Ako ďalej s odplienkovaním?

lenkaa222
19. jún 2013

ahojte..mam 22 mesačného synčeka a posledné dva tri týždne je bez plienky..ale, iba cez den..na denny aj nočny spanok ma plienku a väčšinou je pocikana, nie moc, ale predsa len je...cez den je bez plienky, väčšinou bez nehody, ale málokedy sa pýta cikať a ked sa pokaká tak mi to príde povedať, no už je neskoro...väčšinou sa ho stale pýtam ja, alebo ho davam cikať a vycika sa..ako dalej mam pokračovať??kedy zrušiť plienku na den a na noc??mám prvé dieťatko tak neviem čo a ako dalej

maruska123
19. jún 2013

Ahoj, noc by som vôbec neriešila, ja som zrušila u svojej dcéry plienku na noc až vtedy ak som ju jej nejaký čas dávala a plienka bola ráno suchá, nijako som to nesilila, mla síce len 2 roky, ale sú mnohé deti ktoré majú na noc plienku aj v 3 rokoch, takže podľa mňa ak má ráno a na obed po spaní plienky pocikané tak mu ich dávaj na spánok dalej a nerieš to, cez deň pokračuj ako doteraz, myslím, že to robíš veľmi dobre, ja som to takto robila tiež , t.j. pokiaľ sme boli doma tak plienku nemala, a stále som ju dávala na nočník a opakovala som jej to dookola , samozrejme sem tam nehoda, pokiaľ sme niekam šli plienku som jej dala a naučila sa časom

saska.t
19. jún 2013

@lenkaa222 moja mala skoro 5 r. ma dodnes na noc plienku,uz sme tolko raz skusali na noc bez a vzdy sa pocikala aj ked sme ju dali v noci na wc a to je bez plienok cez 3 roky,na takuto vec musi dieta dozriet a u vas je to esste jednoducho skoro,o tom svedci aj to,ze ti nepovie ked potrebuje,este ma min.rok cas na to aby bol na poobednajsi spanok a noc bez plienky.. 😉

dukokatka
19. jún 2013

moja mala nenosi od 2 rokov vobec plieky ani na noc.prislo to postupne najprv poobednajsi spanok apotom nocny.na obed pred spankom som ju davala vypisat a potom sa uz nepopisala ,ak vstala isla pisat.uz sa zacala budit ked jej trebalo pisat..aj v nociterat saraz zobudize jej treba pisat ,vypisasa a spinkadalej.

martina00707
19. jún 2013

@lenkaa222 moj maly ma 21 mes. a tyzden sme bez plienky cez den.stane sa ze si sem tam tam cvrkne. ale hned cik cik 🙂 dva dni bez plienky cez den ked spinka a nepocikal sa v noci plienku ma ale dnes rano bola prvy krat uplne sucha .....kazde dieta je ine...... npr moj prvy syn nal dva roky ked bol bez plienky a do tyzdna nemal plienku ani v noci....

mmmj
19. jún 2013

to, co robi, je prvy krok k odplienkovaniu. Ani moja sa nepytala, iba ked som ju v spravny cas dala na nocnik a kakanie oznamovala podobne az po..... Potom som jej cez den uz plienku nedala, najprv boli nehody (niekedy som sa ja trafila s posadenim na nocnik, ale nechavala som to na nu, nech pochopi suvislost medzi tym, ze jej treba cikat a pocikanim🙂 a cca po tyzdni jej to doslo, ze sa ma pytat.
A na noc je to tak ako pisu zienky, to musi sam pochopit, lebo v noci je mu tazsie v polospanku sa uvedomit...
Moja bude mat dva roky a ani v noci uz nema plienku, ale tiez musim dbat na to, aby som jej uz vecer velmi nedavala pit, lebo potom jej v noci treba...sice sa vypyta, ale potom je velmi tazke ju znova uspat :P

jurkovamiluska
20. jún 2013

@lenkaa222 my mame opacny problem. sme bez plienky tyzden a hned aj v prvy den nemal plienku ani cez denny ani cez nocny spanok, reval ked som mu ju isla dat. zatial sa v noci nepocikal. ale zato cez den sa nehoda stane, aj na cikanie povie ze chcem kakat a ked ho idem dat tak povie, ze nie a zacne revat a o chvilu sa pocika.

euka210
22. jún 2013

ja tiez akurat odplienkuvavam a po tyzdni mi dnes konecne sadol predtym ako sa vycural alebo vykakal. Od marca mi nocnik uplne odmietal, dovtedy ked som ho posadila tak sa vycural. Spanok este vobec neriesim, pokial sa nebude pytat cez den, ze bude uz bez plienky s minimom nehod.
Ja som sa ho aj stale pytala ci chce pisat a on furt, ze nie a nie. Mam pocit, ze konecne mu to doslo a sam zacal sadat. Takze pokial on to v sebe nereguluje a sam sa nepyta, tak by som zatial spanok neriesila, lebo to je tazsie a mozno az okolo alebo po 2r.

manzanillaa
23. jún 2013

My sme sa cez deň odučili od plienky asi keď mal 2 roky a teraz má už viac ako 2 a 1/2 roka a na obed a noc má stále plienku (a sú dosť pocikané-ale malý veľa popije)..chcela by som ho toto leto odučiť aspoň od tej obedňajšej plienky, lebo pôjde do škôlky..

zusika
30. júl 2013

@manzanillaa - Ahoj! Ako to ide s odplienkovanim? Syn ma 2,5roka a mam rovnaky problem ako ty...teda,ze o mesiac ideme do skolky a plienka na spanie je stale....resp. minuly tyzden som mu ju dala cez obedny spanok dolu a viac sa pocikava ako nepocikava. Dovtedy mal pocas spanku vzdy cvrknute. Vsimla som si, ze ked spi tak 1,5hodky...stale je v suchu...ale ak spi 2 hodiny...je pocikany...t.z. zrejme nevydrzi necikat viac ako 2hodiny...mam ho budit uprostred obedneho spanku? Ake mate overene triky vy ostatne? No a co sa tyka dna...bez plienky sme od februara, ale stale sa sam od seba cikat nepyta....radsej si cvrkne....ale vzdy ked sa ho spytm,tak ide...akoby cakal na pokyn...samemu to v hlave nedocvakava... som z toho uz na nervy!!! 😖

manzanillaa
31. júl 2013

@zusika Ahoj..no zvládli sme to nejak, malý už asi 2-3 týždne nemá plienku a z toho sa pocikal asi 4x...osvedčilo sa nepiť tesne pred spaním, dať vycikať-našťastie sa pýta sám a už si aj gate sám sťahuje🙂))náš mal cez deň tiež obdobia, kedy si radšej cvrkol, ako by mal ísť cikať..ale už to máme hádam za sebou..