Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

ikke
14. máj 2011

@gubcikova ja len, ze si prispela do temy "kedy najNESKOR zacali chodit?" 😉

anysaja
14. máj 2011

Ahojky, my jsme od malicka meli zpozdeni co se tyce tabulek....Ale nikdy nam to nevydilo, zatimco se ostatni deti otaceli, my jen lezeli, a tak dal... Ale dokud mi doktorka rikala, ze je v poradku byla sem relativne v klidu, chodili jsme cvicit Vojtovu metodu a dal sem ji nechavala at si sama dela co chce. V 15 měsících jsme se terpve postavila a ve 20měsicich zacala chodit uplne sama, byli jsme na vlastni zadost v 18 mesicich na neurologii v Praze a vse je ok... je zdrava jen linejsi... podle doktorky nic nezmeska, vse dozene, nevidim v tom zadny problem uz mesic lita a vyjde i schody do ctvrtyho patra za rucku, do druhyho uplne sama...krasne povida, ikdyz nema nejakou velkou zasobu slov...krasne rozumi co ji reknu. Roku jsme neutekli, ale o to jsme stastnejsi, ze je zdrava...

m.i.r.i
14. máj 2011

baby, mne sa dnes drobec sam pustil od gauca..som neverila vlastnym ociam..uvidime co zajtra bude, ci bude opakovat..ale dnes som ho postavila ku gaucu, isla som otocit telku kde pozera vecer svoju kratku rozpravku kym ja pripravim mliecko a otocim sa a on ide ku mne sam...mame velku izbu, bolo to hadam aj 3 metre a sam si siel, vobec nespadol...ja som uz cakala kedy, lebo vonku uz ozaj len za prstek ma drzal a ked som mu nieco dala do ruky, loptu alebo kamienky, tak som ho len za rukavik bundicky pridziavala..v podstate sam siel..ale nasiel odvahu kotuha mala dnes doma a vykrocil..ja som z toho este stale mimo 🙂 mame 15.5 mesiaca🙂

majka35
15. máj 2011

moja staršia dcéra začala chodiť ako 16. mesačná a teraz behá toľko, že ja už nevládzem 🤐

jankac1986
30. máj 2011

@majka35 Moja dcerka bude mat za par dni 14mesiacov,chodit sice vie ale len ked chce,ked to najmenej cakam tak sa sama vychyti a obeha celu izbu ale ako na potvoru vonku nechce ani za svet..uz mi idu na nervy tie blbe pohlady a otazky Ona este nebeha??No co im poviem?Marne budem kazdemu vysvetlovat ze bezka ked chce :( Niekedy uz zacinam zufat a vtedy ma chytaju myslienky ci jej nieco nie je..Ale snad sa za par mesiacov rozchodi uplne..

yma12
30. máj 2011

Naše Lenička začala sama chodit na 17 měsíci. Když jsem se,na patnáctým měsíci ptala doktorky, jestli nevadí, že nechodí, tak mi odpověděla. Sama se o nábytek postaví s okolo nábytku taky chodí, tak nevím proč to řešíte.

marinka
30. máj 2011

Leontýnka začala pořádně a bez držačky chodit až teď, v 18-ti měsících 😉 Načekali jsme se, ale o to větší byla radost 🙂 A je úplně zdravoučká, jen na sebe hodně opatrná a taky takový pohodář, co se nikam nežene 😀

m.i.r.i
31. máj 2011

Nas maly sa teda pustil pred 2 tyzdnami prvy krat..a teraz chodi uz uplne sam normalne, obcas spadne, ale je to zriedka..chodi po trave, doma po byte uz cupka z jednej izby do druhej, vsetko si berie, akoby uz chodil davno..nikde sa neudiera, este obcas strati rovnovahu ale vonku na ceste doslova beha..o 3 dni budeme mat 16 mesiacov. Teda naozaj to plati, ze ked zacnu deticky chodit neskor, ide to velmi rychlo a chodia stabilne..my sme za ruky chodili mozno 2-3 tyzdne, kym tie mensie deticky aj 3 mesiace...nakoniec sme teda nic nepremeskali, mame doma chodulka konecne!

ivetka5
1. jún 2011

Ahojte, náš drobec začal tiež "neskoro" v 17. mesiachoch, takisto sme mali obavy, aby bolo všetko v poriadku, boli sme na neurológii a všetko mal ok, doktor povedal, aby sme si zistili, kedy sme začali chodiť my, lenže ja s manželom okolo roku, tak sme zisťovali ďalej. Môj otec mal 18. mesiacov, keď začal chodiť, a na ďalšej návšteve nám doki hovorí, čo sa čudujeme, že je to genetika. A tiež tie otázky, vy ešte nechodíte? ma znervózňovali, ale treba sa nad ludí len povzniesť. A teraz ho nevieme niekedy zastaviť, ale aj tak sa veľmi rád stále vozí v kočíku 😀 Držím vám všetkým palce, čo máte podobný problém a treba veriť, že všetko bude v úplnom poriadku. 😉

isis
13. jún 2011

moj maly zacal v 14 a potom sa akoby zlakol a teraz konecne v 16 chodi sam. Viem presne ake je to neprijemne ked sa vas neustale niekto pyta "este maly nechodi sam???". Nezvyknem mat z takychto veci mindry, ale ked sa ma to kazdy den na piesku pytala ta ista osoba uz som mala nervy a bolo mi aj smutno ze maly nechodil tak skoro ako ich deti. Ale bola to aj pre mna priucka o tom, ze by sme nemali sudit ine deti a neustale ich porovnavat...a tiez je to o taktnosti nas mimiciek...

lenocka84
13. jún 2011

ahojte, ani u nas sa este nezacalo chodit, budeme mat 14m, a chodi len pri nabytku, ked mu podam ruku tak leti ako drak, ale ked ho pustim ostane stat a radsej si sadne,
krasne vydrzi sam stat, dokonca sa sam aj napije z pohara, bez hociakeho drzania, ale kroky nikde. verim ze to pride uz coskoro, ale asi tak ako aj vas aj mna hnevaju tie otazky a uz chodi? a preco este nie?
a ja som v podstate rada lebo aspon nemusim este behat, a zacne ked pride ten spravny cas

martaniana
13. jún 2011

ahojky ,to my podobne 🙂 máme cez 14 mesiacov a samostatné kroky zatiaľ nie, tiež sa ruky dobre že nešprintuje a sám nie, ale manžel tiež začal chodiť až v 15 mesiacoch tak zatiaľ nerobím tragédiu, vraj do 18 mesiacov je to v pohode 🙂 tak zatiaľ to neriešim 🙂

raa2
14. jún 2011

inak baby pre vase potesenie, ja som rada ze maly zacal sam chodit az v 15 mesiacoch, aspon som sa nemusela stresovat ze mi dieta uslo a pekne som si vychutnavala vsetko pomaly 😉

slavkazv
19. júl 2011

@ivusky ahojček, ja mám 10 mesačného syna a nelozí. Som z toho na nervy, lebo okolo mňa počúvam iba o tom, že už detičky v jeho veku chodia ... ako ste to vy zvládli? robili ste niečo (cvičenie)?

slavkazv
19. júl 2011

@martaniana ahoj a štvornožkovali ste? používali ste pavúka?

em_ka
19. júl 2011

@slavkazv O tyzden ma moja dcerka 10 mesiacov a nelezie po styroch. Ona sa plazie a tym je koniec. Podla dr to je uplne v pohode, do roka ma cas.

petruska555
19. júl 2011

vsetko ma svoj cas, moja prva dcerka chodila mala akurat takych 17 mesiacov, ale prve slova hovorila este nemala ani rok. Kazde dieta robi svoje pokroky inym tempom, ...Aj ja som si vtedy hovorila to nie je mozne...ale je, aj ortoped mi to povedal🙂. Aj moja zacala sediet mala este len takych osem mesiacov, ini chodili my sme lozili ...Nechajme detickam svoj cas, niektori potrebuju svoj cas. Teraz ma dcerka uz styri a ja cakam druhe kazdu chvilu ....🙂))) tak uvidime ake to bude, aj ked sa vravi nema sa velmi porovnavat, ved kazde dieta je jedinecne🙂 nemam pravdu??????? peta

hori
19. júl 2011

@slavkazv moja stvornozkje od 9 mesiaca, ale zasa do roka si sama nesadla ani sa nepostavila. V 11. mesiaci sme boli na neurologii a tam ju doki prezrela, trochu s nou pocvicila a povedala, ze vsetko v poriadku, ze to su proste deti, ktorym to dlhsie trva, ze ma sice slabsie svalstvo, ale ze to sa upravi, ziadne specialne cvicenia netreba. Dnes ma 13 mesiacov, uz konecne sedi aj sa postavi, chodi iba pri nabytku, sama este ani nahodou...

martuska75
19. júl 2011

všetky deti ktoré nemajú nejaký vážny zdravotný problém nakoniec začnú chdiť tak načo sa stresovať.

martaniana
19. júl 2011

@slavkazv Ahoj štvornožkoval od 10 mesiaca, iba štvrnožkoval, žiadne pavúky, ale už 14 mesiacov a 3 týždne začal chodiť 🙂 tak som rada 🙂 treba vydržať a čakať 🙂

jaruska8
27. júl 2011

Ahojte, my už máme 13 mesiacov, chodíme za jednu rúčku, malá začala robiť práveže všetko podľa tabuliek, postavila sa v 10. mesiaci, tak som si myslela, že chodenie bude rýchlo, okolo roku a houbeles, to samostatné chodenie ešte neprišlo. Ona je nejaká opatrná či čo, ,,lenivá" to nie, skôr opatrná, lebo ona sa vlastne celý deň nezastaví. Tak ako jej ústa. 😀

pimpulienka
31. júl 2011

naša babuľka sa postavila sa ako 10,5 mesačná aj začala chodiť popri nábytku a teraz v 13 mesiacoch začina čoraz viac robiť samostatné krôčky a chodi krásne za jednu rúčku

gonka
1. aug 2011

@lenocka84 Presne toto mame aj my, ma 14 m a ked ju drzim za ruku ide ako vychor, ale ked ju necham pri nabytku, sedačke...tak radšej zlezie na štyri a tak pride za mnou... ale nam sa stalo, že padla s odrazadlom a odvtedy ma strach ked ju chceme pustit / len uz je to vyše mesiaca a ešte to neprekonala :(

trixie7
1. aug 2011

nas tobik zacal chodit pred mesiacom ked mal 13 mesiacov vtedy este tak chodil ze za par minut spadol a teraz sa zlepsuje v chodeni

katmi
1. aug 2011

ahojte..
mne malá nelozila.. hneď začala chodiť,ale my sme asi extra trieda 😀 lebo mne malá začala chodiť,keď mala 8,5mesiaca 🙂

alamo
1. aug 2011

@katmi gratuluji a pises to sem prosim proc?

katmi
1. aug 2011

hmm.. tema bola kedy najneskor zacali chodit? tak asi preto? ci mi nieco uslo?? 😕

alamo
1. aug 2011

Ja jenom, ze tohle tema je spis pro povzbuzeni matek, jejichz deti jeste nechodi, nebo zacaly pozdeji, nez je prumer, a chteji si pokecat s nekym, kdo je na tom podobne. Ale nic ve zlym 🙂 , aspon je videt, ze ta variabilita, od kdy chodi, je opravdu velika.

jankaander
1. aug 2011

Ahoj všem,mám 10 měsíční holčičku,plazí se jako vojáci pod drátem,skrčí jednu nohu a zabere jednou rukou,sedí už sama a trochu začla zkoušet kolínka,absolvovaly sme první návštěvu a zjistili nám,že máme cvičit cvik vojtovky,no řeknu vám,že manžel to zvládá bravurně ale já jí nemůžu udržet,máte s tím někdo zkušenosti,pa Jana

dudlo
1. aug 2011

Ahojte, moj maly ma skoro rok a este sa sam nepostavi a ani nelozi po styroch, uz by aj chcel, len ho akosi zradza lava nozicka, zajtra ideme na prvu rehabilitaciu a mame sa objednat aj k neurologicke, tak dufam ze bude vsetko ok
je super ze su tu take povzbudzujuce prispevky 🙂