Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

bibinka
21. júl 2008

neboj, aj nám šlo najskôr cikanie a popritom kakal zásadne postojačky do plienky. trvalo to ani neviem ako dlho, ale moja mama ho asi odučila, lebo pri návšteve u nej akútne potreboval, nemal plienku a babka nemala nočník iba normálne wc-kok a tak sa razom naučil.
Takže možno aj tebe pomôže náhoda alebo keď budete niekde vonku a bude mu treba. neboj už sa určite bude hanbiť pokadiť a možno sa sám vypýta.
Náš Fifko na noc má plienku,ale už sa aj v noci budí a pýta cikať. ale ráno keď je plná pamperska, tak mu poviem, že čo by ti na toto povedala Natálka -jeho najmilšia kámoška zo vchodu- keb yvedela, že ešte máš plienku? a smejem sa mu a on rozmýšľa a vidno, že mu je trápne.Nám to nateraz zaberá a verím, že do septembra aj toto odbúrame.
A za kakanie ho tiež odmeňuješ?

digysa
autor
21. júl 2008

Za kakanie dostava cukoladu, ktoru nevidel ani nepamatam....lebo nekaka 😀

hankaa
21. júl 2008

digysa
skus ho davat na wc a nch to s nim skusa otec nech spolu idu na wc
moj mali mal rok a 4 m4siace a uz ani na noc som mu nedavala plienky a dievca rok a 2 mesiace uplne prestala s plienkami ja ked prestanem s plienkami na den tak aj na noc a nigdy s ami nepocikali do postele
alebo nedaj mu plienku vobec nech sa ti pokaka do gati nechaj ho tak a uviodis ze sa ti hned oduci lebo mu to bude neprijemne
alebo rano vstavaj a hned ho davaj na wc nie na nocnik mozno s amu to bude viacej pacit
my sme nigdy nocnik nepouzivali ano to nemame doma rovno na wc a detom sa to pacilo

bibinka
22. júl 2008

hankaa- tak to si šťastná matka, ktorá nemala nikdy s týmto problém a preto máš aj veľa riešení pre tento problém čo a ako treba .Ale digysa už skúšala všeličo a zatiaľ zabralo len to odmeňovanie a hra na striekačku.

digysa
autor
22. júl 2008

hankaa: ked mal moj 1 rok a 4 mesiace este ani nevedel poriadne co je to cikat a kakat na serblik 😎
Ako bibinka pise, ja uz som skusala aj to, co sa tu popisalo na tychto 3-och stranach. Este mi zostava ta zmena prostredia, kedze sa chystame na 3 tyzdne na sk. Mozno sa okolo tych novych ludi bude hanbit trosku viac.

Ale ako vravim, uz robime pokroky....hned dnes rano sa zobral isiel cikat sam.

Uz mam ale panicky strach, ze sa bude pomocovat v noci az do nejakeho 5-6teho veku ☹ 😕

erikasadek
22. júl 2008

dieta je pripravene ist na nocnik alebo na zachod ked si zacne uvedomovat ze prave mu trba a musi ist na ten nocnik musi vediet vydrzat niekolko sekund drzat pokial nepride an nocnik mas deti ktore to dokazu skoro 18 mesiacov mansia je dokazane ze je to skoro opretoze oni si este nedavaju do suvislosti ze teraz treba aby som cural alebo kakal vatsinov je to skor nahoda ked sa im to podari. deti do 4 rokov je normalne pokial este nedokazu ist potom to uz znamena problem kazde dieta je ine niekady staci tak malo a szo dna na den sedia na nocniku hovori sa ze dieta ktore chodi samo hore a dolu schodami apouziva jednu aj druhu noho pri zostupovani je to znak ze je schopne ist na zachod neviem aky to ma suvis takto to tvrdia lekari hlavne nedramatizovat

hankaa
22. júl 2008

digysa
tebe mali cika normalne na wc len kakat ti tam nechce ?? co keby si skusala ja viem berie to vela casu ale davat ho na wc kazdu hodinu alebo ked vidis ze zacina tlacit do plienky tak ho utekaj polozit na wc nedavaj ho na nocnik a rozpravaj mu ze je velky chlapec ako ocko a ako jeho kamarati a pomahaj mu tlacit ukazuj ako ma tlacit
vymyslaj si daco okolo toho a ked sa vykaka tak mu to ukaz a nech sam splachne zachod mozno ho bude zaujimat to splachovanie ten zvuk zachodu a tes sa s nim ked to spravi, ja som zo svojim vela krat sa tesila skakala ked sa vykakal vystiskala ho vybozkala a ptom sme spolu to splachly
povedz mu nech zakiva do zachodovej misi a nech povje ahoj kako 😀 😀 ja viem znie to hlupo ale nam to pomahalo 😀 😀 a mali sa tesil a sam utekal na wc lebo chcel splachovat 😀 😀
alebo mozo ti v tom pomoze babka ked pojdete na sk ta zmena deti sa hambia tak mozno ti to pomoze ked sa z neho bude dakto smiat ze kaka do plienky
drzim ti palce a prajem vela sil
davam ti radu z vlastnej skusenosti ked bude dievca starsie tak ju nauc chodit s bracekom spolu na wc a zacni ju ucit skor samozrejme z hned ti nezacne cikat na wc ale aby aspon ti tam posedela a aby videla co roby bracek deti zvyknu opakovat takze ude opakovat po nom a zacne ti chodit na wc skor
kup im taku malu zachodovu misu na to velku to je taky podklad aby ti nespadli do wc a uvidis jej sa to bude pacit a zacne ti chodit
necakaj nato aby mala az 2 roky a tak zacinaj s wc,cim skor zacnes tym skor sa ti naucia chodit ver mi mam to odskusane 😀 😀 😀
vela stastia

digysa
autor
22. júl 2008

erikasadek; Zaujimaveeeeeee....hned si pojdem zajtra skontrolovat, ako nas maly chodi. 😀

hankaa: nic neznie hluuuupo, my uz kako nazyvame cokoladka 😀 To kakanie robi iba jeden krat za den a okolo 6-7 rano, co ja este spim. Mam malu dceru a to vies, nechce sa mi vstavat, ked ju o 5-ej rano krmim. Syn ma uz pride zobudit, ked je pokakany. Takze, tam viem, ze robim chybu ja, lebo ho rano neposadim na nocnik.
Na cikanie sme uz dali nocniky prec, lebo uz je velky a strieka mu to hore-dole 😵 Uz chodime iba na velky zachod a do "prirody".

Co sa tyka dcery, mas uplnu pravdu. Tu zacnem trenovat velmi skoro....ale hovori sa, ze dievcata a druhorodene deti zvladaju vsetko rychlejsie... 😎

Vdaka za rady.

bibinka
24. júl 2008

digysa- no a konečne máme koreň problému- Ty a tvoja neochota vstať a Jack to vidí a preto sa radšej vykaká do plienky. Ty musíš urobiť poriadok so sebou a potom sa Jack bude normálne pýtať kakať do záchodu. Takže nieje chyba v ňom ale v tebe. Rýchlo to naprav, lebo čoskoro ti to bude robiť aj tvoja dcéra. Prepáč za úprimnosť, ale myslím, že je to lepšie ako chodiť okolo horúcej kaše a dávať rady, ktoré vobec netreba. 😕 😨

digysa
autor
26. júl 2008

bibinka: nemusis sa ospravedlnovat. Mas uplnu pravdu......ale aj ja budem uprima, mne sa nechce vstavat...Ja viem, ze to budem musiet napravit. Ale asi do toho zapojim manzela. On stava asi v tom istom case, ako Jack, tak mu poviem, nech ho hned rano posadi na nocnik...som zvedava, ci sa nam to podari.
A len tak pre zaujimavost.....uz 3 dni sa pyta na zachod. Za 3 dni sme mali dokopy 5 nehod. Celkom slusny vykon. Podla mna sa to do konca augusta asi naucime. Nechcem, aby mal plienky, ked nastupi do skolky. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj....a tu je ta moja netrpezlivost.

aponchie
27. júl 2008

ahoj ..nevim jestli je to uplne k tematu..mala umela v roce a pul curat a kakat na nocnik sama jen v noci mela plenu do 2let pak sme ji budili i 3x za noc(pekna blbost)pak nastoupila v 2,5letech do skolky a zacala se v noci pomocovat..(skoulkou stresem)ve 3letech prestala skoro a pred dvema mesici uplne!uz dva mesice nebyla v noci pocikana a myslim,ze je to nosni mandlickou kterou ji vytahli pac do te doby to bylo skoro denne..prevlikani ostosest.

miritu
28. júl 2008

Ahojte kocky.. písem k inej téme (pocikávanie cez spánok - tá sa týka dcéry) ale táto je podbná preto chcem len pár svojích skúseností so svojim dnes už 10r. synom: On zvládol močenie v termíne ktorý sa píše v knižkaách..cez deň cca 2 r úplen v pohode, a v noci tesne pred 3 rokmi, zrazu zo dňa na deň, z plnej prečúranej plney do úplneého sucha bez akejkoľvek nehody... Mal ale iný problém... časté nutkanie na močenie.. Nepreženiem keď napíšem že v priebeh 10 min aj 3-4x. V školke.. kým zaspal.. no hrúza behal aj 5x.
Prekonal asi 2 fimózy, na urológii nám ambulatnene pomohli s "predkožkou" čo asi tiež prispievalo k problému keďže sa mu nedala celkom ..no viete čo. Naštastie šikovný ruka urologičky to zvládla takže sme sa vyhli obriezke. čiastočne to problém vyriešilo.. naša pediatrička nám však predsa len odporučila vybrať nsonú madľu aj napriek tomu že chorý vobec nebýval.. a čuduj sa svete.. potvrdzujem slová aponchie.. v priebehu 1-2 týždňov tento problém takmer vymyzo. Ono ho to sprevádza tak trošku stále, keď má zaťaž v škole alebo keď sa narodila malá... alebo podobne má to totiž aj neurotický podtón ale všteko je naštasie v normále. Digysa - neviem kde žiješ podľa toho čo som čitala možno v zahraniči - aj ked sa to tam beire oveľa OVEľA benevolentnejišie - určite by som overila kliniku.dala vyšetriť moč, krv, nosnú mandlu či nie je enormne zvačšena.. ak to bude všetko ok, ostáva do na psychyke a vôli dietata..a myslím že to tvoje má riadne tvrdohlavú hlávku.... trpezlivosť, trpezlivosť.. ani ja som halvou múr neprebila.. a ak dievčatká by mali byť v tomto smere šikovnejšie... tak to moje je výnimka... 😒 to je síce bez plienky cez deň už od 18mes a užívanie WC je pohoda, problémom ostáva nočný spánok má 3,5 roka a bez mojej pomoci suchú noc neprespí... 😒

hankaa
3. aug 2008

digysa
toto som nasla mozno ti to pomoze aby ti maly neutekal v obchodoch, ja som to nigdy nepouzivala ale videla som mamicky v mall s tym chodit mozes toskusit
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...

hankaa
12. aug 2008

Digysa
tak co ako vam to ide s tym nocnikom?? uz chodi len na wc alebo mate este plienky?? 😒

martina2007
12. aug 2008

Ahojte,

Digysa,mozno maly ziarli na sestricku a snazi sa o tvoju pozornost,ze ked vidi,ked malu prebalujes,tak to asi robi z dovodu ,aby si sa mu viac venovala.Ja to tiez pozrujem na mojom,ze niektore veci ,co robil sam ,tak zrazu chce,aby som mu pomohla,alebo urobila za neho,ale to hlavne vtedy ,ked som s malou.

Moj maly ma sice 2r a ked chce kakat,alebo cikat,tak si vypyta nocnik,alebo si ho aj sam prinesie do izby a potom mi ho donesie ukazat,tiez nechcel a aj bal sa si sadnut od zaciatku na nocnik,ale potom sam od seba si tato navykol,plienku mu davam,ked ideme niekam von a na noc,aj to mam problem mu ju dat,lebo stale ju dava dole.

Prajem ti vela trpezlivosti a pevne nervy,hoci ja ich mam tiez niekedy v haji.

verusamarusa
13. aug 2008

moja starsia sa uz od roka pytala na nocnik,ale mladsia nie a nie...mala doslovne fobiu z nocnika a aj zo zachoda.Nefungovalo absolutne nic.Tesila som sa ,ze ked uz konecne bude leto a teplo tak jednoducho ju necham behat s holym zadkom ,ale nezabralo ani to a dokonca som zbadala,ze velmi tazko znasa rozlucku so svojou milovanou plienkou. ALE jedneho dna sa sama samucicka rozhodla ze uz predsa je len velke dievcatko a zacala krasne sama chodit cikat a to bez toho ,ze by sa pytala,jednoducho ide ked to na nu pride...nocnik ma stale na tom istom mieste pekne nachystany na jej zadocek a ked je vonku pekne ide na dvor do travicky a moc sa z toho tesi,len zakrici ze uz cikala.Na noc to este riesim s plienkou ,ktoru sice ona odmieta ale istota je gulomet. Takze mame dva roky a skoro sest mesiacov a uz konecne cikame a kakame tam kam sa patri. Na kazde dieta asi plati nieco ine,takze prajem aj vam vela trpezlivosti a obalenych nervov,ved raz tie plienky budu musiet zahodit,ale kedy? to je vo hviezdach.... 😉

digysa
autor
13. aug 2008

hankaa: no to, keby som si skorej precitala....prave teraz som u sestry vo viedni a chystame sa von, tak uz mam paniku, ze sa mi strati. Ale sme 4-ia dospeli, tak sme v presile 😵

Tak ako pokracujeme? Plienky vobec nenosime....maly sa bud vypita, alebo dokaze necikat aj 2-3 hodiny. Neviem, ako to zrazu prislo, ze uz necika kazdu hodinu, nemam potuchy...Ked sa nevypyta, tak aj tak mam dostatok casu ho dat vycikat. Dokonca aj jeden z letov na slovensko zvladol bez plienky.

Plienku dostava iba na noc. A kakanie je stale ta ista pesnicka....vypari sa do samotky a tam sa vykaka do nohaviciek....Nedavam mu vobec plienku, nech mu je to neprijemne, hadam sa mu to po case zhnusi sediet v kakanici 😅 . Ale uz na neho davame pozor ja, muz, babka, dedko, sestra a vzdy s nami vybabre a vykaka sa, ked to najmenej ocakavame.... 😠 😠 😠

zuzana2706
26. aug 2008

maminky, skuste toto, tak som naucila mojho drobca 2 roky a mesiac kakat do zachoda>
najprv som mu ukazala ako sa tam sedi a ako sa pekne kaka ze hovienko v plienke smrdi, potom si sadol on a ja som mu rozpravala rozpravku, ze ked pekne potlaci, vypadne hovienko a bude plavat pekne s rybickami a pojdu spolu na prechadzku a ako plavaju hore dole, medzitym samozrejme gestikulacia aby sa pri tom smial, tak sme si rozpravali, aj teraz si rozpravame, a dokonca si ho zacal pocitat, ze jedno hovienko cluplo, druhe cluplo, ze rybicky sa budu s nimi hrat a tak. ked sme boli u kamosky tak tam videl rybky v akvarku a mal obrovsku radost ked som spomenula ako sa rybky s hovienkom pekne hraju. Odvtedy s tym nemam problem, ide sam, sadne si a zakrici ze hotovo, utriet, skuste ich nejakou rozpravkou namotivovat, moj maly sedel ako pena a pocuval a pocuval, a fungovalo to, drzim palce 😉

digysa
autor
27. aug 2008

Zuzana2706: Aby mi to hovienko naozaj netreskol do akvaria... 😀 😀 😀 Doma mame totiz rybky. Ale skuskim to s tou rozpravkou....aby som ho dlhsie udrzala na zachode, lebo ked ho uspavam, tak len rozpravky ho drzia na uzde.

Inak taka sranda. Maly uz od pondelka chodi do skoly....a dnes mi prisiel oznam od ucitelky....vraj "Good job with potty!". (pre neanglicanky: Dobra praca s chodenim na zachod.)
Ucitelka mi povedala, ze nema vobec nehody a pyta sa riadne na zachod. Tak toto ma fakt polozilo. 😨 Musela som sa smiat, lebo doma je to uplne ina pesnicka. Dnes sa mi doma opat posral 2 krat do slipov!!!!!! 😖
Tak neviem, ale synacik sa so mnou asi zahrava 😵 😠

zuzana2706
27. aug 2008

😉 tak to asi skusa, aj moj maly na mna robi vselijake finty, ale uz som ho prekukla, teraz je na rade manzel, ten ho este neprekukol a vsetko mu zobe z ruky 🙂 😀 , ale ved na to pride

digysa
autor
3. sep 2008

No tak dnes bol ten osudny den........prisiel za mnou syn a vravi: " A bude cokoladka, urobil som veeeeeeelku kakanicku". A ja sa ho pytam: " Pre boha a kde si ju urobil? Dufam, ze na koberec!". Maly ma zaviedol na zachod a pysne mi ukazal jeho velku potrebu...........no to bolo radosti. Prvy krat sa mu to podarilo! A bez toho, aby som sa ho pytala a sam sa vysplhal na zachod.
To som zvedava, ako to bude pokracovat zajtra......podotykam, ze ked sa mu to podarilo, tak behal po dome s holym zadkom. 😅

digysa
autor
2. dec 2008

TAK teraz mame novy problem. VECERNE pocikavanie....zatial to neriesime, davame plienku. Ale viete mi poradit, v akom veku to bude problem, ked bude stale mokry v noci? Tusim do 5-teho roku by sa uz nemal pomocovat. Ale nie som si ista.

kejka
2. dec 2008

Digys kolik je malýmu??????????
Můj malej bude mít v únoru 4roky a v noci se občas taky počůrá 😖 Dr.mi říkala,že se to stává i kolem 6roku.
Když je nemocnej a musí víc pít,bere léky,tak mu normálně vrznu na noc plínu,protože tvrdě spí a vím na stoprocent,že se počůrá.Jinak spí tvrdě i tak.Než jde spát,čůrá třeba 4x,ale to je schválně,aby oddálil spaní-jinak vím,že vydrží i delší dobu nečůrat,takže držák má.Pak se někdy stane,že se ráno počůrá,než se probere,asi v polospánku to prostě pustí.Sám je z toho nešťastnej,pleny už nechce.Určitě mu neříkám,že je ostuda,fuj,takovej velkej kluk atd.,ale prostě,že se to naučí,že se to někdy stane. 😝 Taky mě to štve,ale zatím to jako problém neberu,vím,že nejsem sama-mám pár známých se stejným problémem-děti jsou věkově skoro na stejno.Dr se zeptám až na 4leté prohlídce,jestli není něj.problém 🙄
A neboj,už mám dva dospělý kluky a do školy si plíny nenesli.Zvládnou to. 😉 😉 😉

bibula
2. dec 2008

baby -skuste mu ked je pred spanim -teda ked uz skoro spi a je v hladina alfa pekne rpzpravat co a ako sa ma.uvidite ako to pekne zaberie a taktiez sa odporuca lubovnikovy caj-mam stym dobre skusenosti 😉 keby nieco,napiste do ip...pa

kejka
2. dec 2008

Bibu,co je to lubovnikový čaj-česky????? 😀

maruschka
2. dec 2008

třezalka tečkovaná 😉 😉 kejka

bibula
2. dec 2008

no asi-dabing by som v tomto pripade nezvladla-okrem bodkavaneho 😀

zdenallicka
3. dec 2008

digysa: Sveho pediatra popros o doporuceni na nefrologii a nech maleho radne vysetrit.. Muze mit problem s ledvinami (v pripade pocuravani), muze mit maly mocovy mechyr, muze mit povolene sverace, muze toho byt spousta. U pokaleni to mohou byt stejne tak povolene sverace, syndrom uspinenych kalhotek (odborny nazev), nebo cokoliv jineho. ALe hlavne si myslim, ze u tveho ditete je to mozna i psychicka zalezitost. MOhl se leknout, chce na sebe upozornit, dela mu dobre, ze se o nej potom musis postarat - prevlect ho, dat prat veci, ze se o nem proste mluvi.. Je to negativni forma upozornovani na sebe, ale bohuzel i tak to chodi.
NETRESTEJ HO V ZADNEM PRIPADE, JINAK TI TO ZACNE DELAT Z TRUCU!!!

Hodne se mu venuj, sleduj ho pri hre a casto chodte na zachod.. Mejte v kazde mistnosti nocnik a obleceni, co stahnes popripade jednou rukou, abyste zacali stihat. A az vykona potrebu, kam ma, pochval.. Chvalit, chvalit, chvalit...

Pevne nervy...

A rozhodne jdete k lekari - je nejvyssi cas! Deti si fixuji vylucovani s toaletou nebo nocnikem nejpozdeji ve svou letech...

zdenallicka
3. dec 2008

digysa: A jeste jedna rada - vstavej driv...

sakura77
3. dec 2008

male dieta este vacsinou nevydrzi do rana necikat,moja sestra zrovna oduca maleho od nocnej plienky-cez den uz nema davno,len na noc-tak ho normalne chodili budit okolo pol noci,maly sa vycika a hotovo,vacsinou je v polospanku,tak ani nevie ze vobec niekde bol a posledne dni uz prisiel aj sam,ze chce ist cikat-ma 3,5 roka