Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

eva4444
26. mar 2008

vlasa petrik sa sam este nepostavi, ked ho pridrzim tak sa naklana dopredu 😉 to ste este pred nami 😉

tonicka
26. mar 2008

vlasa,ja chodim na piesok s mamickou,ktorej syn zacal prave chodit...18 mesacny 😉

tonicka
26. mar 2008

to je len teraz taky rozruch,inak deti normalne zacinaju chodit okolo 13 mesiacov...myslim same a neskor

evulik6
26. mar 2008

moj maly zacal chodit za ruky v siedmych mesiacoch, ked mal rok tak sa zacal pustat aj sam - ale len take 3-4 krocky - takto chodil asi mesiac. Potom ked mal 13,5 mesiaca nechcel chodit vobec - iba stvorknozky no vacsinou chcel byt na rukach (vraj to deticky robia ked sa im stolicky - aj nam potom ako zacal chodit hned jedna vysla). To trvalo asi dva - tri tyzdne a ked mal 15 mesiacov zacal chodit sam 🙂

junovka
26. mar 2008

vlasi, to je individualne.Timka zacala uplne sama chodit, ked mala 11 mesiacov. 😉

other_side
26. mar 2008

ahoj, nas ivanko sa sam postavil den pred prvymi narodeninami. pavuka sme nikdy nemali, dovtedy lozil po styroch 🙂

elise
26. mar 2008

môj malý začal chodiť ked mal 13,5 mesiaca takže je to individuálne, chodítko sme nepoužívali vôbec 😉 neboj všetky detičky sa samé pustia chodiť teraz je to náročnejšie lebo sa pokúša behať a my za ním 😀

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucie74
26. mar 2008

Aj môj Kubko má 15 mesiacov a sám chodiť ani za svet, lenivec jeden, iba s nami za ruku, ale snáď to už dlho nepotrvá 🙂

eliska7
26. mar 2008

naša začala uplne sama chodiť bez dozoru od 13.5 mes,dovtedy sme stale chodili za nou,lebo padala akocinovy vojačik 😅 hoci na nohach a za ruky chodila od 8 mes-doktor nadal že ma najprv chodiť po 4,tak sme začali trenovať a ako 11mes začala ešte len chodiť po 4 sama a potom sa presne ako ma zdokonalovala-postavila na kolenka,dalej sa rukami postavila pri nabytok,až začala chodiť 🙂

riusik
26. mar 2008

tomasko zacal v 13 uplne sam a predtym za ruky asi od 10 mesiacov.

eli, pamatam si na synovca, ktory nikdy nelozil - som zvedava, co by na to povedal, ten tvoj doktor 😕 zacal chodit v 12 mesiacoch

eliska7
26. mar 2008

to je ina tema ,nemal poruchy učenia,pozornosti a tak 😉

adetka
26. mar 2008

Mirka urobila prve krocky v 12,5 mesiaca... a chodit v 13,5 mesiaca... stvornozkovala od 8 mesiacov.. 🙂

dadulka19
26. mar 2008

vlasa,moja staršia začala sama chodiť,ked mala 12,5mesiaca 😉 a mladšia sa vie už sama postaviť v postieľke,alebo kde sa môže držať aj pekne vykračuje za rúčky.Tak uvidíme,kedy sa rozbehne 😉

dadulka19
26. mar 2008

eliska,prepáč,ale to nieje bohvieaký lekár..Dieťa štvornožkovať vôbec nemusí,kým začne chodiť.

vanila
26. mar 2008

Ahojte! ja mam znamu a ta mi povedala ze jej dokina vravela ze mala musi vediet chodit po stvornozky lebo v buducnosti moze byt mala dyzlektik. Moj maly zacal chodit sam po 16 mesiaci a po stvornozky v 14 😉

dadulka19
26. mar 2008

vanila,tak to je riadna kravina(s prepáčením) 😠 ...ak sa dieťa už chodiť naučí,tak potom sa už každé naučí aj štvornožkovať....ale nemusí to vedieť skôr,ako chodenie 😉

vanila
26. mar 2008

To nemusi ved aj moj radsej na nohach cupka za ruky ako stvornozkoval. ale vravela ze tym stvornozkovanim sa zaceluju nervy alebo co neviem to definovat. no vec ze niektore deti len chodia a voobec nestvornozkuju 😉 😉

esci
26. mar 2008

vlasa, moja starsia dcerka zacala chodit v 12 ich mesiacoch, ale ja hviezda az v 15 ich 😀 u pediatra mi povedali, ze do 18 ich mesiacov je to v pohode...takze ma casu a casu... 😵

dadulka19
26. mar 2008

vanila,ved presne tak.A je mi fakt divné,ked lekár povie,že musí a treba ho to učiť 😖 .Každé dieťa,zdravé či aj nejak postihnuté,sa vyvíja svojim tempom a treba mu pomáhať.Ale tlačiť do niečoho,čo nechce a ani nemusí robiť,je dosť kruté... 😒

cucoriedka
26. mar 2008

s tym stvornozkovanim je to tak, ze je IDEALNE ak dieta najskor zacne po 4 lozit a potom sa postavi na nohy... dokonca stvornozkovanie ma predchadzat aj sedeniu (lebo dieta ma sediet az vtedy, ked sa vie same posadit a to sa da len tak, ze uz sa vie dat same na kolienka a potom sa aj posadi). tento postup je idealny pre celkovy rozvoj chrbtice, drzaniu tela, svalov, koordinacie atd... choditka sa tiez vobec neodporucaju.

ale nie kazde dieta dodrzi tento idealny postup, takze ako tu uz bolo spominane, niektore deti nelozia vobec. ani my so sestrami sme nikdy nelozili a ziadna nie sme dyzlekticka. 😉

nas kubko zacal lozit po 4 v necelych 9 mesiacoch, okolo 11.-12. mes. sa vedel sam postavit a chodil okolo nabytku, ale sam sa zacal pustat az ked mal 13 mes. a az v 14 mes. uz vedel pekne bez pomoci a padania prejst cely byt.

hlavne netreba deticky do nicoho nutit, same vedia kedy co zvladnu. 😎

sanicatko
26. mar 2008

ahojte baby,aj ja mam doma krpceka,sandru,ma 8mes a pred 4dnami zacala bezkat,samozrejme za rucicky,tak som zvedava,kedy to zvladne sama

marse
26. mar 2008

mne mala zacala chodit sama bez opory v 9. mesiacoch 🙂
podla man je to individualna zalezitost, kazde babo sa rozhodne chodit vtedy ked sa na to citi. ono dobre vie ze sa v zivote este tolko nachodi 😅

uhlikova09
26. mar 2008

vlasa nestresuuuuj 😉 v sobotu uz moze chodit napriklad,a ani nas nechcel chodit proste jedneho dna sa postavil a zacal behat,chodi od 10 m. aj 2 tyzd. nebol v pavuku a ako pisem chodit za ruky ani bohovi 😉

charlinka
26. mar 2008

Ahoj, no i já jsem za to že lézt po čtyrech by měli, pokud ne tak se jedná o přeskočení jedné fáze a bylo to už milionkrát dokázané ale možná si maminky nevšímají dětí,protože je asi 12 dokázaných zpusobu lezení po čtyrech.. jsou ruzné polohy, takže i skákání, posouvání po jedné noze po zadku a podobně se počítá.
Malá se mi už na první narozeniny tapkala o stošest, pavouka jsme nikdy neměli, použivali jsme takové to choditko které se tlačí před sebou.
To záleží na dětěch, pokud začnou chodit do roka a pul tak je to v normálu, prostě si chtějí užít lenošivého období 😉

medka29
27. mar 2008

Ahojte, moj Simonko zacal chodit vcera a to uplnou nahodou zistil ze mu to uz ide a spravil asi styri krocky. Odvtedy skusa a strasne sa mu to paci. Do vcerajska vsak nechcel chodit za ruky a ani ziadnym inym sposobom.
Ked sme sa ho snazili postavit s nasou pomocou tak sa velmi hneval a zrazu prisiela na to ze to ide samo🙂

adelik
27. mar 2008

ahojte baby....tak ja uz tiez cakam ten vytuzeny den...kedy mala zisti naco sluzia nozicky..ma uz 14 mesiacov a nic..na tom by nebolo nic zvlastne,keby nevazila 13 kilogramov....je strasne velka,vobec nevypada na svoj vek,praveze vsetci jej hadaju tak dva rocky....tak cakam....lebo moje ruky uz mam vytahane az po kolena 😀

eliska7
27. mar 2008

dadulka,ano ked vie dieta chodiť potom sa každe naučí štvornožkovať,ale-to tvrdia všetci neurologovia,ide o tu postupnosť.preto taketo deti(samo že to neni pravidlo)maju poruchy,ako je dysgrafia,dyslexia,syndrom ADHD.vysvetluju to tak laicky,že je to to iste ako naučiť dieťa najprv velku nasobilku a až potom kolko je 1+1 😉 nič v zlom,bud rada že nevieš ake su to problemy,ja to napriklad dolonale poznam,preto som hned začala malu trenovať v štvornožkovani,ked ma nerolog upozornil,že robim zase tu istu chybu ako pri synovi 😉 a malej velmi prospelo,že sa naučila najprv na 4,potom stavať a už len za ruku chodiť a pak sama 😉 strašne sa tomu tešila,že čo ona sama dokazala 🙂

monkula
27. mar 2008

Vlasa, moja malinká má 14 mesiacov a ešte nechodí, teda, pár krôčkov sama urobí, a za ruku jej to celkom ide, takže to nesilím, až bude pripravená, začne sama...
Lozí po 4 ako raketa, kam potrebuje, tam sa dostane 😀 😀 😀

danka_ba
27. mar 2008

Ahojte, mne mala zacala pred tyzdnom lozit dopredu (doteraz len dozadu) ale rovno sa zacala stavat na nohy. strasne ju bavi ked ju drzim za ruky a moze sama preplietat nozickami. takze v podstate sme spravili dva vyvojove kroky naraz. kedykolvek moze, tak sa niecoho chyti a uz je na nohach. tiez ju do nicoho nesurim, nechavam to na nej a nemyslim si ze bude mat nejaku dyslexiu alebo nieco. a nasa lekarka tiez povedala ze to vôbec nevadi keby aj nelozila...