Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

ktulik24
2. aug 2010

hmm, tak ste ma ukľudnili baby 😅 no, ono ja som vlastne aj kľudná bola, len svokra by potrebovala schladiť 🙄 mima22-si priamo z BN?aj ja 😉

zzuzca
2. aug 2010

@ktulik24 vobec nic si z toho nerob!! mala ma len 13 mesiacov, to je nic...... moj syn zacal chodit po 18 mesiacoch... ma slabsie svaly, tie sa pod to urcite podpisali... ale su deti -podotykam uplne zdrave-ktore zacinaju chodit v 1,5 r, niektore dokonca neskor. presne ako pise ined77,cim dlhsie lezie tym lepsie. je to najzdravsi pohyb aky len pre dieta moze byt. u nas to neskorsie chodenie malo tu vyhodu, ze bol stabilny, prakticky som nezazila ziadne pady, co je super 🙂 a to, ze sa ti stavia sama v priestore bez opory, to je uzasne. to znaci naopak ze je strasne sikovna a urcite nie pozadu 🙂 vacsina deti najskor zacne chodit az potom dokaze toto. u nas to bolo tiez naopak 😵 uzivaj si ze mas zdrave dieta a takych co ta stresuju recami ze ako to ze este nechodi, tym by som to pekne osolila 😠 😠

ktulik24
2. aug 2010

@zzuzca 🙂 🙂 dakujem, potešila si ma.idem uložiť malú, ale isto sa prídem pochváliť, ked spravíme pokroky 😀

m.09
2. aug 2010

Ja mam dve deti a obe mi zacali chodit v deviti mesicich.A myslim fakt chodit.Mozna trosku brzo,ale je docela sranda sledovat devitimesicni mimco,jak chodi!! 😅

katy2
2. aug 2010

@m.09 gratulujem 🙂
ale tema je, kedy NAJNESKOR zacali deti chodit.....

katy2
2. aug 2010

mimochodom, moja mala ma 14 mesiacov a tak skoro chodit nebude... presuva sa stvornozkovanim a to jej ide bravurne.... ale verim, ze nic nezameska....

m.09
2. aug 2010

No,to je pravda,ale ta diskuse uz je docela stara a celou jsem ji necetla,tak mozna jste nekdy resily i odkdy zacali chodit. 😀

petusko
17. aug 2010

ahojte 🙂
tak s hrdostou hlasim, ze od soboty uz nas tigrik chodi 😵 a ziadne dva-tri kroky, v pohode prepochoduje cely dom 🙂 pada malo a ked, tak pekne vie dat rucky pred seba, aby sa neudrel. takze ziadne otlkance, vie kedy je zle a hned sa dava dole ako maciatko.
aj ked este zabuda, ze vie ist po dvoch, casto stvornozkuje, ale neviem sa vynadivat, ked ide s roztvorenymi ruckami oproti mne 🙂

lovula
17. aug 2010

ahojte maminy,
voľakedy som sem nešťastná písala, že môj malý ešte nechodí a tak. No a v nedeľu sám prešiel pár krokov od nábytku k nábytku a od včera behá úplne sám. Samozrejme sem tam spadne, ale začal chodiť vyslovene zo dňa na deň.
takže moje dieťa začalo samé chodiť presne ako 1,5 r. 🙂

dankolucka
18. aug 2010

@petusko
@lovula
kocky gratulujem k samostatnym krockom, my chodime popri nabytku a dufam,ze o par tyzdnov budem aj ja hrdo hlasit samostatne krocky.

mima22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andykov
18. aug 2010

My už taky chodíme 🙂 První krůčky v 15měsících 🙂

daiquiri
19. aug 2010

My jsme tady asi rekordmani, děti mi začaly chodit ve 20ti měsících 😀

ktulik24
19. aug 2010

ahojte kočky 🙂
tak aj my gratulujeme šikovným chodiacim detičkám 😵
aj moja Tami už začína-prejde tak tri metre sama, ale má ešte slabú stabilitu, rozpleští sa ako žaba 😀
@mima22 naša sa sama bez opory v priestore postaví, to už asi mesiac robí, aj sa postaví a príde ku mne, ale fakt len pár metrov...
hádam to už pôjde a zachvíľu beháme..ale je zo dna na den odvážnejšia, púšťa sa pekne..

spalka
19. aug 2010

nasa baba spravila prve kroky v 14 mesiacoch, teraz ma skoro 16 a na stvornozkovanie si uz ani nespomenie 😉, kazde babo zacne chodit ked sa na to citi, je jedno ci v jednom, alebo pomaly v dvoch rokoch, nie su to preteky 😉

misulda
19. aug 2010

Ahojte, tak nas maly je fyzicky celkom schopny, krasne lezie uz asi od 7.mesiaca, ako si sam sadol, hned sa aj postavil, popri nabytku sa zdokonaluje, ale na samostatnu chodzu cakame uz niekolko mesiacov. Teraz ma 13,5 mesiacov a na ihrisku sme asi jedine nechodiace dieta 😀
No ale upokojuje ma to, ze cim dlhsie lezie, tym lepsie pre nho (specialne, kedze ma slaby chrbatik). Som zvedava, kedy to pride....

ktulik24
26. aug 2010

čauko kočky, musím sa vám pochváliť-Tamarka chodííííí 😵 😵 😵 už pár týždnov sa potroche púšťala no a dnes si už vykračovala po celom námestí a ja som taká hrdá maminka 😀

lenka1smejka
26. aug 2010

Gratulujem aj ked v 13 mesiacoch je to normalne a nie oneskorene

jasminet
27. aug 2010

my v polke 14 mesiaca prve kroky, vcera ked mala ukonceny 14 mesiac presla sama cely byt. vonku je nesmela, tam za 1 ruku, ale doma ako maly drak poletuje 😀

vieraj
29. aug 2010

moja stale nechodi a je mi z toho smutno. chodi za jednu rucku, ale zvacsa sa tak tacká, a stat bez opretia nevie.... 🙂

mimuska773
1. sep 2010

Ahoj sme na tom ako vy neviem či je to normalne ale aspon vieš že nie ste sami.Je som tiež už z toho na nervy.Hlavne ked vidim ostatne deti.Mala ma 16 mesiacov tiež sama nechodí a vždy si hlada moje ruky.Tiež ide aj ya jednu ručičku ale tiež tackavo.Nič nam neyostáva iba im nechať čas a snaď to pride.Som rada že nie sme sami.

vieraj
1. sep 2010

@mimuska773 tak diiik za povzbudenie. uz to neriesim, ale mam vytahane ruky, co ju vsade vlacim na rukach, do vytahu, dolu do kocikarne, a az potom konecne posadim do kocika. ine deti uz 4 mesiace bezkaju a ja Ju ako velku pani musim vlacit na rukach... 😒

carodejnica
1. sep 2010

@vieraj aj tu sme na seba natrafili 😉 - ani moja malá stále nechodí, len popri nábytku, alebo si tlačí kočík, ale 4nožkuje osotšesť, a to je hlavné... 🙂

wsmoulinkaa
2. sep 2010

ahoj holky...se přidávám k nechodícím 😀 taky sama necapká, jen za jednu ručku to ji baví, ale sama ne, teda od nábytku k nábytku jo tak 3krůčky ale spoléhá na ruku... tak si říkám že do 16měs to snad rozchodí sama😀 😀

kamarádce začal chlapeček chodit na 22měs

vieraj
5. sep 2010

vcera mi chodila tak, ze sa drzala snurky, co mam na teplakoch! no videl to svet??? 😀 😀 😀

pimpa
7. sep 2010

my sme prve samostatne kroky zacali minuly tyzden, v 19.mes. Ale zato ti co zacnu neskor, chodia aspon s rozvahou, premyslenie, nie tak strmhlav bez rozmyslu ako 12mesacni 😉 😉 vsetko ma svoje plusy i minusy 😉

mima22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pimpa
8. sep 2010

mimi, blahozelam 😀 😀 😀 😀 😀 ze je to super pocit?

mima22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankolucka
9. sep 2010

kocky, gratulujem vam, dufam, ze raz budeme aj my sami chodit. Mam otazku - ako dlho ste chodili za ruku? a za jednu alebo za dve? Ja som zacala teraz s malou za ruku obcas, paci sa jej to, len sa bojim, ci tym neoddialim samostatnu chodzu. Co myslite?