Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

jankaander
9. aug 2011

@dudlo jaj,tak to je velmi šikovný,budem sa muset poradit s lekárkou,každý mi hovorý nech to zkůšam aby si zvykala,ale ked stále plive,tak čo mám robit aby nebola hladná?musím íst rozmixovat 😖

jankaander
9. aug 2011
dudlo
10. aug 2011

moj maly sa dnes po tyzdni cvicenia vojtovky sam postavil v posielke a aj pri policke, jupiii

jankaander
10. aug 2011

@dudlo gratulujem,super

mamina2711
15. aug 2011

ahoj mne moj syn zacal chodit v 15. mesiacoch,stvornožkovat zacal ked mal az 14 mesiacov aj to len tak obcas,uz som si myslela ze ani nebude chodit a zrazu sa jedneho dna postavil a odvtedy beha akurat vonku sa mu moc nechce ako keby sa bal teraz ma uz 2 roky

vierkasteffi
1. dec 2011

ahojte treba dieta stavat na nohy ked este pevne nestoji? Malý má 10 mesiacov, švagrina mi vravi že ho mam skusat davat a rukou mu davat krôčky

berenika39
1. dec 2011

@vierkasteffi určitě ne. proč? dítě začne smo chodit, až je na to dostaečně silné a připravené. nespěchej, dá se tím napáchat víc škody než užitku. at si užije lezení, to je nejlepší průprava pro chůzi. a navíc - i ta chůze má svůj vývoj - nejdřív se jen postaví, pak úkroky kolem nábytku, pak to zkusí sám...a je úplně jedno, jestli to bude v roce nebo později, hlavně podle něj🙂.

vierkasteffi
1. dec 2011

@berenika39 on ani neštvornožkuje len vala sudy (gula sa)

berenika39
1. dec 2011

@vierkasteffi tím spíš! vždyt by jsi šla proti jeho vývoji - ted teprve přijde na kolínka, začne lézt. některé děti tohle přeskočí a samy si stoupnou, ale většinou lezou - a to je důležité na zpevnění svalů kolem páteře - páteř ted ještě není připravená na to, aby uneslo váhu těla nastojato🙂. nech ho v klidu, neexperimentuj, není proto důvod.

jasekd
2. dec 2011

@vierkasteffi Proboha jen se nenech vystresovat lidmi, pises, ze lidi resi, ze tvuj syn nechodi, vzdyt ma 10 mesicu, no lidi jsou hloupi 😔 Muj syn ma 20 mesicu a taky nechodi, a to je teprv reseni 😠 Ve veku tveho synka se skutecne nenech timhle vystresovat, vzdyt je malickej 🙂 Obzvlast me vytoci, kdyz mi nekdo rekne, ze malej nechodi, protoze jsme ho to neucili, protoze ho nevodime za ruce (ted uz ano, za ruku chodi a udela par nejistych krucku sam), nemel choditko atd.

horalka777
2. dec 2011

@vierkasteffi určite Ti v tomto švagriná neradí správne. Neboj, raz na to príde sám 🙂 A teda to, čo píšeš dnes vo fotoblogu, klobúk dole, moja čoskoro 14-mesačná sa na neho zďaleka nechytá 😅

petkave
2. dec 2011

@vierkasteffi no tak to fakt nechápem, čo koho do toho, či ti malý chodí alebo nie. Veď je ešte maličký, tak čo ho budeš nútiť? Ja som svojho nenútila...V 7. mesiacoch sa začal plaziť, v 9. chodiť po štvornožky, zároveň sa postavil v postieľke a začal chodiť popri tyčkách... Až vtedy som ho začala vodiť za ruky, keď chcel. A prvé samostatné krôčky spravil v 10.mesiacoch... Ale iné som chcela týmto povedať... Mám kamarátku, ktorá ma dievčatko o 2 mesiace mladšie od môjho syna. Trávime spolu veľa času a jasné, že sa nevyhla porovnávaniu typu: Keď bude mať dcérka toľko, čo Vincko, už bude vedieť toto a toto. Ale jasné, že to tak nebolo, lebo u každého dieťaťa je to inak. Dievčatko urobilo prvé krôčky teraz, takmer v 14. mesiacoch a aj tak dobre... Počkalo ju to a má z toho rovnakú radosť, ako som ja mala z toho môjho 😵

hamma
2. dec 2011

@vierkasteffi Rozhodně to nemá smysl, nutit dítě chodit, když na to ještě není připravené! A navíc to má tu výhodu, že koulením se nebo plazením ti neuteče tak daleko a tak rychle, jako když běhá po dvou 🙂.

vierkasteffi
2. dec 2011

@hamma no tak neviem či neutečie daleko on gulaním super vybera zakruty ani nestihnem zareagovat a uz je aj na chodbe uz som ho nasla aj v kuchyni čo je za rohom kym ja som bola na wecku 😀 😀 😀

janka256
6. dec 2011

@vierkasteffi ahoj aj moja zacala stvornozkovat ked mala 14 mesiacov to som myslela ze ani nebude a svoka mi furt vycitala ze preco ju neucim chodit ale ona nikdy nechcela za rucicky chcela proste sama a zacala az ked mala presne 16 mesiacov aj to len tak ze jeden krocik potom par dni nic a odrazu presla celu izbu sama a o dalsie dni uz vobec nechodila opatrne ale rovno bezala 🙂 dokonca aj drepy robila bez toho aby sa niecoho drzala 😀 takze vobec neries ze este nechodi to je velmi skoro aspon moje deti chodili tiez neskor syn v 15 mesiacoch dcera v 13-tich a posledna az v 16-tich 🙂 ono lekarka mi vravela ze je to aj dedicne takze ja som vedela ze deti zacnu chodit neskor kedze aj mne mama vravela ze som skor hovorila ako chodila 😀

vierkasteffi
6. dec 2011

@janka256 a kedy začali sedieť naš sedí iba ked ho posadím sám sa nevie posadiť 😒

christie
6. dec 2011

@vierkasteffi dieta si same urci, kedy chce chodit, ci bude alebo nebude stvornozkovat. Urcite netreba nutit, ma svoj cas. A hlavne neporovnavaj s inymi detmi 🙂 ja mam dvojicky a kazdy je iny, maly sa najskor nechcel ani pretocit, nakoniec sa prvy plazil, ale zasa sa mu nechcelo stvornozkovat. Tesne pred prvym rokom urobili obaja prve nesmele krocky, teraz sa obcas rozhodnu prejst sa, potom znova stvornozkovat. Dieta musi byt na to pripravene, to je len nasa nedockavost. Ale ma casu, v zivote sa nachodi ojojoj, uzivaj si, ze je este v klude, dlho to nepotrva 🙂

janka256
6. dec 2011

@vierkasteffi ked som ich posadila ja tak od 7 mesiacov ale sami sa myslim posadili az okolo roku teda aspon ta najmladsia ta prostredna stvornozkovala od 10 mesiacov tak vtedy sa uz aj sama posadila ale Mirka bola veeeeeelmi pohodlna radsej sa nechala nosit stale a predtym ako zacala po 4 chodit sa len suchala po zadku tak smiesne 🙂

marry26
6. dec 2011

mne zacala mala teraz sadat sama, ma 9mes. Chodit este nechce ani naznaky, len v choditku lieta jak sarkan. Ma este cas

radkax
6. dec 2011

môj malý chodí okolo všetkého presne od 8.mesiaca, ale pustiť sa sám nechce vôbec, ved to trénuje už pol roka, tak už by aj mohol chodiť. A k tomu sa ma stále všetci pytajú, či už chodí, no na nervy som... pritom je strašne šikovný, bez držania si aj čupne, klačí na jednom kolene, ale za jednu ruku chodiť nechce a za obidve ano... 🙂 dúfam, že to už čoskoro príde. chodítko nemáme len také to posúvadlo a s tým letí ako šarkan.

domba
29. dec 2011

nas maly ma 12 m. a uz teraz nas poslala na nuerologiu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝

bufina
29. dec 2011

U nás to trvalo hodně dlouho. Malej se postavil v 15ti měsících a sám začal chodit až v 21m. Nikde na neurologii jsem s ním nebyla, i když nás tam doktorka už chtěla poslat.

domba
29. dec 2011

a to este ani neleze a na nohy sa ani zdaleka nepostavi ma. 27.12 rok 😀

kathule
30. dec 2011

holky u nás to byl takový skok, lozil docela brzo a ještě před 2 dny jen lozil..teda byl to fofr.. a včera jsme ho zkusili pustit a ono najednou šel..prostě se najednou rozešel a bylo. Dneska už přešel celý pokoj 🙂 teda unavený byl jak kotě a padl za vlast. Jsem zvědavá co bude zítra 🙂 jo a má rok a týden 🙂

lilianka2010
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helulela
19. jan 2012

@lilianka2010 hypotonie je snížené svalové napětí, zjednodušeně řečeno jsou děti takové "hadrovější"... a konstatováním tohohle to skončilo? Na neurologii by ti měli říct, co a jak dál.

daniella_vivien
20. jan 2012

od prveho postavenia 4 mesiace ...hned po svojich prvych narodeninach 🙂

capacky
21. jan 2012

Náš krpec chodil okolo nábytku od 9 mesiacov, potom chodil vedený za ruku a sám sa odvážil chodiť ako 13 mesačný, čiže tiež mu rozbeh trval 4 mesiace 🙂

vierkasteffi
21. jan 2012

moj drobec uz asi tak dva tyzdne štvornožkuje aj si sam sadne na valanie sudov uz zabudol 😉 chodime 2 krat do tyzdna cvičit a na masaz chrbatika tak uz vidiet vysledky 🙂

vierkasteffi
21. jan 2012

@helulela aj moj maly ma hypotonicky syndrom ...