Ako malého naučiť pýtať sa na nočník?

digysa
14. jún 2008

Mile mamicky, mam problem s mojim synom. Uz bude mat pomaly 3 roky a na nocniku kakal asi tak 4 krat v zivote. Kazde rano sa zobudi, s prepacenim, posrany ako delo, pretoze on vstane vzdy skor ako ja. Cikanie mu ide, ale nikdy sa nevypyta a vzdy mu musim prikazat, aby siel na nocnik. Ked sme doma, tak mame 1 nehodu za den, lebo ho kazdu hodinu posadim na nocnik. Ale mimo domu nemam zachod vzdy po ruke a neustriehnem ho vzdy. A to striehnutie ma uz prestava bavit, resp. mam z toho depresiu, ze moj syn, ktory je vo vela veciach vyvojovo popredu nevie sam ist na nocnik. Moj den je nacasovany podla jeho cikania a kakania. Uz sa mi o tom sniva, mam nocne mory z jeho problemu.
Poradte mi nejake vase sposoby, akymi ste vase deti naucili, aby sa pytali na nocnik.

zdenallicka
19. dec 2008

Kazdy at si dela dle sveho.. Ja se hazu jen postrehy z praxe s detmi... 😉 A rady odborniku, co dostavam, pac nikdo nejdme neomylni a vsevedouci, ze?

Diky za hezke prani, snad brzy poznam, co je byt mamou... 😵 😵 😵

kejka
19. dec 2008

No jasně,já určitě nejsem neomylná,ani vševědoucí,to ani náhodou 😉 Ráda si přečtu rady i postřehy maminek.Proto sem chodím. 🙂 🙂 Ty děláš s dětičkama????????? 🙂
Moc ti to přeju,ať se,co nejdřív zadaří. 😵 😵 😵
Holky nebojte se,všechny děti se na nočník,nebo záchod naučí 🙂 🙂 🙂
Zdeni,mám s malým problém-bojí se na záchod.Zásadně chodí jen na nočník.Vůbec nevím proč,nikdy jsme ho násilím nebo něj.nátlakem na záchod necpali,prostě z něj má hrůzu.Něj.fobii nebo co.I v jeslích a pak školce jedině na nočník/ještě že je tam mají/,když jsme někde venku,tak se vyčůrá venku,nikde za wc nejde,ani u babičky 😒

lu777
19. dec 2008

Kejka: a proc se boji? zkousela ses ho zeptat? moje segra se jako mala silene bala tulipanu... po asi roce z ni vypadlo, ze ji ty prostredky kdyz se to rozvije pripadaly jako pavouci ... bala se fakt silene...
muj bracha se zas bal spuntu u vany.. protoze byl cernej

zdenallicka
19. dec 2008

Nerekl mu nekdy nekdo, ze ho splachne treba? Mohl to byt kdokoliv.. Nebo neboji se, ze spadne do zachodu? Mate to zmensovaci prkynko na velke sedatko? Netusim, proc se boji... 😒

Jojo, jsem vychovatelka v detskem domove...;o))

kejka
19. dec 2008

Já se ho ptala,on mi prostě řekne,že se bojí,nočník lepší.Ale jde se k němu postavit,to jo,paniku z něj nemá,ale pindík se mu scvrkne,jak když ho nemá.Zkoušeli jsme i to prkýnko-bez výsledku.Kámoška tu měla malou-ukazovaly jsme,jak tam malá sedí,on,že je šikovná a nic. 😒 😒 O tom,že by ho někdo strašil nevím,možná ve školce-děcka 😕 😕 Fakt nevím,co s tím.Já ho nenutím,nechni,aby měl ještě větší blok-připadá mi,jak ten malej v tom filmu - Kdopak to mluví? 😵 😵

other_side
19. dec 2008

digysa, to s tou vivien 742 ma mrzi.. ale bohuzial su tu aj take mamicky, ktore sa do nejednej z nas obuvaju pri kazdej prilezitosti, aj mne sa to uz na tejto stranke stalo, a potom ma to mrzelo ze ci som mimoň ja alebo ti druhy..
k tvojmu problemu s malym.. my sme sa odnaucili od plienok mal 1,5 roka, kupila som v detskom obchode 4 plachty, podsite igelitom, /to aby som mala vzdy suchu a cistu.. a stihala to aj prepierat )) a plienku som mu jednoducho nedala. povedala som mu, ze plienky ktore ostali sme dali inemu babatku, a on uz je velky. pocikal sa naobed, pocikal sa aj v noci, ale fakt je ze mu to priserne vadilo lezat v tom mokrom takze odnaucil sa skutocne velmi rychlo. nocnik ma dodnes pri posteli konca noh, ale nauceny je cikat vecer a potom az rano, takze pravidelne nachadzam serblik prazdny. co sa tyka kakania.. nechaj ho, nech sa pospini do tej plachty, to mu bude vadit.. povedz mu, ze to smrdi, a potom ze aj on trosku smrdi, ale samozrejme aby sa ho to nedotklo, ty vies najlepsie ako mu to povedat.. inak pisala som tu uz o tom dobrrom skriatkovi ale pises ze u vas to nezabralo.. skus mu ponuknut za odmenu, nieco co miluje.. drzim palce!! 😉

other_side
19. dec 2008

este som ti chcela napisat.. nas maly pri hre tiez niekedy pusti.. proste sa zabudne ist vycikat )) ale to mu viem prepacit, stava sa to ojedinele ) a s tym kakanim.. myslela som ze sa pokaka niekedy aj v noci, rychlo som citala.. promin )) ale s tym smradikom mozes nanho, ked aj do slipkov pusti )

digysa
autor
19. dec 2008

Dievcata dakujem za vyjadrenie vasich nazorov aj podpory ohladne naseho problemu. Vivien742 tu uz nebudem preberat, ta sem aj tak nepatri (to som iba chcela ako ukazku, ako niektore damy argumentuju, ked nesuhlasia s nazorom ineho).

Dnes sme mali zase nehodu. Rano sa pekne vykakal, cikat chodi v pohode. Ale mal tu poobede susedneho chlapca a zase sa tak naruzivo hrali, ze sa pokakal. On ked je do niecoho pohruzeny- skladacky, vonku s kamaratmi na bicykloch, alebo sa hraju vlaciky, tak on jednoduch nebude marnit cas chodenim na zachod.
Ostatne aktivity ako napr. jedenie, pozeranie televizie, prechadzka, park, nakupy, atd.....tam sa vzdy vypita. Tak asi mu dam zajtra oprat jeho posrane slipy 😀 😎 😵

kili
20. dec 2008

neviem, ako sú na tom zo zručnosťou 3r. deti, ale nezvládol by sa utrieť a prezliecť sám? 😀 žeby si tak uvedomil dôsledok viac, teraz je to pre neho také pohodlné, však chlap, ne. ho trošku vycvič, budúca nevesta ti bude vďačná 😀 (nemyslím tým, že sa do vtedy bude po, ale že si bude robiť veci sám 😉 )
ale inak fakt neviem, ako to riešiť, keď to dieťaťu nevadí v tom byť, tak sa asi ťažko, hlavne takto na diaľku, radí 😒

slunicko552
20. dec 2008

Švagrová to udělala tak,že ho nechala,aby se umyl sám.A od té doby kadí na záchodě 😉

digysa
autor
22. dec 2008

Aky mate nazor na toto? Ked sa pokaka, tak mu chceme zobrat jeho oblubene auto a vratime mu ho az ked sa zase vykaka spravne na zachod. Je to zle na psychiku?

Jemu to dost uz vadi ak sa pokaka a dokonca sa toho nechce ani dotknut. Ked to neprestane do 4-eho roku, tak s nim musim ist k psychologovi...

zdenallicka
22. dec 2008

Kdy ma mit 4 roky??? Ja bych raeji zasla nejprve k detskemu lekari - mozna ma problem se sveracem... A pokud je to opravdu o psychice, stejne vas musi poslat k psychologovi on... S tim autem to muzes zkusit... Ja myslim, ze to neni horsi, jako kdyz na nej obcas zakricis, ze se trebo neco nesmi... 😉

kili
22. dec 2008

digy, tak malé dieťa ešte nedokáže takéto niečo, že podmieniš nejaký činnosť niečim iným. rozumie tomu, ale zachovať sa podľa toho nevie. Teda aspoň myslím, neviem presne v akom veku sa niečo takéto vyvýja, ale 3r je myslím málo 😒 Treba niečo, čo má okamžitú účinnosť, čiže okamžitý trest a okamžitú pochvalu. Ale čo 😕

tatolu
23. dec 2008

Ahojte,
aj my riešime problém s cikaním a pokakaním. Najstarší mal 1 dec.(prosinec) 2 roky. Už tretí deň cikáme do nočníka. Iba doobedu, keď chdí nahý po dome, potom ide vonku s plienkou, spať s plienkou a keď sa prebudí, plienka ide dolu. Jednoducho sa ho priebežne pýtam, čo hovorí jeho pip..., či sa mu chce cikať a on sa na neho vážne pozrie a povie, či áno, alebo nie.

Čo sa týka toho, či pochopí, ak mu niečo zakážem, tak vie. Zistila som to, keď som mu prikázala ísť do kúta za niečo čo vyviedol. Keď to znovu vyviedol sám sa ma opýtal, či má ísť do kúta, aj keď som ešte nevedela, že niečo vyviedol. Chodí totiž na seba žalovať 😅

Chodíme na nočník, lebo zo záchoda má tiež strach. Mne z neho ale spadol. Chcel vidieť čo robím a zárubňa mu zavadzala. Keď sa nahol, zošmykol sa z podsedáka ... Bolo to asi pred 3 mesiacmi. Odvtedy mu boli dobré iba plienky.

Prosím o radu. Keď ide von, tiež mu plienky nemám dávať? Nie je na to teraz trochu zima ak sa pociká. Máme totiž veľký problém ísť čo i na chvíľu domov aj keď je iba na dvore.

Ďakujem

filipa
23. dec 2008

tatolu, a myslis, ze by ste to "neprezili", keby ste pockali do leta??? je to predsa len vhodnejsie obdobie na oducanie od plienok...a maly bude mat v lete len 2,5 roka... stale ma casu dost (to je moj nazor)
mozes sice doma davat plienku dolu, ale von by som to v tomto pocasi bez plienky neriskovala...ved vo vseobecnosti ta viac berie na potrebu ked je chladno, ako v teple... a navyse on iba zacal s oducanim... takze podla mna ho zbytocne pomotas - nebude vediet preco raz plienku ma, inokedy nie...

digysa
autor
24. dec 2008

tatolu: ten kut sa mi paci, sam sa do neho vypita? 😵
Ja mam rovnaky nazor ako filipa. Aj ked, co ti ja budem radit, ked moj este v noci nosi plienky. Ale ked uz chces z oducanim zacat, tak asi najlepsie bude, ak sa budete zdrziavat co najviac doma a doma nech plienku nema.
Ja napr. som s nim prvy mesiac moc von nechodila. U mna to sice nebol problem, lebo my tu mame tropicke pasmo, ziadna zima nehrozi. Ale aj tak to bolo dost tazke ho prezliekat, ked sme boli na verejnosti. Ja som to riskovala a chodili sme bez plienok,ale nie v zaciatkoch. Takze, asi by som este na vonok plienku davala.

Tak dnes sme nemali ani jednu nehodu. Dokonca mi pred spanim povedal, ze preco mu davam plienku, on ju nechce.....Tak ja uz neviem, co si mam o tom mysliet...
Jeden tyzden je ukazkovy....druhy tyzden sa poserie skoro kazdy den....co si so mnou zahrava stena jedno 😉 ??????

digysa
autor
24. dec 2008

zdenallicka: 3 roky mal v septembri. Volala som lekarovi, teraz nemaju nic volne, az v polovice januara. Ak sa to dovtedy nezlepsi, tak sa k nemu objednam.

Este jedna otazka. Sice to kakanie a cikanie cez den ako tak zvladame (s nehodami), lebo plienky uz vobec nenosi cez den, ale v nocne cikanie sme este nezacali riesit.
Myslite si, ze ked este nemame doriesene denny zachod, tak mame cakat s nocou, alebo mame tvrdo vysadit plienky nadobro??
Zda sa mi, ze tie nocne plienky mozu mat nieco spolocne s jeho nehodami cez den.

tatolu
24. dec 2008

Ahojte,
ďakujem za radu.
V lete sa nám moc nedarilo, ale tiež si myslím, že to mohlo byť aj skoro. Len som chcela, aby bol ako ja 😅
Vraj som chodila bez plienok 10 mesačná.
Ale zato som nejedla a on sa napapá dobre. No bude to tým, že naozaj sú každé deti iné. Možno všetky tri prestanú používať plienku naraz...

Ozaj Dikysa, pochopila som, že nie si teraz na lovensku, ale sa mi zdalo, že v Anglicku. Tam tropické pásmo teda nie je 😎 . Inšpirovala som sa Tebou, že keď už vy môžete, môžeme aj my. Budete nám príkladom. Súhlasíš?

Ako som čítala ostatné príspevky, myslím, že by mohli mať súvis nočné plienky s dennými nehodami. Ale z vlastnej skúsenosti to neviem.

Držím palce a veľa zdaru.

P.S. Lukymu sa v kúte vôbec nepáči. Síce tam stojí ale oči má plné sĺz...

digysa
autor
25. dec 2008

tatolu: No v Anglicku teda tropicke pasma nie su, mas pravdu.....skor uprsane.
Ale ja nezijem v anglicku. Ja byvam na Floride a dnes na stedry vecer sme sa prosim pekne potili v trickach a v nohaviciach. Tak som musela dat deti do kratkych nohavic. 😉

A ked chces, tak kludne budeme prikladom. Akurat si pribal okrem nahradneho oblecenia aj nahradne nervy 😎
Ale ved nejako sa zacat musi. Myslim, ze my sme von tiez chodili bez plienok ked uz mal nejake tie 2 roky a 6-7 mesiacov.

No a dnes som zistila, ze sa mi minuli posledne plienky na noc, tak dnes bude spat bez nich. To som zvedava ako mi precika celu postel...ach jo.

Ani mojmu sa v kute nepaci....ale ja to povazujem za dobru metodu. Lepsie ako bitka.

Vesele vianocne sviatky vam zelam......my mame uz 11:20 v noci a maly je taky vzruseny zo vsetkych hraciek, ze absolutne nejavi ziadny naznak spania....tym padom premyslam, ze tento Silvester asi vydrzi oslavovat s nami.

Zatial sa majte.....pridem zase podat spravy ako sa nam dari.

livia76
25. dec 2008

😉 netreba to vzdávať a skúsiť všetko-môj synovec mal taký istý problém-problém bol v tom , že z reklamy na čistiace prostriedky na wc-s velkými kreslenými bacilmi-/tuším domestos / dostal strach a myslel si, že ho cez záchodík pohryzú - na tento jeho strach prišiel až psycholog 😨 našťastie si to po pár navštevách poradne nechal vyhovoriť a je to už ok 😉

tatolu
25. dec 2008

Zatiaľ pekni cikáme do nočníka. Už iba počujem jeho šťastné jééééééééééé a musíme to ísť ukázať dvojčatám... Malí sa zakažným zadúšajú od smiechu.
Potom to ideme spoločne vyliať do záchoda, stiahnuť a cikandeskám zakývame.

zuzulap
25. dec 2008

livia76- ach, tie "super" reklamy...Asi je fakt lepsie, ked deti pozeraju v telke len "svoje" programy- rozpravky- bud priamo ked idu, alebo na DVD... My inak televizor pri detoch minimalizujeme.

Tatolu- aj my sme kyvali cikanickam... uz mame "za tym", len to radostne splachovanie nam zostalo 🙂

Digysa- skus sa nestresovat kvoli tomu, ani prilis maleho nenut. Mozno coskoro sam pride na to aj sam, ze nepocikat sa je pre neho vyhodnejsie. Inak ak cez den pekne chodi na zachod /alebo nocnik/ a potrebuje plienku len v noci, to je podla mna uplne v norme pre tento vek. Akurat ak sa Ti zda, ze cez den je to potom horsie, tak skus mu teda nedat tu plienku na noc, hlavne, ak ju sam nechce. Ale dobre si "zabezpec" postel proti pripadnym nehodam, igelit to isti, a priprav sa na viac prania 🙂 A ak by sa vam dlhsie nedarilo, no tak mu pripadne tu plienku vrat a skus to za nejaky cas znova.

dievcata, drzim vam vsetkym palce pri odvykani deti od plienok.

tatolu
26. dec 2008

Ahoj Digysa,
aká bola noc bez plienky?

digysa
autor
26. dec 2008

zuzulap: pre teba a pre ozivenie naseho problemu vysvetlim, aky sme mali problem.

Najskor to bolo s kakanim. Cikal v pohode, ale stale kakal do nohavic. Aj ked som uz nepouzivala plienky, tak sa jednoducho rano aj cez den pokakaval.

Neskor sa to zmenilo. Zacal super cikat aj kakat cez den, ale v noci mal vzdy plienku.

Teraz zase robi tak, ze 3 dni je vsetko OK a na 4-ty den sa posere. Dva dni nema nehodu a na 3-ti den sa poserie aj 2 krat.

Tak som premyslala, ze asi tie nocne plienky ho mylia. Ked uz ho ucime od plienok, asi by bolo dobre plienky uplne vynechat. Aj na noc, aj cez den. A v tomto stadiu sme prave teraz. Uz 2 dni nepouzivame ziadne plienky.

tatolu: 2-ha noc bez plienky a vobec sa nepocikal. Ale o 3 rano a 6 rano ho davam cikat v polospanku.
Doma nemam ani jednu plienku. Tak uvidime, ako to bude pokracovat. Myslite na nas. 😉

tatolu
27. dec 2008

Držím palce, aby to bolo aj na 3tiu, resp. 4tu noc. Potom už bude všetko OK

simona55
27. dec 2008

dogysa. ten to proble sme maly aj my ked dcera bola mala, bola tak mudra vsetko vedela , bola tak rozumna ,ale to hlavne nepovedala cikat kakat , kupila som jej spievajuci nocnik som si myslela ze to bude ok, ale som sa mymla .ona sa toho bala ked tam voslo nieco zlakla sa toho a viac tana to nesadla. tak som to odstranila na noc sa iba pocurala a cey den kakala to robilado troch apotom ma to prestalo bavyt lebo zaludok som mala vhrdle niekedy , tak som jej dala na zadok nakladacku a vysvetlila preco to dostala .potom tak splasene mi sedela v kute a pitam sa jej, co robis tam sama ? ze vraj hjamsa hovorim potsem prisla a bola pokakana tak zase vyprask a v lete uz ked mala tri a dva mesiace uz to nerobila lebo sa bala a racej to nahlasila mami- mami fjisko bude kaka. uz boo nacase musela som to spravyt lebo som mala aj dvoj rocneho a ten uz ked mal 1,5 ten vobec nemusel mat plienky ani vnoci alle on a ni rospravat nevedel a bol mudresi ako starsi.tak tolko otom kakani

mirjanka
27. dec 2008

no já nevím, přes den jde dítě všelijak motivovat, ale když čůrá ze spánku...tak prostě ještě není zralé...plínky bych ponechala anebo dala nepromokavou podložku pod prostěradlo...mokro většinou vzbudilo mého syna a bylo mu nepříjemné...začal brečet a fňukat, že se počůral...nezlobila jsem se na něho, nehody téměř vymizely ...chce to čas

digysa
autor
27. dec 2008

tatolu: tak tretia noc bez nehody..... ale dnes rano, resp. v priebehu rana sa posral. Vcera pekne kakal (rano aj poobede) a dnes rano bol asi lenivy....

mirjanka: mas pravdu, ze asi tie deti nie su na to zrele...ale vcera v noci, ked som ho isla dat cikat, tak mi povedal, ze mama nechce sa mi, nemusim ist na zachod. To znamena, ze vedel co ideme robit. Myslis, ze to moze byt dobre znamenie k tomu, ze by sme mali pokracovat? Prve dna dni bol uplne mrtvy, ale vcera uz vedel, ze ide cikat a dokonca mi aj ulahcil pracu, ze mi povedal, ze sa mu nechce.

No neviem, skusim to este tyzden ako nam to pojde

simona55: aj odomna uz dostal par na zadok, nezdrzala som sa, teraz mu najnovsie berieme hracky a nedostane cely den ani jednu sladkost. Sladkosti ma rad, to na neho posobi.....

kejka
27. dec 2008

Digy gratulejš k úspěchům.To je supr pokrok.Já teda mladýho v noci nebudím,zkoušela jsem to,ale bez efektu,jen jsem ho zbytečně probudila,on se okamžitě probral a trvalo mu to,než usnul 😖 ,takže jsem,jak holky radily omezila pití na noc-chlastal toho fakt dost a už v pohodě vydrží.Zatím bez nehody,už dlouho,takže jsme pleny odbouraly-Jupí. 😅
Jak se říká,trpělivost přináší ovoce.A je to fakt.S tím kaděním to taky doladíš,vidíš,že to jde,dej mu ještě chvilku čas,však on je to kluk šikovnej. 😉 😉
Jinak já jsem nikdy-ani jednou malýho neuhodila a že mě nervy tekly proudem,když se pochcal i 2x za noc. ☹
Vlastně jsem ani jednoho ze svých tří dětí nebila-sem tam lepáka,to je tak všechno.Stačil můj zlej pohled,nebo hlas,mám ho prej dost strašidelnej,když se zlobím a byli v pozoru. 😀

tatolu
27. dec 2008

Kejka, netráp nás, aspoň teda mňa. Na môjho najstaršieho môj zlý pohľad nezaberá.

Je mi to ľútyo, ale tiež som mu už párkrát na tú ritku dala. Musím však povedať, že vtedy ol ešte vdorovitejší. U nás najviac pomáha ten kút - niekedy