Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

sussanah
24. júl 2010

Diky holky za info 🙂 Me totiz dost vydesila moje mamka, kdyz mi tvrdila, ze ja jsem v roce byla bez plen a vydrzela jsem tak 2-3h podle situace 😕 My jsme prave taky tak na te hodce, jak kdy (spanek vydrzi i treba 2h). Jeste jednou dik 🙂

jankapiknova
24. júl 2010

naš maly tiež dost často cika, ale teraz už aj dost vydrži, napr.vydržal už aj 3 hodiny a vycikal sa ked sme došli domov ale vačšinou cika každu hodinu a pol približne. 😉

katmi
24. júl 2010

zaklad je stale sa deticiek pytat,ci sa im chce.. ja sa malej pytam aj 3-4krat za hodinu 😀 aj ked uz viac menej viem,ze sa vypyta uplne sama .. 🙂 vela stastia vsetkym od oducania 😉

janka79
24. júl 2010

ahojte, uz sme zacali aj my s chodenim na nocnik, ale ked ma maly kakat, tak sa toho boji...je to normalne?

jankapiknova
24. júl 2010

@katmi - ja sa tiež často vypytujem teda hlavne vonku a medzi ludmi ale doma už ani nie ide mu to už dobre ale vonku sa ešte trochu bojim 😉

keba
25. júl 2010

@janka79 tak my máme ten samí problém...na nočníček se v poho vyčůrá a už se jí dokonce ani nemusím stále ptát aby se nepočůrala,ale když má kakat tak bud do plínky zrovna když jí má na spaní nebo prostě do kalhotek... 😒 příjde až už to má uděláno!Sme jí tovysvětlovali po dobrém ,po zlém ale zatím stále nic..... ☹ tak jen doufámže na to také příjde abude chodit nanočník nebo záchod.........chce to asi pevné nervy a vydržet 😀

adetka
25. júl 2010

Nam od plienok pomohla svokra... ked mala Mirka dva roky a osem mesiacov... a travila letne dni u nej na zahrade... polievala a hnojila travicku (tak jej to vysvetlila)... a do nocnika prechod uz nebol tazky... na noc som jej prestala davat plienky... ked sa cca mesiac do nej v noci nevycikala... mala tri roky a dva mesiace... nenutila som ju...

cibulkas
25. júl 2010

Ahojte dievcata, chcem sa podelit o moju skusenost s oducanim. Nasa situacia je taka, ze nasa mala sa vycika aj vykaka do nocnika, ale este sa nepyta. Ale vydrzi aj 2 - 3 hodiny necikat ale ked to na nu pride, tak sa nevypyta, ale pusti dole nohami. Tak som chodila s handrou jak blazon. Uz som si pripadal, jak blba!!!!!! 😠 😠 A nepomahalo nic: ani vysvetlovanie, ani knizky, ani krik, ani nic!!!! Musela som proste ja vystihnut tu pravu chcilku.
Ale uz zopar dni mi pomaha carovna veticke: Kristinka necikaj, vydrz ochvilku pojdeme na zachod (nocnik). A Kristinka pocka a ked ju dam na zachod, tak sa vycika!!! Tolko radosti. A mozno sa jedného dna zacne pytat aj sama.
Ak mate podobny problem s pytanim sa na nocnik, tak skuste, mozno zaberie.
pa a hlavne pevné nervy!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

monika77
26. júl 2010

ahojte,,,my máme 17 mesiacov a stále nič,,,doma skúšame, rozprávam mu ale keď sa ho spýtam či ideme cikať na nočník vždy ujde,,,tak neviem asi má ešte čas alebo neviem ako začať

u2jana
26. júl 2010

tak sme boli 2tyzdne bez plienok,ked ju posadim, tak si obcas cikne, obcas nie, kakat sa je do WC nechce... takze boli kalamity. ale o pytani nechyrujeme, takze to bude este na dlho.
teraz ma trochu stoplo to pocasie, je dost zima, bojim sa ju nechat vonku bez plienky v gatkach

ako ste to robili vy? nechavate dieta bez plienky aj ked je takto zima?

zlatouch
26. júl 2010

monika, u nas to prislo z niceho nic. Na nocnik jsem malou davala od te doby, co sama sedela, s uspechy i neuspechy 😉 Ale najednou kolem tech 20m se to zlomilo, najednou si zacala rikat, do te doby to asi nebyla schopna poznat 😉 Rekla bych, vydrz 😉

u2jana, doma na terase beha bez plenky, ale na ven si ji teda jeste porad berem, zas takovy profici nejsme 😉 Ale to neni zimou 😉

janka79
26. júl 2010

@keba maly sa zas vykaka do nocnika odvtedy ako sa raz pokakal a nemal plienku 🙂 ale ked ma ist tak vzdy vravi, ze sa boji a musim ho drzat za ruku a ked mu mam utriet zadok, tak uteka...neviem, ci ho stipe ritka, ale nezda sa mi cervena, ale vzdy ked mu poviem, ze mu dam na nu kremik ukludni sa...vobec neviem, asi pockam par dni a uvidim...

@monika77 aj my sme tak zacinali...tiez by som poradila, byt trpezliva 🙂

u2jana
27. júl 2010

potrebujem poradiť,
dnes sme mali zlú noc, po polnoci 2hodiny buntošila a nakoniec, ked som si myslela, že už konečne zaspala, tak sa polospanku pokakala - mala plienku, ale aj tak neviem, či je to normálne.

už mala pár noci, že sa zobudila so suchou plienkou a teraz toto.
cvicime WC, s kakaním ma problém, trochu potlačí a ked to hned nejde tak uteká preč, párkrát sa pokakala do gatiek a tvarila sa ze nic.
inak skúsame to už druhý týzden a opýtaním niet ani reči 😒

dera
27. júl 2010

My sme na tom rovakooooo... ale nechceme ani nočník a WCko. Poradte čo máme spraviť. Nechce sa dať uplatiť lentilkami, nálepkami, nič nefungíruje : ☹ -( ☹

u2jana
27. júl 2010

@dera
nám pomáha, ked na WC zobrieme naku hračku, plyšáka, babiku a ta jej potom zatapká, ked sa vyciká.
vidím, že vie ako to má robiť, sústredí sa a zvyčajne cikne.
ale aj teraz sa pocikala, pri hrani a vobec ju to netrapilo 😒
s kakanim je to fakt horsie - uplne ma s tým nočným kakaním šokla - to už neurobila strasne dávno - neviem, či nemá nejaký podvedomí blok a preto sa pokakala v polospanku 😒
kokos, toto odplienkovanie je fakt maturita! 🙄

vodnarky
27. júl 2010

ahojte.. 🙂
my tiez nemame ziadne pokroky.. ☹ stale si prezivame neuveritelne sceny,ze nocnik a zachod NIE..to je cela odpoved..ale mame teraz na navsteve sestrinu dceru (4roky) a ta chodi uz normalne na zachod,tak snad ked uvidi ju..??? 😅 takze od zajtra sa jej chystam plienky,cez den,zobrat uplne.. 😠 ..tak uvidime ako to dopadne.. 😉

jankapiknova
27. júl 2010

ja som mu jedno rano nedala plienku a nema ju do teraz,zvikol si pomerne rychlo ale chodi na velke WC. Plienku mame len na noc,každy den sa sice rozhodujem mu ju nedat ani na noc ale ešte mam obavy 😕

neumisa
28. júl 2010

Trochu se k vám přidám, neboť i my jsme včera slavili - náš malý drobek (2 roky) si poprvé venku zavolal, že chce čůrat a povedlo se mu (s mou dopomocí) na stojáka jako chlapovi! 😀 Jinak k chození na nočník - momentálně už za mnou chodí a přešlapuje, to je jasné, že je nejvyšší čas usednout, ale když se zabere do hry, tak má občas "nehodu". Přes den je bez plínek, balím ho jen na spaní a když jdeme ven. Když jsem začínala s chozením bez plín, připadala jsem si jako uklízečka - v jednom kuse v ruce hadr a vytírat podlahu. Ale během týdne pochopil, co chci a teď už je to v pohodě. Jen kakat do nočníku nechce, klidně celý den počká, až dostane plínu a to pustí do ní 😠

u2jana
28. júl 2010

no hlasim, ze my dnes zas mame spat plienky, vcera sa 3x pocikala, mala teplaky a gatky a vobec jej to nevadilo - a to sme uz 2 tyzdne trenovali, tak asi nie je pripravena 🙄
skusim tyzden, dva pockat a uvidime, ci sa potom chyti 🙄

cakala som, ze to bude tazke, a aj to je tazke 😝

zuzin78
28. júl 2010

ahojte
my sme zacali pred mesiacom trenovat bez plienky, a po tyzdni pochopila cochcem. dovtedy ked som ju nechala bez plienky, tak cikala kde chcela. teraz pekne krici CCC a utekame cikat. zatial cikame do travicky pred domom , do nocnika a ani do wc nechcela. dneska prvy krat si sama sadla na nocnik a tam sa vycikala. neskor si isla sadnut aj na redukciu co ma na zachode, a zatial tam nic nepustila. vsetko uz chape co od nej chcem. a uz to vie aj kontrolovat. plienku ma iba na spanie . ked chce kakat, tak mi donesie plienku . zatial to sme netrenovali.
drzim vsetkym detickam palce a maminkam pevne nervy. deticky sa to rychlo naucia, len musia dozriet.

marorlinko
28. júl 2010

@janka79 to je normalne,moj je tiez taky,neviem ako ho mam naucit kakat do wc alebo nocnika, s cikanim nikdy problem nebol, sam ma prekvapil od roka spi v noci bez plienky a nepocural sa,ale kakat nechce,boji sa,len plienku donesie,snazim sa ho presvedcit,ale neda si povedat,citala som o tom,ze deti si myslia,ze im tam spadne cele telicko,ale nieco z nich vypadne a pod. skusala som az kym samo nevyslo a vyslo mimo nocnika,dala dnu a tesil sa z toho,ale potom zase plienka,neviem si rady tiez. snad casom pochopi,ze je to normalne,ved ide daskedy aj somnou na wc,lebo rad splachuje wc a stale mu vravim,ze mama kaka a tesim sa,ale nic.

vieri22
28. júl 2010

u nás učenie na nočník bolo zaujímavé, môj syn má 30 mesiacov , takže načase aby chodil na nočník ,viackrát som ho aj predtým skúšala, hned ráno ho dávala, ale nič niekedy aj dve hodiny/to som iba vyskúšala raz/bol schopný sediet na nočníku a nič.....kedže bolo teplúčko tak som ho nechala nahého a aj to si pocikal nohy...už som nevedela čo s nim , viackrát hovorila načo je nočník ,a on nič asi mi nerozumel..až som prišla s nápadom ,sú tu videa , kde sú malé detičky a ako pekne sa vycikajú do nočníka a práve taký istý nočník s kačiatkom aj má , potom boli videa kde mačky chodia na záchod a mačky má strašne rád , a ked videl, ze aj cica kaká...na druhý den akoby sa celkom zmenil už sám od seba chodí na nočník , pravda ked je nahý tak mu to lepšie ide vtedy aj kaká a píška , ked má na sebe nohavice vtedy sa stanú nehody, ale sa aj pýta, ked treba ísť na potrebu...Neviem či som pomohla ,ale u mna to zabralo...

u2jana
28. júl 2010

@vieri22 fiha, to ma nenapadlo 🙂
kde si nasla tie videá?

vieri22
29. júl 2010
https://www.youtube.com/watch?v=x9PIZtCLT30

u nás dohováranie nepomáhalo,a v okoli nepoznám také malé detičky, ktoré by to ukázali/ predsa od rovesníkov sa lahšie naučí/, tak jedine ostali tieto videa

dera
29. júl 2010

Jeej kukla som a ideme skúšať. Teda vy ste hlavičky. Ja som už kadečo vyskúšala a ništ... Dáme vedieť čo a ako....

neu.sona
29. júl 2010

Ahoj holky,

zajímalo by mě, jestli některá máte zkušenosti s hrajícími nočníky od Fisher Price, konkrétně tento
http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/nocniky/hrajic...
a nebo tento http://www.aaahracky.cz/nocnikastolicka2v1m4774....

Matýsek už chodí hodně kakat na nočník, moc nám zatím nejde ustálit čůrání, ale už na něm vidí, že ho to neba a hlavně, ten dosavadní je mu malý, tak bych mu pořídila nějaký lepší, který bude mít i funkci potom na záchod a stolička 🙂.

Děkuji Vám moc za názory.

vodnarky
29. júl 2010

jeeej..tie videa su dobre.. 😀 ..urcite jej to ukazem... 😉 dik vieri.. 😵