. mar 2013

@materina_duska
@kvetinka211

to, co sa deje dnes, je nova forma otroctva....takze ked mne niekto ide basnit o demokracii a slobode po 1989 tak mi zamrzne usmev na tvari...

materina_duska
11. mar 2013

@vadimka My (zatiaľ) nemáme úver, takže istý druh slobody stále pociťujem 🙂

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka211
11. mar 2013

@fatima1972 pokial viem, tak vyhlasky sa tykaju iba zariadeni, ktore chcu byt zaradene do oficialnej siete a nazvane materskymi skolkami - a takych je minimum (napr. v starom meste oficialne 3, realne funguje jedna). Vsetko ostatne - vsetky tie rodinne centra, opatrovatelske centra, škôlky, vilôčky, včeličky atd. - tam staci mat otvorenu zivnost na opatrovanie deti, ktora je volnou zivnostou, cize ju moze vykonavat ktokolvek s cistym registrom trestov. Ak si nejake zariadenie necha dobrovolne skontrolovat zariadenie RUVZ, to je uz ina vec a bude len dobre ak konkurencia dotlaci tieto zariadenia k tomu, aby si nechali vystavit certifikaty a aj dodrziavali pravidla.

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liz_lemon
11. mar 2013

@fatima1972 mam pocit, ze ta majitelka si ty, toto je uz druha tema, ktoru si zalozila, kde chvalis nejake jasle

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika_tulipanik
14. mar 2013

Radila som sa s hygienickou, ked som si chcela otvorit skolku a sama mi poradila, aby som dala nazov opatrovatelske centrum..skolka je od 3 rokov, jasle oficialne neexistuju, takze opatrovatelske centrum je nieco medzi, kedze je predpoklad, ze kvoli 230 eurovemu prispevku sa budu hlasit najma mensie deticky do 3 rokov. Mame vsetko podla vyhlasok, zakonov - protipoziarnu ochranu, 2 unikove vychody, dvojvylevku, obedy sa dovazaju od hygienou schvaleneho zariadenia, ktore vari priamo pre deticky, strava sa prevaza v autach na to prisposobenych, ja sama mam osvedcenie o odbornej sposobilosti na manipulaciu s jedlom, ktore som s robila priamo na Urade verejneho zdravotnictva, takze je to maximalne zavadzanie, ak niekto povie, ze v opatrovatelskych centrach sa nesmie spat alebo jest!!! A tak isto si skolku alebo centrum nemoze otvorit hocikto. Musi mat magisterske vzdelanie, takze asi tak. Treba len hladat informacie a overit si to.

euroadika1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majjka88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz