Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

atrami
29. apr 2010

Babulky gratulujem k prvým kročikom. My sme začali v necelých 17. mesiacoch a už lieta ako drak.

kulimka
29. apr 2010

k my doma ještě na kolenou, chodí jen venku po trávě, asi se mu jde lépe v terénu...

kulimka
29. apr 2010

ale hlavně že už dokázal že fakt chodit umí, že to nejsou žádné zdravotní problémy, že fakt měl jen strach. To se ani nedá popsat jakou mám radost! Ale však to většina znáte že.

onlika
29. apr 2010

atrami, a ked zacal chodit, tak hned behal, alebo mu to chvilu trvalo? Lebo Matej sa pustil cca pred 3 tyzdnami, ale stale radsej za ruku alebo po kolenach, jedine ked ide od niecoho k niecomu, tak sa pusti. Ja som myslela, ze ked sa raz pusti, tak uz ho nezastavim, ale on je aj dalej taky opatrny 😒

kulimka, no vieme si asi vsetky predstavit, aku mas z toho radost. Je to proste len o odvahe. Super, ze nie su ziadne problemy 😉

atrami
29. apr 2010

onlinka,
hneď behal. Ale mali sme veľmi dlhé obdobie vodenia sa za ruku a štvornožkovanie. Vždy keď sa pustil na kolená, som ho postavila a viedla za ruku. Maťko je len opatrný.Viem to podľa svojho syna. On je pokojný, opatrný. Najstarší syn chodil od 9. mesiaca , prostredný od 12. m.
Chce to len čas!

onlika
29. apr 2010

atrami, dik, ja viem, ze je opatrny, ale len na chodenie, inak ma odvahy az az, vsade sa stvera, vobec nema strach z vysky 😒. Na druhu stranu, ma to aj vyhody, ze sa pekne drzi za ruku a neuteka 😉. ale to chodenie po kolenach vonku ma rozculuje 😝

atrami
30. apr 2010

Moj malý je dosť na mne závislý, takže moc nevymýšľa. Ale on sa pri tých starších tajfúnoch ,,pokazí" 😀

onlika, keď je na kolenách, len ho zdvihni a nech ide po svojich, aby si nedral kolienka 😉

onlika
30. apr 2010

atrami, ja ho dviham, niekedy sa da, ale niekedy spusti strasny krik 😒. Dnes sme behali vonku s trakmi, lebo uz ma strasne boli chrbat ako sa k nemu krcim. Ale aj tak sa hadzal o zem a behal aj po styroch. Je to s nim trapenie 😉

jana.sun
30. apr 2010

Mirkson - tak fajn, jaká je malá šikulka!!! 😵 😵 😵

Mychaela - tak at dobře pokoupíte - snad tam něco odpovídajícího seženetě 😉 😉 😉

Kulim - jj, mám to jak ty s tou radostí 😉 jen teda Maty doma už pěkně capká a venku si ještě není jistej 😵

Onlika - tak rychlé to asi nebude, my taky ještě nelítáme 😅 dnes taky venek brázdil na kolenách, tak jsem ho vždycky rychle postavila a aspon "opřela" o kočárek 😉 po delším chození měl asi dost, tak se i nechal dobrovolně na ten kočár posadit 😅

lovula
30. apr 2010

Ahojte maminy,

som rada, že aj iné detičky neskôr chodia a nie len ten môj.
Ide o to, že malý je ťažký hypotonik a rehabilitačná Dr. ma nedávno dala riadne do smútku, že malý je vývojovo pozadu a že už by sa mal stavať a že už by mal aj viac rozprávať. To bolo asi pred dvomi týždňami. Adamko sa začal stavať pred tromi dňami a rozpráva tak akurát - mama, tata, baba, ham. Teda aspoň mne sa zdá, že je to akurát.
Ale dosť zle mi padlo, že mi dala najavo, že je pozadu s tým chodením, keď som vedela, že aj zdravé detičky niektoré si dávajú načas a proste začnú chodiť neskôr.
No proste som rada, že nie sme sami ,, vývojovo pozadu" 😉

kocka5
30. apr 2010

Ahojte, ten náš opičák začal chodit před 3 týdny....... doslova jeden den se postavil a šel sám a druhý den už lítal....... jako ostatně teď už pořád. Doktorka mi říkala, ať chodí co nejpozději..... nepomáhat, nevodit za ruku ....nic. Že pak při urychlování chození mají děti nohy do O a mrví se jim klouby. A to je to nejhorší. Prý 15 měsíců je norma na začátek. Já jsem byla taky nerves....malý měl dlouho řemínky a pak měl ochablé svalíky a museli jsme cvičit...... ale vše už je ok..... takže v klidu.....hlavně že vývoj dopředu je. 😉

jana.sun
30. apr 2010

Lovula,
sami určo nejste 😉 😉 😉 a neboj, malý to určo brzo dožene - máš pravdu, že více dětí si dává na čas a já nechápu, že tě vaše rahabka víc nepodpoří!!! 😠 😠 😠 klidně si tu za nama přijd postěžovat 😉
Maty se taky prvně postavil až někdy po roce 😉

Kočka5 😉 😉 😉

kulimka
1. máj 2010

Ahoj,tak my se vcera rozchodili uplne. Chodi i doma i po chodniku. Akorat kdyz spadne v prostoru tak ho musim postavit,protoze to jeste neumi a jede po 4. Uz ma dokonce i odrene kolinko. No jo ale skoro ve 20 mesicich uz bylo na case🙂

atrami
1. máj 2010

kulimka,
gratulujem!!!!!!!!!!

onlinka,
ono to pomaličky pojde, nakoniec zistí, že po svojich je to lepšie a rýchlepšie...........
U nás nič ako traky nezaberalo, chvíľu chodil s varechou, ale potom ma s ňou ,,ubil" 😠 Nakoniec sa rozbehol........ 🙂

jana.sun
2. máj 2010

Kulimka - veeeeeeeeliká gratulace!!!! 😵 😵 😵

Atrami - dostalas od malého "nakládačku" 😅 😅 😅

atrami
2. máj 2010

jana.sun,
no nemala som k tomu ďaleko 😀

jana.sun
2. máj 2010

😀

onlika
2. máj 2010

baby, Matej ma dnes 17 mesiacov a chodenie je prenho stale viac menej len doplnkovy sposob presunu. Hlavne, ze do vysok sa splhat neboji. Je to certik

jana.sun
3. máj 2010

Onli - no jo, po čem "prd" to budou dělat pořád!!! 😅
Maty se ted k chození taky nemá, ale je to asi tím, že měl celý víkend zvýšenou teplotu, rostou mu všechy 4 špičáky najednou 😔 😔 😔

onlika
3. máj 2010

jana, presne tak, len to, co nechcem, ale co chcem, to ho nezaujima 😅
dufam, ze zubky rychlo vylezu, u nas je to spodna stvroka vpravo, tak tiez cakam, kedy konecne bude von. Ale predpokladam, ze ta vylezie a budu pokracovat vsetky trojky. Ach jaj, uz aby boli vsetky zubky von 😖

atrami
3. máj 2010

Ale nám tí naši krpci dávajú zabrať 😉 Nám idú 2 očné zuby a horné stoličky. Celú noc húkal ☹ 😖

jana.sun
3. máj 2010

a sotva to vyleze, tak to za chvilku zas začne padat a polezou nové 😝 😝 😝
(teda mimo téma 😅 😅 😅 )

onlika
4. máj 2010

atrami, aj u nas je to momentalne naprd so spanim, aj v noci, aj cez den, dufam, ze su to fakt "len" tie zubiska.
jani, ale tie uz podla mna tak nebolia (dufam)
Tak tiez mimo temu. A teraz k teme, Matko uz doma celkom zacina behat, tak dufam, ze uz ho to konecne chyti. Som zistila, ze beha od niecoho k niecomu preto, ze nevie zastat, len o nieco

atrami
5. máj 2010

My už beháme aj vonku. Len sa nevie postaviť v priestore, musí sa vždy niečoho chytiť.
Ja malého vypustím u nás na dedinskom futbalovom ,,štadióne" a tam sa nabeháááááááááá až až. 😀

mima22
5. máj 2010

keby sme uz aj mi tak behali
natalka zatial urobila sama vonku iba sest krokov

zdenkaxyz
5. máj 2010

ahojte mamičky. M§j malý ten behá od 11. mesiacov úplne sám. Bola som z neho velmi milo prekvapená, ale išlo mu to tak pekne samo...žiadne bolavé kríže...🙂

atrami
5. máj 2010

mima,
náš začal v necelých 17. mesiacoch a potom sa zo dňa na deň zlepšoval.

mima22
5. máj 2010

atrami,
dufam ze aj mala uz coskoro zacne sama
a tiez kym nechodil sam tak chodil za ruky ci ste homoc nevodili?

atrami
5. máj 2010

mima,
len za jednu ruku. To prešiel aj dlhšiu cestu, inak som ho nevodila.
Keď išiel štvornožky tak som ho dvihla a viedla za ruku.

mima22
5. máj 2010

aj mi teraz tiez tak chodime za jednu ruku
a ked nie za ruku tak stvornozkujeme