Ako dlho trvá deťom, kým sa naučia chodiť?

vlasa
26. mar 2008

mamicky,chcem sa spytat,kedy najneskor zacali vase ratolesti chodit?moja mala sice sa postavi a skace ako jojo,ale este sama poriadne nestoji,ked ju postavim a chytim za ruky,nechce stat,ani chodit,hned si sada ☹nemala by uz pomaly chodit?aspon sa snazit?ona totizto lozi tak,ze nieje na kolenach,ale ma zadok zdvihnuty,vyzera to tak,akoby isla spravit kotrmelec a tak lieta ako sarkan 😉

dara2583
31. mar 2011

moja Sabinka začala chodiť ako 16,5 mesačná a to som si myslela, že sa už nedočkám a teraz ju zas nemôžem nechať ani na chvíľu samu, lebo sa stále niekam šplhá a vonku je pre ňu najväčšia zábava utekať mi. A začala mi chodiť tak, že nie krôčik dva, ale hneď niekoľko krát prešla celý byt bez spadnutia, u nej bol strach pustiť sa, natrénovaná bola chodením za jednu ruku, len strach musel povoliť 😉

lucia8688
31. mar 2011

moj Patrik začal chodiť ako 11 mesačný a to sa hovorí , že chlapci sú lenivejší 🙂

drobec86
1. apr 2011

@lucia8688 a to sa chvalis ci stazujes

kalifa28
1. apr 2011

@drobec86 🙂 mam pocit, že chvali 😝 😝

zlatka10
1. apr 2011

môj starší začal chodiť presne v deň, keď mal rok a mladší bol vo všetkom lenivejší, aj chodiť začal až skoro 16-mesačný

lucia8688
2. apr 2011

nechválim to vážne 🙂 v pondelok bude mať rok a už teraz si chodí po byte bez pomoci, bez držania 😝 no šikovný je 😝

drobec86
2. apr 2011

@lucia8688 myslis ze prispievas do spravnej temy?

jasekd
2. apr 2011

@drobec86
@kalifa28 No kazdej si muze psat, kam chce, ze. Nechvali, ale pise, jak je sikovny 😅 Vsak ji to prejme, ale taky miluju, kdyz do diskuse o nejakem problemu, kde pisatelka hleda lidi s podobnym problemem, pisou lidi, co ten problem vubec nemaji.
Ja sem bohuzel jeste prispet ani nemuzu, malej mel v utery rok a nechodi ani neleze, na neuro jsme byli a zaver je zatim ten, ze je jen pomalejsi a ma sve tempo. Presto mi to vrta hlavou a bojim se, zda je fakt v pohode.

kalifa28
3. apr 2011

@lucia8688 zlatáááá 🙂
neboj, ved mi ti veríme, ale trochu sa to sem nehodí, vieš mamičky si tu vymienaju skusenosti a pocity s ich NEchodiacich detičiek 🙂

pia22
4. apr 2011

Nas zacal chodit v 17. mes., o chvilu ma 18. mes. a este chodi dost nestabilne. Ale my si pockame, mame cas😉🙂

jamar
8. apr 2011

Tak moja malicka sa uz od vcera osmelila a chodi hore dole. Obcas este pyta ruku ale uz sa neboji chodit a preskumavat aj sama. Akurat sa jej este niekedy podari spadnut, ako napr. vcera na pusinku. No kazdy den robi stale vacsie a vacsie pokroky. Ked chodila za jednu ruku, tak mala tendenciu chodit po spickach. No ked chodi samostatne tak prichadza na to, ze lepsie udrzi rovnovahu ked bude doslapovat na paty. Vsetko chce len cas.

monci78
10. apr 2011

Tak mi máme 8 mesiacov a vôbec sa nechce postaviť na nohy, bud si ich hned stiahne pod seba alebo sadne, uz aj ja mam trosku strach, ine deticky uz chodia za rucicky a mi nic. ☹ Tiez som sa pýtala na poradni doktorky ci je to v poriadku, povedala ze este mame cas, tak dufam ze to uz bude, vraj je ten lenivejsi typ babatka, no ma 11kg, malí tučko.

beruska24.9.
10. apr 2011

@monci78 - nedá mi to nereagovat 😉 To chceš vážně, aby Ti dítko chodilo tak brzy?? I když naše malá také začala chodit brzy (nebudu konkretizovat), ale mě to spíš děsilo 😔 No a také to nebylo úplně super, protože jsme museli chodit na neurologii na pravidelné kontroly.

Jinak pro maminky, které trápí, že jim dítka nechodí. Co jsem slyšela lékařský názor, tak nejlépe by bylo, kdyby dítka začala chodit kolem 15m., kdy mají dostatečně vyvinutou páteř. Tak nezoufejte, každé dítko začne jednou chodit. Prostě to nechte na něm, samo ví nejlépe, kdy je na chození připraveno 😉

apollo11
10. apr 2011

@monci78 Doufám, že si děláš legraci. Nech ho žít.
(promiň, ale na to se nedá reagovat jinak)

kamila297
10. apr 2011

@monci78 V 8 měsících a je "lenivý"? Být tebou, změním pediatra a nenechám se takhle blbnout. Netahej ho, nenuť ho nebo naděláš víc škody než užitku! To ti řekne každý fyzioterapeut! Každé dítě má svůj čas, příroda se oklamat nedá, s tím se prostě smiř nebo mu jen ublížíš. Náš kluk začal chodit sám až ve 20 měsících a dnes, po půl roce, lítá jako vítr a je naprosto v pohodě.

kamila297
10. apr 2011

@drobec86 Taky nechápu ty maminky, které se musí pochlubit, jak mají šikovné děti do tématu, kde jsou dotazy na spíš opožděné dovednosti. Ale asi nepochopily dotaz...

peepka
10. apr 2011

@kamila297 a pritom sa nemaju ani cim chvalit pretoze je lepsie pre dieta ked zacne chodit skor neskor ako skor 😝 🙂 a to ani nehovorim o tom, ako tie, co zacnu chodit neskor uz chodia "poriadnejsie" a necvachtaju sa ako tie co napr v 9-10mesiacoch.

monci78
10. apr 2011

no moment asi ste ma nepochopili, ja vôbec nechcem aby chodil, preboha nerobte zo mna krkavciu mater, je to moje tretie dieta asi viem co uz deti v jeho veku by mali dokazat!! Ja som hovorila o tom ze sa na nohy nestavia, akoby nemal ziadnu silu v nohach! Uplne sa mu podlamuju. A v jeho veku je uz normalne ze sa deti udrzia na nohach!

berenika39
10. apr 2011

@monci78 nestaví se proto, že prostě na to ještě nemá, nemá na to ten správný čas, nemá na to ještě sílu, nemá na to dpstatečně zpevněné svaly, které jsou potřeba k tomu, aby se postavil - to s nohama ani moc společného nemá. prostě a jednoduše - aspoň že to dítě má rozum a nestoupá si....
má děti dvě, jedno začalo brzo, jedno pozdě...obě podle svého🙂

jana776
10. apr 2011

@monci78 ahoj, podla toho co viem je normalne ked sa deti zacnu staviat v desiatich mesiacoch, takze mate cas... Hlavne ho nevod za rucicky, nech ma zdravy chrbatik a motivuj ho lozit, to mu v tomto veku prospeje omnoho viac ako statie.

jana776
10. apr 2011

A este by som pridala k teme - mame takmer 15 a pol mesiaca a dnes prvy krat sa slecna osmelila a sama presla par metrov, tak sa tesim 😀

sisamato
10. apr 2011

@monci78 ahoj, prepac, ale suhlasim s babami nizsie na tvoj prispevok...nehnevaj sa, ale toto aj mna dostalo...uff, pre pana jana, ja mam 12. mesacnu dceru a len dnes si skusala sadnut, a to doteraz sa vie iba plazit...som cakala ze trojnasobna matka...som normalne v soku z toho... ☹

sisamato
10. apr 2011

@jana776 krasne, blahozelam, my sa tiez nikam neponahlame 🙂

sisamato
10. apr 2011

Myslim si, ze ziadne dieta nie je lenive, len ma kazde svoj vlastny vyvoj...vsetky deti sa raz sami postavia a je uplne jedno kedy...nikto to nikdy riesit nebude, iba hlupaci...a suhlasim s babami, ze deti, ktore nikam nenutime a umelo im nezrychlujeme tempo su na tom ovela motoricky lepsie...naucila som sa uz voci reciam tipu a este na ten vek sa nestavia doslova zasmiat...naposledy moji rodicia mi povedali ze ja som na svoj 1. rok uz stala pri torte (jasne ze som chodulkove dieta...), no a my s manzelom ze tak nasa sa bude po torte plazit 😉

sisamato
10. apr 2011

@monci78 dodatok: nechapem ako mozes porovnavat maleho s inymi detmi, ked kazde dietatko je jedinecne...nasa sa teda vobec nestavia, ma 12. mesiacov a vsetko je uplne OK...ja som sa uz tychto chyb poucila a prestala som svoje dieta porovnavat s inymi...nechaj maleho sameho na seba...joj tak ma takeho veci vedia nastvat... 😒

sisamato
10. apr 2011

@jana776 tak asi to normalne nie je, my sme vynimka 😉

anjelicek26
10. apr 2011

@monci78 - ani nas 10 mesacny nekrokuje, nechodi okolo nabytku, ani za rucicky nechodi, zato stvornozkuje ako drak... vytahuje sa do stoja... v 8 mesiacoch sa ani neplazil... vedel sa tak pretocit tam a nazad. Daj tomu cas... My mame flegmoska a je to taaaak super oproti samovrahovi sestre... nikde nepada, nikde sa neudiera, robi veci s rozvahou 🙂 Ked nebude v roku chodit... no a? Tak bude chodit v 13,14,15 mesiacoch... Na co mam kocik? Fakt neriesim, kazde dieta ma svoj cas, pokial vidim, ze napreduje, aj ked pomalsie, tak je to uplne v poriadku...

monika15
11. apr 2011

@sisamato

SUPER CLANOK>>>>>>>

Ja osobne dakujem moc, vela novych veci som sa dozvedela.....

sisamato
11. apr 2011

@monika15 som rada ze som pomohla, mne ten clanok otvoril doslova oci 😉