Ako dlho vám sedeli deti vo vysokej stoličke na jedenie?

ppipina
10. júl 2008

Rozmyslam nad kupou vysokej stolicke na papanie, ale ceny su taaaak vysoke 😠 . Vsimla som si ale, ze stolicky predavaju casto mamicky po par mesiacoch pouzivania. Zaujima ma, ako dlho ste vyuzivali stolicku na papanie, ci tam dietatko vydrzi sediet dlhsie ako dovtedy, kym sa nauci chodit.

skolara
10. júl 2008

Jeeeej tak to by zaujimalo aj mna 😉

anesim
10. júl 2008

My sme nemali klasickú vysokú, ale takú čo sa rozkladá na stoličku a stôl, bola tiež dosť drahá. Stolička sa dala dať na stôl, bolo to stabilné, ale tak som to nepoužívala 😖 , no aj tak bola využitá na 100 % 🙂 Od pol roka, ešte poriadne nesedela, trochu som ju podoprela malými vankúšmi, dala sa aj polohovať - 3 polohy. A používala som ju aj keď malá mala už tri 🙂

katrin
10. júl 2008

My používame vysoké stoličky od 4-tého mesiaca života našich krpcov, teraz majú 20mesiacov a jedia IBA v stoličkách, pretože si neviem predstaviť, žeby som ich musela naháňať po byte s lyžičkou. A keď náhodou potrebujem ísť na WC, tak ich posadím do stoličiek. Sú na ne zvyknutí, skúšajú, vymýšľajú, ale nepovolím. Myslím, že je to jeden z dobrých pomocníkov pri malých deťoch. Inak máme stoličky, ktoré sú polohovateľné s bezp. pásmi, stabilné, neviem si ich vynachváliť. Dúfam, že ich budem používať čo najdlhšie

sasenka
10. júl 2008

Ja ma z IKEA, a maju ju aj kamošky,a sedia v nich ešte aj ich skoro 3-roční drobci 🙂 Takže dufam, že aj naš tak dlho využije 😉
Ale dcerku sme začali krmiť v stoličke neskoro, až od 8 mes. a už si na nu nikdy nezvykla 🙄 vždy v nej plakala

danu
10. júl 2008

My mame rok a este stale pouzivame detsku stolicku na papanie a ratam ze este aj budeme

danulka2
10. júl 2008

my sme kupili v detskom bazare drevenu /umelu som nechcela/ za 700sk a nic jej nebolo. Maly v nej sedava dodnes, ale uz dlho ju nemam postavenu na vysku, ale len rozlozenu. Maly ju ma takto aj ako preliezku 😀 a vselico si kladie na ten stolik.

dadis
10. júl 2008

My sme kupili jednu z najlacnejsich, v BA v Mothercare za asi 1400,-, nema ani koliecka, ani polohovanie, ani stolcek sa neda odobrat, ale aj tak je super lahucka, s bezpecnostnymi pasmi, stabilna a maly v nej papa vzdy,, niekedy na nas pozera pri vareni..inak na chalupe mam pozicanu od znamych peg-perego, je s hojdackou, kolieskami, da sa polohovat hore-dole,dopredu-dozadu operak, da sa odoberat stolcek, dokonca na nom je este jeden, ktory mozes umyvat pod vodovodom, ale pre bezne uzivanie mi az o tolko super nepripada, urcite by som do toho ja tolko neinvestovala. Ale som rada, ze nam ju pozicali, aj ked iba asi do jesene, lebo teraz koncom leta cakaju babatko, potom neviem ako to budeme riesit, ci uz maly bude "zrely" na obycajnu stolicku.Sme totiz na chalupe dost casto

jaduska
10. júl 2008

Staršia dcérka využívala stoličku veľmi dlho, tiež sme mali tú drevenú rozkladaciu, málokedy v nej jedla, ale strašne rada sa v nej hrala. Mladšia dcérka v nej zase iba papá, hrať sa nechce. Používame ju od 6 mesiacov, odkedy sme začali s príkrmami a myslím, že ešte aspoň rok budeme...

andrii
11. júl 2008

Aj ja som mala takú drevenú rozkadaciu stoličku, obidve dievčatá jedli iba v nej, nemusela som ich naháňať po byte a im sa zase páčilo,že sedeli za stolom spolu s nami. Taktiež sa im páčilo, keď som varila,tak som si stoličku pristavila ku kuchynskej linke, dala im nejakú varechu a hrnček atiež "varili".Keď som tú stoličku zložila na nízky stolček,tak sa tak hrali a dosť dlho, lebo teraz si spomínam,že aj kreslili. Ja by som na tú stoličku nedala dopustiť a teraz si ju určite zaobstarám tiež.

ena
11. júl 2008

my mame tu najjednoduchsiu stolicku z IKEA http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0006... odkedy filip sedi a ma skor 2.5 roka a pouzivame ju stale a o chvilu v nej bude sediet marek , takze u nas bude mat poriadne vyuzitie 🙂

v nejakom teste vysla tusim ta stolicka ako najstbiilnejsia a je za dobru cenu, my mame rovno 2, jendu u nasich, aby sme nemuselivlacit hore dole.. ale ani to ie je problem, lebo sa da lahko rozlozit na sedatko a 4 nozicky a sup do kufra auta 🙂

a este ma ta stolicka tu vyhodu, ze pokial v nej maleho posadim a PRIPUTAM ho, tak nema sancu z nej sam vyliezt 🙂

titkovamiriam
11. júl 2008

Marek ma dva a sedi v nej rad aj teraz,ked nepapa tak si v nej kresli.

majka35
11. júl 2008

moja v detskej stoličke nechce sedieť ani za svet ... tak som jej kúpila malú plastovú a radšej sedí na nej pri konferenčnom stolíku ... a niekedy sedí aj na klasickej stoličke, s nami pri stole ... a tvári sa strašne dôležito ... detská stolička patrí medzi naše zbytočné investície ... 🙄

marorlinko
11. júl 2008

my ju pouzivame od 4mesiaca, ale my mame taku,ze sa da rozlozit na stolik a malu stolicku, ked bol mensi mali sme ju ako vysoku stolicku a od 8mesiaca ju ma stolik so stolickou,tam papa stale, ide si sadnut aj sam, je to nizko od zeme,aspon nespadne, je drevena. teraz ma 18mesiacov a stale pouzivame al etak ako som uz pisala.

sylvie
11. júl 2008

pipina, to je individualne, zavisi od dietatka.. nas uz takmer od zaciatku z nej casto vyliezal.. museli sme kupit take remene.. asi od 1,5 roku sedi na normalnej stolicke ako my.. my sme mali tu klasicku drevenu, uz by som ju nekupovala..

milhaus
11. júl 2008

moja stale od tial vylieza, ked je vedla nej stolička normalna tak zleze po nej dolu
a raz sa jej tam podarilo vyliezť i ked vedla nej nič nebolo a nevedela zliezť tak odtial vykrikovala

kamajka
11. júl 2008

Ahojky, my pouzivame cca od osmich mesiacov doteraz (syn ma 2 roky) a myslim ze este nejaky cas pouzivat budeme lebo ho teraz ucim sameho papat a vo vysokej stolicke sa mu uci lepsie kedze je zaroven so stolom a pohodlne sa mu sedi, nemusi sa natahovat a tak 🙂

digysa
11. júl 2008

Mne vysoka stolicka zavadzala, tak teraz mame stolicku, ktora sa pripevni na normalnu stolicku Vtedy mozeme cela rodina jest za stolom. Ale v pripade, ze nechcem aby zaspinil stol, tak je k tom aj taky pripevnovaci stolik. Svoju dceru ani na vysoku stolicku nedavam, uz ju hned posadim na tu stolicku, ktoru sme kupili. Da sa naklanat dozadu aj dopredu podla veku dietata. Mojej 4-mesacnej dcere sa tam paci, rada sa z nej pozera.

mory
11. júl 2008

ja pouzivam vysoku stolicku odkedy zacala sama sediet a dnes ma uz 1 a pol roka stale ju vyuzivam super vec 😉