Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

kristinka.s
4. mar 2010

maminy, a ked je tak najvhodnejsie zacat ucit na nacnik? dcerka ma pomaly rok, zeby sme uz zacali?

rehos
4. mar 2010

Fishka já jsem Marušku taky dávala hned jak seděla a čůrala tam v pohodě,občas se podařilo odchytit i kakání ale jak začla chodit tak byl konec,ona totiž chvíli neposedí takže si sice na nočník sedne ale jen na chvilku a už utíká,za celý den pořádně neposedí,asi jí to bude trvat ještě dlouho než se naučí ikdyž panenku tam taky dává a dělá za ní ee ale ona ani náhodou.Nevím proč když chápe co se tam dělá,nevím jak na to 😒

berynka
4. mar 2010

kristinka.s, rehos - myslim si, že je prostě ještě brzo. Dřív jak v 18 měsících bych zkoušet nezačala 😉 . Když je správná chvíle, tak do týdne jsou bez plín 😉 😉.

fishka, jak jako dědičná? 😅 Já nikdy neslyšela o nikom, kdo by měl geneticky dané, že neví, kde se chodí na záchod 🤐 😀 🙂

lalus
4. mar 2010

berynka, súhlas 😉

papuellka
4. mar 2010

Ahoj holky, já se taky přidám, malýmu jsem koupila nočník asi kolem roku, že začneme trénovat, jenže nestalo se tak, vůbec nechápal o co jde a ten křik, vzdala jsem to, teď bude malýmu 18m., včera jsem ho tam zkoušela dát, to bylo hrozný, jak kdybych ho týrala, řval jak tur a sedět tam prostě nebude, on i tak nevydrží dlouho na jednom místě. Nevím, jak ho naučit, počkat až bude teplo? Často jezdí k babi a naposled jsem poslouchala, že by už mohl kakat na nočník.

rehos
4. mar 2010

holky no o těch 18 jsme slyšela ale nemyslím že to u všech dětí stejné,čteme tu že i mladší děti pochopili co a jak,prostě to naše princezna zatím nechce pochopit takže musím vydržet,jen mi není jasné když ví co se tam dělá proč tam nejde sama když potřebuje 😒 občas přijde a ukáže na plínu a řekne ee ale většinou jí nevadí že tam má naloženo 😝
papuellka máme stejně staré dětičky 😉

evitkamalicka
4. mar 2010

ahojky....nas maly nocnikuje od 10. mesiacov a pekne tam robi co ma, dnes skusame byt prvy den bez plienky a doobedu zatial nehoda nebola

lalus
4. mar 2010

ja som od svojej mamy i starkej už v 9 mesiacoch počúvala, že prečo ho neposádzam na nočník 🙄 ...lebo oni už od 6 mesiacov dávali deti na nočník 😠 .....hneď pri prvej debate sme si to vyjasnili a odvtedy ani náhodou nezablúdili otázky týmto smerom 😎

papuellka, skús zase za mesiac, ušetríš kopu nervov sebe i drobcovi

papuellka
4. mar 2010

rehos, tak to můj malej ani žádný ee neukazuje, tomu je to šumák úplně, jen mi pomáhá při utírání. 😠
Kam přijdem, tam poslouchám, chodí už malej na nočník, to moje děti, už chodily v sedmi m..

momin
4. mar 2010

Holky to vazne deti pochpi az tak pozde?
Moje mama by maleho na nocnik cpala uz od 6 mesicu-kdyz jeste ani nesedel... Ale nastesti me respektuje v tomhle,jen si obcas neodpusti poznamku ze "Danecek bude mit plinky jeste ve skolce" 🙄

Takze papuellka si myslim ze to nebylo tak ze by deti na nocnik chodily,ale ze je tam, maminy proste cpaly a tomu ted rikaji chozeni na nocnik... 🙄

me tohle taky stve kdyz slysim ze uz sem ho tam mela zacit davat davno...

berenika diky,vyzkousim teda to rano aby aspon maly vedel ze nejaky nocnik existuje a to kakani zatim nebudu resit.... 😉

Uplne ste me uklidnily....

papuellka
4. mar 2010

mom, no asi lítali za mimčem a chytaly, kdy čůrá a pak se chlubí, že na nočník chodí od 6 měsíců, takový řeči mám fakt nejradši, jak kdyby to, že nechodí na nočník bylo nějak opožděný či co, zas třeba umí jiný věci, co jejich děti v tom věku neuměly...

momin
4. mar 2010

pap me tak mamka jednou chytla Danecka jak si jenom prdnul a hned ze bude kadit. zacla ho vyslikat.. mlay samozrejme zacal brecet protoze chudak nevedel co se s nim deje.. Nacpala ho na ten nocnik a on tam jenom brecel a brecel.. jasne ze nic tam nic neudelal. A pokud se mu fakt chtelo kadit tak mu to tim stresem akorat tak zarazila..... 😅 🙄 😠

papuellka
4. mar 2010

mom, 😀 tak to by stejně chytala a co z toho? Daneček si myslím, že ještě moc malej, jenom bych ho zkoušela na nočník třeba posazovat oblečenýho, aby se ho později, nočníku, nebál.

momin
4. mar 2010

jj ja ho s nim skusim postupne seznamovat.. Ne jako moje mamka-nejak nenasilne.... 😀 😎
A treba vyzkousime to curani po ranu....
Jen sem se chtela ujistit ze sem normalni.... 😅

zuny
4. mar 2010

Tak já jsem syna poprvé posadila na hrnec už v 7,5 měsících, protože jsme měli nějaký problémy s kakáním, kadil každý 3 hodiny a pak měl prdelku chudák červenou. Ještě se sám neposadil, ale máme takový nočník lachtana, že se tam krásně opře, doteď se sám neposadí a už začíná stoupat. Dávám ho po jídle, ráno a večer se tam vykadí, někdy i přes den. já ho posadím, a on hned začne tlačit a do 5 minut (když se mu chce) je vykakanej. Zatím ale s čůráním to moc nejde, spíš se tam snaží vykakat. Samozřejmě, když mu to nejde, dělá hroznej povyk. Nevim jak to půjde dál, ale má teprve 10 měsíců.....

berenika39
4. mar 2010

momin, klid, nenech se nikým vytočit. opravdu je důležitý, aby se to obešlo bez pláče, bez stresu, násilí 😉 😉 . šla jsem na to úplně z opačný strany, prostě jsme mu koupili redukci a on byl jako velkej, splachoval, házel tam toaleták, prostě wc je strašná zábava. my jsme tomu říkali pracovně "tanec kolem hovna", pardon. on vždycky tak strašně jásal a hladil si vlasy, jako že hodnej....obdivoval to co vytvořil, chodil do obýváku všem ukazovat "veliký" (teda jako jen rukama, ne že by tam nosil to ee). Nočník ted používám jenom krátce, protože je to pohotovější, po ruce, než bysme dolítli na wc a dali redukci a svlíkli, je cvrnknuto, ale už se zase chystám vrátit petase na redukci.
Tak žádný nervy, nech tomu čas, opravdu ten rok a půl je většinou ok.
Jo a taky jsem to tu už psala - zkus krásný barevný slipy, obrázkový....petr je tak miluje, že kdykoliv si je oblíká, řekne , že se nesměj počůrat....
btw, CaA má takový ty sady 7 nebo 10 ks, od velikosti 86, s obrázkama, veselý barvičky, cena super, neopere se to.

lusi80
4. mar 2010

tda holky,jak tot ady čtu,tak můj mladší syn vapadá jako opožděnej teda,bez plínek už jsme,ale vůbec jsem ho nikam nedávala,ani na wc ani na nočník,v létě měl rok a 9 měsíců,chodil nahatej,čůral na zem a absolutně ho to nezajímalo že z něho něco teče 😀 prostě nic,tak jsem si říkala že bude mít s takovou plinky asi hodně dlouho.Začaly jsme to zkoušet v září,to měl mít 2 roky,a až do Mikuláše nic,teda vždycky když jsem viděla že to nejde a nemá to cenu tak jsem to na 3 týdny třeba vzdala,od Mikuláše teda plinky nemá ale musela jsem se ho pořád ptát,neřekl si,a posazovat ho na záchod,kakání teda bylo v gatích 😖 ale teď už si v pohoděš ais 2 měsíce říká,nekaká do gatí ale taky si řekne a noc je taky bez,od té doby co si začal říkat.Takže,já bych to vůbec nehrotila a neposlouchala kecy z rodiny a podobně a nechala to na dítěti,musí mít propojený mozek s měchýřem a konečníkem 😀 jinak to nikdy nepochopí,a vy chtít můžete ale nebude to mít žádný výsledek,znám to.A ty děti,co nemají ještě ani rok a půl a víc,vůbec bych je netrápila,mají času dost,i moje mudr to říkala ve 2 letech že má čas,a pokud nebude chtít on,nic s tim nenadělám a jenom budu stresovat sebe i jeho.Každy dítě má svoji osobnost a je jiny,má plínky ale umí zase něco jiného třeba,věčně je mít nebude 😀
Takže hodně trpělivosti a nehrotila bych to vůbec.

fishka
4. mar 2010

Lusi, ta moje musí ale setsakra silnou osobnost. 😀 Já vím, když jsem v klidu, tak si to taky umím takhle hezky vysvětlit, ale když se mi počůrá 3x za sebou a ani to s ní nehne, tak to ne vždy ustojím 🙂. Mě jenom zaráží fakt, že 14 dní to jde a pak najednou bác. S tou dědičností jsem to myslela tak, že prý (jsem četla) musí uzrát nějaké nervové spojení, aby si to spojily, že se jim chce a kam se to dělá. A tak jestli období, kdy se to spojí, může odpovídat období, kdy se to naučili rodiče. To jsou věty 😝 😉 🤐

raady
4. mar 2010

ahoj,
Barča si začala říká na kakání 3.den. Doufám, že jí to vydrží. Dávala jsem ji nočník od roka. Nevadilo jí to, ale ne vždy něco vyrobila. Jinak nosí látkové plenky a je jí úplně jedno, jestli je má mokré nebo ne. Dneska jsem ji nechala 10 min bez plenky, nechtělo se mi ji honit po bytě kvůli přebalení. No a stihla udělat pěknou louži. Myslím, že zatím vůbec netuší, kdy bude čůrat. Tak to nehrotím 😉

raady
4. mar 2010

jé, píšu jak tatar. snad tu první větu pochopíte 😀

lusi80
4. mar 2010

fishka-tak ten mladší byl právě taky takovej jak tvoje malá,klidně se na mě díval,já se ho ptala jestli nechce čůrat a on mi s klidnou hlavou tvrdil že ne,a přitom čůral na zem,a udělal mi to třeba taky za 15minut 3x a bylo mu to úplně jedno,a to byl o hodně starší než tvoje malá 😉 .S tim uzrátím nějakého nervového spojení máš pravdu,musí to být nějak propojené a potom to pochopí,někdo rychle,někdo pomalu.Starší syn to pochopil za týden asi,mladší až za tři měsíce,prostě se v něm ze dne na den něco zlomilo a začal si říkat na čůrání i na kakání,a mohla jsem ho lámat a vysvětlovat a nic.Kamarádka sestry má chlapečka,v květnu bude mít 3 roky,zkouší ho bez plen od Vánoc roku 2008 takže přes rok,a občas se jí venku někdy i doma počůrá,a taky je mu to jedno,když to udělá,ví co udělal a že to nesmí ale bohužel.Zrovna teď mi řekl malej kakat 🙂
A stim že to 14 dní jde a potom zase ne,tak to už tady někdo psal,a dokonce že si dítě třeba 2 měsíce v pohodě říkalo a pak jak když utne a začalo se počůrávat ☹ ale prej ej to normální,potom se to ustálí,tak nevím.A ta dědičnost,tak to nevím,z manžela to prej tchyně musela ve 2a půl letech kdy měl jít do školky vybit,a já jsem byla přes den v pohodě,ale na noc do 3 let 🙂 takže nevím jak to je.Snad to bude u vás dobré,ale nemá ještě dva tak já osobně bych to nehrotila 😉 u nás to toiž bylo na nic,nějaké lámání přes koleno.

fishka
5. mar 2010

Díky, díky, díky. Uklidnily jste mě. A kdyby, tak zas přijdu, jo? 😵

miska82
7. mar 2010

Ahojte maminky 🙂 viete mi prosím Vás poradiť ako dcérke vysvetliť, aby sa vycikala do nočníčka ? Máme taký problém, že dcérka má 27 mesiacov a vie už pekne udržať cikanie, ale ani náhodou sa nevyciká do nočníka a ani do záchoda ☹ Dokáže mi necikať 5 hodín dopoludnia aj popoludní. Ráno o 7 jej dáme preč plienočku a ona sa nepociká ... až vtedy keď ide spinkať a dám jej plienku 😒 A to isté je aj popoludní ... vstane o 15, plienku dáme hneď preč, ale taktiež sa nevyciká a ani nepociká 😠 . Presne vie kde sa má ísť vycikať a aj povie, ale ani náhodou tak nespraví ... ☹ Vždy si počká až kým nedostane plienku a lekárka mi povedala, že nie je dobré, ak neciká aspoň raz za 3 hodiny ... a to vypije v priebehu dňa toho dosť, ale cikanie vôbec nehrozí 😢
Onedlho už pôjde do škôlky a ja by som bola rada, ak by sme problém s cikaním vyriešili doma, lebo v škôlke to bude doslova " BEZ PARDÓNU" ☹ a obávam sa, aby ju nezablokovali a aby z toho nebol ešte väčší problém ako je 😖
Viete mi poradiť ako jej to mám vysvetliť ? 🙂

berenika39
7. mar 2010

ahoj, to tedy nemáš jednoduchý, ledviny musí pracovat....jak to může tak dlouho vydržet? a jak dlouho to takhle děláte? nic moc mě nenapadá, jen že bych to nenechala takhle moc dlouho, čůrat musí pravidelně stejně jako pít....
Snad jí jenom vrátit na plínky, tím ji nechat, aby se vrátila k pravidelnému čůrání podle potřeby bez zadržování, a za nějakou dobu to zkusit znovu, bude zase o něco starší a chytřejší🙂. Nebo se obrnit trpělivostí, nedávat jí plínku na spaní vůbec, třeba zjistí, že být v mokrém není ono a že čůrat je lepší jinam - do wc. Je už velká, pokud v tom není nějaký psychologický problém, měla by už pochopit....jinak i kdybyste se vrátili na čas k plínkám, není konec světa....

supina
8. mar 2010

Miska: my to měli úplně stejně - syn se to naučil až cca před měsícem, takže skoro ve 2,5 letech. Jinak to taky držel několik hodin, tak jsem mu raději plínku dala. Jednou si jí sundal sám, tak jsem mu řekla, že už je velký kluk a ty čurají na nočník. Několikrát se počural, ale druhý den už chodil na nočník. Asi 4. den se nepočural ani v noci. Akorát s kakáním má problém dodnes ☹

marmazel
9. mar 2010

Ahojky, mám takový malý dotaz, jak často vaše děti čůrají? Všude se píše, že se má začít s nočníkem, když dítě vydrží 3 hodiny suchý, ale moje dcera dost pije takže čůrá třeba co půl hodiny, a z vlastní zkušenosti vím, že když si dám čaj tak po něm jdu 2x do hodiny. Kolikrát mi dělá problém půl hodinová cesta autem. Tak nevím jak to má vydržet chudák dítě když to nevydržím ani já 🙂

bublinkajasminka
10. mar 2010

marmazel - aj yasmi cikala tak casto najprv ale ked boladlhsie a dlhsie bez plienky aj dlhsie vydrzala - to prislo samo a zacala cikat menej casto..

germik
10. mar 2010

ahoj holky, mame presne rok a všetky kamarátky čo majú rovnako staré deti už dávno učia na nočník..... zatial bezúspešne 😒 Už sme s tým začali asi tretí den, malá do nočníčka nikdy nič nespraví, zato sa hned pociká len čo z neho zlezie 😖 Ako pochopili že do nočníčka sa ciká a kaká a kedy ste to trenovali? Hocikedy alebo napr. vždy ráno? Díky

frola
10. mar 2010

do dvoch rokov dieta neciti tlak na cikanie preto je velmi tazke ich to skor naucit. nasi rodicia nas tym trapili lebo sa chceli zbavit starosti s plienkami. okolo druheho roku je uz dieta pripravene a nie je problem ho to za tyzden naucit.

lalus
10. mar 2010

germik, ešte je fakt skoro....dajte si ešte aspoň 6 mesiacov čas a potom skúšajte (ale ako píše frola, aj neskôr stačí, okolo 2 rokov je to už takmer pre všetky deti pochopiteľné - niektoré pár mesiacov skôr, niektoré dokonca pár mesiacov po dvoch rokoch)...na všetky kamarátky kašli - neverím, že sa niektoré ich dieťa naučí pýtať na nočník. A to že sa im podarí náhodne odchytiť dieťa, keď mu akurát treba cikať a dieťa sa vyciká za výhru nepovažujem 😖

Neviem, či Ti už malá chodí, ale nás malý, kým len lozil, tak ešte ako tak posedel na jednom mieste (nočník sme vtedy ešte aninemali 😀 ) teda myslím pri hračke na zemi a pod. No a odkedy sa rozbehol, tak trvalo asi 3 mesiace, kým sa znova zastavil a bol sa schopný chvíľku na zemi zahrať 😀