Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

marorlinko
27. mar 2008

vlasa, nic s aneboj, pises,ze este nechodi, sak ma len 10mes, ze nestoji este sam, moj sam zacal stat, ked mal 10a pol mes, on by stal aj skor, len sa bal,ze spadne, to vacsina deti, chodit zacal len prednedavnom asi pred mesiacom, takze sa nestrachuj, nie kzde dieta lezi po styroch, ako pises,ze tvoje dviha zadocek, ja poznam jedno 16mesacne a este nechodi, nechodi po styroch ale ono sa posuva zadockom a ruckami, inak je zdrave, len sa mu nechce chodit, takze ty sa neboj este ma cas, inac moj ma takmer 15mesiacov.

marorlinko
27. mar 2008

mojho som nijako nenutila aby chodil, dakedy som ho chytla za ruky,ale to bolo marne, on si sadol a zacal liezt to bolo jedno kde, aj na ulici chcel, ako bolo uz pisane, deti sa pustia sami chodit, ako aj moj, pocas rozpravania za s kamoskou doma, maly sa drzal gauca a odrazu pozeram,ze kde je a on chodil sam, na dasi den uz po styroch, nebol si isty velmi,ale casom to slo, nebal sa az tak

spantex
29. mar 2008

Ahoj.
Patrik má 11mesiacov a 10 dní. Keď ho držíme za ruky, chodí pekne, no len čo mu pustím 1 ruku, nepohne sa.
Takto chodí už mesiac. Po 4 lozí, aj v chodítku je rád.
Každý nám to hovorí, že sa pustí sám z 1 dńa na 2. Tak uvidíme. No už to veľmi čakám.

lindda
29. mar 2008

Nas Nno zacel normalne chodit ked mal 10mes a 10dni 🙂 Ale zato sa mu nechce vobec rozpravat 😅

maca793
29. mar 2008

moja začala v 10,5 mesiacoch sama chodíť a dvojičky presne na prvý rok.

danka_ba
30. mar 2008

Myslím že tak ako aždý človek, tak aj deti sú individuálne a vôbec nezáleží na to, kedy začnú chodiť. hlavne že sú zdravé a že ich máme 🙂
ta nasa ma chodenie zatial straaaasne rada - samozrejme ze ju musime este drzat, lozit sa jej moc nechce, len si myslim ze s tym zacala dost skoro a trochu sa bojim aby sa nieco nestalo s klbikmi.....

loren
31. mar 2008

nasa sara tiez prejde iba par krokov ale ked ona nie pomalicky ale rychlo rychlo takze ju samu nepustim este a mylujem tie nazory ze dieta musi popadat aby sa naucilo to iste ja si necham skatovat dieta len preto aby sa chytro naucilo chodit 😒 vsak ma casu a casu a este ze deti padaju na zadok urcite ked sara presla 4 kroky sama a ja som k nej neskoro dobehla figu padla na zadok rovno na tvar nastastie sa jej nic nestalo

bystricanka
31. mar 2008

loren...aj moje dieťa padá rovno na hlavičku. On už v pohode spraví aj 30 krokov, ale ja chodím za ním a mám ruky okolo neho, že keby náhodou padal. A ked padá, tak ho zachytím. Raz som nestihla, spadol, skoro si hlavu o stôl rozbil a 2 dni nechcel vôbec chodiť. Tak preto to riešim takto. A radšej budem okolo neho chodiť ako by si mal nejako vážne poškodiť hlávku

loren
31. mar 2008

moja rec 😉

ankam
31. mar 2008

loren je pravda ze ma casu.........my sme zacali v 15mesiacoch chodit a za rucicku sme chodili od 11mesiacoch.takze tiez sme sa za nou nachodili a este aj teraz sa bojim aby nespadla,tak idem za nou 🙂

loren
1. apr 2008

som rada ze niesom jedina co takto rozmysla lebo dookola pocuvam len pusti ju ona sa musi naucit sama a aj popadat aby vedela 😒 naco ma popadat ked tu ma mna na to aby si neublizila clovek nikdy nevie ako padne a aja nemienim riskovat nech si vravia co chcu

bystricanka
1. apr 2008

ano loren. Tak sa vraví, že dieťa sa samé pustí ak si už myslí, že vie chodiť. Aj môj sa pustil urobil 5 krokov a už aj padal. Len ako som už písala vždy som ho zachytila. Teda okrem jednej výnimky 😅 . A aj ja som si povedala, že nemám nič iné na práci len dieťaťu sa venovať. Tak prečo ho aj nechrániť pred pádom? 😉 A loren, kašli na ľudí. Oni nech si zo svojími deťmi robia tak ako oni uznajú za vhodné. Toto je tvoje dieťa a ty si rob podľa seba. 🙂

jojodan
1. apr 2008

zdravim mamicky, prave som sa registrovala a hladala som nieco na temu chodenie babatiek...Drobacik bude mat o tyzden rok aj 4 mesiace a este sam nechodi, len za rucicku. Chodime k nasej rehabilitacnej lekarke, a malinky par mesiacov nosil aj FP koli strieskam. Viem, ze vtedy je napredovanie motoriky posunute, len ten posun je asi individualny a tak som zacinala mat obavy... No vdaka za vase prispevky, ktore som si precitala. Je to vydatna podpora🙂

trixi
30. jún 2008

ahojte, dnes som bola s malym na poradni a doktorka skonstatovala, ze maly je v psychomotorike trosku pozadu, pretoze este nechodi (za tyzden bude mat 10 mesiacov). Vraj mu mam kupit pevne topanky a kazdy den mu ich obuvat, ze tak sa rozchodi. Nemyslim si, ze by bol pozadu, len je pohodlny. Bude sediet, tocit sa na zadku, posuvat sa po zadku, ked ho postavim tak stoji, ale ziadne lezenie, chodenie.Za mesiac mame ist sa ukazat, ze ked sa to nezmeni, tak nas posle na specialne vysetrenie. Ale ako tu citam, tak su deti, ktore zacnu chodit o nieco neskor.Dnes som mu bola pozriet dobre topanocky, ale vsade maju len od 19tky a maly potrebuje 18tku. Vobec neviem, kde ich zozeniem.

junovka
30. jún 2008

...ze este nechodi????V 10 mesiacoch?????To nemyslis vazne???? 😕

junovka
30. jún 2008

...mala som na mysli, ze je to este skoro 😖 😕

majka35
30. jún 2008

preboha ... 🙄 🙄

majka35
30. jún 2008

junovka ... myslím, že to bolo všetkým jasné ... 😀

sakura77
30. jún 2008

no to je tragedia,v 10msiacoch este nechodi?????? 😉

ale nie,ved to je uplne normal,nehovorim,su take co chodia aj od 7,ale to su skor vynimky,moj zacal koncom 10,kamoskin koncom 14 a teraz ked sa na nich pozries,ziadny rozdiel tam nie je,behaju jak draci obidvaja!!
trixi,vobev si z toho este nemusis robit tazku hlavu 🙂

majka35
30. jún 2008

moja začala chodiť v 16 mesiacoch ... 😉

trixi
30. jún 2008

junovka, ja som to pochopila, ze to bolo ironicky. Ved prave, mne sa zda sikovny, len pohodlny. Neviem, co by doktorka chcela. Pytala sa ma ci sa v postielke sam postavi. Ja som jej odpovedala, ze postielka u nas je len na spanie a ked sa zobudi, tak ho z postielky vyberam. Mna nasa doktorka svojim nazorom trosku sokovala. Tazku hlavu si nerobim, ved nakoniec vsetci sme sa chodit naucili a ci je to v 12 mesiacoch alebo v 16 mesiacoch je jedno. A este ma pani doktorka poucila, ze ho spatne stravujem, lebo malo pribral (asi si mysli, ze ho budem stopat ako husu), maly zje len tolko kolko on sam chce. Uz dlhsiu dobu uvazujem, ze zmenim doktorku a po dneskajsku som o tom presvedcena.

lienka55
30. jún 2008

Mila trixi mame rovnako stare deti aj ja mam 10mes. syna.Za rucky zacal behat v 8mes. a na konci 9mes. sa zacal pustat za jednu rucku.Kedy bude behat sam to netusim,ale ty sa vobec nemusis strachovat o tvojho maleho. Jedno dieta je sikovnejsie druhe menej,neda sa to porovnavat.Drzim palce nech to je cim skor aby bola mamina aj ocino stastni.

titkovamiriam
1. júl 2008

Marek mal 18m 😀 ,trixi to je co za doktorku ☹

venonna
1. júl 2008

ahojte maminy! Tak som rada, ze som na tuto temu nadabila 🙂 zopar ludi z okolia ma uz znervoznuje konstatovaniami, ze mala uz bude mat rok a nechodi... ja som uz zacinala mat mindraky, ze sa jej dost nevenujem... ste ma fakt ukludnili, dik 🙂

lencici
1. júl 2008

Tak mna tiež zneroznuju reči jednej mojej kamošky ona má dcérku staršiu o 2 tyždne. Jej malá už chodí..A moja sa ani tak nechystá.. štvornožkuje už od 9 mesiacov...na 5 mesiacov sa začala prevracať aj lekárka vravela že bude skoro chodiť. Ale jej sa dajak nechce. Mne to nevadí len ma štvu tie reči" TVOJA EŠTE NECHODÍ? " vtedy ma ide trafiť od zlosti...

lencici
1. júl 2008

trixi ja by som tu doktorku poslala na špecialne vyšetrenie.

milhaus
1. júl 2008

moja začala ked mala rok a tyžden ale su deti ktore začnu neskôr

eva4444
2. júl 2008

nas petrik zacal 'chodit' v 13m 🙂 este stale prejde len par metrov sam a potom ho prekoti na zem

loren
5. júl 2008

nasa sara zacala chodit tak riadne sama ked mala 13 mesiacov

evickaleh
5. júl 2008

moj krpec sa pustil tak v desiatom mesiaci ale to len tak tackavo chodil a v takom 12 uz behal ako divy, ale kazde dieta je orginal takze kludne nervy z takych reci, ked sa dietatku chce tak zacne a potom uz len pevne nervy pri nahanani ratolesti 😀