Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

evulique
30. okt 2008

Moja Kamca ma takmer 15 mesiacov, a uz skusa chodit za jednu rucku, ale castejsie za dve. Aj ma to najprv stvalo, lebo starsie dcery zacali chodit okolo roka, ale uz z toho nerobim vedu, ked pocujem ine mamy. Okrem toho Kami nepocuje, takze to, ze este nechodi sama, uz pre mna nie je podstatne... Viac ma stve ta porucha sluchu. Inak je to velmi sikovne, mile, citlive a bystre dievcatko, vie mnoho veci, zakyvat, poslat pusu, ukazat ocka a nos a tak, ale nie na zaklade zvukovych podnetov. Co uz...

majkabe
10. nov 2008

ahojte, no tak ja sa pridám do vašej témy, náš malý mal 14 mesiacov a tiež ešte sám nechodí. Pri nabytku sa zdvihne a pobehá okolo, aj za jednu ruku ide veselo, ale sám ešte nie. No dúfam, že sa to čoskoro naučí. Lebo on je tiež jeden z tých pohodlných detí 😀

fifinna
10. nov 2008

majkabe, synovec zacal v 15 mesiacoch a môj v desiatich. Dockas sa 😉

gabrielad
10. nov 2008

Ahojte, tak pokud vám dětičky začali chodit v 10, ve 13 měsících tak to si myslím, že je normální (reaguji na některé příspěvky). Mě malá začala chodit sama o vík, dnes už nacvičovala delší trasu cca 10 krůčků a to je jí 17 měsíců. Za ruku chodí už asi tak 2 měsíce. Prvně se postavila ve 12 měsících, ve 13 to zdokonalila a tak dostala první botičky. Nicméně musím taky napsat, že se narodila o víc jak 5 týdnů dříve a proto jí šlo všechno pomaleji. Ale zas je s ní velká sranda, když vidím jak to všechno postupně trénuje. To se u rychlejších dětí ani někdy nezažije.

pelmisek
11. nov 2008

Naše malá chodila za ručičky (nejdřív za obě a pak za jednu) od 18 měsíců a teprve cca před třemi týdny tzn. v jejích 22 měsících se mě pustila a hnedka mi začala "zdrhat", takže teď chodíme tam kam ona chce, protože ani to, že jí udělám papá a jdu pryč nezabírá 😀 Prostě je originál každým coulem 😉 Cvičily jsme Vojtovku, ale moc nám nepomáhala. Naše malá si holt na všechno musí přijít sama a když sama chce (má to tak u všecho). Zase mě pak děsně dojme když konečně udělá něco nového tak já skoro vždycky brečím 🙂

jakoubka
11. nov 2008

Kubík má 15 měsíců a chodí-nechodí.Projde půl pokoje a pak šupne na kolínka a leze.Už to trvá měsíc a už jsem z toho nešťastná. ☹

tanja61
11. nov 2008

mne zacal maly chodit sam v 14tich mesiacoch chodi sam len sem tam ho vyvrati 😀 myslim ze je to individualne kazde dietatko je ine 😉

ankam
11. nov 2008

my v 15mesiacoch

kvietocek7
11. nov 2008

ahojte no my sme davali prve krociky v 10mes. Teraz ked uz mame rocik 🙂 tak sa nase drobciatko pusta chodit aj samo - urobi aj 8-10 krocikov len tak sama. Inac skor sme sa postavili uz v 8mes a tiez sme zacali skor robit prve krociky ako plazit sa a stvornozkovat. Chodi napr. popri nabytku a zrazu sa pusti do volneho priestoru. Ale pre mna je vsak otazne co sa berie ako chodenie: ci to ked chodi samo popri nabytku alebo za nejakej podpory ruk alebo ked uz sa samo potaca a kraca si kde sa mu zachce?

marika80
11. nov 2008

v 14 mesiacoch

capy
12. nov 2008

my v necelych 10 mes sme urobili prve krocky sami a potom sa to uz rozbehlo 🙂

zuzka011
15. nov 2008

my sme zacali chodit v 13 mesiacoch, velmi opatrne a dnes nasu babulknu neviem zastavit. Beha ako vichor. Vsetky sa raz dockame. Skor ma trapi, ze velmi malo rozprava, ledva povie mama, tata.

prasiatko30
15. nov 2008

pelmisek - a to som si myslela ze my sme rekorderi - ale proste niektore dietka su velmi pohodove - ta moja si to tiez musela velmi dobre rozmysliet aby zacala chodit - najprv musela prejst zima - ona predsa nebude kracat ked je vonku zima a mohla by zamrznut 😀 az ked vykuklo jarne slniecko tka aj ona zacala kracat - a to bolo v 17,5m 😀
prajem vela odbehanych kilometrov

fifinna
15. nov 2008

zuzka, aj môj toho moc nepovie, ale niektore deti su skôr po pohybovej stranke a ine vedia skôr hovorit. Tak neboj, oni sa nam rozrozpravaju. 😉

kacka79
15. nov 2008

Tak my jsme měli první krůčky ve 13 měsících, ale chození jako takové až tak od toho 14 měsíce.. A od 15 měs běháme a já si říkám, jaký to bylo zlatý když jenom lezl 😀

niega
16. nov 2008

U nás pozdě, Edík poprvé vykročil den před svými 16. "měsíčky". Bylo hezky, tak šli s manželem na zahradu, on se tam sám bez opory postavil a rozešel se. Ale v podstatě ještě nechodí, pouze se tím baví, k přemisťování používá lezení (a fakt mě to netrápí). 😀

hankaajirik
21. nov 2008

Jiřík udělal první krůček v deseti měsích a do čtrnácti dnů chodil bez problémů. K ničemu jsme ho netlačili ani za ruce jsme s nim nechodil. Až se sám postavil,tak už mu asi nic jiného nezbylo.Moc se mu líbilo zjištění, že se pohybuje ve stoje a když upadl hned se postavil a pokračoval.

zuzannas
21. nov 2008

Tak my mame 13mes. a chodime zatial len za jednu ruku...cakam, ze nam to da mlady (to samostatne chodenie) ako darcek k vianociam 😉

andrea.m
22. nov 2008

18 mesiacov a 1 týždeň Tami. dovtedy lozila len po štyroch a Filipko začal chodiť ako 15 mesačný. obaja sa ale sami postavili na nohy a chodili tak akoby chodili odjakživa.

motiilik
25. nov 2008

ahojte..no pridám sa k Vám kočky...moja mala prvý kročik urobila v 11.mesiacoch,postupne to skúšala viac a viac a teraz nemá problém sa sama postviť a isť,dostane sa kam chce...moja začala sama a aj štvornožkovať dá sa povedať v ten istý čas...dovtedy sa jej nechcelo,ale ved načo siliť deti,v živote sa ešte vela nabehajú,tak pokial sa im dá,tak nech oddychujú..no nie??? 🙂

suzamen
26. nov 2008

ahojky...naše malá začala chodit v deseti měsících, naučila se to během jednoho týdne a teď lítá jak blázen 😀

lendy1
26. nov 2008

Tahle diskuze má název: Kdy NEJPOZDĚJI začali chodit?
Takže moc nechápu ty příspěvky mamin, co sem píšou, že jejich děti začali chodit v 9,10, 11, 12. měsících-to je snad v pohodě nebo i o dost dřív.
Tyto příspěvky moc na klidu maminám, jejichž děti chodí později, nepřidá 😠

suzamen
26. nov 2008

ojoj 😀 asi bysme měli procvičit slovenštinu, ale mojí kamarádce začala malá chodit až skoro ve dvlou letech, však není kam spěchat, co bych dala za to kdyby malá seděla na zemi a hrála si a ne všude šmejdila a všechno rozbíjela 🙂

kejka
26. nov 2008

První kluk v roce,druhej v 10měsících a třetí v 16měs.Zásadně nesrovnávám,páč je každej úplně jinej. 🙂 A to ve všem,nejenom v chození,ale i v mluvení atd.

lendy1
26. nov 2008

suza a já bych zase brala, aby malý už konečně chodil 😔

suzamen
26. nov 2008

Je to pěkný když vidíš takovýho prcka chodit ale až to budeš mít doma budeš si říkat kéž by to zase leželo. Nebo třeba budeš mít hodný dítě co si bude hrát a nebude zlobit jako ta naše. Ta věčně hrabe hlínu z kvítek, leze na židle, na stoly, vylívá všechno po zemi, vyhazuje věci ze skříně no prostě co by neměla to dělá, já jenom lítám a uklízím je to na palicu 😖

jaku
26. nov 2008

Teda my ještě nechodíme a myslím, že máme poměrně dost času, ale občas sem nakukuju když už jsme povýšili na status batolete... 😀 .
Moje starší dcerka měla motorické problémy a vzhledem k tomu si nikdy neřeknu i kdyby můj prcek teď lítal kdekoliv a hrabal všude, že bylo fajn když jen ležel. Dcerka nekrámovala, co se týče hlídání to byla vcelku "pohoda",ale nebyla zdravá. Klučina všude vleze, všude se staví, krámuje, podniká nebezpečné výpravy po bytě, ale vůbec mi to nevadí a jsem jen a jen ráda. Ale samozřejmě za mě mluví moje zkušenost, "lítající" dětičky jsou radost!
😉

mila01
26. nov 2008

Ahoj holky,moje mladší dcera má 17 měsíců a v neděli začala konečně chodit.U nás je to trošku jiný,je hodně nedonošená ( o 3 měsíce dříve ),ale rehabilitační mi říkala,že to není ani tak tim,že je nedonošená,ale tim,že rychle přibrala a že je lenoch.Ale už konečně taky běhá,tak vám chci popřát,ať už se také všichni rozeběhnou - a komu to bude dýl trvat,nic se neděje.Vždyť jsou to děti a ne stroje nebo tabulkové výpočty. 🙂

susik77
26. nov 2008

Ahojte, verca chodi za rucicky uz asi od 11 mesiacov, ale potom zacala mat obdobie, ze sa chcela len nosit, a liezla-lezie uz od 7 mesiacov. Az teraz pred tyzdnom zacala robit asi 4 kroky sama a dnes sa osmelila a skusila uz prejst 3 metre. Teraz v pol. decembra bude mat 16 mesiacov. Inak, neviete preco chcu niekt. starsie deti len nosit na rukach?

mila01
26. nov 2008

susik77 - mě starší dcera začala chodit na 13 měsících,doma a na zahradě běhala jak čertice,ale jakmile jsme vyšli ven,okamžitě ruce nahoru a chtěla se nosit,nebo do kočáru.Když jsem jí nechtěla vzít,řvala jak tur a dělala hrozný scény ( i se mi válela v kalužích a řvala na celou ulici ).Neřešila jsem to a těmhle scénám jsem se vyhýbala,koupila jsem obyčejné lehké golfky ( nedaly se polohovat,neměly stříšku nic,fakt jen ty obyčejné ) a v těch jezdila do 2,5 roku.Pak jí to samotnou přešlo a začala běhat.