Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

svetkafar
7. máj 2010

Ahojte, moj maly začal chodit ked mal presne rok, ale mala nechodila dlho len po štyroch už som si robila starosti každeho som sa pytala čo a ako, ale išli na dovolenku k rodičom a tam začala chodit ked mala už rok a tri mesiace sama od seba bola som od štastia na siedmom nebi, každy hovoril že bud rada kym ne chodi lebo potom bude tažšie ale nie pre mna bolo lepšie ked už chodili, papa

jana.sun
9. máj 2010

ahoj,
Atrami, krásné fotečky. 😉 malý šikulka - a to zvednání v prostoru pěkně trénuje 😉

my ted byli skoro týden na chalupě, ale je tam docela nerovný terén, tak Maty moc chodit nechtěl - teda za ruku jo, ale sám se nechtěl pustit. naštěstí doma už to zkouší pěkně, ale na čtyřech si je pořád jistější - holt to ještě asi chvíli potrvá 😔 😔 😔

germik
9. máj 2010

ahoj holky,
chcela som sa len spýtat - ked vaši drobci začali chodit, dávali nožičky pekne rovno vedla seba? Malá už je viacmenej len na nožkach /len na nerovnom teréne je neistá,tak napr.na tráve sa niekedy hodí na štyri 😅 / a ked chodí tak dáva nožičky dost naširoko /akoby mala 5 plienok medzi nožkami 😠 / Myslíte že tým stále chytá stabilitu?

lalus
9. máj 2010

germik, to prejde 😉 ...skutočne hľadá stabilitu 😀 môže to v pohode trvať aj niekoľko týždňov, či mesiacov, že tá chôdza bude taká neistá. Kľudne sa môžeš upokojiť, je to úúúplne normálne 😎

atrami
10. máj 2010

germik,
detičky chodia zo začiatku naširoko, hľadajú stabilitu. Moj behá asi 2 mesiace a až teraz to začína vyzerať ako chodza, doteraz akoby si dal 2 pivá. 😀
Takže je to O.K. 😉

dankolucka
10. máj 2010

dievcata a je v poriadku ked sa stavia pri nabytku na spicky? podotykam, este len zacina. teda netrva to dlho.

jana.sun
10. máj 2010

Maty taky chodí, jak kdyby si "přihnul" 😅 😅 😅

Dankolucka - já myslím, že to děti dělají, že to přejde. 😉

atrami
10. máj 2010

dankolucka, je to O.K. 😉

germik
10. máj 2010

baby, díky, no naša niekedy vypadá akoby si dala tie pivká štyri 🙂 a dvanástky 😀

dankolucka
10. máj 2010

vdaka dievcata, vsade citam, ze nie je dobre chodit po spickach, ale o prvych postaveniach sa vela nepise

rimmel
10. máj 2010

dankolucka ano je to ok ;)

dankolucka
10. máj 2010

aj ty si tu ? 😀

atrami
10. máj 2010

dankolucka,
my sme používali pevnejšie kotníkové papučky aj topánočky.

rimmel
10. máj 2010

ja som vsadeee 😀 boticky by deti mali mat az ked zacnu same chodit, dovtedy nie 😉

kulimka
10. máj 2010

No nedovedu si predstavit ze by se mi maly naucil chodit bez bot. Zacal teda chodit v roce a pul na zahrade coz by se mu bez bot asi nepovedlo. A ani doma by nezacal, protoze mu to na plovoucce klouze stale.
Jinak maly taky trenuje postaveni v prostoru,vzdy ale musi drzet nejaky predmet, treba kamen nebo kyblik. A taky jeste chodi jak po pivech je to sranda jak ho to bere do stran. Jinak v terenu mu to jde,zacal prece chodit na zahrade a jeste do mirneho svahu🙂

onlika
10. máj 2010

baby, je to uplne normalne, ze deti chodia ako maly medvedici. A aj stavanie sa na spicky pri nabytku je v norme 😉

ja mam tiez pocit, ze s topankami to ide Matkovi lepsie ako naboso. Ale odporucania lekarov u nas a vo svete sa lisia, napr. aj topanocky liliputi u nas nie radi vidia a v USA je to No.1 🙂

rimmel
10. máj 2010

kulimka mozes dat capacky ci protismykove ponozky, my mame nastastie koberce ale prave boticky naozaj az ked dieta vie ako chodit.

kulimka
10. máj 2010

no ale venku v trávě v capačkách? Nebo v zimě ve sněhu? Chodil za ruku nebo se držel saní, kočárku... Neřeknu dětí které ještě nestojí, ale ty co už ťapou kolem nábytku.. nám teda mudr poradil papučky i starší dcera je nosila a nohy má v pořádku. (já taky)

lenka1smejka
10. máj 2010

capacky nejsu na chodenie iba na plazenie

rimmel
10. máj 2010

aha no tak to asi ano...to ma nenapadlo v zime ako by vonku chodil 😀

kulimka
10. máj 2010

rimmel 😀 v bačkůrkách 😀 jako Kačenka 😀

onlika
10. máj 2010

kulimka 😀 😀 😀

atrami
11. máj 2010

Ja som dávala topánočky, keď začal chodiť okolo nábytku, mal lepšiu stabilitu a nešmýkalo sa mu to. 😉
Capačky vobec nie sú na chodenie, kotník má byť na pevno.

rimmel
11. máj 2010

ja si stale myslim ze je spravne dat topanky az ked sa dieta vie pustit nabytku a robi samostatne kroky..

kulimka
11. máj 2010

Rimmel, vzdyt ti to nikdo nebere, myslet si muzes co chces... Kazdy si neco mysli...

onlika
11. máj 2010

rimmel, asi tak, kazdy ma svoj nazor, nielen tu, ale aj co sa tyka lekarov, kazdy povie nieco ine a je len na Tebe, ako sa rozhodnes a ako budes robit 😉

jana.sun
11. máj 2010

holky, já to rozseknu, jo??? 😀 😀 😀

mně bylo na rehabce řečeno a je tam dost tučným písmem napsáno, že botičky NE, dokud děti samy nechodí. Vysvětleno mi to bylo teda na náš případ, kdy Maty vytáčel chodila špatným směrem a tím, že ještě víc leze než chodí a měl by na nožičkách botičky/ papučky, tak při tom lezení a při tom, když si sedne na nožičky nebo mezi nožičky, tak ty boty ho nutí vytáčet ty chodidla tím špatným směrem - vlastně mu ten pevný bok nedovolí nechat nohu ve správném směru.
snad jsem to popsala srozumitelně 😉
samo venku boty máme taky, ale tam ho moc nenechávám lézt. Sedí bud v kočárku nebo tapká a to by snad vadit nemělo 😉
doma máme koberec a v kuchyni, nebo když jdem někam na návštěvu, kde nemají koberec, tak mu dávám protiskluzové ponožtičky 😉

lienka43
11. máj 2010

baby toto je fakt tema na ktoru vam povie kazdy nieco ine, nasa doktorka mi povedala ze malej mam kupit boty az ked zacne chodit, coz sme tak spravili a doma v papucach nechodila, najradsej chodila bosa alebo mala protismykove ponozky a toto mi aj potvrdila doktorka ze tak je to najlepsie ale stretla som sa aj s inym nazorom...

lienka43
11. máj 2010

Kotnickove sandale sme kupovili v minuly rok na konci maja, ked drobec mal 9 mesiacov a samostatne zacala chodit v 11 mesiacoch, prve boty som kupovala aj na to chodenie za rucicku vonku, dieta musi mat pevnu nohu...

bubelko
11. máj 2010

ahojte 🙂 fakt dobra tema.
ja mam podobnu skusenost ako lienka43. nas detsky doktor nam na temu topanky a papuce povedal asi tolkoto: doma (mame parkety a dlazby) ma chodit maly bosy, v zime, aby mu nebola zima, stacia ponozky s protismykovou podrazkou. prve topanky sme kupovali, ked zacal chodit vonku drziac sa za 2 prsty - nemoze predsa chodit po ulici v topankach s latkovou podrazkou, mal vtedy asi 9-10 mesiacov a v to leto, ked mal rok, dostal aj prve kotnikove sandale. doktor ho v nich videl a povedal, ze su ok, lebo maju uzavretu patu a su vysoke. dodnes chodi doma alebo bosy alebo v protismykovych ponozkach.
ale kazdy kraj, iny mrav. kamosky na svk maju od lekarov ine typy a niektore uz aj navstevy ortopedov kvoli topankam.