Ako kakajú vaše bábätká na umelom mlieku?

nikinka008
26. júl 2009

Ahojte,chcela by som sa opytat ako kakaju vase babatka ak im davate UM...moja mala je na UM od asi 3-4 tyzdna teraz mame 3.5 mesiaca a kaka 1 denne niekedy kazdy 2 den.Ako ste na tom s vasimi ratolestami?dakujem 🙂

jeudi
26. júl 2009

ahojky tak mi jsme take na UM ze zacatku kajdil pri kazdem jidle a ted je to take tak jednou denne tak si myslim ze je to v poradku i kdyz malej se dost krouti a tlaci tak nevim jestli by mel kajdit vickrat..pockame na nazor dalsi maminky 🙂

jankapiknova
26. júl 2009

my sme tiez tak isto pri UM a kaka tiez raz za den a sem tam jeden den vynecha a mame to tak asi od 2-3mesiaca

jeudi
26. júl 2009

nasemu malemu jsou tri tydny tak nevim jak casto by mel kajdit 😕

missymici
26. júl 2009

mi jsme na UM od 1 tydne veku,kakal 1x denne a ted co jsme uz na prikmech tak 2-3x denne.Raz za dva tydny se stane ze se jeden den nevykaka,ale pak na druhy den to dozene,ze je malo i plinka 😀

sunea
26. júl 2009

Ja kojim + dokrmujem, synacik niekedy kadi kazdy den, ale castejsie je to, ze kadi raz za 2-3 dni, ale to je potom naloz az do polovice chrabtika, pokadene dupacky, atd. 😅

lindula3
26. júl 2009

ahojte... my sme na UM ale raz za den mame aj jednu davku MM, no kakame raz za dva dni, niekedy aj raz za styri dni... teraz som vysadila MM a stolica sa mi zda hustejsia...

evii
27. júl 2009

my sme od narodenia na UM a maly kaka raz za den.Uz tyzden prikrmujeme a niekedy sa vykaka aj 2x za den.

jankapiknova
27. júl 2009

my tiez kakame raz za den ale ked sa mi stalo ze vynechal a mal tvrdsiu stolicu tak som kupila hipp-slivkovu vodu to je na riedsu stolicu , zamiesala som mu to s dojcenskou vodou a davala pit, sice mu to moc nechutilo ale vypil nieco a pomohlo

gabrianka
27. júl 2009

moje mala ma tri mesice a kaka take jednou denne a to uz od sameho narozeni.na UM jsme od 14.dne

lidus2
27. júl 2009

ahoj mi jsme na UM asi od 7.tydne,ze zacatku bastil sunar,stolice byla uplna modelina zlutozelena-zelena,delalo mu strasny problem se vykadit.Kdyz nekadil alespon jednou za den,tak rvel jak tur a musela jsem mu pomoct rekt.rourkou.Asi 14dni davame mlicko hipp s probiotiky,kadi pravidelne jednou denne nejak po ranu,stolicku ma krasne zlutou,ukazkovy smazeny vajicka 😀 😀 mam z toho radost,protoze predtim mu to fakt delalo problemy.Krasne prdi a je porad vysmatej,tak si myslim,ze kakani jednou denne je akorat 😀 zitra jdeme na ockovani,tak se muzu zeptat mudry 😎

zuza.m
27. júl 2009

dva krat denne, rano a večer a ked idu zubky aj častejšie.asi tri alebo štyri.

edusik
27. júl 2009

moja malinka ma 6 a 1/2 tyzdna a kaka aj 5x denne, niekedy ma skakanu kazdu plienku. Sme na MM. Nie je to veľa ako Vas čítam? Toška som sa teraz znepokojila...

inneska
27. júl 2009

edusik..nieje to vela, aj môj erik kaká aj 5-6x za deň 🙂 to vôbec nevadí...a nemusí aj vôbec, ked ste na MM, aj my sme na MM a dávam mu aj čajík v tomto teple 🙂

edusik
27. júl 2009

uz som sa lakla.. dakujem inneska 😀

ingulik
27. júl 2009

hojky 🙂
moja mala ma 5 tyzdnov, papa len MM a ma pokakanu kazdu plienku...teda aspon oprdkanu 😅 a stale sa puci akoby tlacila do plienky 🙂 ale prdiky ma obcas take akoby sa jej parala dupa 😀
a dnes sme boli v poradni a dr. povedala, ze to je v poriadku... 😉

daisynka134
1. feb 2011

awojte aj ja mi sme na UM,, A kakame raz aj dva krat za den 🙂 ... len neviete mi poradit dnes sme mali taku zltozelenu farbu kakania ...ze ci je to ok?inac nema ziadne problemy 🙂

len sa jeej obcas tazko tlaci a kaka:.. 😎

barchee
1. feb 2011

@daisynka134 my sme na nutrilon comfort a aj moj malý má niekedy žltozelené kako, asi je to normál 😉 a tiež máme problém s kakaním, občas sa vykaká sám, ale musím mu väčšinou pomáhať rúrkou 😅

daisynka134
1. feb 2011

barchee no dakujem za radu mi papame UM-BEBA 1 ...ako kaka kazdy den raz ..dva krat obcas... 🙂 ale dost aj tlaci :(

a pootom to splechne a je dobre ,, a dnes som videla ze vykakala zltozelenej farby stolicu..nastastie rukou ani rurkou zatial nepomahame ani nepotrebujeme ja mam masticku PUPIK natrem jej brusko a pomasirujem a pomoze to velmi, nemam sa znepokojovat?tej farbe??
lebo ked kakalaa doteraz to bolo zltej farby a dnes tej zltozelenej tak som sa troska zlakla ci je to ok 😲 😢

daisynka134
1. feb 2011

@barchee barchee no dakujem za radu mi papame UM-BEBA 1 ...ako kaka kazdy den raz ..dva krat obcas... ale dost aj tlaci :(

a pootom to splechne a je dobre ,, a dnes som videla ze vykakala zltozelenej farby stolicu..nastastie rukou ani rurkou zatial nepomahame ani nepotrebujeme ja mam masticku PUPIK natrem jej brusko a pomasirujem a pomoze to velmi, nemam sa znepokojovat?tej farbe??
lebo ked kakalaa doteraz to bolo zltej farby a dnes tej zltozelenej tak som sa troska zlakla ci je to ok
Dnes o 11:01 • 1 dieťa • Odpovedz

kristinagabi
1. feb 2011

@barchee Ahoj, my teraz prechadzame na UM a lekar nam tiez odporucil Nutrilon Comfort. Doteraz nemala problem s kakanim,ale tak vidim,ze od UM budeme mat 😠 . Ty si vyskusala aj nejake ine UM? Ja som cakala viac od tochto nutrilonu,lebo vraj je to dobre pri zapche a kolikach...
Nasa malá má 7 tyzdnov a aj teraz sa trapi-tlaci. Doteraz sme mali problem s plynmi a teraz stolica...!
Cajik mu davas?

lida4321
1. feb 2011

Ahoj.
Náš chlapeček od té doby, co pije UM, špatně kaká a trpí bolestmi bříška (je mu 5 měs, na UM 2 měs.) Jeho standard je 1 - 2 stoličky denně a když to není, je uplakaný (mírný výraz... no, nebudu pooisovat řev jako když na nože berou :O)). Takže mu dávám denně Probiotické kapky BioGaia a je klid. Jinak ale dětičky opravdu nemusí kakat i týden a nic se neděje. Je to o tom, kolik z té stravy si miminkovský trávicí trakt spotřebuje pro svůj chod.

kristinagabi
1. feb 2011

Aj nasa kaka aspon 1-2 krat denne,ale ako tazko 😢 . Aj mi jej davame Biogai,ale nic pozitivne sme zatial nespozorovali. Berie to uz tri tyzdne.
Predtym sa tolko hrala a smiala a teraz len tlaci skoro cely den...,tak mi je ju luto

nikuskabee
1. feb 2011

My sme na UM,kojila som len 3 týždne,kaki môže zelenkavé od UM,netreba sa +akať a od Beby vyslovene zelenú.My sme si kakacími procedúrami vytrpeli,keďže sme menili často mliečko.My sme kakali s pomocou mesiac,potom duphalac pomocol no a teraz ked už papkáme polievku máme aj 2-3x.A dobré sú probiotiká Infans dophilus

zivika
22. máj 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu...maly bude mat o styri dni 5 mesiacov, na UM sme v podstate od narodenia...s kakanim sme nikdy problem nemali, vykakal sa raz denne, len par krat sa stalo, ze som mu musela pomoct rurkou, ale asi pred dvomi tyzdnami zrazu ako keby "zabudol" kakat ☹ ked mu nepomozem, sam sa nevykaka, len place, tlaci, napina sa a nic ☹ skusila som vymenit mliecko, ale ziadna zmena...mate niektora podobnu skusenost??? je to normalne a casom sa to upravi??? alebo mam radsej skocit ku doktorke?

pavlinasp
23. máj 2011

@zivika
Ahoj, pokud se malý kroutí, tlačí a bolí ho příško, může to být příznak toho, že má v nepořádku střevní mikroflóru. Měli jsme něco podobného se synkem a doktorka nám doporučila užívat Probiotický kapky BioGaia. Po nich se to krásně upravilo a malej kaká snadno a bez pláče. Jen připomínám, že tyhle kapky je nutný zvláště v těchhle vedrech uchovávat v lednici, aby nepomřely ty chytrý probiotika :O)

zivika
23. máj 2011

@pavlinasp ahoj, dakujem za reakciu 🙂 uz som rozmyslala nad probiotikami, len som ich nechcela nasadit bez konzultacie s doktorkou, lebo davam malemu sab simplex a neviem, ci sa mozu kombinovat s probiotikami... o tyzden ideme do poradne, tak sa poradim 🙂 dufam, ze pomozu, lebo mi je drobca luto...

pavlinasp
23. máj 2011

@zivika
Ziviko, kombinovat se Sabem je možné, podívej se na www.probiotickekapky.cz, tam to v poradně píše doktor. Co se týče toho Sabu - můj malej měl to nutkání tlačit právě po něm, proto jsem mu nasadila Probiotický kapky BioGaia, upravilo se to, jsou opravdu moc dobrý. A pozor na ostatní probiotika - ve finále vyjdou dráž, než BioGaia, protože se jich užívá víc (BioGaia jen 5 kapek denně). :O)
Držím palce, ať se to spraví.

zivika
23. máj 2011

@pavlinasp tiez ma to napadlo, ze mu moze robit zle ten sab, ale ked som ho vysadila, bolo to este o volaco horsie 😒 asi skusim tie probiotika, dufam, ze doktorka nebude protestovat 🙂

opicka333
28. jan 2013

ahoj moj ma dva mesiace a sme na UM ..davala som mu nutrilon ale presla som na francuzke mliecko ked mal problem s bruskoma tiez ho papa rovnako dobre..ale davam mu aj kvapky infacol a kaka niekedy aj dva krat za noc a cez den tiez..:] snad je to v poriadku..ale zasa si hovovrim keby nekakal bolo by horsie..:]

cawes
28. jan 2013

ahoj moj maly to mal tiez na zaciatku takto to sa potom spravi. Teraz sme este na UM a kakame 4xdenne