Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

milhaus
23. sep 2008

a ako vies že o hentom čase cika?
podla veku by to už mala zvladnut, ja chcem moju do vianoc nechat tak a potom ju nechat bez plienky v noci
cika v noci malo ale odhadujem že to asi tak 2 - 3 x ale ked pije na noc tak viac

helka101
23. sep 2008

ahoj baby, tak dávam info, že sme chorí a tak odvykanie sme museli odložiť dokým na neprejdu soplíky 😠 vy sa ako držiíte? nemáte deťúrence prechladnuté? neviete poradiť nejaký fajn sirup proti kašlu? no a to cikanie nám pokračuje asi tak, že ked je plienočka tak kričíme cikáám a ked je dole, tak nám to uteká po nohách 😒

kukona1
23. sep 2008

milhaus viem to lebo vtedy mrnčí a nechce sa dat vycikat...násilím to zatial nechcem...ale vždy sa vyciká do plienky tak stíchne a zasa zaspí...
ale myslím že budem musiet asi íst na to rázne a či spí či nespí musím ju tam asi posadit.....

mady
23. sep 2008

Ahojky všem! Tak mi taky bojujem s nočníkem ale malej mi totiž nic neříká ani 😉 Takže nevím kdy ho dát a když ho dám tak zrovna nic a ještě se mi vzpouzí. Na kakání ho sem tam vyhmátnu že vidím jak někde tlačí v koutku ale sám neřekne. Dokonce se dnes díval na výtvor a říká mí ňam ňam 😀 By mě z něj prdlo 😀 No ale kamarádka nedávala malou a teď má v září 2 roky a je to asi měsíc co začala úplně sama od sebe chtít na nočník. Tak snad se dočkáme a do svatby to zvládnem 😀 😀 (do jeho)

poupe
27. sep 2008

ahoj vsem,poradte,uz si rikame 1m na nocnik,a posledni 2 dny jako kdyz utne,pocurase a nerekne si,nevzpominam si,ze by se behem tech dvou dnu neco zvlastniho stalo,mozna to dela naschval,nevi,poradte,zazila to z vas nektera?Diky.

zuzkafuny
28. sep 2008

Poupe...
nám sa to stalo v lete 😅
keď začal cikAť... tak som utekala k nemu so slovami nieee nieee nieee...!!! Dala som mu rýchlo nočník a povedala som s úsmevom... jeee teraz môžeš...!!!
Možno jej ušlo a začala si myslieť, že môže... 😖 tak som si to vysvetlila pri Mišiačikovi... 😉 🙂

martinka1704
29. sep 2008

tak ja som to pred vcerom vzala uz z ostra,ale dnes dnes uz pomaly nemam co drobcovi obliect 😝 este pred vcerom a aj vcera povedal aspom beee ked uz cural ale dnes sa v pokoji vycura kdekolvek v byte a ani to nim nehne 😠 😠 😠 dufam ze to nevzdam ale z tychto troch dni som uz na pokraji,ked ho dam na WC aj 100krat tak nic a potom si za 10sek.cupne a vycura sa.no proste parada. 😠

helka a co maly? 😕 uz ste zdravy a bez plienok? 😕 😀

milhaus
29. sep 2008

prvy tyžden ratajte s tym že sa bude stale dočuravat preto si kupte zasoby nohavičiek
moja občas povie ci i ked sa jej nechce a niekedy ju musim chytit ked ju tam chcem dat, nemam rada ked ma klame že sa jej chce a ono sa jej nechce, len ma prehana
ale zda sa mi že ci povie napoky ked ju steklim alebo berem na seba ked sa jej nechce ale to je tažko povedat

martinka1704
29. sep 2008

milhaus vdaka,viem ze to chce len trpezlivost ale po dnesnom dni ked som umyla podlahy 5x 😝 mam pocit ze od zajtra by mohol curat uz do WC-ka

martinka1704
29. sep 2008

inak ma to aj svoje vyhody take ciste podlahy ma teraz malokto 😀 😀 😀

renatalen
5. okt 2008

Ahojky, my taky bojujeme s nočníkem. Teď si už asi dva dny pravidelně říká nebo se ho zeptám, jestli chce dělat ee a on buď zdrhá k nočníku nebo mě ignoruje. Vůbec ale netuším, jak na čůrání venku. V létě je to jednoduchý, ale co teď v zimě?
Jinak, taky jsme měli období, kdy byly za den počůraný patery tepláčky a taky se občas stalo, že zrhnul z nočníku dřív, než měl hotovo a já pak zbírala bobečky po podlaze. Ještě že nemáme koberec! 😀

martinka1704
5. okt 2008

ahoj renatalen.no u nas je to podobne,moc toho nenarozpravame,teda aj hej,len mu nik nerozumie 😀 😀 😀 von este davam plienku i ked doma sme uz treti den bez plienocky okrem spania.tiez neviem kedy ho mam zobrat prvykrat naostro 😀 keby bolo teplo je to jednoduchsie 🙂

zabga88
12. okt 2008

Ahojte!
My už skoro 2 týždne spávame bez plienočky. Som velmi rada a ešte ani raz sa nepocikala. Dokonca si už aj sama stiahne nohavice a vyciká sa.
A to sa naučila sama. Kým som ju nútila nič s toho nebolo. deti prídu samé na to že je lepšie chodiť bez plienočky.

tribitka
13. okt 2008

baby, kedy je najlepšie začať učiť dieťa na nočník?

zuzkafuny
13. okt 2008

Ja som začala keď mal 8 mesiacov 🙂

mkr
19. okt 2008

tak my teď taky začali s nočníkem a zatím nám to jde, když ji tam posadím tak se většinou vyčůrá a i tam kaká, chápu, že v 9 měsících nemůžeme být bez plíny, ale mamy z okolí říkají, že ji brzo učím na nočník?

krista
19. okt 2008

vefa • 12. říjen 2008 ve 12:52
ahojky, od kdy se má dávat dítě na nočník?

kachnifu • 12. říjen 2008 ve 12:57
ahojky,tato otázka by mě také zajímala.Naší malé je teď 7měsíců,a tchýně už to na mě vybafla,proč jí nedávám na nočník.Když jsem se ptala mojí mamky,tak mi také řekla,že mě začala dávat když jsem si sama sedla.Tak jsem to u Kačenky zkusila,a straašně se jí tam nelíbilo.Hned si stoupala,a strašně nadávala. 🙂 Tak nevím.Třeba nám někdo poradí.Mé známé mi řekli,že dávali až skoro před rokem...

frog • 1d • 12. říjen 2008 ve 12:59
našla jsem jedno téma,kde se o tom mluví,taky to tedka řeším:https://https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kachnifu • 12. říjen 2008 ve 13:19
tak co vefo,tak jsem se byla dívat na ty stránky,a úplně zírám,jak tam každá píše,až v roce nebo po.Že to dřív nemá cenu.Tak to zatím řešit nebudu. Občas to třeba zkusím,ale až přestanu chodit do práce.. 🙂 pa

vefa • 12. říjen 2008 ve 13:25
No my máme právě rok a tchyně mi taky říká, že už bych ho měla posazovat, ale malému to nic neříká a sedět tam teda fakt nevydrží 🙂 , ale teď jsem četla článek, že by se mělo až tak mezi 18-30 měs. , že to dřív nemá význam, jelikož děti ještě neumějí ovládat svěrače a když se nutí dřív, jako to dělávali naši rodiče, tak se pak v pozdějším věku děti víc počůrávají

kacka79 • 1d • 12. říjen 2008 ve 14:16
Holky já to taky řešila, ale už na to kašlu. Fíkovi je 15 měs a taky do mě celá rodina vandruje kvůli nočníku...od roka jsem začala andílka vysazovat, sice sedí, ale neudělá nic. Tak jsem ho nechala chodit doma nahatého, po tom co mi očůral všechny zdi jsem ho zase oblékla.. Nosí nočník po obýváku - ukazuje na něj a dělá "čí" ale podle mě nechápe spojitost. Nočník zakládám a vyndám ho tak v 18 měs a zkusíme to znova..Hodně štěstí všem "nočníkářům" 😵

ria80 • 1d • 12. říjen 2008 v 15:57
Malá má 15 měsíců,ale přijde mi,že to taky nechápe.Sedí na tom půl hodiny,já ji musím bavit,pak cvrkne,protože by crkla i tak,a vůbec nechápe,co se děje.Asi to taky zkusí maž později.To bysme celůý den jjen sedly na nočníku.

pipisek • 2d • 12. říjen 2008 v 18:32
já začala malou posazovat předevčírem ....a hned za den se jí povedlo 4x vyčůrat, včera taky a dneska jakbysmet. myslím ale, že je to o náhodě, ale když neprotestuje a sedí, tak proč ne...... dokonce si ho dneska sama přinesla a snažila se stáhnout si tepláky, takže to vypadla velice nadějně a nakonec z toho nic nebylo...fakt je to asi náhoda. ty děti, které na něm nechtějí sedět bych nenutila.

majaaita • 2d • 12. říjen 2008 v 18:55
Našemu staršímu je 16 měsíců, vůbec ještě nechápe, o co jde. Když se pokadí, kludně v tom běhá dvě hodiny a je mu to fuk. Čůrání neví už vůbec. Tchýně ho zkusila posadit, s hysterákem vyběhl a hodil nočník do kouta 🙂 My počkáme na jaro 🙂 Dokud si neřekne, podle mě to nemá cenu.

liska21 • 3d • 12. říjen 2008 v 19:19
Ahoj holky,můj první syn začal v v 15 měsících,dřív na něm jenom řval,jednou začal mít suché plíny a tak jsem tozkusila,po půl hodince jsem ho dávala na nočník a časem si začal říkat,bez plen byl od 18 měsíců. Holka začala v 11 měsících a v 15 měsících je neměla vůbec. A náš benjamínek začal ve 21 měsících a do tří neděl byl také bez plen. Každé dítko je jiné,každé má svůj čas,nechce to lámat přez koleno. Znám i dítka starší než je náš nejmladší a mají pleny,o nočník nejeví zájem. Chce to vydržet a řídit se svíma dítky.

vojtisek2007 • 3d • 12. říjen 2008 ve 22:59
tak nám poradila mudr., že dokud si sám neuvědomí, že vlastně něco dělá "čůrá", tak nemá posazování na nočník cenu - nám tohle nočníkový období vyšlo na léto - ale taky bylo malýmu 17měsíců - do té doby řev,řev,řev, když už tam seděl, tak třeba i dvě hodiny, a nic a pak vstal a počůral se.....takže v létě na chatě jsme ho nechali venku běhat nahatýho - první dne normálně čůral za běhu, vůbec si toho nevšímal - tak jsme ho začali upozorňovat - jé ty čůráš, a tak....druhý den, když začal čůrat tak se už i zastavil a koukal co dělá, třetí den jsme donesli nočník a chodil čůrat na něj - ne do něj - pěkně ve stoje jako chlap...vždycky když se mu povedlo doběhnout na nočník, jsme mu zatleskali....a od tý doby plínku nechtěl - dávali jsme jenom na noc, a to ještě asi 3týdny - a 3týdny byla ráno plenka suchá, malej se dral z postýlky a pádil pro nočník, takže už jsme bez plen i v noci,a nehoda zatím žádná....Ale vůbec nevím, jak bych tohle praktikovala v zimě - v bytě ??? těžko...tak držím palečky všem začínajícím nočníkářům a hlavně nelámat to přes koleno... 😉 každý dítě je jiný a k nočníku musí "dospět"

daasik • 1d • 13. říjen 2008 v 09:41
taky zatim odkladam, dosavadni pokusy o posazeni na nocnik skoncily hysterickym revem a vzpinanim se 🙄

med • 1d • 13. říjen 2008 v 11:46
Připojuji se - vůbec to nemá zatím cenu. Terka na něm sedí, jen když u ní sedím taky a zabavuju jí. Každou chvíli se zvedne a koukne, jestli náhodou se něco v nočníku neobjevilo... 😀 Po půl hodině to vzdám a jen co si sedne bez plíny na zem, tak je pod ní loužička... Když se náááhodou do nočníku vyčůrá, tak je svátek 🙂 Kakat jí tam dávám, protože ona dlouho tlačí, tak si toho vždycky všimnu a rychle jí tam šoupnu, ale taky to zatím nechápe, neřekne si...

lucie82 • 1d • 13. říjen 2008 ve 13:07
Ahojky,já jsem začala malou dávat na nočník od 6 měsíců.Sice tam chviličku seděla, ale nevyčůrala se.Tak jsem ji na nočník přestala dávat.Potom jsme to zkusily až v jednom roce.Občas se jí povedlo vyčůrat,ale vůbec nevěděla co dělá.Tak jsme zase přestaly.Teď jí je 17 měsíců a během 14 dní se nám povedlo zbavit se plínky přes den.Chce to mít pevné nervy, trpělivost a hlavně být důsledná.To jsem ji na nočník dávala po 10 minutách a pak si začala říkat sama.

luckaa • 1d • 14. říjen 2008 ve 12:57
Tak naší malé je 15 měsíců,už zhruba měsíc trénujeme nočník,po každém spaní,to znamená ráno a po poledni se vyčůrá a někdy i vykaká.Během dne si někdy řekne čí,na kakání si řekne téměř vždy,je sice pravda,že někdy řekne čí a než jí sundám plínku,tak zjistím,že už to stihla tam,ale jde vidět,že si to uvědomuje a po poledním spánku má plínku často suchou a pak čůrá až na nočník.Ale je pravda,že jsem četla u neuroložky článek,že děti jsou zralé na nočník až vyjdou své první schody,někdy prý kolem dvou let.

vrtule83 • 1d • 14. říjen 2008 ve 13:29
tak já začala občas dávat na nočník kolem roku, aby se na něj zvykla a nejančila když jí tam posadím. Vždy když se jí něco povedlo, tak jsem dělala děsnou komedii že je šikulka a tleskali jsme a měla z toho děsnou radost. No a od 14-ti měsíců kaká jen do nočníčku a čůrá i do nočníčku i do plínky. Říct si umí na kakání vždy, na čůrání někdy až po a někdy před. Na nočníčku se jí moc líbí a někdy na něj chce i jen tak a hraje si.

luckaa • 1d • 14. říjen 2008 ve 14:27
Vrtule,tak to máme hodně podobné 😉

radka.k • 1d • 14. říjen 2008 v 19:04
Já začala dávat na nočník v deseti měsících, samozřejmě řev, tak jsem přestala. Zkusila jsem to zase v roce a bylo to lepší. Zavedla jsem pravidlo - posadit ho hned po spánku, před odchodem ven a zase hned po příchodu domů, mezitím taky kdy mě napadne, cca každou hodinu. Někdy se vzteká, ale prostě musí si sednout, pak už ho zabavím. Někdy se vyčůral, někdy ne. Poprvé se vykakal ve 13 měs. Samozřejmě vždy po úspěchu tleskáme, voláme, jak je šikovný. Myslím, že to teď velice dobře chápe a sám se podívá a zatleská. Slovům čččč a ee rozumí velice dobře. Každopádně ale je to na mě a mé aktivitě, musím ho tam prostě dávat, protože sám si neřekne a klíďo si zaleze pod stůl nebo pod schody a vykaká do plíny, o čůrání ani nemluvím.
A jak píše luckaa, že děti jsou podle neuroložky zralé na nočník až vyjdou první schody, tak to už máme dávno za sebou, nějak nemá strach, máme zábranu, ale jak ji vyndám, jdu za ním, jistím ho a vyleze natošup celé patro - po čtyřech - my stále po dvou nechodíme!

eps • 1d • 15. říjen 2008 ve 21:19
Je to strašně individuální. Já dávám od 8,5-9 měsíců, kdy se mi malá udržela v sedě. Měla jsem vyčíhlý, že mi kadí po ranním kojení, takže nam to vyšlo, nevadilo jí tam sedět a nevadí dodnes. Mně řvala asi 3x, tak jsem ji tam posadila oblečenou, náznak nelibosti a šla hned dolů, jen aby věděla co to je, a od té doby fakt pohoda.
Teď (14 měsíců) mi do něj kadí (od počátků nočníkování byl bobek v plínce jen 4x), a většinou čůrá, přes den je minimum plínek, nedržím ji tam násilím, už se ptám, když tam sedí dýl (pár minut, ne hodiny!), jestli udělá a-a, když zavrtí, že ne, jde dolů, holt bude počůraná plínka...Začíná si říkat, málo, ale přece, už ví, o co jde...(a schody nevyjde, neumí chodit 😉 )

Švagrová začala zhruba ve stejném věku u své malé, no, týden vzorový a od té doby řev a řev, takže to odložily na neurčito...(je mladší, teď má rok)

protea • 1d • 16. říjen 2008 v 19:30
Ahojky,
tak naše malá teprve dva dny chodí na nočník a sama a až teď jí to čůrání jde ovlivnit.
Dřív jsem ji zkoušela vysazovat sem tam, ze začátku tam hačala ale pak už jí to časem nebavilo.
Teď na to přišla sama a umí to už ovlivnit.
Nechala jsem tomu čas a ono to přišlo.
Ruku ale na srdce dámy, kdybysme měly prát a žehlit tolik plen jako dřív naše maminy tak už dávno jsou naše ratolesti bez plen tak jako jsme byly my.

kathus • 1d • 17. říjen 2008 v 07:27
ahoj holky tak vam sem hodim taky prispevek malej ma 9 mesicu a na hrnec chodi asi uz 3 tydny 🙂
a jde mu to vydrzi sedet ... a bobek je tam vzdy 🙂
sikulka 🙂 😉

nensy • 2d • 17. říjen 2008 v 07:42
tak to je teda šikulka kathus já jsem taky uvažovala že dáme na nočník máme ho schovanej tak uvidíme jestli to bude mít nákej efekt když ne tak ještě počkáme

kathus • 1d • 17. říjen 2008 v 07:46
ja sem si prave rikala, ze to tak ze srandy zkusime ..
a ono jo ...🙂 takze kazde rano hned jak vstanem .. tam sednem .. a je to 🙂
a pak odpoledne nez jdem spinkat a vecer nez se dem koupat .. 🙂

nensy • 2d • 17. říjen 2008 v 08:04
tak to je dobrý mi to taky zkusíme a uvidíme bud to pujde nebo ještě počkáme

pomfrita • 1d • 17. říjen 2008 v 08:29
my jsme začali, když bylo malému tak 7 měsíců, někdy řval, ale většinou ne...téměř vždy, když ho tam posadím, tak kadí 😉 (jenže on kadí v průměru tak 6x denně, takže to není těžký vychytat 😀 ) a sem tam i čůrá - musí tam ale sedět dýl, tak 15 minut, koukáme u toho na telku 😉
ale myslím si, že ještě nechápe, že to nadělení v nočníku vyrobil on sám
jo a zatím si teda neříká..

renatalen • 1d, snž • 17. říjen 2008 ve 13:12
my jsme začali s posazováním na nočník brzy, když začal sedět. Vůbec mu nevadilo na něm sedět. Hned po spaní šel na nočník a vyčůral se. Po roce už si začal uvědomovat, že něco dělá. Teď je mu 19 měsíců, pravidelně si říká na nočník, doma už mu nedávám vůbec plínu, jen ven a na spaní. Občas se sice stane nehoda (většinou, když je do něčeho zabranej), ale lepší se to. Ze začátku jsme měli počůraný snad desatery tepláky🙂
Je pravda, že někomu to jde brzy, něhomu později, každý dítko je jiný. Opravdu to chce nelámat přes koleno🙂

bubblegum • 1d • Včera v 11:09
Ahoj, potřebovala bych poradit.

Malá už si taky říká na kakání i čůrání, doma plínku nenosíme, ale když jdem ven tak jo. A venku si asi 3x řekne že potřebuje, a pak když vidí, že jí nesvlíkám, tak se vyčůrá do plínky. No ale nebylo by lepší aby neměla tu plínu ani venku? Ale jak ji mám zase svlíkat když tam je zima? Tohle nějak nechápu, nevím jak to mám dělat.

Na nočník ji dávám od sedmi měsíců kdy sedí, nepokakala se do plínky od té skoro vůbec, to dokázala poznat, nebo když tlačila tak jsem ji rychle na nočník posadila, a ve 13 měsících jsem ji začala dávat doma bez plínky a po pár dnech častého posazování pochopila co chci. čůrá tak po dvou hodinách, přes den vypije asi 400ml vody nebo čaje... Nerada bych aby "zlenivěla" a začala se zase počůrávat když venku může...

markeeta • 1d • Včera ve 23:31
ahoj, ja se tedka o toto tema taky zajimam a precetla jsem si par knih a tam se psalo, ze do 18 mesicu nema smysl dite posazovat na nocnik, je to akroat ztrata casu, protoze jeste neumi ovladat svou potrebu. Me prekvapuje a utesuje, ze toje mozne a deti ve stejnem veku uz umi nadelat do nocnicku 🙂 . Natasa je moc hodne dite, bezproblemova, ale kdyz ji posadim, tak place. Snazim se u toho delat srandu a delat, ze se taky posazuju, delam spi kusy, ale ona proste nechce. Ja na ni vzdycky poznam, ze dela velkou potrebu, protoze se zacne soustredit jen na to, zadzvedne prdelku, kdyz sedi a tlaci.
Mate nekdo nejakou radu?

markeeta • 1d • Včera ve 23:33
bublegum: ja bych ji venku vysvlekla a nechala curat, takhel je akorat zmatena. V zime to muze byt problem, kdyz bude v kombineze, ale velke dite by jsi take vysvlekla a nechala curat nebo kakat, tak proc ne batole. Ja bych si piskala, kdyby nam to slo takhle krasne.

groowy • 1d • Dnes ve 12:47
My to taky zkoušíme, Terezce je 15 měsíců, ale zatím nic, nechápe co po ní chci a na nočníku sedět nechce. Taky si myslím, že je lepší počkat, až si to dítě uvědomuje a nenutit ho, dřív to nemá cenu a je to spíš náhoda, že to do nočníku udělá, díky mamince, která pozná, že něco bude 😀 . Já nemám šanci, na malé to poznat není, ta zatlačí vteřinku a hned je v plíně, takže kdybych se přetrhla, nestihnu ji na nočník dát 😅 . Ale neřešim to, až bude čas, tak to půjde.

Jen mě fakt štve to okolí.. obě babičky mě buzerujou už od Terčiných 10ti měsíců, že ji mám dávat na nočník 😠 . Pak taky takový ty řeči, "to naše Alenka už kakala do nočníčku v 8 měsících!" to bych fakt vraždila,protože malá Alenka holt viditělně tlačila půl hodiny a je jasný, že když ji prostě posadili na nočník, tak to udělala do něj, bylo jí to jedno, takhle malý dítě z něj ještě neuteče a stejně z toho nemá rozum.

Každej prcek je jinej, některej to umí dřív, někdo později, ale rozhodně bych je nenutila

frog • 1d • Dnes ve 13:00
Ahojky.taky řešíme stejnou věc.Moje mamka mě neustále říká ať dávám malou na nočník,ale mě přijde,že by z toho stejně neměla rozum.Nicméně párkrát jsem to zkusila a vždy se stejným výsledkem.Jen jsem jí tam posadila,tak začala plakat a slézat,prostě tam ještě nechce být..Myslím že ještě chvili počkám,než abych jí tam držela násilím a ona z toho později měla nějaké trauma a nechtěla pak na něj chodit vůbec..

mkr • 1d • Dnes ve 14:16
frog - malá tam ze začátku taky nechtěla být,tak jsem ji po pár dnech zkoušení dala tak na 14 dní pokoj a pak to bylo bez problému,zkus ze začátku malou zabavit,třeba hračku, aby si na něj trochu zvykla

mkr • 1d • Dnes ve 14:23
jinak my kakáme do nočníku a skoro vždy, když ji tam dám se vyčůrá, ví, že na ee se čůrá, tak to zkouší a vyčůrá se, někdy, když vidím, že nic nebude, tak sama začne slézat, takže malá už ví co je ee, je to šikula, každé mimčo je jiný

dididi30
19. okt 2008

ahojte
moja dcera sa naucila na nocnik az ked mala 2 roky!! od roka a pol som ju nutila, lebo som bola s prepacenim koza, ale teraz syna nutit nebudem, iba ho viest, necham to na nom 😉
inak dcera aj do teraz sa bud len vycika alebo vykaka 😒 a doma mame vecko na druhom poschodi, takze niekedy si aj curkne bo pre hranie nema cas na vecko, ale do posteli sa nepocika, chvala bohu 🙂

maryx
20. okt 2008

ahojte, tak moja Sofinka sa začala pýtať sama od seba ked mala 16 mesiacov na dovolenke. Kakať kakala do nočníka asi od 11 mesiacov ale na dovolenke sa naučila chodiť aj na malú na zachod. Teraz síce ešte má plienky ale len na spanie a ked ideme na dlhšie von - pre istotu. Ono to treba čas a hlavne nechať na dieťa kedy sa rozhodne

sassi
20. okt 2008

dididi30 aj moja dcerka sa nučila na nočník, ked mala 2 roky a vobec by som nepovedala že "až 2 roky". Je to uplne normálny vek, dieťa už je rozumne, da sa mu vysvetliť, nemusíš seba a dieťa stresovať nejakým odchytávaním a nútením.
Je super, keds a začne pýtať skor, kopa penazí ušetríš za plienky aj je to omnoho jednoduchšie všetko, ale naš maly nma necelých 20 mes. a zatial sa na nočník moc neunúva, ved príde jeho čas, hadam do leta to pojde 😉

mkr
22. okt 2008

není to o stresování, malá už ví na co je nočník, uvědomuje si, že tam čůrá i kaká, někdy si i sama už řekne, máme plínku, ale už je dobrý jí s tím seznamovat, ne všechny děti jsou, tak přizpůsobivý, potřebují víc času, nebo spíš je to i rodičema

danu
22. okt 2008

mkr tvoja dcerka uz vie rozpravat ked sa vie pytat na nocnik?

ladunka
22. okt 2008

🙂 děti (a nejen ony) komunikují přece i jinak než verbálně 🙂

mkr
23. okt 2008

danu - když začne ee, tak ji svléknu a dám ji na nočník, teda když to ztihnu, ale má plínku a někdy když je zabraná do hry tak si neřekne, nechci po ní zázraky jen, aby věděla co a jak, nechci, aby si moc zvykla na plínku, ona už jako malá u toho dělala ksifty, tak jsem ji na to upozorňovala

sassi
23. okt 2008

mkr, no ak vam to neva, je to v pohode...
Ja len poznám take prípady, že vidia že dieža zatlačilo na kakanie tak ho strhnú a letia s nim vyzliekajúc ho na nočník... to je akože o čom? Akurát dieťa zadrží a potom ma problem sa normálne vykakať ... teda poznam konretne 3 prípady, že pri takomto "učení" si uhnali akurát "kakcie" problemy a deti maju problemy s tým dodnes, a to už majú aj 9-10 rokov!

Existuje isto vela metod, ako dieťa odvyknúť od plienky ... od extrému BKM až po extrem "počkame do 5 rokov, hadam sa tzačne pýtaťa ja samé" ... ja myslím že si každy musí najsť vlastnú cestu ... isto je potrebne dieťatku dať najavo, že ludia sa normálne vyprázdnujú nie do plienky ale na WC... A v akom veku? No to je individuálne ako aj všetko ostatné. 😉

danu
23. okt 2008

mkr tak to mas velmi sikovnu dcerku 😉

helka101
24. okt 2008

martinka 1704...tak môj malý total ignoruje nočníik, skúšame to,ale zas sme na začiatku 😢 možno som nemala prestať len zato že je chorý 😠 neviem

a baby aké mate skúsenosti z hrajúcimi nočníikmi?? náš malý ma rád také hrajúce hračky a možno ho to zaujme a zvykne si... no neviem, asi to už berem tak že topiaci sa aj slamky chytá 😅

martinaema
24. okt 2008

helka my máme hrajúci nočník - hral asi tak 3x. Poto sa tam niečo stalo a ako sa malá vycikala do nočníka, začal hrať a viac neprestal. Tak po 15 min. vyhrávaní som ho rozobrala a vybrala som baterku. Samoška, že malá mi stála za chrbtom, videla, čo robím a potom skúšala dovtedy, kým tie drôtiky neodtrhla nadobro a milý nočník dohral definitívne 😉
Inak kamoškin synátor bol taký vychcaný, že rýchlo zistil, kedy nočník vyhráva, tak tam trochu cvrkol, nočník začal hrať, on vyskočil a očúral seba aj dlážku. A nie raz, ale vždy, až kým mu nedali druhý nočník. 😀 😀 😀

johanda
24. okt 2008

Ten hrací nočník je fakt na prd. Po vyčůrání se musí vymýt a vytřít dosucha, jinak vyhrává do zblbnutí a děcko spíše mate než motivuje.

helka101
24. okt 2008

😀 😀 😀 som sa dobre zasmiala.. tak neviem mám ho vyskúšaať??? nestojí až toľko,že by ma to potom hnevalo 🙂
a vy ako pokračuje z odvykaním?