Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako čistíte zúbky?

alubinka
27. sep 2011

ahojte maminy.. potrebujem nejaku radu resp. nejaky trik ako malej (18mesacnej) dcerke umyt horne zubky.. od prvych zubkov jej davam kefku ked si ja cistim, ona si ju ale len zuzle.. ked jej chcem pomoct, tak sa do kefky zahryzne. spodne sa mi este ako tak daju trosku posuchat, ale k vrchnym sa nemam sancu dostat. vytiahne peru a koniec.. hneva ma to lebo tie horne ma uz riadne zazltnute a vidno na nich ze sa neumyvaju 😔 dajte prosim nejake rady- nechcem ist na nu nasilu, skor hravou formou..

majka35
27. sep 2011

ja mojej vždy hovorím: no ukáž, či ti už svietia, potom opakujem, ešte nieee, ešte nesvietia a keď jej umyjem, znovu jej poviem, nech ich ukáže a ja sa akože stráááášne zľaknem toho, ako ma tie jej zúbky osvietili ... osvedčilo sa mi aj to, že jej poviem, ako vrčí tiger, straaašne nahnevaný a ona vycerí zuby a ja umývam

natalia777
27. sep 2011

ahoj u nas zabralo iba nasilu vo veku tvojej dcerky..... najprv som jej dala kefku nech sa pobavi a potom som jej vycistila ja aj ked nasilu.....tiez mala tie horne zubky take uz zozltnute......ale teraz uz asi 2 tyzdne mi sama otvori pusku a ja jej zubky vycistim uz si na to zvykla 🙂 tak sa tesim 🙂 tak neviem ako inac ti poradit 😉

bejka18
27. sep 2011

ja to s mojim malym robim tak, ze ked si ja umyvam zuby tiez mu dam kefku a pekne ho navadzam aby po mne opakoval, lebo tiez to len zuzlal, a ked nahodou sa mu nechce tak mu tak nenapadne poviem: aha pozri ja ti to ukazem ale m usis otvorit pusinku 🙂 Skus to takouto cestou ja idem na to velmi jemne lebo viem ze nasilu to nepojde ani maly nema rad ked sa nanho robia tlaky.. Tak snad to pojde 🙂

miss_shy
27. sep 2011

ahoj, nam povedala zubarka ze deticky si prave hryzenim do kefky zubky cistia + malemu cistim zubky tak, ze mu dam jeden prst do pusy a cistime, on ma z toho srandu lebo sa ma snazi uhryznut 🙂

sisaha
27. sep 2011

no v tomto veku to hravou formou asi nepojde. U nas to tiez nejde. Jeden cas fungovalo to, ze som si dala do ust vlastnu kefku a otvorila usta a ona mi ich umyvala. Ja som medzitym umyvala tie jej. Lenze uz ma prekukla a robim to tak, ze ju vlastne polozim na postel a kym krici, tak umyjem horne aj dolne. popritom jej spievam, takze niekedy je to celkom zabavne aj pre nu, lebo nevie ci sa ma smiat, alebo kricat 🙂. Postupne je to ale stale lepsie a lepsie a coraz viac spolupracuje. Prajem pevne nervy. bohuzial nemozes popustit, lebo na tych zubkoch sa to odzrkadli..

pralinka25
27. sep 2011

ja malemu hovorim basnicku pri tom, alebo sa hram na elektricku zubnu kefku a vrcim pri tom 😀

lenkaks
27. sep 2011

U nas v tom veku sa nedali zubky cistit,maly si len hryzol kefku...A to sme ho vzdy bravali zo sebou do kupelne,ked sme zuby cistili...Opakoval,ale my sme mu zubky nemohli cistit...Az ako 2,5 rocny si zacal sam umyvat zubky,a to tym sposobom,ze najprv on sam a potom mu ich ja docistim 🙂

modrofuzik11
28. sep 2011

spolu. sara po nas rada opakuje🙂

pimpulienka
28. sep 2011

My čistime vždy s básničkou o zubkoch a pekne si zvykla 🙂

zuzikkaa
28. sep 2011

tiez sme zo zaciatku cistili nasilu a ked hucal tak som mu umyla,,ale to ani nebol plac lebo ani mu slzy nesli 😉
no objavili sme fintu ze- urob tigra 😀 tak vyceri zubaky a ja umyvam a tie zadne uz nejako dobojujeme 😅 😅 😅

jana776
28. sep 2011

u nas na vela veci zabera pochvala a aj na zubky. Na zaciatku boli boje, ale vzdy som ju vychvalila ako pekne si vie umyt zubky (aj ked som ani kefku dnu nedostala), potom sme prisli k ockovi a zase som chvalila ako si pekne umyla zubky a potom sme aj akoze volali babke ze ako si krasne nechala umyt zubky. No proste divadlo na 15 minut 😀 . Ale zabralo, teraz len poviem ze ideme umyt a uz ide sama do kupelne a otvori pusu. Ona je taka herecka, takze u nas toto zabera na vselico, od prebalovania, cez zubky az po spanie.

lucula73
28. sep 2011

my máme 20 mesiacov a veru sme umývali nasilu,teraz asi dva týždne sa malý dá celkom prehovoriť...proste nechcel si dať,tak ho jeden držal a druhý umýval.... 🙂
a ako sme ho prehovorili?on neznáša špinu,nikde,ešte aj ponožky ke´d si vyzuje,tak "oberá" z nôžok bavlnky.....tak sme mu nahovorili,že aj zubky majú špinky a treba ich poumývať,nejako to zabralo,uvidíme dokedy 😉
Chce to len trpezlivosť,ale myslím,že málo detí v tomto veku bez rečí otvorí ústa

mandragora22
28. sep 2011

nase dietatko sa stale pri cisteni zubov hadze, trepe, nechce... ja cistim zuby raz denne, pred vecernym kupanim, ktore miluje. postavim dieta k umyvadlu, prichystam kefku s pastou (ma 18 mes.), a vedla vo vani sa napusta voda do malej vanicky. kedze kupanie miluje, tak poviem, ze ked nebude hovorit "A" a mat otvorenu pusu, nebude sa kupat. a cuduj sa svete, hoci sa az na spicky stavia od hnusu a odporu voci kefke, aj tak si umyt da, lebo chce sa ist kupat 😀 😀 😀 😀 avsak na kazde dieta plati nieco ine, ty sama musis prist na to, co plati na tvoje dieta. myslim si 😉

lalipop
28. sep 2011

My mame taky ritual, ze mala si zapne odsavac par v kupelke a potom zacneme cistit a pritom jej hovorim , ze cerviky 😀 odisli prec. Niekedy zacne vymyslat, ale vzdy tie zubky umyjeme do posledneho, aj ked obcas s placom 😖

sssimi
28. sep 2011

Sarah má oblúbenú rozprávku Ovečka Shaun. Je tam jeden diel, kedy psíka bolí zub a musí si ho dať vytrhnúť. Ak si nechce zuby umyť, tak jej poviem, že ju bude bolieť zubok ako havka a mám po probléme.