Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

martinka16
5. júl 2008

mamicky klud myslimze je teraz zbytocne velky rozruch okolo prvych krokov a perovania inych maminiek...budte radi ze este vam podaktory nebehaju....lebo sa skoncia krasne casy.... 😅 ...moj syn zacal behat ked mal 10 mesiacov-sam doma bezkal bez problemov ale vonku som sa ho bala pustit az neskor v 11tich mesiacoch behal uz super ...mam kamaratku ktorej mala nebehala este ani v 15tich mes.sama

katy1979
7. júl 2008

trixi ak sa sám nestavia načo mu kupovať topánky???
len by som bola zvedavá či aj pani doktorka začala chodiť v 10 mesiacoch 😠
tiež majú u nás otázky že či ešte sám nechodí. no nechodí a neviem ako to urobiť aby chodil sám. na to musí prísť sám.
ja som bola rada že sa ani nie pred mesiacom pustil bez držania za ruky, lebo sa stále bál. kusok prejde ale to sa mu musí chcieť ináč mu to vyhovuje po štyroch.
mám pocit že niekedy chceme aby chodili len kvôli otázkam druhých a aj to že porovnávame čo vedia a nevedia ako ostatní.
my sme sa postavili prvý krát ked mal 9 mesiacov a stále sám nechodí.

mimi
7. júl 2008

moj maly sa postavil, ked mal asi 11 mesiacov a chodit zacal sam az v 17 mesiaci....

mimi109
7. júl 2008

nasa mala zacala chodit sama bez drzania ked mala 1 rok a 2 mesiace

krista
18. sep 2008

radka.k • 1d • Dnes v 15:27
Ahoj holky,
malá anketka : Kdy se vaše dítko pustilo a udělalo první krok?
Blíží se nám 15.měsíc a pořád nechodíme, poslední týden už chodí, no spíš vrávorá za jednu ruku, dřív nechtěl ani to. Když jsem mu dřív jednu ruku pustila, řekl "hačí" a sedl si, asi se bál. Za jak dlouho se asi rozejde úplně sám? Už se nemůžu dočkat.
Chtěli jsme utéct roku, tak ať utečem aspoň roku a čtvrt
😀

xjanex • 1d • Dnes v 16:28
Ahoj,tak naše malá Verunka utekla roku přesně o 14 dní,před tím tak měsíc udělala jeden až dva krůčky u nábytku,ted lítá úplně všude a za ruku chodit ani náhodou 😝 pěkně sama 😉
Každé dítko je jiné ale jak udělá samo první dva krůčky trvá to tak týden max14 dní a bude chodit samo 🙂 tak přeji všem mnoho úspěchů

gucz
18. sep 2008

moja začala chodiť keď mala 13,5 mesiaca, korigovaný vek 12 mesiacov presne (narodila sa o 6 týždňov skôr)

renda71
18. sep 2008

no tak to naše áňa nikam nespěchá a to jí už táhne na 17 měsíc ☹ dělá ale pokroky,už aspoň sama obchází nábytek 😵

andulkaavetrelec
18. sep 2008

zatím za ručičku, nechce se pustit, 13,5 měsíce, ale pár kroků občas i sám udělá

kili
18. sep 2008

xjanex, no náš Samko už spraví niekoľko krokov už vyše mesiaca ale stále nechodí. On sa tááááák snaží, že skôr tancuje. Už som s toho zúfalá. Už je tomu 2m, čo mi všetci písali, že už bude za chvíľku chodiť a furt nič. Skúša to furt, niekedy nespraví ani krok a spadne na zadok, inokedy sa mu podarí aj 5 a viac. Za ruky moc chodiť nechce, ani chodítko (to tlačiace) ho už moc nebaví, len chvíľku. S ním chodí pekne, ale sám nie. Nejak nevie udržať rovnováhu.

zuzkafuny
18. sep 2008

môj mal presne 11m a 1deň... vtedy sa pustil sám bez držania 😀 a už behá ako ďábel 😀
Kili kamoškin malý sa pustil ako 15mesačný a už mu to celkom ide 😅 pôjde aj tvojmu 😀
Tvoj bude výnimočný v niečom inom 😉 🙂

bajnokova
18. sep 2008

Ahojte moje první dcera si sma stoupla teprv ve 14ti měsících sama začla chodit v 18ti měcících,ted máme 13ti měsíční holčičku obchází nábytek začíná se sama pouštět,každý díte je jiný hlavně si z toho nedelat hlavu že něčí díte chodí a to moje stále ne.Vlaďka

dai
19. sep 2008

ahojte,
pridam moju skusenost - moja malicka straaaaaaaaaaaasne dlho lozila, teda mne sa zdalo - od 6-tich mesiacov do 11-tich - vobec sa nestavala, nic... potom sa postavila a jedenasty mesiac prechodila za ruky, v 12-tich sa pustila a za ruku sa uz nechytila ani za nic, to radsej padala 😒
v 13,5 sa naucila utekat a teraz lieta ako maly cert...
inak co sa tyka tych topanociek, zacala som ich malej davat asi v 9-tich mesiacoch - aby si na ne zvykla- oni jej pri tom lozeni aj zavadzali, aj si ich zhadzovala, ale ked zacala chodit ,tak som s nou uz nemala problemy...
momentalne mame skor opacnu problem - to mi prinesie vsetky topanocky co ma ( asi 6 parov, pricom uz vykazuje znacne preferencie k niektorym parom 😀 ) a musim jej vsetky co sa jej pacia obuvat na tu istu nozicku - co vyvolava samozrejme znacnu nespokojnost u slecny kedze to nejde...inak sa musim pochvalit ze asi pred tyzdnom sa jej prvykrat podarilo obud si sandalky 😵 ( hold, cvici to pomaly cely den 😉 )

susik77
28. sep 2008

Ahojte, ja som uz tiez nervozna z malej. Do 7-8 mesiacov bola strasne dopredu, aj Dr. hovorila, ze je asi 3 mesiace dopredu vo vyvine, od zac. 7. mes. liezla no a lezie doteraz, za rucicky chodi len trochu a hned na kolena, uz je v tom dost vytrenovana, a strasne jej lezenie vyhovuje. Este k tomu pri chodeni vytlaca jednu nnozicku dovnutra, tak sa bojim, ci nema probl. s klbami...

alisas
28. sep 2008

Ahoj,
dcera bude mit brzo 14 mesicu a na nohach jeste nestala 😔 Nikdy nelezla, jenom se pretacela z bricha na zada a plazila se po brise dozadu. Ted asi tak mesic ma metodu presunu: soupe se po zadku.... ale dostane se tam,kam chce. Kdybych nevidela jeste jednoho klucinu,tak bych nikdy neverila,ze se takhle deti presunujou... Ale nejaky vytahovani u postele, u stolu... jeste nehrozi.. Asi budeme chodit hoooodne pozde,anebo to prijde strasne rychle.

susika
28. sep 2008

my chodíme po štyroch už od mája.pred 2 mesaicmi sa začala stavať kade-tade a pomaly sa presuvať popri nábytku.stále je najradšej na štyroch, je to ovela rýchlejšie sa akto presúvať, za ruky chodí krásne a aj sama postojí, ked si myslí, že ju niekto drží.v chodítku chodiť nechce, ale krásne v nom stojí. ale v stoji vystrája stále viac a viac, tak už každú chvílku čakám, že sa pustí.a to nás stále strašili, že je pozadu.

sjuzi
29. sep 2008

Tak i my sa pridávame k "opozdilcom". Miško krásne cupká za jednu ruku, vie sa postaviť zo sedu a chvíľku postáť sám, ale bohužiaľ pustiť sa chodiť, ani za svet. Dokonca, keď som ho nútila, tak sa hneval a just sa šupol na kolená a len loziť a loziť. Tak som upustila a nechávam to na prírodu, kedy ho to samého donúti...
Ale kráča už krásne ukážkovo, aj pekne kladie nožičky, ale len za ruku... inak nie... 😀

titkovamiriam
29. sep 2008

marek zacal chodit ako 18m 😀 a asi som to sem aj niekedy pisala ,tak sa nebojte ked nebudu deticky chodit v 10m ako susedove 😀 - ja ked sa niekto cudoval preco este nechodi tak som odpovedala,a vas lusti sudoku marek to ovlada od roka 😀

kubaka
29. sep 2008

Děti v klidu mohou začít chodít až kolem16 m a je to v normě. Když jen lezou do 1 roka, je to ještě lepší, než kdyby se předčasně stavěly a pak z nedostatku zkušeností nebezpečně padaly.
Vůbec ale VŮBEC si s tím nelamte hlavu. Co ald HLAVNĚ: neurychlujte a nepřeskakujte jeho vývoj. Čtu tady často jako běžnou věc, že dítě chodí za ruku, ale samo neche. To je také špatně 😢 😢 Jen to, co udělá vlastními silami samo je přesně to pravé, v tu danou chvíli a na to bezpečně stačí. Když ho vodííte, nemá takovou potřebu zkoušet to samo. Usnadníte mu to. Žádná chodítka, vodění za ručičky. Jen povzbuzovat, aby se pohybovalo tak, jak samo dokáže.
Na doktory občas s nadhledem. mě zase u prvního syna neuroložka _stará paní- nabádala, že mu mám v 7. měsících nedovolit se stavět!! Z vysoka jsem se na ni... 😝 To se přeci nedá zakázat a když to sám dokázal, tak co. Chodit začal v roce a týden sám. Pustil se a prostě šel. Ten druhý mrňous je stejně čiperný, lezl od 6. m a sám začal bezpečně chodit v 11. měsících. Nikdy jsme žádného z nich nevodili. prostě se potřeboval nějak dostat na jiné místo 😀 tAKŽE POKUD ROBÁTKO NEMÁ DIAGNOSTIKOVANOU NĚJAKOU NEUROLOG. PORUCHU, JE TO POŘÁD V NORMĚ. 😉

radka.k
29. sep 2008

Kubaka napsala jsi to krásně. Nám bude 15měsíců, strašně se těším, až se rozeběhne, ale hlavu si z toho nedělám. Vím, že není nijak zaostalý, prostě chodit "jen nepotřebuje", protože si všude doleze a tam se postaví.

susik77
30. sep 2008

radka: moja verca tiez 😉 minule jeden chlapec-2-rocny povedal, ze lezie ako jasterka. Ona to uz ma za polroka nacvicene 😎

pelmisek
30. sep 2008

Holky buďte v klidu, naše malá se začala zvedat v 18. měsících a na svoje 21.měsíční "narozky" udělala první samostatné kroky od manžela ke mně a nazpět🙂 Cvičili jsme a stále cvičíme Vojtovku, protože je hypotonická. Prostě má slabé svaly a tak jí všechno déle tvrá. Jsem ráda, že už konečně chodí i když pustit se mně moc nechce🙂 Myslím, že jsme jedni z mála kteří začali chodit takhle pozdě, ale holt se nedá nic a zaplaťbůh už chodí!

natalia3
8. okt 2008

Ahoj holky, taky se pridavam, Tobias ma 16 mesicu a teprve zacal chodit kolem nabytku, takze na samostatne chozeni to jeste pekne dlouho nevypada. Ale neda se nic delat stejne to neovlivnim, hold kazde dite ma sve tempo. Tobi se zasec plazit a sedet az v 1 roce - je hold v tomhle trosku pomalejsi, zato mluveni mu jde docela dobre. Cau Nat

lili91
11. okt 2008

Moja dcerka mala 18,5 mesiaca ked zacala sama chodit...ale my chodime aj na rehabilitaciu od 2 mesiacov...

pelmisek
11. okt 2008

je to dobrý nejsme sami 😀 😉

lenkarybicka
11. okt 2008

ahoj holky,nas maly nejdriv valel sudy od 10.do 12.mesicu,pak zacal lest a chodit zacal v 16 mesicech.

renda71
11. okt 2008

pelmisek,tak já se také přidávám do debaty,malá začala chodit před měsícem,to ji bylo 17 měsíců,ale po 14dnech opět přestala ☹ ze dne na den se vrátila k opětovnému šourání se po zadečku 😖 jsme z ní už na nervy,za 14 dní jdeme na prohlídku,tak jsem zvědavá co nám mudr poví ☹ 😠

martinka16
11. okt 2008

aj my sme zacali uplne sami chodit ako 11 mesacni ale ako baby pisu je to velmi individualne niektore deticku su s lezenim spokojne atak im trva dkhsie kym zista ze po dvoch je to jednoduchsie

vojtisek2007
11. okt 2008

ahoj,
honzík začal chodit sám v 10ti měsících, vojta v 16měsících - každý dítě je jiný, orientačně se píše, že by měli chodit do 18měsíce nejdýl...rozhodně je do ničeho nenutit a nevodit za ruce, až budou sami připravený, tak se rozejdou - vojta strasně dlouho chodil kolem zdi a nábytku - bál se pustit a jít, až jednou si to neuvědomil a šel, za pět kroků teda údivem že jde zase dřepl na zadek, ale pak už to zkoušel častěji a častěji a ještě teď chodí jak "slon v porcelánu" žádný prvotřídní chození to nejni a když fouká větší vítr, tak ho to i porazí... 😀

greta24
13. okt 2008

Alex zacal obchadzat okolo nabytku v 11 mesiacoch, myslim, ze je to uplne normalne, a co ma prist, to pride 😀

cucoriedka01
14. okt 2008

AHOJTE, moja mala mala teraz 13 mes. a zatial tiez nechodi, plazi sa dozadu, sucha sa po zadku, v pavuku a na odrazadle tiez ide dozadu.KED ju sama postavim k nabytku, tak ked je opreta postoji chvilu.NEROBIM z toho vedu, presne ako ste napisali dieta ma zacat chodit medzi 12 az 18 mes., kazde dieta je ine a kazde je osobnost.Na druhej strane je mala velmi sikovna v rozpravani a uz dva mesiace kakame len na nocniku, aj ked sa este nevie vypytat.Takze ona je sikovnejsia v tomto. Bola tu kamaratka, co ma tak isto stare dievcatko, tak jej mala je uplny opak nasej, neposedna, vsetko chce vidiet a chodi od 10 mes.Jej mala vie povedat dve slova. Takze kazde dieta je sikovnejsie v niecom inom a chodit sa urcite nauci , aj ked neskor.Tak ziaden stres, mne povedala DR.ze je to ok, ze este nechodi.Nic sa nedeje...