Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

anke
4. jún 2009

lili03: mrkni na mimibazar, tam jsem koukala, ze mamky prodavaji helmicky NO Shock i levneji
vic ti neporadim, nas maly se zacal stavet az skoro v 11. mesicich, ale stabilne a nepadal

anke
4. jún 2009

jen dodam, ze sam teda jeste nechodi 🙂

majcik
5. jún 2009

Zienky, tam nas Pato sa DNES naucil chodit... je to fakt sranda, asi si rano povedal, ze DNES na to idem a vy vsetci padnete doma na zadok 😀 Dobeda som si ho vsimla, ako sa prechadza v ohradke, tak som ho vylozila z nej na podlahu v kuchyni a on sa prechadzal dalej, potom sme boli aj vonku. Presiel vkuse aj 3 miestnosti, dokaze zastavit, spomalit, otocit sa ... proste sme z neho paf. Jasna vec, musime davat este pozor, parkrat som ho zachytila, co sa potkol alebo priliz rozbehol. Vecer sa prechadzal po dome, chodil z jedneho kuta do druheho, asi si to uzival 😀 Tak sme stastni a verime, ze aj ostatnym drobcom sa to podari ... drzime palce.

katty22
6. jún 2009

majcik, tak to je výborné, gratulujem!!

Nám sa ešte nedarí, za jednu ruku ide celkom isto, aj si ho tak posielame medzi sebou, čosi prejde, ale potom padá. Ešte si nie je istý, vždy hľadá oporu,ale každý deň je to lepšie.
A k tomu chodeniu naboso, tiež viem tak ,že je to dobré len po piesku alebo po tráve, nie po laminátke, ako aj my máme.

elenita
6. jún 2009

waau, majcik, gratulujem 🙂 My si este pockame 😅

many
7. jún 2009

ahoj holky,tak náš Ladík začal chodit u nábytku na začátku 8. měsíce a na začátku 11. začal chodit,první týden tak 3 kroky a bác,pak ušel třeba 2-3 metry a než měl rok tak začal chodit krásně 🙂

many
7. jún 2009

majcik - velká gratulace 🙂
elenita - neva,máte ještě dost času 😉 není kam spěchat 😀

many
7. jún 2009

lili - Ladík jak se postavil tak to trvalo tak den ,dva,bych kecala a už ušel 1 metr u gauče a pak to jelo 😀 taky ze začátku padal ,byly to rany,ale nedávala jsem mu nic dokola,jen jsem dávala bacha,aby nespadl třeba na roh stolu,jinak jsem ho taky moc neuhlídala 😅 ale brzo přestal padat

radkar
7. jún 2009

Ahoj, tak moji Míše bude za týden 14 měsíců a tak asi týden chodí jen za jednu ruku, aspoň nějaký úspěch, ale sama ani náhodou. Tak jsem zvědavá , kdy se dočkáme.

majcik
7. jún 2009

Dakujeme pekne, dufam, ze sa podari aj Vasim drobcom sa rozbehnut v najblizsich dnoch. 🙂

mikalove
9. jún 2009

majcik super,ja teraz v poslednych dňoch vidím zlepšenie,malá sa začína púšťať,ale len stojí ,sem.tam krok,už sa hadam rozbehne 😵

anke
9. jún 2009

ahojte, tak nas Dada udelal pokrok - chodi obcas za jednu ruku - kdyz si nevsimne 🙂 ja to tipuju tak na 16. mesic - vzdycky jsme vsechny pokroky meli tak +1 mesic od "tabulek" 🙂 ... ale uz tlaci kocarek sam a nechce se nechat vozit, tak jsme koupili botky

nas chodil doted bos po linu, ja jsem to nevedela, ze po tvrde podlaze v botickach, toz to abychom koupili jeste backurky 🙂

mircka
9. jún 2009

Lili: já taky přemýšlela nad helmičkou. V kuchyni máme dlažbu. Nakonec jsem nic nekupovala a přežili jsme to v poho. 😎 Malej se brzo naučil jak spadnout aby se neuhodil.
Jinak malej začal taky tak kolem 8 měsíce se stavět, ale pořádně chodit bez držení a různých opor začal až v roce. Je fakt, že jsem tomu nechávala docela volný průběh a nijak se to (přes nejrůznější rady příbuzných) nesnažila uspěchat. 🙂

majcik
13. jún 2009

Zienky, mate nieco nove s detickami?

broculka
13. jún 2009

Aj my sem patrime. Simonka zatial chodi len okolo nabytku. Ked sa ju snazim povzbudit aby presla ku mne, hned si sada. Aj tie poznaky okolia, ze este nechodi, mi idu pekne na nervy. Asi to ma po mne, lebo aj ja som zacala chodit neskor. Ale ja som nosila ortopedicky vankusik, ale moja dcerka nie. Dufam, ze ma coskoro prekvapi, ale zatial to nevyzera, ze to bude nejak skoro.

katty22
13. jún 2009

ahojte,

tak my ešte nechodíme, ale možno to pomaly príde, párkrát sa mu stalo ,že na krátku vzdialenosť prešiel sám, ale väčšinou sa dá na 4 a ide tak. Ale raz to isto príde 😅

broculka, tie poznámky okolia sú aj mne dobre známe, ale už si nevšímam, jednoducho poviem, že každé dieťa je iné. Aj suseda, čo má o 4 týdne staršieho sa ma ako prvé opýta, či už chodíme, lebo oni už dávno, lenže on nechodil vôbec po štyroch a vraj je lepšie, keď sa žiadne štádium nevynechá, tak sa tým utešujem, že je dobre, že chodí tak dlho po štyroch.

zuzu84
15. jún 2009

Ahojte maminky.No mi sme si tiez uzili.Nasa mala od 10 mesiaca lozila po styroch.Ked mala rok tak chodila za 2 ruky za jednu ani pocut.A sama sa zacala pustat ked sme mali 14 mesiacov.A uz ani neviem ako ale proste sa postavila sama a isla.A od tedy nam to celkom ide.Ked padne sama sa postavi a pridrzanie to vobec u nas nehrozi.Ked zbada ze ju niekto chce istit tak rozhadzuje rukami aby sme ju nechali.Ja si tiez myslim ze kazde dieta zacne samo behat ked pride jeho cas.Aj ked mi vela ludi povedalo ze ked zacne liezt budeme mat problem s chodenim ze nebude chciet,ale je to urcita etapa vyvoja.A tie reci z okolia ako spominate tak to pozname aj mi.Ked sa stretneme so starsim dietatom trebars o 1 mesiac tak hned sa povychvaluju mamicky co vsetko dokaze a otazka a vasa to este nevie.To mam najradsej. 🙂

anyjelyk
17. jún 2009

baby buďte rady že ešte nechodia a užívajte si tú pohodu keď nemusíte behať za drobcami každú sekundu 😉
Náš Jakubko si od 5 mesiacov spevňoval nohy neustálym skákaním ako opička na gumičke. Hneď ako ho niekto chytil hneď skákal. Cca v 6. mesiacoch sa naučil v postieľke sám postaviť a skákanie pokračovalo aj bez cudzej pomoci. V chodítku byť nechcel ani za svet, radšej sa naučil okolo nábytku chodiť. Až potom začal štvornožkovať - to využíval len keď sa nemal ako dostať od nábytku k nábytku a v 11 mesiacoch sedím pri telke a on zrazu ku mne cupitá úplne sám. teraz bude mať 13 mesiacov a prechádzky sú horor. V kočíku ani za nič, hneď ako sa dotkne nohami zeme uteká o sto tristo..keď ho chcem chytiť za ruku ešte je urazený a aj pol hodinu sa so mnou nebaví keď ho v kočíku nakoniec pripútam 😒

jankajs
17. jún 2009

Čaute babenky. Buďte v pohode, všetko má svoj čas. Náš drobec lozil od 10. mesiacov a na dve sa postavil až po roku - aj to chodil len za ruky, po mesiaci za jednu a včera sa rozhodol, že tých pár krokov z 30. mája si zopakuje. Do večera prešiel dvor niekoľkokrát, najradšej, keď mohol chodiť od jednej náruče k druhej. Ešte sú pády, sám sa nedvihne, musí sa chytiť a keď si zmyslí, štvornožkuje alebo sa presunie po kolenách a rukami rozhadzuje ako pán. Takže ozajstné chodenie prišlo - podľa okolia - dosť neskoro /všetci tu majú nejaké zázračné deti, len sa to narodí a už to má maturitu/, ale prišlo. Každé zdravé dieťa sa naučí chodiť. 😉

sajmon113
21. jún 2009

Ahoj holčiny! Náš malý od miminka vůbec nechtěl být na bříšku, koníky jsme téměř nepásli, od toho se odvíjelo, že nechtěl ani lézt, ale hned se stavěl na nohy. Je taky pravda, že byl odmala drobnější a tím i lehčí. Doktorka mi řekla, že to vůbec nevadí, že zhruba 30% dětí neleze ale hned chodí. V 8 měsících začal sám běhat v chodítku. Od 10. měsíců se naučil chodit za jednu ruku a kolem nábytku, v 11. měs začal teprve lézt. Sám sice udělá krok dva, ale ještě se bojí, a pořád hledá ten jeden palec, který ho jistí. Ale jak ho najde tak lítá jako čert 😝 , tak se právě trochu i bojím co se začne dít, až bude chodit sám. 😠 😎
broculka - poznámky okolí jsou mi ukradené, právě že jsem kdysi hrozně řešila, že je hubeňura, ale to má po mě, já jsem byla taky taková nudle. Tak jsem se pak na to vyprdla a všichni ať mi vlezou na záda. 😀

simonka99
21. jún 2009

Ahoj maminy,tak my uz sice chodime asi 2 mesiace(v co som ani nedufala,pretoze on chodil za ruku asi od 10teho mesiaca a nie a nie sa pustit) Ale aj teraz,radsej niekoho chyti za tu ruku a ma to rychlejsie a bezpecnejsie ako keby mal ist sam.Ma horsie a lepsie dni,kedy sa premota po travniku aj sam,ale vo vnutri a na chodniku je to len ''mama mama''.Myslela som,ze ked objavi samostatne chodenie,tak ho to bude lakat,ale nie...je to bezne alebo sa mam viac snazit(teda nedat mu tu ruku) ?

sajmon113
21. jún 2009

simonka99 - já bych to neřešila, je jenom dobře že je opatrnější, aspoň bude méně boulí a odřenin. Však on se časem rozchodí a ještě budeš vzpomínat jaké to bylo, když chtěl "mama, mama" 😉

simonka99
21. jún 2009

🙂 tiez mi to pravdupovediac viac vyhovuje,akoby som mala trpnut,kde sa udrie 😉 aj ked ide sam,tak som mu skoro stale v patach...asi sa potrebujeme osmelit obaja 🙂

kokaka
22. jún 2009

tak malá měla minulý týden rok a zatím ani nelozí, nedávno začala sama sedět, na kolínkách se pohupuje, ale k pohybu používá plazení, začala se u všeho stavět, ale náznak pohybu kolem nábytku zatím není vůbec, máme lehkou hypotonii, vše nám jde pomalinku

jannanatys
22. jún 2009

tak jak tady koukam tak naše mala je asi" jina"chodit začala když ji bylo 9m a 10 dní 🙂 vše začala dělat hodně brzo 😒 a i ted je hodně do předu zavydim ostatnim co jim prcek jen sedi a nemusi kolem něj pořad běhat jako ja 😖

misa.cekatelka
22. jún 2009

Ahojky,tak terezka mi začala chodit v 10,5 měsících.Teď už doma vůbec neleze,jen chodí,někdy se i fofrem rozběhne až mám strach.Venku si není jistá.chce držet za ručku,ale už postupně začíná i sama.

katty22
22. jún 2009

Ahojte, takže už chodíme, od včera, vlastne už prešiel aj pred tým sem- tam na kratšiu vzdialenosť,ale včera ,čo sme prišli domov z týždňového výletu, sa rozhodol ,že už je čas a prechádzal sa po byte. Dnes v tom pokračoval, ešte to kombinuje aj so štvornožkovaním, ale už viac chodí.

janna, nuž ono to nebolo celkom tak, že by doteraz len sedel, tiež som musela okolo neho behať, lebo kde chcel sa dostal , postavil sa a potom mu všetko pod rukami horelo 😅

A z tohoto ,čo je tu popísané, je jasné, že každé dieťa je iné, niektoré sa to naučí skôr, niektoré neskôr, ale keď bude väčšie, už sa nikto neopýta, kedy začalo chodiť, ani súrodenci nemusia byť rovnako šikovní. Každý dostane niečo iné do vienka a preto je každý iný a tak to má byť. A hlavné je ,že my ich strašne ľúbime, či začnú chodiť v 9m alebo v 16 tich!.

Tak dobrú noc!

tomaskokat
23. jún 2009

Ahojte, nečítala som to celé ale náš synko začal chodiť len nedávno a to sme nevedeli čo od radosti. Za takéto neskoré chodenie môže dlhý pobyt v nemocniciach. Teraz sa učíme znova naberať odvahu na to aby sa spustil sám. (boli sme opäť v nemocnici). Ale nech to je už akokolvek a kedykolvek, je sranda ho pozorovať ako rozmýšľa či ísť alebo neísť. Nepomôžem si ale celkom ma chytajú nervy ked za chrbtom mi začnú ukazovať "aky veľký a ešte nechodí"ale asi to tak má byť.
😎

maryshka
28. jún 2009

Je to velmi individualne...moj maly zacal chodit za ruky v 10 mesiacoch, dovtedy stvorkoval a prve kroky na svoje prve narodeniny. Dnes ma 13 mesiacov a beha ako sidlo, ale musim mu byt neustale v patach🙂 A to sa narodil v 34tt. Ale poznam par mamicek, ktorym deti zacali chodit az v 15 mesiacoch. Naopak syn dalsej kamosky chodi samostane od 10 mesiaca. Bude to asi aj temperamentom🙂

cerstvamama
28. jún 2009

tomaskokat
To je dneska takova moda, predhanet se ktere dite driv, lip, vic. Bud v klidu. Nam rikala detska doktorka, ze do 18 mesicu je to ok. At si ostatni hledi sveho.