Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

zdenallicka
3. dec 2008

MOje neter nema pliny od dvou let vubec - ani pres den, ani na noc.. A druha je nema od dvou let a dvou mesicu.. Maminky byly sanzive a deti budily pres noc, jak pise sakura... Takze si radeji natahnete budika a chodte s detatkem curat i pres noc... A doporucuji na noc omezit tekutiny.. 😉

digysa
autor
4. dec 2008

kejka: Syn ma 3 roky a 2 mesiace. Tiez mi to az tak nevadi. Ale tu v usa deti obcas chodia spat ku kamaratom, vola sa to SLEEPOVER. A tu vidim problem, ze ak bude mat na noc plienku este ako 5 rocny, tak by si z neho mohli kamarati robit srandu. To nechcem zazit a nepustat ho ku kamaratom tiez nevidim ako vychodisko. Preto sa pytam na radu. Mne vadilo iba, ze sa cez den pokakaval a to uz je chvalabohu za nami. Toto je mensi problem problem ale do buducna dost vazny....

zdenallicka: To vazne ho mam zobudit rano? K tomu lekarovi asi pojdem. Ja som sa pomocovala do 7 roku, nemala som sice plienky, ale v skolke som sa pocikavala, doma a tak...moze to moj syn zdedit po mne?

Kakanie sme uz vyriesili.....muz zacal vstavat rano o 6 hod a vyzliekol mu plienku aj pyzamove nohavice aby isiel potom rano cikat, alebo kakat sam. A robime to doteraz.

A mam mu nechat plienku, aj ked ho budem budut v noci cikat, alebo mu ju nemam dat? Zistila som, ze jeho plienka uz nie je taka premocena, ako kedysi. Este stale je mokra, ale ovela menej. To ma tesi, mozno sa pocika iba tak 2 krat za noc.

Pit sa snazime davat tak max 2 hod pred spanim a hotovo.

No neviem, ci sa mi chce ist do toho zacat menit plachty na posteli kazdy den...ach jo. ☹

zdenallicka
4. dec 2008

AHoj dygi, meli jsme v praci holcinku, ktera trpela enurezou (pomocovanim). Pres den jsem ji nutila jit na zachod temer kazdou pulhodinu, ve skole ji ucitele bez problemu pousteli. A v noci ji nocni vychovatelka budila kazde dve hodiny na curani. Decko spi, je v polospanku, takze o tom rano ani nevi.

a ohledne pliny na noc: Myslim, ze trilete dite uz ma rozum na to, aby si reklo, ze kdyz mu mamca dava plinku, muze do ni vykonavat potrebu, jak se mu zachce. Ale kdyz mu ji nedas a reknes, ze je proste nemas, ze mas poslednich par kusu, protoze si je treba MIkulas odnesl (priprav si historku o MIkulasovi, ze nosi detem sladkosti a ze detem, co nemaji treba pliny pomahaji jine deti atd., pliny nachystej vecer za okno, dej mu posledni plinu na noc a rano az se vzbudi mu povypravej o Mikulasovi, jak je odnesl jinym detem....). TU noc ho zacni budit na curani. Psala jsi, ze kojis - nez vezmes mimi z postylky, dej vycurat brasku. A aspon dvakrat za noc. V Cesku se daji koupit prosteradlove podlozky, ktera z jedne strany maji frote a ze spodni strany jsou pogumovane, takze sice prosteradlo treba parkrat vyperes, ale nebudes mit procurane matrace.

Trilete dite je opravdu uz velke na plinku, i pres noc.

A s tim kakanim jste to udelali dobre - chvalim... 😉 Hodne sil do dalsiho boje a hlavne VYDRZET!!!!

zdenallicka
4. dec 2008

JO a dedicne to samozrejme muze byt. Vsechno tohle udelej, pokud mas zajem, ale k lekari s malym opravdu jdi. Opet historka z praxe: Kluk se nam pocuraval, mysleli jsme si, ze je to enureza, ale pozor!!! vracela se mu moc zpet do ledvin - velmi nebezpecne!!! Odhali to nefrolog a urolog... Urcite s malym zajdi...

kejka
4. dec 2008

Zdennallicka myslím,že to není tak horké,jak to píšeš-Tříleté dítě na noc plínku mít určitě může,každé je totiž jiné.Mám tři,takže to můžu potvrdit.Jeden neměl plíny ve dvou letech,druhý je měl do 4let a jak to vypadá,tak tenhle třetí se prostě v noci občas počůrá.Třískat ho za to určitě nebudu.U něj žádný sladkosti atd.neplatí,protože je nejí. 😉 Pít mu večer dám,když má žízen,já sama se napiju a buzení v noci nemá smysl-to už jsme zkoušeli. 😒 On sám už pleny nechce,takže je dávám minimálně a když je nehoda,tak peru.Myslím,že jsem tu četla,už nevím,kdo to psal-že 2,5leté dítě má být bez plen a když není,tak je to selhání matky.Pěkná kravina.Podle mě,je selhání matky,když vás váš puberťák pošle někam,chytí se party,vykašle na školu atd.V té chvíli vám je asi šumák,jestli měl plíny do tří let. 😒
Projížděla jsem net a našla toto

14) Malá má 4 roky a v noci je stále s plenkou. Prostě se nevzbudí. Když jdu spát, dávám ji na WC,ale ona sedí jak hadrová panenka. Ať ji dám plenku nebo ji nechám ať se počůrá, stejně o tom neví. Nevadí jí ani to, že je v mokru. S doktorkou jsem domluvená, že to budeme řešit po prázdninách, tak uvidíme. Nevíte náhodou, co ta vyšetření obnášejí a jak dlouho trvají? Děkuji.
Radka

V dnešní době se má za to, že vyšetřit bychom měli dítě, u kterého přetrvává noční pomočování po 5. roce života, ev. denní úniky po 3.- 4. roce života. Vstupní vyšetření probíhá ambulantně a nebývá nijak invazivní. Většinou je založeno na pečlivém rozboru údajů o pomočování, pitném a mikčním režimu, ev. obtížích ve smyslu zácpy. Dále zahrnuje základní klinické vyšetření pacienta a základní vyšetření moči. Vstupním zobrazovacím vyšetřením je ultrazvuk. S pozdravem MUDr. Marie Kmoníčková

Jinak co vím,tak jsou kluci trochu zabržděnější,než holky,ty jsou většinou šikovnější. 😕 😕
Digyso neboj se do pěti let,je určitě mít nebude-už teď má obr pokroky.Ven už plenu nemá????????To si normálně řekne?

etinka
4. dec 2008

Ahoj, Kejka, naprostý souhlas s tebou ve všem. Taky jsem četla tu větu o tom selhání matky. Myslím si totéž co ty. Každé dítě je jiné. Dcera měla pleny na den do 2,5roku, na noc do 3,5roku, pak je odložila ze dne na den a počůrala se snad jen dvakrát a to je jí už 6,5roku. Syn měl plenky na den do 3,5roku, pak je taky odložil ze dne na den a na noc je pořád máme. Na jaře mu budou 4roky. Dáme je pryč, až si budeme stoprocentně jistí,že to zvládneme. 😉 A budit ho v noci kvůli tomu, že ho budu vodit na záchod, tak to teda taky nebudu. Akorát bych mu rušila spánek.

A jako neschopná matka si teda nepřipadám, nevidím na tom vůbec nic špatného, i naše doktorka říká, to co Kejka, že do 5let se noční pomočování řešit nemusí.

mirjanka
4. dec 2008

Každé dítě je jiné a kluci bývají většinou na odnaučování počůrávání pomalejší...mně se kluci naučili chodit bez plen kolem druhého roku...v noci se počůrávali ale mnohem dýl (někdy i při poledním spánku) - bez plen v noci byli až po 3 a půl letech...i dnes se mému pětiletému synovi občas přihodí noční nehoda (většinou tak jednou za čtrvt roku nebo třeba i obden, když je nastydlý na noc nacuclý a vzbudí se na čůrání jednou...při druhé potřebě spí tvrdě)...pleny už dávno nedávám ...koupila jsem matracový chránič...tak vyměním a vyperu chránič, prostěradlo a nijak se tím nezatěžuji

Schopnosti dětí jsou různé a neschopnost matek bych v tomto případě neřešila...noční počůrávání žádné odměny neřeší...dítě musí dozrát 😉

digysa
autor
4. dec 2008

no zdenallicka, kejka, etinka, mirjanka..... velmi si vazim vase nazory, aj ked sa lisia jeden od druheho.

zdenallicka ma urcite jednu pravdu- ked dam synovi plienku na vecer a este mu poviem, aby sa isiel vycikat, tak mi na to odpovie: " A naco, ved do vycikam do plienky"...takze na 100% ma pravdu s tym detskym rozumom.
Lekarske vysetrenie- nemusi to byt take drasticke, ale ak ho nedam vysetrit, tak sa nedozviem, ci cika iba preto, ze je este maly, alebo, ze ma problem.

kejka, etinka, mirjanka- ta neschopnost matky, to musel byt preklep! to je fakt blbost. Som rada, ze mate podobnych synatorov, to znamena,ze ta pravdepodobnost, ze by mal moj syn zdravotny problem sa zmensuje......sme tu uz 4 mamy, ktorym sa synova pocikavaju v noci po 3-tom roku.
Ja som iba obcas nervozna, ked mi baby napisu, ze moje dieta nenosi plienky od rok a pol. No to si teda neviem predstavit, ako to mohli zvladnut.

Ale kazdopadne ho nebudem za to trestat. A asi dame vsetky plienky Mikulasovi ( u nas Santa Clausovi). Za pokus to stoji.
S tym budenim v noci.....tam sa bojim tej mojej "neschopnosti", resp. lenivosti. Neviem, ci sa mi to bude chciet ho budit.... Musim sa o tom s manzelom porozpravat. Tiez mi je to luto ho budit....

Este otazka, nemozem mu dat do izby nocnik, aby to mal blizsie? Ja viem, ma uz 3 roky....myslite, ze by ho to nejako nepoplietlo? Alebo mam ho zobrat radsej na zachod (ak s tym budenim zacnem)?

kejka
4. dec 2008

Dygiso Tom má nočník u postele,takže si ráno sleze a vyčůrá se,za pokus to stojí.Zkus to.Mě zase nechodí na záchod,asi by nedoběhl. 😉 😉 😉
Já v noci taky nebudím,u něj to nemělo smysl,vyčůral se a probral,pak nemohl zabrat.Jinak spí jako dřevo většinou celou noc.Na dnešek bez nehody-obrpochvala,měl radost,to má pokaždý. 😀 😀 Uvidíme,jak dlouho mu to vydrží. 🙂
Oni fakt některé děti jsou bez plen brzo-viz.můj prvorozený,ale je to fakt tím,že je každý dítko jiný.Já zásadně nesrovnávám.
S tím dr.bych počkala fakt do těch pěti let,pokud se ti nepočůrává přes den a venku,tak se obrň trpělivostí a vydrž.Uvidíš,že to půjde. 😉 😉 😉

katalines
4. dec 2008

tak můj přes den plínky nemá cca od 2,5 let, a na noc většinou jo, někdy si sám řekne, že nechce, občas se stane,že ráno už nestihne na wc, ale myslím, že sme na dobré cestě. Rozhodně bych ho kvůli tomu v noci nebudila. Jak už se tu někdo zmiňoval do 5 let, to není žádný problém, tak proč s e tím zbytečně nervovat a stresovat? každé dítě je prostě jiné 😉 🙂

zdenallicka
4. dec 2008

digy, vic napisu az v sobotu vecer - nestiham... 😉

zdenallicka
5. dec 2008

HOlky, ja jen rikam, co vim.. Dochazela jsem s temi nasimi detmi na nefrologii a tam nam primarka rekla, ze uz i trilete dite je velke na plinu pres noc. Prodavam jak jsem koupila... 😉

S tim buzenim - mam zkusenosti s tim, ze decka o tom vubec nevi, zes je vzbudila a vedla nekam na zachod. Je jedno, ze sedi jak hadrovi panacci - hlavne, kdyz se vycuraji, kam maji.. A vetsina deti ma schopnost usnout velmi rychle. Zvlast, kdyz je neodvadis treba az na zachod, ale mate nocnik u postele.. 😉

Na nefrologii je to tak, ze s tebou doktor sepise, jak to vypada s pitim, kolik toho asi dite vypije, co (vodu, caje, dzusy...), popovida ti o mocopudnych potravinach a napojich, udela diteti UTZ (ultrazvuk) pred vymocenim (dite musi vypit behem hodiny asi pul litru vody) a po vymoceni a zjosti tak, kolik moci v mechyri zustava. Samozrejme posila moc do laboratore.

A da vam nadobku - odmerku, kam budete tyden curat a zapisovat, kolik toho bylo. Zapisuje se u toho i pitny rezim. U kluku je jednodussi strefit se, to mas s chlapeckem vyhodu... 😀

Takze zadne drasticke vysetreni. A na dalsi navsteve dostanete mracky, slunicka a zamracene slunicka a budete je lepit do sesitku podle toho, jestli to ten den bylo s nehodou nebo bez ni..

Tak hodne sil...

Snad jsem aspon malinko pomohla...

kejka
5. dec 2008

Ahoj holky 🙂
Zdeni,to víš,že jo-pomohla,každá rada dobrá. 😉 😉
Hlásím další noc bez nehody,večer čůral naposledy ve 22h,spal cel.noc jako špalek a ráno v půl 8smý bylo načůráno a nakakáno v nočníku.Utřel si i prdku-má připravený ubrousky. 🙂 🙂 Pak mě teprve vzbudil.Mám radost-šikulka. 😉
Tak já nevím s tím buzením v noci-jak je vidět,tak se asi nemusí-jak psala Mirjanka-dítě musí dozrát.Asi dozráváme. 😉 Tomáš se fakt teda totálně probere a pak má narušený spaní. 😖 Nebudím. 😝
Koukám,co doktor,jiný názor-ale to je normoš. 😀
Dygi,jak jste na tom?

krasulka
5. dec 2008

Ahojte, ja len ci nemate niektora zaujem dat si namalovat portret deticiek,alebo vas. Viac info v IP, aby nebolo zle 🙂

xena22
5. dec 2008

Mna sa momentalne tato tema uz netyka,ale nenazvala by som to neschopnostou matky...ja mam deti dve,starsi syn sa krasne pytal,ked mal 1r aj 5 mesiacov a to vo dne aj v noci,bol uplne bez plienok,nepokakal sa mimo nocnik od 9 mesiacov a neda sa povedat,ze by som ho to nejako specialne drilovala,skratka bol v tomto smere sikovnejsi nez rovesnici,mladsi syn nosil plienky cez den asi dva a pol roka a na noc uz ani nepamatam,ale isto vyse tri roky a nezalezalo to od toho,ci tvrdo spi,alebo nespi,ci pije alebo nepije,ci ho davam v noci cikat alebo nie...vyskusali sme vsetko a obcas sa mu stala nehoda aj po 4 roku zivota,teraz sme uz ok,bude mat 5 a na tieto peripetie si uz spominam len z usmevom,do obcianskeho mu to nikto nezapise a uz su z toho len zabavne rodinne historky.....tym som chcela povedat,ze aj rovnaky pristup k detom prinasa rozlicne vysledky 😉 nie je to o vychove alebo o urcitom zlyhani...kazde dieta je individualne...

bibula
5. dec 2008

tiez si myslim,ze deti su rozne a ked ma dieta na mysli ine "starosti" a "radosti" hadam sa nebude zatazovat aj cikanim a kakanim,ked aspon nieco funguje same..... 😉
decka na to pridu postupne,moj maly mal najprv z nocnika paniku,teraz cika ,aj ked sa pyta len niekedy,ked je holy,cika don,ked je obleceny,vyzliect sa este nevie,tak vtedy niekedy zahlasi.no a kakanie? ked je holy? kaka postojacky nad serblom,tak ako aj cika....
dnes si nachvilku sadol,ale ako naschval nic neslo. 🙂

lenousek34
8. dec 2008

Ahoj holky, taky přidám trošku do mlýna. Moji strarší kluci přestali používat plínky po 2 roce, ten mladší měl občas nehodu, Nikdy jsem to neřešila, ale švagrová dávala holce plínu na noc do 5let než se jí další a mlaší sestřenice smála, že má plíny. Každý dítě je jiný a šikovnější na něco jinýho. 🙂 Jak dlouho bude potřebovat plínky ten maličký fakt nevím, protože ten narozdíl od svých bráchů má pemprsy a nestudí ho zadek 😒

kejka
14. dec 2008

Tak holky od té doby,co jsem psala naposledy jsme totálně bez plen.Nekecám.Fakt ze dne na den.Večer jsem trochu omezila pití,než usne,dám ho vyčůrat.Spí do rána,pak se hned vyčůrá.Zatím bez nehody.Jsem na něj pyšná. 🙂 🙂 Takže nebudím,vydrží to bez problémů.Jak tu bylo psáno dítě musí dozrát.Držím palce všem a fakt se nestresujte-přijde to samo.Počítám i s nehodama-těch bude. 😀 😝

digysa
autor
17. dec 2008

kejka: tak ja ti zavidim.... Drzte sa. Aspon niekomu sa dari.

Ja sa o nocnom treningu ani zmienovat nebudem, lebo nam sa pohorsilo aj cez den. Neviem preco, ale ked sa maly naruzivo hra, tak sa zase zacal posierat!!!!! Uz mam toho dost, aj som mu uz vynadala.....ja viem, nema sa to, som hnusna.....ale ved to vedel. Dokonca ranne kakanie, ktore sme nevedeli vyriesit, tak to nam ide bezproblemov a pocas dna,ako keby mu mozog nepracoval. Len mi zahlasi, ze : " Ja som kakal".
Tu uz ozaj nic ine, ako trpezlivost nepomoze.

digysa
autor
19. dec 2008

Tak dnes som si precitala velmi zaujimavu spravu v inej diskusii- Telesne tresty ve skolce.
Zmienila som sa tam, ze nesuhlasim, aby moje dieta telesne trestali ucitelia. Radsej mu prasknem na zadok sama. A jedna clenka modreho konika s menom
vivien 742 napisala toto na moju adresu:

" holky hlavne si úprecitajte kam to digysa tou humannou vychovou dotiahla, syn sa jej pokakava este v troch rokoch"

Tak asi sa dam na mlatenie syna, ked sa pokaka....aby som nebola prilis humanna.... 😒 😵 A to som ani nevedela, ze keby som ho svacala remenom skorej, tak mohol chodit na nocnik uz ako pol rocny.... 😨

zdenallicka
19. dec 2008

Ahoj digy, tak to je teda hnus... ☹ Nic si z toho ale nedelej, na kazdeho jednou dojde, jak ja rikam.. A moje babicka vzdycky dod: Kazdemu, co jeho jest... Je to vlastne totez a ja verim, ze to plati...
S malym to bude asi jeste boj.. 😒 ALe bud zarputila a nenech se zviklat neuspechem.. Nam i psycholog doporucoval dat to tomu decku preprat - aby si to jako zazil se vsim vsudy.. Takze vytrepat hovnouse, napustit kybl s teplou vodou, mydlo s jelenem a jdeme na to... 🙂 Stuj u nej a i kdyz to nebude dokonale, nech ho to "vyprat".. je to vlastne forma trestu, pri ktere si decko jakoby musi odcinit, co napachalo.. Zni to blbe, jak to tu pisu, ale je to polopate.. 😉

Tak zkousejte a uvidis..

Jinak pocuravani jeste pokracuje? Nevim, jestli jsi to sem psala.. A ranni kakani tedy v pohode, jo? TO si rekne?

kejka
19. dec 2008

Ahoj holky
Dygi
Takže-nechápu,proč si tě vůbec bere do huby.Ať se stará o sebe že, 😒 😒
Ty neházej flintu do žita.Ono to půjde-jak píšeš tvůj kluk je parádně tvrdohlavej 😉 Prostě až jemu se bude chtít,tak to půjde jako po másle.To co ti radí Zdenallicka je ukázkový.To se mi líbí 😀 😀 ,ale malýmu asi moc nebude. 😝 😝 No zkus to.
U nás zatím v pohodě,jedna malá nehoda k ránu,ale jinak je v pohodě.Já jsem ho ani nemlátila,ani zase zbytečně moc už nechválím-aby si uvědomil,že je to normální věc.
Holky něco vám napíšu.Je mi úplně jedno,že kluk měl plíny do 3,5let,hlavně,že je zdravej,veselej,spokojenej.Když čtu diskuze o chudinkách nemocných,tak zlatá plína. 😔 😔
Dygi tak jak na dnešek? 🙂 😉 A kliddddddddddd.Jsou horší věci 😉

zdenallicka
19. dec 2008

Kejka: O to jde, aby se mu to nelibilo... 😀

kejka
19. dec 2008

Zdeno 😀 😀 😀 vidíš,mám tři děti,ale tohle mě nenapadlo. 😀 😀 Fakt supr.Škoda,že už to neuplatním,ale nikdy neříkej nikdy 😉 😉

zdenallicka
19. dec 2008

Treba u vnoucat... 😉

kejka
19. dec 2008

😀 😀 No těch se dočkám až za hoooooodně dlouho,páč kluci jsou studující a nějak se do toho neženou 🙂 🙂 Zatím mi stačí to moje zvíře,ještě vnouče.Nestraš. 😀 😀 😝 😝
Jsem to nevydržela a písla na tu diskuzi o trestání dětí.Kvůli tomu nočníku 😖 😖
Joooooo já se zařekla,že se nebudu pak snachám do výchovy montovat,tak doufám,že to vydržím. 😅 😅

zdenallicka
19. dec 2008

NO, ono je ale nekdy lepsi zasahnout... Ja jsem taky zasahla do vychovy jak svagrove, tak svoji segre (zatim deti nemam, ale s necim proste nemuzu souhlasit i jako bezdetna) a nejdriv mely postoj, jakoze co se jim do toho pletu, ze az budu it svoje decka, mam si prijit popovidat a tak.. proste jsme se pohadaly.. Ale zacas to delaly jak jsem navrhla nebo udelala ja a funguje to... 😉

mercy
19. dec 2008

baby, nás toto čaká tiež. Riško má síce dva roky a pol,ale nepýta sa, hocii je múdry ako rádio ☹

lu777
19. dec 2008

jaj, čtu to tu pro inspiraci do budoucna 😝 😅 a můžu potvrdit, že kluci jsou v tomhle pomalejší... mám několik kamarádek s dětmi a vypadá to asi takhle"
holčička 2 roky - ze dne na den se rozhodla, že plenku nechce a bylo... na noc ji ještě občas mívá... na nočník ji nikdo nemusel nutit, chtěla hned na záchod

chlapeček 2 roky - zkoušeli ho na nočník, ale nechce tam ani sedět, na odměny nedá... asi ještě nedozrál, nechá se v pohodě přebalit na zádech, na což já koukám jak puk, protože Matýskovi bude 11 měsíců a už asi od půl roku se u přebalování docela přetahujem, většinou ho uklidním zpíváním 😅

chlapeček 1 a třičtvrtě roku - začal si sundávat plínku a napodobovat starší sestru která chodí na záchod (jsou jí 4 roky)...

tak já to jen tak zatím sleduju a vidím velké rozdíly... původně jsem chtěla zkoušet na nočník okolo roku, ale Matýsek je tak aktivní, že to tak do 15 měsíců ani nebudu prubovat...

byla jsem na přednášce jedné psycholožky a ta říkala, že často si dítě přes pomočování nebo pokakávání vynucuje pozornost, která mu chybí... a někdy je to opravdu jen o zralosti, stačí měsíc, dva...
jinak doporučovala test připravenosti - když se k dítěti otočíte zády a řeknete aby došlo do jiné místnosti a přineslo z ní něco... pokud to pochopí a přinese co má, tak by pravděpodobně mělo být připravené... pak doporučuje plenku sundat a když se dítě počůrá, tak ho v tom chvilku nechat, aby si to uvědomilo... v létě sundat celý dolejšek že nejlíp cítí jak to teče a odkud 😅

prostě radila jit do toho pak intenzivně a naplno... pokud to nejde, tak couvnout zpět a měsíc dva tři počkat a zase...

no jo, teorie je to pěkná... já už začínám mít pocit, že učení na nočník bude větší věda než celý porod, kojení atd. 😀 😀

jo a Digy, ta z tý diskuse to je káča pitomá... takový se vždycky najdou... ty vydrž... a nestresuj se, však je to jen plína, jak tu někdo psal, tak na tom to celý nestojí... držím palce 😉

kejka
19. dec 2008

To je asi něco jinýho-nechci být jako moje bývalá tchýně-horor,ta by mi snad tenkrát prvního malýho snad vzala,páč jsem dělala samozřejmě všechno špatně 😠 Baba jedna. 😀 😀
Teď,co protřelá matka si dělám všechno po svým,to víš,už mám taky nějakej věk 😝
Přeju ti,aby jsi,co nejdřív měla svůj uzlíček v náručí 🙂 🙂 🙂 🙂
Jsme trochu odbočily od tématu.
Já nevím,co hysterčej s tím nočníkem,no tak jsou některý děti na něco pomalejší a zase v jinech věcech jsou na tom líp,než jejich vrstevníci. 😉 😉
Tomáš třeba ve 2,5letech uměl celou abecedu a ted začíná pomalu spojovat jednoduchá slova-prostě začíná číst. 😅 😅