Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

kubaka
21. jan 2010

musím napsat úspěch, ačkoliv to vypadalo, že náš paličák půjde s plenkou do školky. Za měsíc mu budou tři.
Odmítal diskusi, sundat plínu, sedět na záchodě s prkýnkem - prostě nezájem. Je jak divoké zvířátko, hodně svůj a co nechce, to prostě ignoruje. Abych dávala kojence na nočník mě ani nepadalo, nemá to smysl.
nakonec to přišlo ze dne na den 😅 - jeden den jsem sundala plenku, celý den se počurával a pokakával do kalhot, druhý den se nechal posadit a pustil to až do záchodu, třetí den si řekl sám a dokonce se vykakal a za pět dní byl bez plen i venku a suchý přes noc - plínu raději má, ale ráno si ji sundá a jde sám na záchod. 😵
Bylo to bez nervů, bez učení, zvykání - nebýt paličák, zvládl by to i v těch dvou letech jako první syn.
Má zkušenost je - nechat je být tak do 20 měsíců a pak zkust, jaký jsou schopni pochopit, co se po nich chce. Zadržet svěrače v tomto věku už umí, jde jen o to, aby pochopily smysl toho konání. Jakmile ho pochopí, učit se už nic nemusí. Prostě to budou dělat.
První syn na to přišel ve 20 měsích během víkendu a byl bez plen hned. Tenhle malý si to nechal vysvětlit v necelých 3 letech, ale taky během dvou dnů.
Vy s tím nočníkem strávíte měsíce a měsíce, je to prostě velké téma a zbytečně - přitom stačí počkat a pak to odbydete doslova za dva dny a téma vyměšování se už neřeší. Do roka a půl věku je to fakt akorát ztráta času, nervů, za což ten občasný bobek v nočníku fakt nestojí. A dítě to akorát stresuje a pěstuje si averzi, pokud se kolem toho dělá pořád rozruch a klade se na čurání do záchoda pořád důraz. Děcka pak z toho mají takový chaos jako holčička basiky ☹ - . CHce to prostě počkat, pak za dva dny natrénovat a téma je vyřešeno bez řečí.

sue
21. jan 2010

No...tak my sme vydržali celý deň v slipoch - ani jedna nehoda 😵 😵 😵 na noc aj poobedňajšie spanie mal plienku.

blumka
21. jan 2010

sue, vyborne...a maly sa pytal sam, ci si to vzdy vystihla a posadila si ho?

sue
21. jan 2010

Blumka, väčšinou sa pýtal sám,že prišiel,že chce cikať,ale samozrejme,žesom sa ho aj ja pýtala,či chce cikať...a asi 2-3x povedal až na moju otázku,že chce ísť cikať...neviem či by sa "nezabudol".

veva1
22. jan 2010

ahojte,suhlasim s kubakou.
tomo je bez plienky sice uz od 17 mes. ale prisiel o nu hned ako prvy x ukazal ze chce cikat na zachod. (asi mu islo len o splachovanie 😀 ) a tak sla plienka prec a navzdy,dostaval len na noc. Niekedy sa vypytal,niekedy som to ustriehla ,ale boli sme skoro bez nehody . Do vtedy vobec na nocniku nesedel,siel hned na zachod. Mesiac nato kedze sa zacal pytat aj v noci a rano mal vzdy suchu plienku ,som dala aj tu prec,aby si to neodvykol a uz sme od 18mes. bez plienky,bez nasilia stresu.
mne sa velmi osvedcilo ze uz som mu plienku nedala nikdy ani vonku,skor to pochopil,preto by som asi nezacala s odplienkovavanim teraz v zime. Skor vam odporucam ,dovolit detom nakuknut s vami na zachod,vysvetlovat ako cikaju kakaju velky a pockat na jar. Do vtedy asi aj same prejavia zaujem ist tiez na zachod,bez nasilneho sadania si.

enrikad
22. jan 2010

baby závidím vám... nám sa to nedarí... niekoľko krát som ho nechala pobehovať bez plienky a on sa mi vycikal aj vykakal do nohavíc... darmo som sa ho na to pýtala, nechcel cikať... je poriadne tvrdohlavý,...

marmazel
22. jan 2010

Ahojky, tak já musím hlásit úspěch napůl, plenu máme jen na spaní, ale aspoň jednou se počůrá, většinou dopoledne, občas se jí zeptám, ale většinou sio říká sama kldyž chce, ale když je zabraná do hraní a nebo u jídla tak to řekne až už je v kalhotech ☹ jinak ven a na cestu jí plenu dávám, pač než bych jí v tý zimně vyslíkla 🙂 a navíc když řekne číí musím jí do 10 vteřin dát, jinak to nevydrží . Ale když se jí chce čůrat nedělá jí to peroblém ani do záchodu když jí držím. tak snad i to jednodenní počůrání brzy odezní, už trénujeme 3 týdny.

veva1
22. jan 2010

enri ale to nejde na prvy sup 😉 daj si dva tyzdne ,preto je lepsie v lete,aby uz plienka vobec nebola ,lebo z toho maju deti chaos- raz sa pocikaju je to mokre na druhy raz zasa nie 😉

marma,to sa spravi sak je este malicka a si zober uz len to ze mozete byt cez den bez plienky,len s jednym pocikanim. Skus zopar dni byt s nou iba okolo domu a bez plienky ,uz ju nedavaj a uvidis po case sa nauci aj zadrzat. Teraz este nema potrebu.

kubaka
22. jan 2010

enri - a zkusila jsi se ho neptat a prostě ho každou hodinu posadit? Náš zapře i bobek v gatích 😀 Ale když jsem ho posadila, tak se za chvíli vyčůral - okamžitě pochopil, že s tím musí počkat až na záchod. Tak to šlo druhý den a třetí si za námi došel, že che "tam" - ukázal WC.
Neptat se, ale posadit každou chvíli. A neboj, já už myslela, že půjde s plínou i do tanečních a během týdne je suchý i přes noc a venku plenku nemá. Fakt se to dá natrénovat během dvou tří dnů - když jsou svolní se nechat. 😅

enrikad
22. jan 2010

kubaka: áno, skúšala som aj nepýtať sa ho... a posadila som ho na nočník, presedel tam vyše pol hodiny a nič. Chodí teraz do jasličiek a tam na to nemajú čas, ale keď mám možnosť, doma ho dávam často na nočník.

kubaka
22. jan 2010

jo jo, pak nezbývá než prostě vydržet až mu to dojde - ale říká se, že žádné zdravé dítě nejde ve třech letech do školky splínou - i u nás to bylo teda těsně 😀

sue
22. jan 2010

Hmm...tak dnes s jednou nehodou, neviem čo sa stalo, či sa pri hre zabudol či čo..no ale nevzdáme to.

verulka
22. jan 2010

sue, jedna nehoda je mega uspech 😵 proste paradicka 😉

kubaka
22. jan 2010

mě se zrovna počůral na záchodě - nestihl si sednout, tak tam stál a koukal, jak to teče na kachličky z nohavice - šikula, ví, že na koberec je to mela. 😅 Nehoda je přípustná

jindri
22. jan 2010

na jaký slovíčka učíte, jestli se chce čůrat nebo kakat? Nebo říkáte normálně - chceš čůrat?
.... pardón za možná hloupý dotaz, jen tak mě to zajímá 😀

bublinkajasminka
22. jan 2010

no kocky - uzasne to tu zvladate 🙂
ja som dnes oprala nohavicky asi od pondelka zacneme "naostro" no uvidime ako to pojde.zatial ju davam na serblik alebo na wc-ko, dokonca sama povie cika alebo kaka ale ked ju tam dam posedi ale neurobi nic...tak uvidime 😒

veva1
22. jan 2010

Jindri normalne. cikat,kakat. sak ako inac? tomo este nevedel povedat,ked skoncil s plienkou tak mi vravel cccc.

jindri
23. jan 2010

veva: no, já jen jestli slovem či různé eee, lůlat, kakykaky 😀 😀 a podobné zajímavé výrazy 😀

veva1
23. jan 2010

tak taketo vyrazy nepouzivame vobec 😀 jedine je havo tomu som sa nevyhla. 😉

jankapiknova
23. jan 2010

nas maly dnes zas pekne vykrikoval ze kaka kaka,tak sme dali na nočnik a vykakal sa 😵 , funguje len kakanie,cikanie,vobec ale ani neskusame zatial,este sa mi zda ze nemusim ponahlat. ALe ked to pojde takto dalej hadam aj to pride 😉

sue
24. jan 2010

Jindri,áno,u nás tiež "chceš ísť cikať? kakať? ideme si sadnúť na nočník?" - prped chvíľkousom ho prezliekala,kričal,že chce cikať,tak sme si sadli na nočník ale akosi sme pipík nezastrčili dnu,tak oblúkom obcikal aj slipy aj tepláky,aj podlahu 😝 😀

Len kakať nechce do nočníka ☹ prišiel si včera vypýtať plienku na kakanie ☹ poradíte niečo?

diddi
24. jan 2010

treba davat cca kazdu hodinu dieta na serblik...aj ked posediet a funguje pri tom pitie vody

lula5
24. jan 2010

Baby, klobuk dolu nad drobcami, ktorym to tak skoro ide.
Ja suhlasim s kubaka v principe s tym vekom na zaklade mojej skusenosti. Nasa nocnik ani zachod nepoznala. Nocnik sluzil Mickeymu ako stolicka. V novembri sme boli (mala presne 2 roky) v teple, kde bola 3 tyzdne bez plienky. Videla som ako ma na salame, zahlasila, ze cika a do sekundy cikala. Hocikde. Na kakanie vypytala plienku, odisla 5 metrov a v tichu a klude bez divakov sa vykakala.
Na zaciatku januara som jej odobrala plienku (len tak, ze skusim a bude argument pred babkami, ze to este v hlave nema skompletizovane a proste to nejde...kamoska vravela, ze sa odporuca 10 dni skusat a ak sa dieta nechyti, mesiac pockat).
Prvy den som stravila doobedie posadzovanim na WC v polhodinovych intervaloch. Do 3 hodin som prala 5ks gatiek a pancusiek a v duchu zurila, ze 10 dni ma to bavit nebude... Po obednom spanku sa hrala v izbe a zakricala, ze kakala. Dosla som tam a ona vykakana do serbla. O chvilu vycikana. O hodinu znova.
Skratka, od toho poobedia funguje bez plienky. Sama, bez opytania, sadne a urobi, nasledne oznami. O dva dni som plienku zlikvidovala aj na idenie von, aj na poobedny spanok (spava relativne pekne 2-3 hodky). Verte ci ne, su to tri tyzdne bez jedinej nehody. Vonku sa vypyta (ano, cika v minus 5...suhlasim, ze zima je trochu blbost v tomto), v auparku sa tiez vypyta a ide na normalny zachod.
Jedine co zvazujem je ta noc, pretoze odmieta cikat do plienky a pyta sa v noci (raz - dvakrat) na nocnik. Ale zatial ju ma aspon ako poistku.

diddi
24. jan 2010

nase su cez den bez plienok, snad pochopili, ze sa cika a kaka do serblika, lebo sa tam pytaju...maju aj sedatko a to ich naramne bavi...stale chcu ist na "velky"...ale na noc a von im este plienky davam....toho sa dost obavam, ked som vonku a povyzliekat ich cele a dat cikat-kakat do snehu...a obe 😝

a ako to riesite v shoppingoch...ja sama mam stres ist na verejny zachod...idem, az ked uz fakt musim....ale ako mam dat deti-dievcata?...kym poukladam papiere na misu, tak sa asi docikaju...a co s tou druhou, kym jednu budem drzat, snad sa vsetky tri do tej kabinky vojdeme 😝

bublinkajasminka
24. jan 2010

no my pokračujeme tak, že yasmi sa včera vycikala raz, náramne som ju vychválila, dnes som ju trikrát posadila na nočník a trikrát cikala a strašne som sa tešila a aj ona sa tešila 🙂 🙂 🙂 myslím si že to pôjdem, cez týždeň vezmem domka plienku a uvidím ako bude 🙂 🙂 🙂

inak vidím že vašim drobcom to ide skvele 🙂 🙂

blumka
24. jan 2010

My sme mali vcera taku mensiu krizu, malicka ma zapal mocovych ciest, tak sa bola ist cikat na nocnik, no do plienky sa vycikala..Aj som si myslela, ze budeme musiet zacat z oducovanim nanovo, ale v noci sa sama zobudila a kricala na nas, ze potrebuje ist cikat, no len kym sme sa my prispaty dvaja prebrali tak uz to nevydrzala a pustila do plienky 😅. Ale dnes uz zasa cika pekne.

veva1
24. jan 2010

Didi vo verejnych zachodoch,chyt ako vonku,nohy smer zachodova nadrz,chrbatik opri o seba. oni casom dlhsie udrzia a vsetko bude lahsie

diddi
24. jan 2010

veva, aha...vidis, takyto variant som neskusala...dik 😉

sue
24. jan 2010

Tak my sme dnes bez nehody 😵 😵 😵 tretí deň a len cikanie do nočníka 😵 😵 😵 kakať nekakal,takže nás to čaká zajtra - snáď to zvládneme...a boli sme aj von bez plienky a aj na poobedné spanie bol bez plienky 😵 😵 a trikrát si stiahol aj sám slipky aj tepláky a bežal sa sám vycikať.

kubaka
25. jan 2010

tak my jak se naučil už jsme také bez nehody, i venku je bez plen, ale na noc má - to zatím nechám, protože nechci, aby se v noci budil na čůrání. Je lepší, že se vyspí vkuse. Ráno běží na záchod a plínu si sundává sám. 😅 Jak to pochopil, není problém. Téma nočník u nás skončilo dřív než nějak začalo. 😵