Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

nikka.vo
30. jún 2009

chjo 😅 😅 😅 tak asi se do toho pustíme, no...

nikka.vo
30. jún 2009

Tomasek, 4 měsíce bych to nevydržela, to bych radši přestala a zkusila to třeba za měsíc, to si zase říkám, že to dítě třeba nebylo připravené. Já právě přemýšlela i teď, že když nebude 14 dní žádná změna, ta na to prdim. N

tomasek06
30. jún 2009

No já jsem neměla na výběr. Nám ve 14 měsících zakázal plenky ortoped kvůli nožičkám. Ale v 18 měsích už volal. Nebo si sedl na nočník ve věcech a čůral 😀 😀 😀 Prostě od 14 měsíců byl bez plenky a nevrátila jsem se k nim.

nikka.vo
30. jún 2009

Tak když to bylo ze zdravotního důvodu, tak to chápu...

cazadora
30. jún 2009

nikko u nočníku nepláče, ale když jí na něj posadim pikosekundu na něm sedí a pak se zvedne a jde. na tom záchodě to vydrží dýl ale za chvilku se taky dere dolu nevim co bude když jí budu posazovat každou chvilku no je to na bednu. jo a ráno jak se jednou počůrala tak řiká "tyty ty zlobivá holčička"(to jsme jí nikdy ve vztahu k nočníku neřekli, to jen když zlobí nebo se vzteká nebo něco, u počůrání uplně vklidu vysvětluju že se nečůrá na zem že když se jí chce čůrat řekně mě nebo taťkovi nebo někomu a půjde se na nočník nebo wc. tak mi a její reakce přišla že to chápe ale neni schopná rozkodovat že se jí chce a zastavit to nebo nevim

tamia
30. jún 2009

tomasek06,
mala, nemala dávať plienku, myslím, že už to nezmením a práve zato som chcela radu ako dalej...

nikka.vo
30. jún 2009

Cazadora, teď se to zdá jako nemožná věc, ale ona ty intervaly prodlouží a začne si tam sedat na delší dobu, jen to chce tu trpělivost, kterou jsem ze začátku občas neměla. Dominik tam taky nechtěl sedět, nebo semnou ,,diskutoval,, že nééé, nočník nééé. A teď už prostě ví, že nemá jinou šanci. Občas jsem zkusila taktiku, že jsem mu řekla, že musí udělat rychle ee, abychom mohli jít pak ven, že se musí ještě vyčůrat než půjdeme. Nemám ráda když někdo řekne: Když se nevyčůráš, tak nikam nepůjdeme nebo tak, ale tu větu naštelovat tak, aby věděla, že předtím než se jde ven, se čůrá do nočníku (to je příklad) můžeš to zkusit i na něco jinýho. Díky tomuhle jsem ho tak nějak poprvé udržela na nočníku a vyčůral se mi ,,na povel,, 😅 To už teď umí běžne, posadim, řeknu ať se vyčůrá, někdy tam chvíli sedí a jezdí si s autíčky po stole a jindy se vyčůrá hned, aby mu něco neuteklo 😅 To taky zkus, pustit jí po delší době její oblíbenou pohádku, posaď jí na nočník za konferenční stůl, do ruky jí dej něco zobat a třeba ti tam vydrží sedět a najednou zjistí, že sedět na nočníku nic není a dá se tam vydržet a třeba při troše štěstí i hodí čurynu a vy se budete obr radovaT a ona tomu přijde na chuť... 😉 Hlavně vydržáááj 🙂

nikka.vo
30. jún 2009

Sice ti radí člověk, který to ještě sám nedotáhl se svým dítětem do zdárného konce, ale ty začátky jsou skoro všude stejný, tak v tom se poradit nebojim 😉

sisstin
30. jún 2009

holky, už jsem to tu asi psala..u nás nočník, ani prkýnko ani omylem, okamžitě zapře nohy a řve..nechce si sednou ani na dětskou židličku, prostě cokoliv, co nechce on sám...tak neudělá( v tomhle smyslu)...začla jsem látkovat, teda ne kvůli odplenění, ale ani mokrá látková plínka mu nevadí, nevadí mu bobek..prostě nic..nemluví, takže si neřekne...

celkově myslim, že na nočník(záchod) vůbec není připravenej, psychicky je od narození pár měsíců za ostatními, takže já to nehrotim..počkám asi do 2let a zkusíme rovnou záchod..jak rychle se to podaří nedokážu odhadnout...dřív bych valila oči, že 1,5leté dítě má plíny..no ted jsem smířená s plínama do 3let, na noc možná i déle 😕

cazadora
30. jún 2009

nikko moc děkuju za rady určitě to prozkoušim, ona je jinak moc bystrá tak si myslim že by to neměl být takový problém, jednou byla taky nahá a začala čůrat tak sem jí šupla na nočník tam se dočůrala a měla obrovskou radost jak sme jásali a že si to mohla sama spláchnout takže fakt to asi bude chttít udržet jí na tom nočníku nebo wc aby si časem uvědomila jak to její tělo funguje 😉

jinak sis já to nechci hrotit když to chápat nebude tak jí tlačit nebudu já taky prej jako dítě sedět nechtěla a pak sem to ve dvou letech pochopila a ze dne na den jsem byla uplně bez plen, ale já si pořád říkám že by bylo fajn kdyby se nám to na ten den podařilo nějak dokud bude přijatelný počasí září,říjen ale tak uvidíme budem zkoušet 😉

zusma
30. jún 2009

Holky, já zase vůbec nevím, jak mám malou naučit, aby si SAMA řekla, že chce čůrat nebo kadit anebo aby si SAMA sedla na nočník.

Je jí rok a třičtvrtě a už cca od roku kadí jen do nočníku. Čůrání jsme učili tím stylem,, že jsem jí vždy jednou za čas posazovala na nočník a ona se prostě vyčůrala. Intervaly si sama postupně prodlužovala. Ted už je to tak, že doma čůrá cca každé 2hodiny a venku je schopná vydržet neuvěřitelně dlouho bez počůrané plíny-i 5 hodin. V noci už hodně dlouho (půl roku) vydrží klidně i 12 hodin nečůrat. Ráno se vzbudí, dám mlíko, pak si třeba chvilinku stihne pohrát a pak jí dámm na nočník a hned čůrá.

Ale problém je v tom, že ona prostě čeká, až jí tam dám já sama. Ona sama si na něj sednout neumí a už vůbec ne to, že by si o to nějakým slovem řekla. Vyjímečně si na ten nočník ukáže anebo občas z jejího chování poznám, že se jí chce. No asi to musí přijít samo....

Ještě chci dodat, že v tom všem jsme zažili několik bojkotů. Naposledy nedávno-to si na nočník nechtěla sednout ani za nic na světě. Nechala jsem to asi 14 dnů být a pak jsem jí koupila nočník jiný-jinou barvu. Nevím, zda to bylo tím,ale od té doby si na něj v pohodě sedá. Ale musím ji od té doby vždy dát něco do ruky-jinak si na něj nesedne ani kdyby to už měla na krajíčku.

eppik.m
30. jún 2009

ahoj, já jsem Michala zatím nedostala na nočník bez řevu, tak jsem to nechala být a dál v tom nepokračovala, ale některý den jsem si všimla že když mi začal čůrat na koberec jsem ho okřikla tak přestal, přemístil se na chodbu a tam dílo dodělal 😀 😝 takže pacholek jeden už rozumí a dokonce tu moč chvíli udrží takže to byl inpulz pro mně abych to zkusila znovu ... ráno ho posadím no vydrží na něm asi 5 s. a nic do něj neudělá, ale budu vytvrvalá a zkoušet to každý den, takže zatím se pouze seznamujeme s nočníkem pak písnu za pár dnů jak pokračujeme ...

ina.b
1. júl 2009

To znám. Naše malá je to samé. Taky neposedí na nočníku, jak dosedne hned vystřelí pryč a ječí. Zkouším jí dávat na WC, máme na něm malé dětské prkýnko (redukci), tak tam chvíli posedí, ale nevyčůrá se ani nevykaká.

Taky mě vytáčí příbuzní, jak pořád říkají, že je už velká holka a pořád nosí plíny, nezapomenou mi to zopakovat pokaždé, když je vidíme ☹

Teď je teplo, tak zkouším nechávat dceru bez plen alespoň doma. Čůrá, kam se jí umane, má mokré kalhotky nebo pyžamové kalhoty a očividně jí to nijak nevytrhne od hraní. Když jí opakuji, že musíme čůrat na WC nebo nočníček, tak křičí NE NE NE a utíká mi. Uvidím, budeme to takhle cvičit týden a když nebude žádný úspěch, tak to zase o pár měsíců odložíme, třeba na to fakt ještě není zralá.

bebebrumik
1. júl 2009

maminy, kedy je podla vasich skusenosti najlepšie učit dieta na nočnik??? Viem, je to velmi individualne, ako mnoho iných vecí, ale aj tak... 🙂

nikka.vo
1. júl 2009

podle mě nejdřív v roce a půl (i lékaři se schodují na tom, že až dítě v 18. měsících je schopné si uvědomit že močí a používat svěrače) No ale u nás ve dvou letech stále nic. Tedy na nočník chodí, je schopný se celý den nepočůrat, ale neřekne si... To je prostě opravdu individuální.

betka1
1. júl 2009

kupla som si knizku o uceni deti na nocnik. Pise sa tam, ze deti su na to pripravene medzi 1,5 rokom a 2 rokmi. Ak to nejake dieta zvlada skor, tak je to tym, ze je vytrenovana matka pravidelne ho davat na nocnik, nie dieta pytat sa nan. V prvej kapitole je popisane, co by vsetko malo dieta uz vediet, aby sa dalo povedat, ze je pripravene na trening na nocnik. Je toho dost.

tomasek06
2. júl 2009

Všechno je jen o trpělivosti a ne o čekání kdy bude dítě zralé. Pokud vysloveně nemá z nočníku hrůzu. Děti se i v malém věku jsou schopny se naučit plno věcí, protože mají bystrý mozeček. Ne jako už my 😀

betka1
2. júl 2009

byt pripraveny chodit na nocnik nezavisi len od bystrosti dietata, ale aj od toho ako ma vyvinute svaly pre ovladanie mocoveho mechura.

Su pripady, ked matka dava dieta trpezlivo na nocnik kazdu pol hodinku, dieta ma cely den suchu plienku, ale same sa pytat nevie. Ked sa plienky prali rucne tak to usetrilo matke dost roboty. A su matky, ktore uprednostnuju pockat si, kym bude dieta zrele a dieta sa moze zacat pytat na nocnik aj v priebehu tyzdna. Kazdej matke vyhovuje nieco ine aj kazde dieta je ine.

majula
2. júl 2009

Súhlasím s betkou...že len od bystrosti dieťaťa to nezáleží...Nicolas je veľmi šikovný...od roku krásne rozpráva, v dvoch rokoch pozná farby, takmer všetky značky áut, okolo 15 písmen abecedy, atď...ale...úplne bez plienky ostal až keď mal presne 2 roky a 1 týždeň....prišlo to samo od seba, zo dňa na deň mi povedal mami idem piškať a od vtedy sa krásne pýta...ja som ho to dovtedy ale moc neučila, lebo bolo chladno, nechávala som to tak, pokiaľ nebude teplejšie...teraz dávame už len keď ide spinkať, ale aj to má tak na 90% suchú plienku.

magdablaschova
2. júl 2009

yuyna: Tak jak se daří? Už to jde lépe? 🙂

yuya
3. júl 2009

magda, díky že si si spomenula. my už sme definitívne týždeň bez plienok ! 🙂 priznám sa, že to nešlo bez kriku, ale hlavne že už to ide. stále som jej pripomínala, že keď chce cikať, má ísť na nočník. potom ma niečim naštvala a ja že : maminka je nahnevaná, idem do kuchyne a ona, že tak dobre, sadla a vycikala sa. pritom som bola nahnevaná pre iné 🙂 . už aj jedno kako máme úspešne v nočníku. vonku tiež v poho. teraz skúšame záchod. spanie - cez deň nedávam, na noc pre istotu, aj keď už býva suchá.

yuya
3. júl 2009

tak chcem povzbudiť všetky maminky, jedného dňa to príde ako blesk z jasného neba 😉

habibi78
3. júl 2009

mne malá na nočníku nechcela byť... a to sme jej ich kúpili zopár..... 😀
nakoniec sme to vyriešili jednoducho..... kúpili sme jej detskú redukciu na toaletu.... ružovú, s makkým sedadlom a opierkami na ruky... je z toho celá nadšená, takže už sedí, aj ked stále nič neprodukuje.... 😀 len ju tam nechcem nechávať dlho, vraj to pre deti nie je zdravé vysedávať na hajzli..... 😀

janetina
7. júl 2009

yuya tak my mame 2r 6m a dva dni , a na vyrocie sa zacal sam pytat...na spanie mu ztaial davam to este neriesim to je este dalsia teoria...no a cez den sa aj nevypyta a pocika do slipkov ale uz sa za to hanbiiii...napr, dnes si obkrutil uterak okolo seba ze akoze nevidim 😀 , vtedy ho vyhresim a poucim kde sa ma cikat a motivujem....
ja som skor za to ze sa dieta samo vypyta...ked som ho snazila posadit na nocnik v minule mesiace tak ani za svet a ani teraz,,,,skor na redukcii alebo vonku na dvore...cikame
tuto temu mam zazalozkovanu odteraz

petyfox
7. júl 2009

Ahoj holky,
Beneček má 15m. a jak vidí nočník dá si ho na hlavu....Paráda!!Asi ho ještě nechám a nebudu ho trápit sezením na nočníku co myslíte??

janetina
7. júl 2009

petyfox no moj ho priam neznasa ked ho vidi tak som to nechala tak vtedy ked mal cca 15m...tiez sa s nim hral ale ked som ho tam posadila krvave stony ako ho asi tlacil ....kupila som redikciu ale ani tam nechcel byt az teraz si pomaly zvyka na redukciu...ale nocnik odhadzuje 😖 ....
Dievcata mam ho karhat za to ze sa navypytal a spravil cikajdu do slipkov? Trochu sa bojim aby som to nepokazila ....

janetina
7. júl 2009

podotykam ucime sa 3 den 😉

danculik
7. júl 2009

Ahojcek prispievam aj ja..moja dcerka ma 2 roky aj 2 mesiace a nocnik zacala pouzivat len teraz...este na spanie nosi plienky aj ked ideme vonku na dlhsiu prechadzku..a je to v pohode...vobec sa tym netrap, ona sama najlepsie zisti kedy ma potrebu ist na nocnik..aj moja dcerka to zapozorovala sama...videla ma na zachode, dala som jej nocnik ...a sadla si..najskor nevedela na co to je..ale sedela tam len tak..a postupne si sama zacala zvykat ...nenutila som ju nikdy...chces sadkaj si..a ked nie tak nie...

A teraz ako to uz mesiac trenujeme dam ju iba vtedy ked to ona chce..a uz sa mi pekne vypiska aj vykaka...jednoducho som nechala tomu velky neobmedzeny priestor...

Lenze ked mala asi 8mesiacov svokra je ucitelka v materskej skolke a tak mi ju nutila na nocnik lebo ze je velka...a vtedy nechcela ani nocnik len vidiet ani sa s nim hrat...a ked som povedala nech ju necha ze ked bude chciet pojde sama a aj keby tri roky nosila plienky ju to nema co zaujimat...

A vidis to v 2 rokoch zacala dcerka sama sa pytat na nocnik...

Uvidis to...nechaj tomu volny priebeh a dopadne do dobre...pa

kozinka
7. júl 2009

petyfox: já bych nočník schovala, a vyndavala bych ho jen když ho budeš chtít vysazovat, aby si nemyslel, že je to jen jako hračka, aby pochopil, že se s ním nehraje, ale je to na určou věc 😉 a pokud ho tam nebudeš moct udržet, vyzkoušej kartáček na zuby a nebo hřeben 😉 To nám pomohlo 🙂 Od roku kakáme do nočníku (si řekne aa nebo ee) a čůrání se nám povede ze 70% vychytat do nočníku, někdy když je v zápalu hry, si zapomene říct.. a plíny na noc zatím neřeším 🙂

yuya
7. júl 2009

nechcela som, aby moja skúsenosť slúžila ako príklad pre iných 😉. ja som sa na ňu nehnevala kvôli nočníku ale kvôli niečomu inému a bola to len zhoda náhod, že to malinká tak pochopila 😖. ale zjavne to bola aj otázka vzdoru, keďže to zabralo 😉