Aké ste mali príznaky tehotenstva? Ako ste to vedeli?

snazilkas
4. okt 2011

Ahojte snazilky, tehulky, byvale tehulky 🙂 Ak tu takato nejaka tema je, tak ma ospravedlnte, myslim si, ze by tu aj mohla byt, ale neviem nic take najst :-/
Chcem sa spytat na priznaky tehotenstva, vedeli ste uz pred menstruaciou, ze ste asi tehotna, lebo ste mali priznaky alebo zacali priznaky az potom, ked uz menstruacia meskala? Viem, ze je to u kazdeho ine, ale aj tak ma to zaujima. Dakujem babule 😀

manamani1
4. okt 2011

@snazilkas Je to individuálne. Vajíčko potrebuje 7-10 dní kým "docupká" a uhniezdi sa v maternici. Potom začínajú príznaky,takže cca. 10 dní po možnom "úspešnom" styku.a menzes dojde až na 14 deň...takže asi tak v čase očakávanej ms už môžu,ale NEMUSIA byť. čakáš bábo?

snazilkas
autor
5. okt 2011

@manamani1 ahoj, nie nie, necakam, ale snazime sa, dnes mi mala prist mrcha, no priznaky ziadne, tak preto ma to zaujima. Lebo ani tehu priznaky nemam ziadne :-/ Ale nasla som uz podobnu temu a tie priznaky su naozaj velmi individualne 🙂 Dakujem za odpoved

manamani1
5. okt 2011

@snazilkas ked ti mala prist mrcha a neprisla,tak už test ukáže...nechceš spraviť?

snazilkas
autor
5. okt 2011

@manamani1 rozmyslam nad tych uz hadam tyzden a furt sa presviedcam, ze vydrzim do konca tyzdna este. Ale uz ma to lame a asi si ho dnes spravim. Teraz ma zacalo boliet brucho trosku ako pred mrchou, tak asi je uz na ceste, takze som uz s tym trosku zmierena a test si spravim len tak, ze co ak nahodou 🙂

kakakina
5. okt 2011

@snazilkas ,no mna neskutocne boleli prsia,pri oboch.A to uz pred ocakavanou menstruaciou.

ejbyk
5. okt 2011

...ja som mala príznaky "vzdy" ked som nebola tehotna...a ked som uz bola naozaj tehotna nemala som "ziadne" priznaky...vsetko u mna zacalo az potom. A velmi ma bolelo brucho ako pred ocakavanou ms aj dlho potom ako som uz vedela ze som tehu.
Vsetko je veeeeelmi individualne...Ja som sa toho nacitala na nete a aj tak vsetko bolo uplne ine 🙂
Ale na druhej strane ta chapem...to cakanie je na nic

majka_3
5. okt 2011

@snazilkas Ahoj 🙂 mna bolelo brucho ako pri ms cakala som ms a bolelo brusko presne identicka bolest 🙂 no ked ms jeden den meskala spravila som test no bol tam duch 🙂 tak sa na bolest nespoliehaj ... 😉 a radsej testuj 🙂

cajova_lienka
5. okt 2011

ja som vedela na 4 den po sexe ze sa so mnu nieco deje - aj ked istotu som nemala - ale zacalo mi byt divne - som pazros ale nejak mi zcaalo pachnut jedlo, menzesove bolesti bruska a pocit ze mam vceli ul v nom, straaasne citlive prsia - hlavne bradavky a aj ked test este nic neukazal a manzel ma vysmial - ked som na neho vybalila uplne zmenene prsia - chtiac-nechtiac uveril 😀 a o tyzden uz aj na teste som mala ducha a o dva tyzdne uz kraaasnu ciarocku ( cca 5-7 dni po termine mrchy ktora nedosla 🙂

snazilkas
autor
5. okt 2011

@kakakina vidis, mna vzdy pred mrchou bolia prsia a tento mesiac vobec, ale vobec ani naznak bolesti :-/

snazilkas
autor
5. okt 2011

@majka_3 dakujem, vzdy ma potesi, ked ma niekto takuto skusenost, aspon mi to dodava vieru, ze to este stale moze byt tehu. A bolest prs si mala? Vacsina bab hej, mna tento mesiac absolutne nebolia a vzdy pred mrchou ma zvyknu velmi boliet :-/

manamani1
5. okt 2011

@snazilkas to mala aj moja kamka,uz bola v takom stave,ze kramy pridu a nakoniec neprisli...

snazilkas
autor
5. okt 2011

@manamani1 tak to je super, aspon mam nadej este 🙂 Dnes spravim test, som rozhodnuta 🙂

ejbyk
5. okt 2011

@snazilkas mna prsia vobec neboleli na zaciatku az tak po mesiaci dvoch potom....no a teraz v tomto obdobi najviac

manamani1
5. okt 2011

@snazilkas potom napis

kukucg
5. okt 2011

Mna pred mrchou asi tyzden bolievaju prsia... a naposledy pred mrchou ziadna bolest len som mala extremne citlive bradavky a vedela som ze to bude 🙂 v den kedy som cakala MS som si spravila test a bol pozitivny..... aj ked nam to nakoniec dopadlo zle... ☹

snazilkas
autor
5. okt 2011

@ejbyk tak dalsia potesujuca vec 🙂 Uvidim testik, nechcem sa predcasne tesit 🙂 Ale vravim, aspon je nadej 🙂

snazilkas
autor
5. okt 2011

@manamani1 jasne, napisem, ci uz to dopadne dobre alebo zle :-/

ejbyk
5. okt 2011

@snazilkas ja by som na tvojom mieste uz davno testovala...najlepsie za ranneho mocu ale to uz asi nestihas...Ale mne vysli dve ciarky z akehokolvke denneho mocu cize...

manamani1
5. okt 2011

@snazilkas sprav si ho teraz!

snazilkas
autor
5. okt 2011

@manamani1 teraz sa neda, som v praci a ani tu ziadny nemam. Budem musiet pockat, kym pridem z roboty domov :-/

bambinkaa
5. okt 2011

@snazilkas ahoj 🙂 ja som vobec nemala bolestive priznaky asi mesiac a pol, nic... akurat som bola neskutocne unavena od 1. chvile, takze sme vedeli 🙂 Na teste mi vysla 1 ciarka normalna a 2. bolo iba maaaalilinko vidno, strasne slabucka bola 🙂

lenuska2604
5. okt 2011

ahojte.. my sa tiez uz par mesiacov snazime.. no zatial nic ☹ ale mam pocit, ze v poslednych dvoch mesiacoch sa so mnou nieco deje.. casto ma picha v podbrusku, predtym som nezvykla mat taketo bolesti ani pred mrchou.. tiez mavam spinenie hocikedy aj v strede cyklu.. a castejsie par dni pred mrchou.. a prsia ma teda bolievaju poriadne tak tyzden pred tym, ako ju mam dostat a mam ich asi o cislo vacsie.. uz vcera som ju mala dostat (no zatial nikde klop klop klop 🙂 ) ale tiez sa presviedcam, ze s testovanim pockam do konca tyzdna..ved uz som tych testov mala tolko s jednou ciarockou ☹

cajova_lienka
5. okt 2011

@lenuska2604 to poznam - nikdy nevydrzim - vacsinou ani do dna kedy mam dostat mrchu. teraz to mam jednoduchsie - mrchu som nemala pomaly rok a pol - kedze kojim krpca - takze sme si povedali ze skusime..... a pocity mam ako pri prvom tehu- mravcenie v podbrusku az kramove bolesti, bolave bradavky a zacina mi byt divne doobedu.... - ale test zatim iba 1 palicka..... musim byt trpezlivejsia a este aspon tyzden pockat.... ked ja mam furt pocit ze nevydrziiiiiim 🙂

lenuska2604
5. okt 2011

@cajova_lienka tak ty to uz poznas tie pocity kedze uz jedno babo mas.. 🙂 tak budem drzat palce, nech to vyjde 😎

cajova_lienka
5. okt 2011

@lenuska2604 ale este vzdy to moze byt len zBozne prianie a psychika 🙂

majka_3
5. okt 2011

@snazilkas hej bolest prs som mala ale to uz som vedela ze som tehu.... 🙂 ale ked som mrchu ocakavala tak vtedy ma bolelo iba brusko.
daj vediet ako si dopadla s testovanim 🙂

alenka600
5. okt 2011

@snazilkas Ja som priznaky zacala citit asi tak 10-12 dni po ovulacii, akurat, ze som nevedela, ze su to priznaky. Robila som si test, bol negativny a moj hormonalny profil bol vzdy otrasny, takze ms meskala aj dva tri mesiace, ak vobec prisla, takze po tom negativnom teste som to dalej neriesila a ze som tehotna, to som zistila az v osmom tyzdni.
Prvy priznak bol uplne divny, nesmejte sa 😎 Pri cikani ma stipal pupok. No jasne, ze som takuto pakovinu nepovazovala za priznak, ale nikdy inokedy som to doteraz nemala.
Dalej bolesti prs ukrutne, precitlivelost prs.
Unava.
Hrozne sa mi zrychlil tep pri akejkolvek telesnej zatazi, som nechapala co je s mojou kondickou, ked som bola hned zadychcana a srdce mi islo vyskocit z hrude.

lenuska2604
5. okt 2011

@cajova_lienka všetko máme v hlave, všetko záleží na našom myslení to je pravda 🙂

manamani1
5. okt 2011

@snazilkas ako s testom?

snazilkas
autor
6. okt 2011

@majka_3
@alenka600
@manamani1
Tak baby, test som si urobila poobede a bola tam len jedna / 😢 Takze tento mesiac nic z toho a vyzeralo to tak nadejne. Nech uz pride mrcha, aby som mohla pekne zacat novy cyklus ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre