Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

renatalen
25. okt 2008

Ahojky! Opravdu nemá dítě cenu nutit, my měli štěstí, že malej se skamarádil s nočníkem hned. Nechce si na něj sednout akorát když nepotřebuje. Třeba když přijdeme z venku a má suchou plínu, tak ho chci dát na nočník a ohn si nechce sednout, tak mu svleču gatě a nechám ho lítat s nahatou prdíznou. On si za chvilku sedne sám a vyčůrá se. I když v poslední době si nesedá, ale podřepne nad nočník a čůrá ve stoje jako velkej chlap 😀
A jinak- kamarádka má o půl roku staršího kloučka a ten od mala nechce na nočník, tak ho nechává být. Já se prý taky na nočík naučila asi ve dvou a půl letech a prý za týden jsem byla bez plen úplně. Tak žádný stresy děvčata 😝

sassi
26. okt 2008

ja myslím, že vela mamičiek je "vyhecovaných" rečami babičiek - že kedysi sedeli deti na nočníku v polroku! a že okolo roka sa už bežne pýtali ... len či to vždy bola pravda 😕
do toho reči chválenkárskej susedky a kamošky, že oni sa už pýtajú ... len to sa nepochvália, kolko mláčok denne utiera a kolko pančušiek a gatiek denne perie ... aj ja mam také známe..., a až po čase som sa dozvedela, že sa vlastne ich pýtali deti samé až v 3 rokoch! Dovtedy ich "odchytávali"

mna taketo reči absolútne nerozhadzujú, moje deti sa budu pýtať, ked na to dozreje čas, vobec nemám naladu počúvať plač na nočníku a behať s handrou

kukulik30
26. okt 2008

sassi...uplne s tebou suhlasim a ja to pocuvam od mnohych, ze preco Samko, ved "uz " ma 2 rocky, nechodi cikat na nocnik a ja , ze lebo nechce, tak naco ho mam nutit...sam na to pride a hotovo...nebudem kvoli tomu stresovat dieta a seba....Samko si jednoducho sadne obcas na nocnik, ked ma naladu, ale inak proste nie, place a ak mu nedam plienku, tak sa pocika kde kade a hlasi to az po ... 😀 , tak na co je to dobre...

sakura77
26. okt 2008

nooo,keby som mala prat kazdy den dvadsat plienok,vyvarat a zehlit-jak nase maminy-tak by uz davno boli bez plienok 😀 😀 😀

sassi
26. okt 2008

myslíš??? ja nemyslím, moja teta tiež hovorila, že jej dcera si pýtala plienku ešte aj v 2 rokoch, štýlom, daj mi penku, idem cikať 😀
a mna moja mam učila až v lete ... a to som teda mala tiež už dobre cez rok a pol 😉
ale motiváciu mali isto väčšiu... teda mamičky, deti ani nie 😉

helka101
29. okt 2008

no baby, nam sa dari, ujde nam len raz za den 😅 aj to rano, dokym si zvykne, skúšame od pondelka, ináč je normálne že dlhšie ako ccca 30-45minút mi neudrží moč?? časom si to upraví sam??? 😕

sassi
29. okt 2008

helka a pije vela?
Lebo naš podla toho, kolko vypije, niekdy viká pomaly nonstop, niekdy hodinu vydrží, ale presne to nemám odsledované, kedže ešte ma prevažne plienku

helka101
29. okt 2008

sassi tak pije mi priemerne čo ja viem okolo 2dcl, ktoré udrží v sebe asi tak hodinku a vyciká sa, tak neviem či je to normálne, že tak často.. ale napríklad dnes poobede mi stiahol fľašu čaju, a necikal dve hodinky, ani nechcel, tak asi sa mu to pomaly začne samé upravovať a bude vedieť vydržať aj viacej 🙂

basado
29. okt 2008

helka no to je super že maly sa už pyta 😵 moj maly nechce ani počut a ked ho dam na šerblík tak tam nechce vobec sediet 😠

helka101
29. okt 2008

basado 🙂 no my sme tiež nechceli byť, ale teraz nám to celkom ide klop klop, ráno sa nám stane aj nehoda, ale potom sa celý den už drží 😅 tak dúfam že čoskoro budeme total bez pleinky a nebudem musieť striehnúť či mu neušlo,alebo či sa na dačo nechystá 😀 bo 9.11. máme dva roky a vtedy by som chcela aby už bol bez plienočky 😵
neboj aj u vás to príde, chce to len čas, aj my to skúšali asi od leta a len teraz sa uchytil 😀

danona
29. okt 2008

ahojte
pochvalim sa, sme uz uplne bez plienok /dcerka mala teraz 20.10. 2 rocky/.. 🙂 - zacala som ju "oducat" po 20.8.-to sme sa vratili z dovolenky 😎 a zacalo sa hned darit - no uz pocas nasho letneho cestovania a dovolenkovania mi vzdy hlasila, ze "pojde pisa" alebo "pojde kaka" 😀 /samozrejme do plienky/.. teraz sa pyta sama, no ked sa vypyta, treba s nou ist hned na wc.. mam z toho troska nervicky ked ideme do tesca alebo na nakupy, no vtedy viem, ze po hodinke /aj ked mi tvrdi, ze jej pisat netreba/ ju zoberiem "skusit to" na wc, v kabelke nosim radsej vzdy jednu pampersku- na "surny pripad" 😀 , no zatial sme nepotrebovali...
na noc plienocku radsej davam, no mava ju uz suchu.. 🙂
len som sa chcela pochvalit, lebo som sa na zaciatku veelmi bala, ze to nezvladneme, no a vyslo nam to.. 🙂
vsetkym drzim palceky!! 😉

melory
29. okt 2008

mam dojem, ze sa sem presuniem.....tiez mala odmieta serblik, posedi, vstane a vycika sa vedla.

danona
29. okt 2008

melory - aka je velka dcerka??

helka101
29. okt 2008

danona tak supr, dúfam že aj my budeme úspešný 😵 gratulujeme!!
melory, neboj aj u vás to príde.. a toto isté robil aj môj malý 🙄

sassi
29. okt 2008

no to som aj ja mavala nervy, kolkokrát som si nostalgicky spomenula na plienkove časy, ked to bolo bez problemov... Hlavne, ked malú nebolo kam dať vycikať, ona sa totiž nevedela vycikať " z rúk"... a viete asi kolko verejných WC je po našich mestách a aká hygiena tam panuje ☹

londyncanka
30. okt 2008

Kritizujuc anglicke deti som dospela k nazoru ze ti anglicania maju pravdu...dieta az v urcitom veku je psychicky a aj fyzicky pripravene na zmenu z plienky na nocnik,nocnik dostal na 1 narodky a nez som odisla rodit dvojicky vycural sa a vykakal ked som ho posadila na nocnik.Potom tristvrte roka striedavo -cikal niekedy a vobec nechcel kakat, az ked sa blizili 2 narodeniny (6.9) tak v lete som nechavala bez plienky behat doma a nocnik nablizku, sam si sadal nan, ale nie vzdy nieco urobil...4 dni dozadu som mu zabudla dat plienku na noc ( aj tak si ju uz sam aj stahoval niekedy) a teraz spime uz aj v noci bez plienky.Asi mesiac spaval poobede bez plienky...Treba kupit nocnik a cakat az dieta zisti samo na co to je...posadit ho, citat mu...Pomohlo myslim DVD co mam "Potty training" to je trening chodenia na nocnik,pozeral na deti, ktore chodia na nocnik, tak si to asi zobral k srdcu...vela stastia, hlavne nenutit...kazde dieta je ine..

moniack
30. okt 2008

ahojte, tak ja mám 22 mes. chlapčeka a na šerblík na nepýta, sem tam sa vyciká, vykaká... 😀 ,teraz sme skúšali na veľké wc sadnúť a páčilo sa mu... 😉 , tiež by som sa chcela zbaviť plienok 😝

kristi
30. okt 2008

tak mame jeste do unora cas, ufff.....u nas si na nocnik sedne, sedi a nic. Jak je zvykla do te plinky, vetsinou vestoje, tak v sede ji to proste asi nejde.

vinka
30. okt 2008

Dobrý večer maminy.Chcem sa spýtat či som nezačala velmi skoro.Malú už začínam učit na nočník.Ked jej poviem Vivien dones ničník ideme cikat.Hned cupká do kúpelne vytiahne ho a donesie a hned aj oblečená sada.Ja ju zastavým,že sa musí vyzliect. 😀 Tak do 15 min.sa vyciká.Dnes večer sa 3 krát po sebe vyčúrala.Ked ráno odchytím tak každých 45 min.približne ciká.Nieje to skoro?Aby som jej zas neprivolala dáky strach z nočníka. 😕

ladunka
30. okt 2008

Vinko, na to bude mít asi každý svůj originální názor. Můj je takový, že na seznámení dítěte s nočníkem, resp. na to předat mu informaci, že do plíny to není ideální a navždy, není nikdy příliš brzy. Jiná věc je potom způsob toho seznámení, aby to nebylo násilné, ale opravdu hlavně seznamující a nabízející. A i při nejlepším přístupu se podle mne může stát, že dítě v určitou dobu prostě nebude chtít na nočník chodit, a nemusí to být ani strach, ale třeba potřeba vzepřít se rodiči nebo problém s tím, že nikoho jiného na nočník dítě chodit nevidí. Ale to všechno jsou podle mne věci které se dají snadno zvládnout (např. namísto nočníku nabídnout WC apod.). Brzké seznámení se s nočníkem má z mého pohledu tu velkou výhodu, že jednak své dítě lépe poznáš, co se týče jeho vylučování a případné zralosti k samostatné kontrole vylučování, a až ta zralost nastane, nebudeš muset dítě s "normální" formou vylučování seznamovat, protože to už bude znát a brát jako součást svého světa.
Držím palce, ať jde u vás všechno hladce 😵

vinka
30. okt 2008

Ladunka dakujem za podporu.No určite napíšem ako pokračujeme.Nedržím ju nasilu to nie.Sedí hraje sa,ked si zmyslí vstane a hned pozerá či tam niečo je.Ked nič sadne naspät a to sama.A ked počujem,že čúra ja ju zdvyhnem ukážem jej a zatlieskame si,že sme radé,že sa vyčurkala.Hned natahuje potom nohavice.Ale to len dnes tak pekne fungovalo.Viem,že to je skoro na úspech ale aj to ma potešilo. 🙂

jahodka11
30. okt 2008

vinka-podla mna nikdy nie je skoro 🙂 nas maly kazdy rano kaka do nocnika....potom sa z toho tesime.....ale to je zatial vsetko...ale aspon pochopil, naco nocnik je a budeme pokracovat.... 🙂
inac, my sme kupili nocnik tulena a prve 2 tyzdne ho mal tu medzi hrackami a hral sa s nim, som chcela, aby si zvykol....stale ho nosil hore dole a ked sme zacali s "trenovanim", tak som ho odniesla na wc a uz sa s nim nehra...neviem, mozno to pomohlo v tom, ze sa nebranil.... 🙂

londyncanka
31. okt 2008

martinka1704,myslim ze mokre slipky,pancusky to je ta negat.stranka ucenia pre nas,ale dieta sa uci ze ked sa pocika bude mokry a bude mu to prekazat tak radsej sa vypyta nabuduce.TO patri k tomu.A pravda je,ked sa daju plienky ked sa ide von tak ho to popletie,ja som davala,ale nema sa.po par krat som isla naostro bez plienky.na nocnik prva vec ked sa vratime,posledna pred odchodom.

martinka1704
31. okt 2008

ahojte.tak asi po troch tyzdnoch sa mozem pochvalit,ze uz sme 10 den cez den bez plienky. 🙂 ked ide spat tak to mu davam,ale ked je hore tak sam si donesie slipy a plienku dava dole.o to radsej som bo ten moj maly huncut toho vela narozprava ale nik mu nerozumie takze ked potrebuje cikat alebo kakat oznami len ze bee-e a ideme na zachod.ale nocnik u nas nefunguje,musi sediet na velkom WC-ku ako chlap 😀 chcela som sa len trosku pochvalit,ze stalo to za to aj to utieranie podlahy i ked niekedy som uz bola na pokraji mojich sil a skoro som dala plienku 😅

danulka2
31. okt 2008

ahojte, ten nas maly ani za svet sa pytat 😠 . Ked ho posadim ja, tak sa vycika, ale sam nikdy.Doma chodi bez plienky a stavaju sa aj nehody.
Londyncanka mojmu drobcovi vobec nevadi, za je mokry 😝 . Iba krci nosom, ze smrdi 😉 .Inak s tym problem nema, zato ja ano=prezliekat a prat 😉

sakura77
31. okt 2008

aj nas treti pokus oducania uz konecne zabral-od nedele sa zacal pytat,uplne necakane prisiel,ze ma "hanbu"-tak mi oznamoval ked uz cvrkol do slipov-ale ked som ho pozrela nic tam nemal,tak som mu dala nocnik(na stojaka) a vycikal sa a odvtedy sa pytava-aj ked davam ho aj medzitym ked sa mi zda ze sa dlho nepytal,zatial sa celkom dari.

aj ked si zo mna normalne utahuje kolkolkrat zakrici "hanba" a potom sa na mne rehli jak prasim do kupelne pre nocnik a pritom sa mu ani nechce,normalne ma prehana a ma z toho strasnu srandu 😅

ale na spanie jasne ze este mame aj von na dlhsie ked ideme-jaj teraz by fakt bodlo leto

krista
4. nov 2008

marcii • 1d • Dnes ve 13:59
ahoj holky,
kdy jste začaly s nočníkem? Je lepší koupit nočník ve tvaru zvířátka nebo stačí obyč?
Starší generace 😀 mě už ponouká ať ho malé začnu dávat, není to ještě brzo?
Děkuji

danulka2
4. nov 2008

krista ja som maleho zacal davat na nocnik, ked mal asi 8-9mesiacov, ale doteraz sa sam nepyta 😠 ☹

sylvar
4. nov 2008

u nás se říká, že bude čůrat, ale na nočník nesedne a kolem roka stála ráno v postýlce, ukázala na nočník, posadila jsem, vyčůrala se a teď už kolikátý měsíc nic, třeba sedne,ale odejde čůrat jinam, tak jestli se jí nočník nelíbí, zkusíme to zmenšovací prkýnko do wc, třeba to bude lepší 🙂

třeba venku se zastaví řekne ččč a kouká, pod sebe, jestli to teče 😀

zuzkafuny
5. nov 2008

Ja som tiež začala keď mal 8 mesiacov a sám sa začal pýtať okolo 1r1m a bez sme od 1r2m... 😀 😀 😀