Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

atrami
15. mar 2010

jarus1,
aj ja mám doma bojka, ale už sa púšťa.

jana.sun
15. mar 2010

atrami, díky - já vím, že to půjde, ale už aby to bylo 😅 😅 😅 😅 😵

kar.la - ted jsme odrážedlo dovezli - konečně - tak uvidíme, jak ho to chytne. jsem sama zvědavá 😉

jarus, tak to máš teda "veselo" - no jestli nás čeká ještě toto, tak už se asi "opupínkuju" 😀 😀 😀

lesnenka
15. mar 2010

Jaruš, my jsme taky takhle chodili. Jednou jsem mu dala do ruky vařečku (jednu do obou rukou) a lákala ho k sobě a šel. Teď už běhá a běhá a běhá, že mám kolikrát co dělat, abych ho chytla.

jarus1
15. mar 2010

🙂 ano aj nám sa to podarilo...dala som jej do ruky hračky, do oboch a prešla pár krokov...potom akoby sa zľakla a viac už nechcela, nenechala sa oklamať 😝

mellinda
16. mar 2010

Ahojte,my mame dnes 15mesiacov a tiez sa mala sama nechce pustit,chodi za ruku,zoberie si choditko postavi sa a tlaci ho po celom byte,vie aj s nim cuvat,ale sama sa pustit boji🙂Ked ju o nieco oprem,spravi ku mne par krokov a hodi sa,alebo stvornozk.,Proste sa boji.Uz nevieme co robit,ako ju povzbudit,je to maly bojko 🙂

jarus1
16. mar 2010

ahoj mellinda 🙂
ako keby si písala o našej malej....celý deň piští a hľadá moju ruku, lebo chce, aby som s nou chodila tam kde ona chce. Samozrejme štvornožkuje už dlho, ale ked raz skúsila ako je to presúvať sa v stoji, tak už viac nechce inak. A pritom vidím na nej, že by tú ruku vôbec nepotrebovala, ale bojí sa tiež. No neviem čo s tým

mikulka
16. mar 2010

Ahoj holky, jen vám chci říct, že když dítě začne chodit později, chodí pak mnohem líp a jistěji a má o mnoho míň pádů. 😉 Děti, které začínají chodit velmi brzo, ještě před rokem, k tomu nejsou uzpůsobené a na jejich chůzi je to taky vidět.

Takže v pohodičce, dětičky vám aspoň budou chodit líp a jakou budou mít krásnou klenbu nožky - ta se totiž lezením po 4 stále zdokonaluje. 😉 🙂

atrami
16. mar 2010

mikulka,asi máš pravdu. Najstarší chodil v 9 mesiacov. Síce nikdy nespadol 🙂 , ale dlho chodil po špičkách 😖

mayerka
16. mar 2010

ahoj maminky, náš louda se před 2 týdnama postavil u nábytku. Neudělá žádnej krůček, jen stojí. Ale dneska začal zkoušet postavení v prostoru 🙂 to jsem tedy zvědavá, co se z toho vyvine... 😕 byla bych vážně ráda, aby chodil, na kolínkách má už ztvrdlou kůži, hrošík...

jana.sun
16. mar 2010

Mayerka - gratulujeme 😉 😉 😉

Mikulka - to je fakt 😵 jen už je to prostě dlouhé 😔

jarus1
16. mar 2010

tiež som toho názoru...je to už trochu dlho, ale raz si určite spomenieme na tieto "pokojné" časy 😵

mikulka
16. mar 2010

jana: já vím, já už taky byla nervozní, ale teď chápu, že zbytečně. Když je dítě zdravé, prostě jednou to přijde. Kdy, to si holt určí dítě podle vyzrálosti a taky záleží na povaze - klidné děti chodí později apod. 😉

jana.sun
16. mar 2010

Jarus, kdyby aspon byly pokojné 😅 😅 😅 ale dračisko po kolenách taky lítá, kam nemá a zdrhá mi, jak jen to jde 😝

Mik, jasně - já se nebojím, že by nechodil, to je jasné, že jednou prostě začít musí - jen už je to holt v některých situacích nepraktické 🤐 🤐 🤐

onlika
16. mar 2010

ahojte,
nas Matej ma 15,5 mesiaca a sam tiez este nechodi. Vela veci robil popredu, ale ked sa postavil na styri, tak sa nejak "zasekol," aj chodit po 4 zacal asi az v 10. mesiacoch. Vtedy sa aj zacal stavat pri nabytku, onedlho nato chodil okolo nabytku, ale sam nechce. Teraz ide za jednu ruku, uplne krasne, dokonca ked som ho vonku drzala len jednym prstom za kapucu, tak siel sam. Len potrebuje mat ten pocit, ze ho niekto isti. Tiez uz by som bola rada, keby sa odvazil na ten prvy krok, ale ked nechce, ja ho nutit nebudem. A tiez ma uz nebavia vecne otazky, ci uz chodi a preco este nie 😠. Hlavne, ked vidim mladsie deti ako si veselo vykracuju a ten nas dorbec stale nic. No a presun po kolenach objavil aj on, takze vlastne uz chodi po dvoch, aj ked pri tom klaci 😀

jarus1
17. mar 2010

ahojte 🙂
tak my sme dnes prešli jednu celú uličku po svojich 🙂 samozrejme ale za jednu rúčku 😝 potom sa k nám pridal dedko, tak ho chytila za ruku a mojej sa pustila...za dve ruky chodiť nevie 😀
asi sa už pripravuje na svoje teenegerské časy, kedy bude tiež jedna ruka obsadená 😕

jana.sun
17. mar 2010

Onlika - tak to jste jak my 😅 😅 😅 dáváš mu doma nějaké návleky na oblečení? my už máme většinu punčocháčků pěkně ošoupaných od koberce!!! 😝 😝 😝

Jarus 🙂 🙂 🙂 co se v mládí naučíš.... 😀

atrami
17. mar 2010

jana.sun,
ja dávam ešte aj tepláčiky.

Moj krpec chodí len so mnou a s dedom /inak veľmi prísny, ale oni si tak sadli 🙂 /. Už som z neho dolámaná, ale som rada, že to ide.

jana.sun
19. mar 2010

Atrami, jj taky někdy dám tenčí punčocháčky a na ně tepláčky, ale když zrovna nemám tenčí a dám teplejší, tak už by to bylo moc 😵 a dát jen tepláčky nemůžu - pořád si sundává ponožky a má pak studený nožičky 😝
dnes se na chvíli pokusil sám stát a vydržel to asi 10 sekund 😎 😎 😎

jane001
19. mar 2010

Ahojte.. tak nas Jakubko mal 8 mesiacov ked sa porvy krat spostavil okolo mriezky na postielke. od vtedy sa snazi svojsky behat po stiroch co v jeho prevedeni je len po troch lebo jednou noskou sa stale odraza a tak kluse po celom dome 🙂 tazial ma nieco po 9 mesiacoch. stale cupita po troch ako mala trojnozka a len co je pr niecom pevnom uz sa stavia na dva.... uvidime ako mu pojde chocenie... par krat skaredo spadol a este ho to neodradilo tak som zvedava... ale vsetkym drzim palceky.. 🙂

atrami
20. mar 2010

Malý sa už včera pustil a lieta ako drak. Ráno ešte len také motkanie a navečer už lietal dookola cez všetky izby. 🙂
Držím vštkým maminkám palčeky.

jarus1
20. mar 2010

super atrami 🙂 snad sa aj my dočkáme 😔

eppik.m
20. mar 2010

ahojte, Miško začal sám chodit, bez pomoci v 16m., niektoré detičky čo som videla chodili už v 8m.,10, 11 ... každé dieta má svoj vývojový plán ... a tak strašne rýchlo rastú, každá sa dočkáte ... 😉 🙂

atrami
20. mar 2010

jarus1,
určite sa dočkáš. Náš má tento mesiac 17 mesiacov. Najstarší chodil už v 9. a prostredný 12. mesiaci, takže riadny rozdiel 😉

jana.sun
21. mar 2010

Atrami - velká gratulace!!! 😵 😵 😵

atrami
22. mar 2010

jana.sun,
ďakujeme.

jana.sun
22. mar 2010

tak jsme dnes byli zas na rehabce - jsme tam bezkonkurenčně nejstarší - kolem samá miminka. Paní "rehabka" říkala, že Maty furt není zralý a že to bude ještě otázka měsíců, než si k tomu samostatnému stání a chození dospěje 😢 😢 😢 že je to vidět i na tom, jak leze - lýtka jakoby nadzvedává. prostě od hlavy ke kolenům je vyzrálý a v pořádku a od kolen dolů ne. Cviky tomu trochu pomohou, ale je to prostě na něm 😔 rozhodně mu nemáme pomáhat a stavět ho.
Jsem z toho dnes nějaká smutná ☹ ☹ ☹

atrami
22. mar 2010

jana.sun,
verím, že bude lepšie.
Ja som tiež malého nenútila, len keď išiel štvornožky, tak som zo zdvihla a viedla za ruku.
Hrozne ma mrzí, že máš takéto starosti. Držím palčeky, nech už beháte 🙂

jarus1
22. mar 2010

jana.sun 🙂 neboj, nie si v tom sama...všetky deti raz budú chodiť, aj tie naše 😵
ja som tiež zo svojej malej nešťastná, ale ked si to tak vezmeš, deti za to nemôžu, určite by radi samé chodili a hlavne tam kam oni chcú 😵

jana.sun
23. mar 2010

Atrami, díky za podporu 😵 😵 😵
Jarus, já vím, že za to nemůžou, jen mě trochu štve, že mu nemám jak pomoc, jsou jen ty cviky, ale je dost těžké je cvičit, Matymu se to dost nelíbí a je už dost silný, aby se mi vysmekl, nebo máme cviky, kde má mít pokrčené nožičky a on je vždycky násilím tak propne, že bych mu je musela zlomit, abych je pokrčila - kéž bych mu dokázala vysvětlit, že mu tím pomáhám!!!! ach jo, zlatá Vojtovka, když byl ještě mimino a neuměl se tolik "bránit" 😅

jak se vždy mamky "děsí" toho, že budou děti chodit a bude těžké je uhlídat, tak já už se snad na to vyloženě těším!!! 😵 😵 😵

jarus1
23. mar 2010

jana.sun...tak to aj ja 😵 😵 😵
a ako cvičíte? nám zatiaľ nekázal nikto cvičiť ☹