Ako dieťa zbaviť strachu?

pacna
30. okt 2008

Ahoj baby mame taky problem moja mladšia dcera sa boji chodit vonku iba ak idem ja a to všade chodi za mnou. Na wc chodi so staršou dcerou alebo ked idem ja.

a dovod- raz bola vonku sama a pod nasou zahradou prechadzali srnky a jelene asi tak 5, no a ako dupali dole kopcom pes štekal ona sa zlakla a ona kričala až pistala ako diva.

od vtedy to robi. ako ju toho zbavit?

dakujem 🙂

aponchie
30. okt 2008

co tak detskej psycholog ten bude vedet presne nez nejake pokusy tady 😉

asitka
30. okt 2008

možno aj psycholog...ako píše aponchie...ale asi aj skôr trpezlivosť...a vysvetlovať...a ukazovať....môj syn je vo veku ako tvoja dcérka...a v noci na záchod ho sama nedostanem...musí s ním niekto ísť...alebo sa bojí ísť do miestnosti kde je tma...no neexistuje....tak tiež...ukazujem...že tam nik, nič nie je...vysvetujem... 😖 možno to vekom prejde..., teda dúfam.....tie ich detské dušičky a predstavivosť sú nevyspitateľné.....veľa trpezlivosti prajem... 😀

pacna
autor
30. okt 2008

už to raz robila potom ju to prešlo.minule staršia na nu zalovala že sa boji preto sama na zachod lebo tam videla biele oči. no ja som nebola o nic lepsia my sme byvali v byte a ja som zas kukatku videla oko 😅

diky asitka snažim sa vysvetlovat a robim to stale dookola 🙂

roasha
30. okt 2008

pokial sa zacne zvecerievat,je tma,alebo noc,tak ja tiez musim chodit s malou na zachod,a nezazila nic takto"stresujuce". 😉
tvoja sa zlakla,ved v tom strese/beziace stado,stekajuci pes/,nevedela ci jej neublizia.... dat si to v hlavke rychlo dokopy...😕
a vonku...nech chodi so sestrickou/pokial sa ta neuci/...alebo jej vysvetlis,ze srnky boli len splasene,a do dvora neskocia/mala pravdepodobnost,pokial je dost vysoky/ 🙂
chce to len trosku casu...teraz je to vek,ked sa boja aj "strasidiel"