Ako často do poradne po 12.mesiaci?

pimpa
4. apr 2010

Prosim poradte, ako casto sa na chodit do pediatrickej poradne...ci kazdy mesiac nadalej, alebo kazdy druhy, alebo len ked mame nejaky problem. My sme uz absolvovali vraj vsetky ockovania. U nasej lekarky je vzdy tak plno, ze sa vzdy zabudnem opytat, a Pato tiez strasne place, tak potom uz myslim len na to ako ho rychlo utisit, obliect a ist uz odtial.
Dakujem

zitaje
4. apr 2010

Po roku sa chodi este v 15. mesiaci a potom az v troch rokoch. Teda na Slovensku je to tak.
No a medzitym v pripade choroby, alebo keby si mala pocit, ze nieco nie je v poriadku a chcela by si odborne vysetrenie (neurolog, ortoped, oci-usi, cokolvek)

libka1
6. apr 2010

ved si tam zavolaj a spytaj sa kedy mate prist 😉
my sme boli v 15 mesiacoch a teraz mame prist ked bude mat drobec 2,5 roka 😉 ale ci to je standard netusim 😉

lalus
6. apr 2010

my sme boli na poradni+očkovanie v 15mesiaci a potom ešte v 18mesiaci (toto posledné nie je povinné,závisí od poisťovne a od lekárky). Potom až v troch rokoch.
pimpa - si si istá, že už máte všetky očkovania? posledné je totiž v 15-18.mesiaci...boli ste teraz niekedy na to posledné? Lebo pozerám, že máte ešte len 14 mesiacov.

a myslím, že každá slušná pediatrička Ti predsa termíny poradní rovno píše do "poradňového kalendárika"....to som ešte nezažila, že by som sa ja musela vypytovať a poznačovať si, že kedy najbližšie prísť 😖

murinka
6. apr 2010

my sme boli na poslednej poradni ked mala dcera 11mesiacov-vo februari.a na dalsiu mame ist az v juni-cize 1rok a 3mesiace 🙂 nam lekar vzdy povie kedy je najblizsia poradna 😉

sante
6. apr 2010

hej, posledné povinné očkovanie je 15 - 18 mesiacov a potom trojročna poradna, v prípade si určí lekár ako uzná zaa vhodné, o polroka skor...

pimpa
autor
8. apr 2010

no mz sme boli teray naposledz ked mal Paťko 14mes 2 tyzdne a povedala ze mame uz vsetky ockovania za sebou, a dala mi do ruky len letacik o dobrovolnom ockovani na zltacku A, doma som az pochopila ze tym chcela zrejme povedat, ze uz netreba chodit. No ale asi tam fakt zavolam 😒
ja som do roka chodila kazdy mesiac, vlastne ani neviem, ci som mala chodit menej...no a o kalendariku z poradne som este nepocula. Do toho ockovacieho si praveze musim skor vypytat, aby mi tam zapisala...budem inak rada, ked uz zmenim lekarku, este dobre, ze Patko mi este nebol poriadne chory 😅

lalus
8. apr 2010

no ak ste boli naposledy v 14,5 mesiaci a aj vás zaočkovala, tak pravdepodobne to bola posledná poradňa 😉 najbližšie teda v 3 rokoch.

pimpa
autor
8. apr 2010

Lalus, aj ja to tak vidim, zaockovala nas MMR vakcinou /mumps-morbili-rubeola/ Tak asi az v troch rokoch 😔

luciaaaaa
5. júl 2011

prosim vas, s babatkom sa chodieva do poradne do roka kazdy mesiac? mame 7mes. pred mesiacom sme boli a nejako som pozabudla sa spytat nasej pani doktorky.

monuska342
5. júl 2011

@luciaaaaa ked uz je starsi tak raz za 2 mesiace

tami_tami
5. júl 2011

u nasej prvej pediatricky sme mohli chodit ako casto sme chceli... kazala do polroka aspon kazde dva tyzdne na prevazenie, no mohla som chodit aj castejsie ak by som chcela... chodili sme skoro do roka stale takto casto - mne to tak vyhovovalo - stale mal prehliadku a sledovali sme vahu takze som si bola ista ze je fit a tak nam aj presne vychadzali ockovania riadne v terminoch kedy by sa malo ockovat... pred prvym rokom uz podla potreby ked som chcela vediet vahu, alebo len tak ho dat prezriet, nieco sa opytat... teraz mame novu lekarku, no zatial nam nepovedala, ze nemozeme prist... nikdy to u nas nefungovalo podla nejakych terminov... podla mna podla potreby sa chodi do poradne bez ohladu na vek - kedy potrebujes - vtedy ides 😉 aspon u nas to tak funguje... 😉 a nikdy nebolo u nasej lekarky vela ludi v cakarni ani to u nej dlho netrvalo 😉

u kazdeh dr. to je inac - kamaratka chodila do poradne len kazde tri mesiace v prvom roku, co mi prislo divne... babatka by sa mali predsa castejsie aj vazit aj prezerat - aspon podla mna...

luciaaaaa
7. júl 2011

dakujem baby za rady, asi mate pravdu,ze je to u kazdeho pediatra inak,aj vo svojom okoli co som si robila prieskum,tak co mamicka-iny doktor-ine intervaly navstev🙂 este by ma zaujimalo,do akeho veku davate vigantol,podla mojich zisteni sa to tiez dost lisi od pediatra...nasa dava do dvoch rokov a v tretom roku len v zime.mam vsak byvale kolegyne,kt. detom davali az do skolskeho veku (tiez len v zimnych mesiacoch),pricom deticky nemali ziadne zdravotne problemy ani nedostatok D-cka...pytala som sa nasej pediatricky a mi na to odpovedala,ze ak je dieta zdrave a ma pravidelny pobyt na slniecku, aj v zimnych mesiach,je zbytocne dietat dopovat,resp.predavkokovavat D-ckom...

keira
21. nov 2014

su poradne povinne?