Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

meleri
3. mar 2010

tak malý má brz o16 měsíců a prostě ne a ne..přitom pár kroků udělá ale nebaví to, nechce chodit za ručičky..druhé děti už běhají, on furt po kolenách..tak uvažuju že mu našiju nějaké chrániče na kolena a na ruce jako mají bruslaři a vypustím ho na chodník... 😝

mayerka
3. mar 2010

ahoj maminky, náš malý má téměř 17 měsíců a konečně se poprvé postavil u postele! Máme velkou radost, doktorka nás sice uklidňovala, že je v pořádku, jen pomalejší, ale tchyně furt řikala, že Jára bude na vozejčku 😠 Je to úleva. Krůček zatim žádnej, ale stojí!
Meleri, Járu vypouštim na chodník na 4 asi týden, zatim si ruce neodřel, dává si bacha, kolena jsou horší 😀

meleri
3. mar 2010

mayerko,

to jsem si ráda přečetla, na tchýni se vyprdni, moje měla podobné řeči... 😖
já mám strach ho tak pouštět kvůli bacilům a taky že by si hned vše roztrhal..párkrát jsem to udělala teda, myslela jsem že si to rozmyslí a konečně začne chodit ale nic..

mayerka
3. mar 2010

bacily... beru sebou vlhčený ubrousky, a tak průběžně mu ty ruce otírám. Ale stává se, že to prokrosí psím exkrementem a tak. Naštěstí si nic necpe do pusy, tak to nechávám, ať si udělá imunitu 😀 Vždycky když se vracíme domů, připadám si, jako bych vezla malou gorilku, je celej od bahna a vejská blahem 🙂

meleri
3. mar 2010

mayerko!

tak já ho vypustila nedávno na louce a byl fakt rád, polozkal si všude..ono už to fakt nejde...např. v nosítku nebo v kočárku se už vzteká že chce na zem..tak co mám dělat..tý jo do hov..a, ajaj.. 😀

mayerka
3. mar 2010

právě, co dělat, udržet už nejde. Až začnou prckové chodit, to bude paráda! Hov.a jenom na podrážkách! 😎
Kámoška má stejně starou holčičku, která už dávno chodí, běhá, a nechce s ní moc chodit ven, aby nebyla špinavá... Když jí řikám o Járovi, myslí si že jsem blázen

meleri
3. mar 2010

mayerko..

kamarádka taky právě! její syn chodí už od 10 měs. a ona ho furt tahá v šátce místo aby ho nechala běhat v parku! a to je skoro stejně starý jako ten můj. co bych za to dala kdyby už taky chodil..nechápu..

lenka1smejka
3. mar 2010

baby davale aj vonku deti lozit,Tak po trave?

kulimka
3. mar 2010

Tak maly bude mit pristi tyden 18m. a stale se nechce pustit,sane vozil, kocar vozi a sam ne a ne. Uz jsem pomalu zacinala zase stresovat ale vidim ze nejsme jedini. Po snehu teda chodil po 4, ale ted bych ho asi nedala.

standu
4. mar 2010

kulimka v pohode aj moja najprv len kocar vozila, a furt ne a ne sama, uz som aj slzu pustila...a zrazu zacala. sice fakt len po doch troch krokoch denne, napr doobedu nechcela ani za svet, poobede urobila kazdym dnom doslova o krocik viac a na kolena ju nik uz nedostane 😉
ono to pride, mne kazdy vravel od roka, uz bude, uz bude a stale stale nic a zrazu bum a pomalicky zacala...ono to suvisi nie len s pohybovou zdatnostou, ale velmi aj s povahou a psychikou dietatka...hlavne sa nestresovat a nenutit...

kalo
4. mar 2010

K lezení venku...naše malá lezla /a stála s oporou/ od 13 do 21 měsíců! takže celých nekonečných 8měsíců lezení, než začala sama zkoušet chodit. Těch kalhot prodřených 🙂 Nechávala jsem ji na našem malém dvorku, kde je tráva. Takže jako prasátka 🙂 Na zemi hodně navléct, péřové kalhoty, rukavice atd. Hold oblečení pak doslouží a je na vyhození...

mayerka
4. mar 2010

Kalo ufff!!! Jestli bude náš tak pomalej jako vaše, tak potěšpánbů! To prošoupeme majlant! Dvorek bohužel nemáme (bytovka v Praze - nemáme ani balkon...), tak malej šoupe po chodníku, v trávě mezi psíma hovínkama a po hřištích.. Bude asi dost odolnej proti bacilům.. 😒

tamka123
4. mar 2010

ahojte, nasmu malemu bolo 14 mesiacov, az v 12.mes. zacal lozit/ dovtedy sa plazil/, zacal sa vsade kde sa dalo a chodit okolo nabytku, pekne chodil za jednu ruku, pred mesiacom urobil aj sam par krokov. Asi pred 2 tyzdnami zrazu nechce vobec urobit ani krok...ani za ruku a ani sam...hned sa rozreve a nepohne sa ani za svet... ked si to neuvedomuje, prejde s choditkom co sa tlaci skoro celu obyvacku...a potom zrazu zostane stat a reve a hodi sa na zem. Robili to aj vam deticky? Je to normalne? Pritom vobec nespadol...ze by mal zly zazitok

meleri
4. mar 2010

holky jak to tak čtu tak už mě to tak netrápí!

Tamko,

taky se hodně zlobí když ho chci vodit za ručičku...chodítko nemám takže nevím, před sebou nikdy nic vlastně netlačil..ale ted se celkem rozchodil za poslední dva dny..tak snad do konce března ještě stihnem chodit.. 😅

tamka123
4. mar 2010

meleri ...maly sa hneva uz len ked ho zo sedu zdvihnem a chytim ho za ruku...alebo ked stoji pri nabytku a chcem aby sa pohol...predtym s tym nebol ziadny problem

lilly
4. mar 2010

ahojte, moja mala ma 15,5 m a tiez este sama nechodi, popri nabytku ano, ale len doboka a drzi sa oboma rukami ani sama v priestore nestoji.. pred par dnami zacala cupkat za 1 ruku, ked ju drzim, za 2 ruky ju vodit velmi nechcem, aj ked moji rodicia stale do mna hucia, ze ju mam vodit za ruky, "ze by jej spevneli lytka" 🙄
ona napr ani s choditkom nechce chodit, s takym, co sa tlaci pred nou.. skor schmatne stolicku a tu si posuva a snou ide.. 😀 a za kazdym posunom si tak vzdychne, ze ake tazke ona posuva.. 😀 😀 😀 viem, ze este ma cas, ale ked vsetky okolite deti aj ovela mladsie uz chodia, tak by som aj ja uz chcela, ze by chodila aj ona.. a tiez tie reakcie okolia su otravne uz niekedy 😠

meleri
4. mar 2010

tamko,

tak ho nech, já taky zkoušela ho chytat za ručičky když stál ale nechce to. tak už to nedělám. proč se mu to nelíbí, myslím si že to chce prostě zkoušet sám, asi ne všecky děti se rády vodí za ručičky. on je takový, že na všecko musí sám přijít...

lilly,

to je legrační s tím vzdechem.. 🙂 😵 děti jsou fakt roztomilé. já vím jak se cítíš, právě to je ono, jo už se mi taky stalo jako že "tak velký a nechodí"... 😠 a pak ještě poznámka typu "kdyby byl v jeslích jako tyto děti tak už chodí taky"....kvůli tomu aby se naučil chodit ho přece nedám do jeslí! 😠

mima22
4. mar 2010

ahojte,
moja mala ma 13,5mesiaca a este tiez sama nechodi,za ruky chce chodit stale uz vie prejst celkom pekne aj za jednu ruku.
popri nabytku chodi uz ale dva mesiace.
ale mi cvicime aj vojtovku od 4 mesiacov tak aj preto.
uz som bola s malou aj dva krat na lieceni a niektoretie baby sa ma aj pytali ze naco sme tam vlastne ,lebo na nej neni ani vidno ze jej nieco je
dufam ze nam to uz nebude dlho trvat a pusti sa sama chodit
ahojte

evea80
8. mar 2010

Niki zacala sama chodit az v 14 mesiacoch, ale nic jej neutecie, este sa v zivote nachodi dost 🙂 Nikdy som ju nenutila chodit, ani nevodila za ruky, nechala som to na nu. Netreba sa porovnavat, kazde dieta je ine 🙂

lilly
9. mar 2010

my sme si s manzelom zacali cez vikend malu "pustat" medzi sebou, teda len od neho ku mne, opacne ist nechcela 😀 a takto urobila prve samostatne kroky bez drzania 😵 no kym sa odhodla aj sama pustit nabytku a niekde sa vybrat, to este asi potrva...

standu
9. mar 2010

lilly gratulujeme 😉 moja takto urobila uuuuplne prve 3 kroky sama ked sa "pozabudla" uz 2.jula...a sama zacala az 9novembra... kazdemu dietatku to inac trva, neboj, bude chodit. moja fakt nerobi nic ine, len chodi a to doslova. nastastie sa zatial nejak boji chodit po ulici takze v kociku este obsedi..

mima22, kde ste boli , v dunaj.luznej? lebo my ano, ked mala 11mes, tiez vojtovka od 5mes...a tiez sa mi tam divili, ze naco nas tam poslali...

atrami
12. mar 2010

Ten náš krpec dnes prešiel pol obývačky. Konečne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veruska007
13. mar 2010

Mame rychlika, v peti mesicich za obe ruce, v osmi za jednu ruku, v jedenacti sam.

atrami
14. mar 2010

veruska007,
nepochopila si tému? 😉

matova
14. mar 2010

atrami: 😀
a gratulujem ku krôčikom 😉
Náš teda od tých 1 a 4 mes. chodí,ale keď mu idú zúbky, tak to s ním riadne zametá, točí sa s ním, padá nám... 😢 . Vonku ešte chodiť po teréne ani náhodou, po asfaltke ide, ale naobliekaný to tiež ešte nezvláda.

jana.sun
14. mar 2010

ahojte holky,

tak se přidáváme k vám.
máme 18,5 měsíce (17,5 korigovaně) a Maty stále sám nechodí.
narodil se o ten měsíc dřív a ještě koncem pánevním, od narození jsme cvičili Vojtovku, vše dělal se zpožděním.
lézt začal skoro v roce. stavět se o něco později. obchází nábytek, ale do prostoru se prostě nepustí! ted chodíme cca co měsíc na kontroly na rehabku, máme cviky na nožičky, protože mu jdou chodidla směrem ven a ne dovnitř a to je ten problém, proč se na nich neudrží - holt si k tomu musí dozrát - nemáme ho vůbec nutit.
ale už mě to taky docela štve - je to i takové "nepraktické", že furt nechodí, naštěstí s okolím nemáme problém, každý to chápe, nebo se tak aspon tváří 😅
i když se to nemá, tak ho občas vezmem za ruky, tak to chodí, ale jen chvíli - jeho způsob "chůze" je, že je na čtyřech, zvedne se a na těch kolínkách "chodí" mega rychlostí - asi mu to stačí - nemá důvod chodit normálně, když se takto všude dostane. 🙄 ale těch punčocháčků, kolik mi takto odrovná!!! máme doma koberce, tak se o ně oblečení rychleji ošoupe 😔 nemluvím o tom, že má pořád červená kolena a už i sem tam modřinky - ale vůbec mu to nevadí, prostě "chůze" po kolenách je jeho!!!
když si ho občas chceme mezi sebou poslat, jako že udělá pár kroků od tatky ke mně, tak on se začne řehnit a jak dlouhej tak širokej mi padne do náruče, ani by udělal aspon půl kroku sám 😝 😝 😝

cviky, co máme na ty chodidla a taky na posílení zadíček, tak ty mi ted začal dost bojkotovat, příští pondělí jdem zas na rehabku, tak uvidím, co mi poraděj, co na něj vymyslet.
ach jo, já vím, že jednou budu na dobu, kdy nechodil, ještě ráda vzpomínat, ale už chci, aby to bylo, zvlášt, když se blíží jaro a dalo by se chodit pěkně na procházky. 😔 s kočíkem už mě to neba!!!! 😝
a to nemluvím o tom, že ho budu muset taky vypustit mezi psí hovínka - páč tady na sídlišti nikde čisto není, takže Maty bude taky "budovat" imunitu na kolenách jak Jaroušek od Mayerky 😀 😀 😀

atrami
14. mar 2010

jana.sun,
neboj sa pojde to. Moj malý je narodený v termíne a začal až teraz.

kar.la
14. mar 2010

Ahoj holky, naše Aduš začala chodit taky až v 18 měsících.
Čtu tady o lezení venku - já ji nenechávala 😅 , ale nezkoušely jste odrážedlo?
Malá na něm jezdila jak drak od 13 měsíců. Nejprve doma a pak venku, tak byla ráda, dostala se kam chtěla a nikdo mám nechtěl věřit, že ještě nechodí, když se tak pěkně odráží 😀

kar.la
14. mar 2010

Ještě bych vás všechny chtěla povzbudit - přestože Adélka dělala všechno tak nějak na hranici a i ta chůze byla pozdě, tak teď má 2,5 roku a myslím, že se srovnala a vyrovná se dětem, co začaly chodit o dost dříve...
Od 2 let jezdí na koloběžce, vyjde schody bez držení, skáče snožmo pěkně, udrží se na jedné noze...
Fakt to ty děti doženou 😉

jarus1
14. mar 2010

ahojte maminky 🙂 moja malá bude mať 14 mesiacov a tiež sama ešte nechodí. zdá sa nám, že sa bojí. Chodí rada a to tak, že vezme niekoho za jednu ruku a tak dokážeme prejsť dlhú trasu na prechádzke. Je to niekedy otravné, že sa jeduje, ked nemôžem s nou chodiť a pri tom sa nám to zdá zbytočné, lebo rovnováhu udrží, dokonca sa po niečo zohne a postaví sa bez toho, aby spadla. Neviem čím to je, že sa nechce sama pustiť.
Štvornožkovať vie, ale odkedy zistili že sa dá chodiť s maminou rukou, iné nerobí len chce chodiť