Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

sylvka
27. dec 2009

Ahoj,já jsem slyšela ne že je to nezdravé,ale že se při tom neučí chodit,protože má jinde těžiště. 😝 já jsem martínka tahala za ruku od 11-15měsíců,pak začal chodit sám a žádné následky to nezanechalo 😵

hynka
27. dec 2009

Za jednu ruku se vodit může, za dvě ne. Říkala sestra na RHB.

rommina
28. dec 2009

moj maly ma desat mesiacov a z chodi. ale v siestom mesiaci mi zacal lozit po styroch na kolenach a v osmom mesiaci sa mi po prvy krat postavil neskor sme ho zacali vodit za rucicky a v deviatom mesiaci uz zacal robit prve krocky sam

blandik
28. dec 2009

Tak mám stejný dotaz - malý stojí od 11M, teď má 14M, začali jsme jej vodit za jednu ruku nebo jej držíme za hrudník oběma rukama...za dvě ruce jej nevodíme. Nejsem si jistá, jestli je dobré za jednu ruku vodit začínající "chodce".

eliotka
28. dec 2009

blandik, přesně, taky vodíme za hruď anebo za tu jednu ruku. Ujde jen kousek..

maurizia
29. dec 2009

dievcata nasa mala tiez strasne dlho nechodila, najhorsie bolo, ze svagrinina o 3mes mladsia zacala chodit uz v nejakych 9 mesiacoch..tak ich stale porovnavali a bolo to na figu. nasa iba na kolenach po 4. skratka sa dostala, kam potrebovala a to jej stacilo. chodit zacala az v nejakych 15-16 mes ale to uz potom jednoducho isla..a teraz lieta ako diva, ze za nou takmer nestiham. 😉 takze ja si myslim, ze kazde dieta je ine a mozno je aj lepsie, ked zacnu chodit neskor, lebo sa im stihne lepsie spevnit telo.. 🙂

atrami
29. dec 2009

Tiež si myslím, že každé dieťa je individuálne. Najstarší začal chodiť- úplne sám od 9. mesiacov, prostredný od 12. mesiacov. Najmladší syn je veľmi pokojnej povahy. On sa aj pustil, ale spadol, tak sa bojí. Potom ako spadol sa postavil a plakal, kým ho niekto neposadil. Chce to čas.

berenika39
29. dec 2009

blandik, jasně, za jednu jo, je lepší se k němu sehnout a přidržovat ho za ruku níž, třeba na úrovni ramene, ale jasně že v tom není problém, má tak jistotu, že jsi u něj...jediný blbý je takový to pověšený dítě pod velkým dospělým za dvě ruce, když se prcek prohýbá, cpe tělíčko dopředu a visí za ruce, tam si blbě hledá těžiště a není to moc dobrý.

eliotka
31. dec 2009

Holky, a jak vám začaly děcka chodit? Tedy, jakým způsobem... Malý se zkouší postavit v prostoru, že má dlaně opřené o zem a natažené nohy a ty dlaně zkouší zvedat.
Myslela jsem, že se nejprve pustí nábytku a přidržují se jednou rukou, pak oběma?

Jak začaly ty vaši?

atrami
31. dec 2009

eliotka,
niektoré deti sa pustia od nábytku a iné sa postavia v priestore.Oba sporoby sú vporiadku.

bera28
31. dec 2009

Holky, dobré je taky držet prcka za tričko za krkem. To mi poradili na RHB a funguje to 😉

ined77
2. jan 2010

eliotka 🙂 ...náš malý se nejdříve postavil(8m),pak začal obcházet nábytek(10m) a nakonec se pustil stolku a šel se podívat na františka z kouzelné školky k tv(13m) 😀 .
stoupat v prostoru si začal asi až po 14 dnech začínajícího chození.když spadl na zem,tak už dál pokračoval na kolínkách 😀 .

jankapiknova
2. jan 2010

a chodia vam deti pekne rovno? Nas maly zacal chodit ked mal 12 mesiacov,myslim sam , teraz ma 14,stava sa dlhsie uz aj sam v priestore,len ked chodi dost pada,ale je este asi maly asi preto nie?

ined77
2. jan 2010

janka 🙂 ...náš malý taky padá,to víš že jo.než to ty dětičky pořádně vypilujou,ještě to bude trvat 😅 😉 .
náš malý hlavně padá i proto,že se nedívá pod nožičky,za něčím se vrhne a je to 😅.ale i na rovném sebou žuchne.jsou ještě malincí 🙂.

jankapiknova
2. jan 2010

to moj svokor len strasi ze ci netreba doktorovi ked pada casto, lebo niekedy chodi jak keby mal vypite 😀 , ale ma 14 mesiacov a niektore deti este vobec ani nechodia vtedy, tak si myslim ze je to ok,tazko sa im este chodi a ked im aj prezuvame topanocky(na von,papucky)tak si musia zvyknut 🙂

ined77
2. jan 2010

jj,přesně tak,tu stabilitu musí získat a zvyknut si na různé povrchy 😉 .
mojí kamarádky holčička chodí od 11 měsíců,teď bude mít 17m.a ještě kolikrát sebou švihne 😀 .
vůbec bych si s tím nelámala hlavu 🙂

aureliaaa
2. jan 2010

Ahoj. Andrejka stojí asi od 8 měsíců a první kroky sama udělala v 11 měsících. Kluci to prý mají na salámu tak chodí trochu později. Nepoužívali jsme žádné chodítka a ni strkátka téměř vůbec jsme ji nevodili za ruce. Najednou si stoupla u křesla jak už to uměla otočila se a šla. Teda jen asi 5 kroků než šla na zadek, ale chůze to byla.

dejna3
3. jan 2010

naša malá začala chodiť len pred pár dňami - teda v 14-tich mesiacoch... od 11-tich mesiacov pekne chodila za ruku (dokonca nás držala len za prst), no ani za svet pustiť sa 😝 teraz zrazu začala cupitať sama a chodí od začiatku veľmi pekne a stabilne, aj dosť dlho vydrží 😉

shaula
4. jan 2010

Naši kluci začali chodit asi ve 14 měsících. Nikdy jsme za ruce nevodili ani neměli žádné chodítko, prostě jsme počkali, až se pustí sami. Ze začátku hodně padali, nestíhala jsem je ani zvedat, teď už chodí celkem pěkně, ale i tak sebou občas seknou 🙂

vampirice
4. jan 2010

Ahoj, náš Petřík chodí od 11měsíců a chodítko jsme taky neměli, ale zato máme v obýváku úchytky podobné madlu takže chodil po celém obýváku pomocí těchto madel a strašně rychle zjískal jistotu, že vždycky se má kam vrátit a tak se pustil. Jo ale malý nechodil po čtyřech po kolenou, ale chodil po rukách a šlapkách s narovnanýma kolenama. Asi nechtěl proškoupat kolena nebo co 🙂)

kulimka
5. jan 2010

Tak malý má 16 měsíců a ne a ne se pustit... a třeba chodit... 😅

sluninka
8. jan 2010

naše malá pěkně ťapká od 11 měsíců..chodítko jsme měli, ale tlačila ho jen vedle sebe, nechtěla v něm být...
za obě ruce chodit nechtěla, jen za jednu a v druhý si vždycky něco nesla...

martina48
8. jan 2010

môj malý...v 12mesiacoch začal len s lozením a v 15tich sa spustil...aj ja som tomu nechávala volný priebeh..tiež som ho nedávala do chodítka a za ruky som ho držala minimálne 😀

matova
8. jan 2010

Môj synáčik začal s premiestňovaním sa v 9 mesiacoch- začal sa plaziť keď zbadal mravca 🙂 . Keď mal 10 a pol-popri plazení pomaly začínal loziť, až v 11 mesiaci si sadol do tzv. V sedu, do klasického v 12 .es. Na začiatku 12 mesiacov začal pomaly robiť úkroky popri postieľke,odvtedy všetko obchádza a pridŕža sa rukami, neskôr jednou rukou, koncom 15 mesiaca začal skúšať stáť bez držania,teraz-15 a pol-skúša stáť a pomaly ísť dole do drepu a nazad hore bez držania, nechce sa pustiť mojej ruky a veľmi chce takto chodiť, ale nám to zakázali na RHB (+žiadne chodítka). tak sa musí trápiť sám. 😝

vercak.
8. jan 2010

Náš Robíček se začal stavět na konci 89. měsíce a ťapkal kolem nábytku a tak. Pustil se až ve 14 měsících 🙂

vercak.
8. jan 2010

na konci 9. měsíce 😀 😀 😀 😀

matova
8. jan 2010

PS: môj podarený švagor začal chodiť až v 20 mesiacoch!!! Dnes by však niekedy svokra bola radšej, keby radšej niekam vôbec nechodil 😀 😀 😀

atrami
8. jan 2010

matova,
presne toto robí moj krpec. Pred mesiacom spadol dosť škaredo a bojí s pustiť.

kinsen
9. jan 2010

Náš syn se poprvé vydal na Silvestra do prostřed obýváku a pak si kecnul na zadek, od té doby vzdálenost od pevného bodu prodlužuje. Takže vlastně utekl roku ten mu bude ve středu. Ale těch pádů, jen dnes sebou švihl dvakrát to je vždy pláče když to nevyrovná na zadek ☹

marryaa
9. jan 2010

ahojte,nasa malà zacala lozit v 8 mes a sama chodit v 9mes.sikula je to 😅