Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

eppik.m
19. apr 2009

Ahojky, já tabulky neřeším a nikdy nebudu, podle nich jsem měla v těhu jít na potrat, kůli tomu že jsme se do nich nevešli velikostí z ledvinama, fuj doktor který mně takhle vyděsil by si zasloužil nakopnout a jinak jsem to přetrpěla z nejistotou až do porodu, a to neříkám ty vyšetření co jsem musela kůli tomu absolvovat !!!!!!!!!!! Nakonec jsme byli znovu v roce na kontrole a jiný doktor nám vynadal že co tam vůbec chceme a proč jsme byli na prenatální magnetické rezonanci když je Michal zdravý jak řípa !!!! Takže na tabulky jsem alergická! Nicméně syn začal lézt tři dni před prvním rokem a i stavět na nožky. Bude mu 14 m. a leze jak drak a drží se nábytku a opatrně udělá pár krůčku při nábytku, sám ještě nechodí a moc ho nevodím, když tak jen chvilku a ne za ruce ale držím ho kolem trupu 😉 takže že ještě neumí sám chodit si hlavu vůbec nedělám 😉

caramelka
19. apr 2009

Ahojte,
moja dcera si sama sadla ako 9,5-mesacna, stat a stvornozkovat zacala na prelome 9 a 10 mesiaca, okolo nabytku zacala chodit, ked mala 11 mesiacov a sama sa osmelila chodit tento tyzden - ma 14,5 mesiaca. Deti kamaratok chodili uz ako 10-mesacne, Lili si dala viac nacas, ale dockali sme sa 😉
Prajem vsetkym, ktore na tento velky den este len cakaju, vela trpezlivosti 😉

caira
20. apr 2009

eppik: my jsme na tom podobne, mala se zacala nejdrive stavet a pak najednou se naucila kolem roku lezt a ted leze jako o zivot, stoji vpodstete u vseho, kde se ji podari postavit a kolem nabytku taky udela par krucku ale sama jeste nechodi, u nas se nastesti netabulkuje..rikaji, ze dite neni stroj, takze nemuze odpovidat tabulce, kazde dite je individualni a tak se k nemu pristupuje...resi se to az kdyz nechodi v 18ti mesicich, pak jde teprve na vysetreni...

danulka0011
20. apr 2009

moj maly stale len za ruku, ale uz viacej stoji ako lezie, sam si asi uvedomuje ze chodenie je lepsie, len je straaaaasne opatrny, a podla mna je to problem preco este nechodi,, jeho opatrnost...a nie to ze by bol neviem aky zaostaly vo vyvoji podla nasej obvodacky..

to vysetrenie neurologa mozem aj odmietnut, nie?

caira
21. apr 2009

danulka a jak je stary tvuj chlapec? v pasu to pise 3 roky...to preci uz davno chodit musi,nebo ne??? 😅

ja bych tedy vysetreni u neurologa neodmitala

zdenkaz
22. apr 2009

O tom tříletém to asi nebude 😀 Na straně 5 psala Danulka, že je mu 15 měs. Předpokládám, že ho jenom nedopsala do pasu 😉

anke
22. apr 2009

Ahojte, nakoukla jsem do tematu. Nas Davidek taky sam jeste nechodi, ale kolem nabytku uz jo. Vyvoj mame skoro na chlup stejny jako u caramelky, tak uvidime, jak to bude s tou samostatnou chuzi. 🙂 Ale ja to taky nejak moc neresim, souhlas s cairou - dite neni stroj a tabulky jsou pouze orientacni. 😎

ssaara
22. apr 2009

Ahoj,našemu malýmu je 14 měsíců a teprve před měsícem začal chodit kolem nábytku. Chodíme k neurologovi i na rehabilitaci,ale nijak to nehrotím 🙂

caira
22. apr 2009

zdenka: ja si to myslela, ale radeji jsem se zeptala 😀

jinak my taky jeste samostatne nechodime, zatim jen pendluje kolem nabytku, je videt, ze kolikrat premysli, ze bych chtela jit dal, ale nema jak se tam dostat a jeste neudrzi rovnovahu na to aby se pustila stolu a sla sama..ale je na ni znat, ze ji to rozciluje, je mnohem vic protivna protoze vi, ze chce nekam a nejde ji to...ted zrovna lezi na kuchynskem linu a vzteka se protoze ji nejde se postavit o mycku 😀

zdenkaz
22. apr 2009

Cairo, já na to taky původně koukala a bylo mi to divný, ale pak jsem přišla záhadě na kloub 😀 😝 Jinak obdivuju maminky, co mají víc jak 2 děti. To já už bych ani neměla sílu počítač zapnout, natož někde debatit (tiše bych si někde v koutku zobala diazepam .....)Jo a u nás je to s chozením asi tak jako u vás. Mimochodem náš Míšan je 26.2.08 🙂

paula80
22. apr 2009

ahojte, tak ja sa pripájam, náš malý má síce len čosi cez rok, ale tiež nechodí sám, max.za jednu ruka,aj to ho semtam zatacká.No a dnes sme boli u neurologa na kontrole, chodíme tam od cca.3 mes., vraj má kopec času a hlavne ho nemáme vodiť za ruky my, pokiaľ nemá stabilitu, vraj na to musí prísť sám, vodením za ruky, keď ešte nie je stabilný vraj iba zastaví správny vývoj, ako mu pomože. 😒 takže asi toľko nám povedal k chodenia, vlastne nechať to na dieťa, kedy sa pustí, vtedy je pre neho ten správny čas. 🙂

katkabes
23. apr 2009

ahojte baby tak my sme na tom s chodenim rovnako ako tu pisete,leo bude mat 29,14mesiacov a na chodenie ani nepomysli,okolo nabytku a okolo stola beha,za jednu ruku tiez ale to uteka,spravil uz par krockov aj sam,ale padol a od vtedy sa velmi boji.kamaratky co maju deti uz davno chodia,tak dufam ze aj my uz cim skor zacneme.

arieska
23. apr 2009

katkabes, u nás je to rovnako. postavil sa prvý krát keď mal 10,5 mesiaca, v priebehu niekoľkých dní začal behať okolo nábytku. každý mi povedal, že o chvíľku začne chodiť sám. prd! má 14 mesiacov aj týždeň a o samostatnom chodení ani chýru ani slychu. max za jednu ruku, aj to len občas. väčšinou vyžaduje aj tú druhú pre istotu. alebo si bežká za interaktívnym chodítkom

danulka0011
23. apr 2009

Baby ahojte,moc casto sem nechodim..takze som skor neodpovedala. Ano nedopisala do pasu.. 😀 😀 😀

majcik
25. apr 2009

Joooj, upokojili ste ma. Moj maly ma cosi vyse roka a hoci spravil pred 3 tyzdnami zopar samostatnych krokov, odvtedy dokopy nic. Ked sa naucil sam postavit a chodit po stvornozky, bol z toho par dni strasne nadseny, ze sa sam vie dostat, kam chce, ale to chodenie ho nelaka. Chodi za ruku uz vie par mesiacov, ale sam chodit zatial nechce, proste sa hodi na kolienka a ide tak- kludne by tak chodil aj po vonku. Ale podla toho, co pisete, musime byt trpezlivi, vsak jemu to raz dojde, ze po 2 je to sikovnejsie ako po 4 🙂 Choditko rezolutne odmietam 😀

maca793
25. apr 2009

dvojčatá presne na 1 rok a karolínka v 10 mesiacoch

martina46
26. apr 2009

tanka ma o tyzden 17 mesiacov a stale nic 😎

radkar
26. apr 2009

Ahoj, tak moje dcerka chodí kolem nábytku už od 10 měsíců a teď je jí 12,5 měsíce a stáááále chodí jen kolem nábytku 😒 . Maximálně pár krůčků za ruce. Tak jsem zvědavá , kdy se dočkáme. 😉

popelka.miri
26. apr 2009

Já mám 2 holčičky a kluka. Amám zkušenost, že holky jsou rychlejší. Kluk začal ve všem později, chodit až ve 13 měsících, na nočník po 2.roce. První holka chodila už v deseti měs. a malá lítá už od 11m. jak drak 🙂 .

alishia
29. apr 2009

tak mi zacali chodit minuly ctvrtek a kazdym dnem je to lepsi a lepsi🙂 je nam 11.mesicu:)

petra.vavra
29. apr 2009

Terezka v 16 měsících a lítá jako drak a vůbec nic jí neuteklo ba naopak.

renusqa
29. apr 2009

Vlasa,Nič sa nebojte,máme malého 10 mesačného chlapčeka menom Tadeáško a stál už v 6 mesiacoch,teraz lezí po štyroch a už sa stáva.Niekedy spraví pár krokov inak sa sám pridžiava.Sme veľmi radi pretože ja mám už a brat 18 a malý nám naše životy krásne sprestril,Milujem ho a nevymenila by som ho za nič na svete,nebojte sa pretože u každeho dieťatka je to individuálne podľa mňa keď príde jej čas postaví sa.Potom už len na ňu dávať pozor!🙂Držím pršteky,s pozdravom Renuš 🙂

mirasierra
30. apr 2009

moja dcera zacala pekne sama chodit az teraz co dovrsila 17 mesiacov. a naozaj jej nic neuslo, aj ked som sa bala preco este nechodi.

danulka0011
1. máj 2009

moj tiez stale chce len za ruku, uz sa ma drzi len trosku, jedneho prsta a chodi,ako ho pustim, sadne si. Nesilim to.
Ja viem a vidim ze je len opatrny.

mata2
4. máj 2009

ani nas milko este nechodi 🙄

danulka0011
4. máj 2009

baby , takze nas Matus dnes urobil 4 krocky uplne sam,bez zdrzania.
17.5 bude mat 17mesiacov... dal si riadne nacas
Inak bol z toho dost "mimo" ze chodi, sam ostal prekvapeny, hodil sa mi na kolena a plakal,tak to silit absolutne nejdem.

bublinkajasminka
5. máj 2009

naša začala chodiť teraz tak, že urobí 4-6 krokov sama a spadne a tak to robí stále odvčera....tak hádam už pôjde sama čoskoro 🙂 🙂 máme 13 mesiacov

kinsli
5. máj 2009

Ahojky holky, tak my se od 4,5m koulely, na 8m se začala plazit, na 8 a půl, lést a sedět, na 10m stát a teď je nám 12 a půl měsíce a chodíme kolem nábytku, jinak ani ťuk.

ivanapav
5. máj 2009

naš začal sam chodit ked mal 15 mesiacov a 3 týždne ,dovtedy chodil iba za ruky. 🙂

helenkasabinka
5. máj 2009

moja bude mat rok a krasne chodi za jednu rucicku a len slabucko sa ma drzi.....