Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

spantex
12. jún 2009

Ahol. Ja by som to nechala, možno ešte na to nie je zrelý. Možno je ešte skoro. Môj Paťo mal v apríly 2 roky. Tak asi 2 týždne dopredu som mu začala nedávať plienku doma. Cikal a kakal do nočníka, vypýtal sa sám. Prvé ddni boli nehody, že sa neskoro pýtal na nočník. Teraz už ciká a kaá do záchodu, na nočník nechce. Už si vie zadržať aj cikanie. Zatial sa nám darí, uvidíme ako neskôr. Vonku mu ešte dávam plienku pre istotu, no máva ju často suchú a keď prídeme domov vypýta sa na záchod. Teraz sa mu darí, dúfam že to už bude dobré.

magdablaschova
13. jún 2009

yuya: Kolem 2. roku,ale myslím,že to doženete,neboj se! 😉 Držím pěsti!

yuya
16. jún 2009

magda, ďakujem 🙂

tomasek06
17. jún 2009

Já když jsem chtěla aby se malý vyčůral do nočníku, tak jsem mu pustila v kuchyni vodu 😀 Dařilo se 🙂

crazy
18. jún 2009

ahojte, ja som dnes ráno dala Riškovi plienku a povedala, že musí cikať do nočníka, nočník som mu priniesla do obývačky, aby na to nezabudol. Išla som po niečo do kuchyne a keď som sa vrátila, Riško má slipy dole a sedí na nočníku a aj sa tam vypišal. Potom sme to išli spláchnuť a splachoval sám Riško. Problém je v tom, že ciká strašne často, aj každých 15 minút. Je to normálne? Máte s tým niekto skúsenosti? Ale už sa dnes aj pocikal 2krát do slipkov.

pipisek
18. jún 2009

ahoj crazy
mě malá chodí na nočník poslední 3 týdny a ty první dny to bylo náročný, prakticky pořád čůrala...buď to stihla na nočník nebo se i 6x za den připočůrala. No a já nedělala nic jiného, než že jsem vynášela nočník, převlíkala a prala. Takže si myslím, že je to normální. Teď už čůrá třeba 1-2x za hodinu. Tělíčko si musí zvyknout, ty intervaly se budou prodlužovat, uvidíš. A gratuluji !!!

nikka.vo
18. jún 2009

Crazy, učíme na nočník asi 3 týdny, na tvrdo běhá bez pleny. První týden čůral strašně často a říkala jsem si že to snad ještě nemá smysl zkoušet, ale vydržela jsem. A opravdu každý týden a někdy den byl znát. Ještě si stále neříká, ale už se nechá bez keců posadit, nebo když ho na nočník pošlu, tak si na něj sedne sám a bere to jako součást dne a obvykle se vyčůrá. Intervaly se po pár dnech vždycky prodlužovaly, teď čůrá cca po hodině, někdy se mu po další hodině nechce (jako právě teď - sedí na něm uždlouho a nic) . Takže radim nevzdávat, ikdyž je to občas na blázinec a o nervy. Já teď čekám až si konečně začne říkat sám, ale jsem hrozně ráda i za tuhle fázi, do které jsme to dotáhli, že se už nočníku nebrání a většinou se mi přes den ani jednou nepočůrá. S čím budou u nás asi určitě problémy tak s kakáním, to si asi neřekne ještě dlouho, vadí mu hovňous v nočníku 😕 a venku nebo třeba u babičky si nechce ani na ten nočník moc sednout.Aby mu něco náhodou neuteklo 🙄

nikka.vo
18. jún 2009

a čůrání ve stoje taky nééé, potřebuje si v klidu sednout a uvolnit se, nevyčůrá se hned na povel, protože jsem určila čas na čůrání 😉

pipisek
18. jún 2009

jj, bobky do nočníku?? za tři týdny co malá na nočník chodí, musím říct, že až v posledních dnech jde i na velkou cíleně na nočník. a venku je s plenou, to bych s sebou musela tahat kalhotky a kalhoty. doma je také bez pleny celý den, má ji jen na spaní. někdy se stane nehoda, ale za poslední týden se fakt hooodně zlepšila, vyjma pátečního večer, kdy se počůrala po příjezdu k babičce během 2h asi 4x...prostě moc podnětů a neuvědomila si to.....v sobotu už byla vzorná.

nikka.vo
18. jún 2009

u nás byl ze začátku docela rušivej element, když jsme šli ven s plenou a pak sem mu jí zase doma sundala... myslim, že mu to motalo hlavu, proč jednou může pustit kdy chce a jindy musí na nočník a to se časem taky upravilo a už to chápe. Jen kdyby uměl čůrat ve stoje (občas zkoušíme i ,,na hočičku,, ale ani to moc nepomáhá) a nebyl tak strašně zabranej do práce když je mimo domov.

katy1979
18. jún 2009

nikka my tiez nevieme curat ve stoje. v zivote to nevidel. takze my von chodime zo zasady s nocnikom.

ankatrnka
18. jún 2009

no moju malu som nechala doma bez plienky asi dva tyzdne dozadu,najprv curala tam kde sa jej to hodilo,tak som ju zobrala prezliekla a pri nocniku som jej vysvetlila ze cikat sa chodi tam,na druhy den to bolo to iste iba s vynimkou toho ze mi oznamila po kazdom pocikani"cikam" tak sme prezliekali a vysvetlovali a dnes po dvoch tyzdnoch,nemame plienku vobec a ani na obednajsi spanok nedavame plienocku. 😉 mame plienku uz len na noc,ked ideme vonku tak pekne hlasi "cikám" a to aj vtedy ked ide kako 🙂

crazy
18. jún 2009

No tak my sme úspešne dobojovali dnešný prvý deň bez plienok. Doobeda som síce prala štvoro slipiek, čo sa pozabudol, že treba do nočníka, ale poobede si už necikol mimo ani raz. Ale behali sme na nočník skoro stále. Som zvedavá ako to pôjde ďalej, som z toho už dosť unavená. Len dúfam, že sa už k plienkam nevrátime..
Ďakujem za povzbudivé slová nikka a pipisek, som rada, že v tom nie sme samy.
Takže držím palce vám aj nám 🙂

susika
18. jún 2009

ankatrnka. tak ja to tak robím tiež,. ale mali sme týždnovú prestávku, tak dnes sme začali znova. doma bez plienky, čura kam sa dá a robí mokré capky po byte. aj chodí s nočníkom, že "ocikať chrbátik žabke"máme žabkový nočník, ale nejako nechce stále na nom sedieť. aj ju posadím s kadečím, zabávam, už aj ja som na nom sedela. už aj redukciu na vecko, a sedela som tam s nou, kadečo. nefunguje nič. ked sa pociká, pride, že je to mokré, ale ako keby jej to nedochádzalo. alebo ma ignoruje.tak dufam, že o 2 týždne budeme na tom podobne🙂))ani do tej "cikacej" polohy vonku neche.vyšponuej sa ako struna a nie a nie si čupnúť a ani mne sa nedá chytiť.

nikka.vo
18. jún 2009

Crazy, opravdu vim jak se cítíš 😅 😅 😅 já to po týdnu asi na den vzdala, ale pak jsem zatla zuby a šli jsme pokračovat. Nevim jestli to byla nějaká náhoda, ale dneska když jsem dala Dominika do vany, tak řekl EE, tak jsem letěla pro nočník a fakt se vyčůral 😵 😵 😵 takže už si poprvé sám řekl 😵 😵 😵 Jen jsem zvědavá jak to bude zítra, ale asi se to taky někdy naučí , ten můj kluk ,,ušatej,, 😀

ankatrnka
19. jún 2009

susik:u nas asi bola vyhoda ze mala vydela svoju sesternicku o 8 mesiacikou starsiu cikat vonka na travicku a asi sa jej to zapacilo lebo od vtedy sa pyta vonku skoro stale... 🙂 🙂 ,prve dni som ju vychvalila do nebies ked sa vycikala ,a nejak to asi pochopila. 😝

susika
19. jún 2009

ankatrnka. ja ju tiež posielam, ked detičky vonku cikajú.ona nemá záujem. pokruti hlavinou a mama, ty si hovor. minule som ju k jednemu dievčatku aj vzala, nech sa naučí. spustila taký krik a tak sa vzpierala, že som sa nestačila čudovať. ako keby sa niečoho bála..enchápem...

zzz
19. jún 2009

no my sme si tiez dnes dali pokusny den, a bola som v soku,ze cika skoro stale---tiez kazdych 10-15 minut....ked mupoviem nech sa vycika, tak posluchne, takze chape o co ide...aj mi pekne oznamuje ked sa pocika....

a som rada,ze som tu zistila,ze nie je sam, co tak stale cika...a to som mu zredukovala pitie na polovicu, lebo je schopny vypit viac ako liten vody denne...

tak uvidim, co bude zajtra.....

drzime palce detickam, a mamickam vela trpezlivosti...este ze ej uz teplo a rychlo schcu veci...ked teraz budeme prat non stop...

reruna
20. jún 2009

zzz, spíš než redukovat pití, by si měl malej zvyknout vydržet déle nečurat, já bych pití neomezovala, hlavně v létě ne, dávej ho teda vyčurat každých 15 minut a já myslím, že postupně se to bude prodlužovat.

reruna
20. jún 2009

Holky ještě se chci zeptat, jak dáváte chlapečky venku čurat? ve stoje nebo ve dřepu jako holčičky? malej je zvyklej čurat do nočníku nebo na záchod v sedě, ale venku by si tak počural stáhnuté gatě, ale zase nechápe, že může čurat i ve stoje 🙂

petja
20. jún 2009

Chytnu Fildovi šuldua čúrá ve stoje.

reruna
20. jún 2009

petja tak jo 😀 ,zkusíme

petja
20. jún 2009

no t víš,že to klapne tak půl na půl u nás.My zatím objevujeme úspěchy 😀

petja
20. jún 2009

No ale nemají to ti kluci jednoduchý,že?!Nejdřív aby seděli na nočníku a pak zase aby čůrali ve stoje 😕

tamia
29. jún 2009

ahoj,

moja malá sa už pekne pýtala na nočník a na víkend sme boli na výlete a od vtedy akoby uťalo, vobec sa nepýta... popišá sa do plienky. vobec nepovie, že jej treba... a aj ked sa spýtam povie, že neptreba a chvílu na to piša do plienky...
Čo mám robiť? prečo vlastne sa prestala pýtať? Je pravda, že na výlete sme to trochu zanedbávali, lebo sme boli na takom mieste /prehliadka zámku, atd.../ že som ju nemala kde dať vypišať.
Ako mám dalej postupovať, nutiť ju, alebo jej to nehovoriť?
dakujem za rady!

tomasek06
30. jún 2009

Tamia, když už malá volala na nočník, tak jste už neměli dávat plenku nikdy. To je to dítě pak zmatené že jednou má plínku a pak zase ne, tak vlastně neví. Mě jak začal malý volat, tak jsem plínky zrušila úplně a když jsme šli ven, nebo na výlet, tak jsem pro jistotu nosila tak dvoje převlečení kdby náhodou. Ale k plínce jsem se už nevracela.

cazadora
30. jún 2009

holky prosím o radu, naše natálka když se vykaká hned příjde že udělala šíšu a jde k přebalováku a chce přebalit, když je třebas nahatá a počůrá se tak kouká co se stalo, nebo řekne čůrala, občas se stane když má plínku že si přidřepne a říká čůrala, ale nevím jestli opravdu nebo to jen říká. nechce sedět na nočníku na wc občas sedne ale nic tam neudělá se slovy"nejde to" a vzápětí se vyčůrá vedle. dneska jsme jí zkusili dát spoďárky a počůrala se asi 4x během hodiny, pozorovala jsem jí ale ona se na to čůrání pomalu ani nezastavila takže sem nepoznala jestli bude čůrat. byla hrozně překvapená ale nevím jestli jí zkoušet dál nebo to zatim nechat. poraďte

nikka.vo
30. jún 2009

cazadora, pokud se nočníku nebrání s pláčem, tak bych to zkoušela.U nás to bylo to samé, že čůral za běhu, čůral často a vůbec se nad ním nepozastavil, co pár dní bylo vždycky zlepšení. Teď už se většinou nepočůrá, posazuju ho cca po hodině a odchytáváme všechno do nočníku,běhá na tvrdo jen ve slipech. Intervaly mezi čůráním se mu protahovaly, toho jsem se bála ze začátku nejvíc, že takovýho učůránka nemůžu nikdy naučit.
No ale u nás je jiný problém a to, že nemá snahu si říkat. Jen dvakrát si řekl, když jsme ho posadili do vany, po vyndání se vyčůral do nočníku. Ale to je dejme tomu deset dní a během toho ani jednou během dne, že by si řekl 😒 A na co taky, když ho pravidelně posazuju... jenže jsem na palici už teď, když si představim, že ho zase nechám, nebudu kontrolovat a budu doufat, že si začne říkat sám, když ho nebudu posazovat pravidelně. Vydržela jsem to den 😅 a žádná změna, jemu je to jedno. teda takhle, provinile se cítí, ale když ho v tom schválně nechám, tak mu to nevadí. Myslíte že mám vydržet a dál ho posazovat pravidelně, nebo ho mám nechat se počůrat a domlouvat? 😕

tomasek06
30. jún 2009

To záleží na tvé trpělivosti, jestli chceš pokračovat nebo ne. My jsme to vydrželi 4 měsíce a pak začal volat. A kolik bylo počůraných štramplí! Jééééé! Pořád jsem prala. Nebo jsem ho dávala co půl hoďky na nočník a pustila mu k tomu vodu v kuchyni. To ho donutilo čůrat.

tomasek06
30. jún 2009

Nechat počůrat a domlouvat. Fakt to pomáhá a za chvíli pochopí co je pro něho lepší.