Ako často má mať stolicu 2-ročný chlapec?

lindda
4. jún 2009

dobry den mile mamicky mam 2,3 mes chlapceka a chodi velmi zle kakat teraz uz nebol 4ty den brucho ho neboli teda myslim ale podla mna by mal viac kakat neviete ako to je?? Je pravda,ze moc neje,ale aj tak vdaka

denisse
4. jún 2009

ahoj ... moja dcera bude mat o 14 dni dva roky ... a bezne kaka normalne, teda kazdy den ... nedavno mala neprijemnu zapchu, tiez asi tri ci styri dni nekakala a nezdalo sa, ze by to vadilo ... ale potom ju uz zacalo na kakanie nutit, ale bolo to tvrde a neslo jej to, tak pri tom velmi plakala ... dala som jej na radu znamej dr LACTULOSE AL sirup ...

denisse
4. jún 2009

ale myslim, ze zacala sama od seba kakat skor nez je skutocne zabral .. potom este skoro tyzden kakala aj niekolkokrat denne, to si myslim, ze bol dosledok toho sirupu ...

denisse
4. jún 2009

a ta znama detska doktorka mi vravela, ze male deti ako maju kratke traviace ustrojenstvo, tak ked dlhsie nekakaju (neviem kolko dni je dlhsie) tak im tie preplnene creva mozu dokonca tlacit aj na srdiecko ... takze by som na tvojom mieste ak sa zajtra nevykaka, aspon zavolala dr kvoli konzultacii ...

lindda
autor
4. jún 2009

denisse no nepotesila si ma ☹ ja som mu kupila dnes probiotika a dala som mu ich na obed a anic dam mu zajtra rano a ak nic tak idem k lekarku uz mam strach ☹

junovka
4. jún 2009

lindda, prave mi prechadzame takym obdobim s Nely.Kakanie je u nas vselijake, niekedy kaka cez den aj 3x, niekedy kazdy druhy den, dakedy sa stane, ze aj raz za 3 dni....tiez nechce vela toho papat.Ale , co ja viem, tak o zapche sa vravi vtedy, ked trva viac ako 3 dni a vtedy to treba uz riesit cez lekara.Dakedy uz mam z toho aj ja nervy na dranc 😠 ...a priotm dost vela pije 😒

lindda
autor
4. jún 2009

aj nino pije dost vela nechapem ale je pravda ze v pondelok sme mu dovolili asi viac cokolady ale aj predtym to mal a nejedol cokolacu a nemozem povedat ze by mam zacpu aj ked na treti den kaka nema tvrde tak ja fakt neviem kurnik

denisse
4. jún 2009

lindda, a to mate casto takto? takze mas predstavu aky to bdue mat priebeh? lebo nasa nela kaka uz strasne dlho vyhradne do nocnika ... ale pri tej zapche ju tak tak bolelo, ze vzdy sadla na nocnik a okamzite z neho vstavala, asi si myslela, ze tu bolest jej sposobuje nocnik ... takze tych par dni, kym ta zapcha odisla, tak kakala kade tade ... proste ked som videla, ze sa snazi tlacit, tak som ju chvilku nechala holu pobehovat a ona s velkym placom nakoniec nieco vykakala ...
urcite to nie je nic prijemne ani pre tie deti ... ale neboj, nie je to ani ziadna katastrofa, nakoniec sa vykaka ...

denisse
4. jún 2009

tak to si zase myslim, ze ak bezne kaka kazdy treti den a nesposobuje mu to problemy, ani pri tom neplace, ani to nie je velmi tvrde, tak to unho moze byt takto normalne a netrapila by som sa ...
ale zajtra je piatok, zavolaj doktorke, nech mas kludny vikend .. ona ta ukludni a mozno poradi nejaky volne predajny sirup ... ako nam poradili ...

junovka
4. jún 2009

ked nebude kakat po 3-om dni, tak zavolaj dokine.Inak, tie hnusne zapchy som si prezila viac ako dost pri Timke, ktore trvali aj 7 dni 😔 , riesit sme to uz museli na gastre.Nakoniec sme sa z nich liecili aj polroka 😔 Viem co to vsetko obnasa, nechcela by som to uz nikdy zazit, a preto, kedje treti den , tak ja len stale trpnem...
a moze byt aj od cokolady 🙂 😉

junovka
4. jún 2009

skus mu urobit harmancekovy cajik, cucoriedkovy kompot, alebo slivkovy...

zuzmag
5. jún 2009

Ahojte tak mi sme na to podobne ako vy 😒 mala mi tiez kaka kazdy 3-4 den ale ked ju uz zacina tlacit tak strasne place a nechce si sadnut ani na nocnik ani na zachod ☹ niekedy ani nema tvrdu stolicu ale sa boji ja uz neviem co jej mam davat.Boli sme aj u doktorky tak nam predpisala lactacon sirup berieme ho uz asi druhy tyzden ale ziadne zmeny nevidim.A dr. nas poslala na gastro boli ste uz tam niekto co vam robili? My sme objednani 16.7.dnes sme boli na odbery krv,moc,stolica.Tak uz teraz mam strach... 😒 Uz sme skusali hocico.....som z toho dost ☹ papka mi vsetko aj vela pije ani cokolady vela neje...vcera som jej uz dala jogurt a na to sa napila džusu a nič dnes je to 4deň tak snad to večer vytlačíme. 🙂

sakura77
5. jún 2009

ahoj,lindus 😉 no,my veru priemerne dvakrat za den,ked sa obcas stane ze jeden den nie-ze malo pil alebo ho nieco zapieklo,tak druhy den to ide ale teda ako kamen-ale dlhsie ako na druhy den sa nam este nestalo nastastie

dnes sme boli aj vonku pod stromom v parku,no co uz,wecko bolo daleko 😅

lienka79
7. jún 2009

ahoj..nas maly ma stolicu takmer kazdy den,niekdy 2-3x...a malokedy,vynimocne,nejde na zachod vobec,ale to vacsinou vtedy,ked den predtym mal stolicu viackrat.Tiez nie ej velky papkac
Myslim,ze nie je v poriadku,ak dieta nejde na stolicu viac ako 2 dni..ved si predstav seba,co to robi s tebou,ked nejdes tak dlho ☹
Asi by som sa poradila s pedinou,ale najskor by som skusila babske recepty..ako vyvar z vlociek,slivkovy kompot,alebo niecvo na tento sposob...mozno vlaknina 😒

lindda
autor
8. jún 2009

No cafte tak kupila som probiotika a je to uzastne kakame kazdy den a niekedy aj dva krat hura za 12 eu kakame 😀 😀 😀

zuzmag
8. jún 2009

lindda a ake probiotika si kupila? 🙂 🙂 🙂

lienka79
10. jún 2009

pre atketo babatka su fajn Nutrolin B

susik77
10. jún 2009

baby, my sme si presli 2-mesac. zapchou. zacalo to z nicoho nic-nic sme nemenili, len zrazu mala 4 dni nekakala. zacali sme brat na radu dr. Lactulosu sirup, museli sme brat kazdy de, lebo bez toho by sa nevykakala. po 3 tyzdnoch som skusala nedat tak znovu nic...po 2 mes. nas poslala dr. do nemocnice na proktol. oddelenie.-vtedy akoby zazrakom ako sme sa objednali, zacala mat stolicu aj bez lactulosy kazdy 2.den. Dr. sa na nu v nemocke pozrel a povedal, ze ma na konecniku jazvicku-ze mala pravdepod. trhlinku, kt. sme si vobec nemuseli vsimnut...
preto je dobre, ak to dlho trva ist k dr. nech to vysetri 😉
mne cela rodiona radila nech jej davam jogurty-pritom jedla-bifi jog. 2x denne, ovocie-toho mala tiez dost-aj musli...
proste len nechcela kakat, lebo ju to bolelo...

sirinka
10. jún 2009

no v tomto veku uz je optimalne kakat pravidelne kazdy den...takze u tvojho synceka by som to iste riesila, najlepsie s pediatrom.

lindda
autor
12. jún 2009

kupila som infants dophilus su super

zuzmag
13. jún 2009

lindda to je sirupček