Ako malú naučiť chodiť na nočník?

ivanka223
9. aug 2007

Ahojte mamicky, mam zasadny problem, dcerka ma 18mesiacov a prestala chodit na nocnik. Ked ho vidi, ma strach a krici, ani si tam nesadne. Ked bola mensia asi mala 10mesiacov tak v pohode chodila na nocnik, cez den aj 4krat a asi za 5mesiacov akokeby utal! Ani vidiet. Dakujem za odpovede, ako na to! 😅

jankapiknova
5. sep 2010

@martinka17 - jak sa ochladilo,tak našmu sa zas sem tam stane že mu cvrkne ale zadrži a cika dalej na WC. Častejšie chodi cikat teraz tak asi preto 😉

martinka17
5. sep 2010

@jankapiknova ja ho ešte skúšam posadiť na nočník, wc sa bál. Ale niekedy uteká, oooobčas sa vyciká, ako má náladu 😀

zuzankast.
7. sep 2010

@brisalek ahoj, já ti neporadím,ale jsem taky zvědavá, co ti kdo poradí. máme to podobně... když jdu na záchod nebo se převlíkám - stačí sundat kalhoty 😀, malá (bude jí 17 měsíců) volá "čůat" a letí si sednout na nočník, buď oblečená nebo si sundá aspoň kaťata. ale i když jí sundám i plenku, tak nic, sice chvilku sedí, to jo, ale nic nevytvoří. ani po spaní, ale uleví si jak jí dám plenku a to zas hlásí "čuat" asi jako že je hotova 🙂 taky nevim jak na ni. doufám že jednou se vyčůrá a dojde jí to 😀

martinka17
7. sep 2010

@zuzankast. neviem, ako ste na tom, ale podľa neurologov vraj dieťa ovláda močový mechpr až vtedy, keď vie samo výjsť a zísť zo stupienka.....možno ešte nie je tak ďaleko🙂

zuzankast.
8. sep 2010

@martinka17 já četla že od 15.měsíce, ale nejedu podle tabulek, nechci nic uchvátat, jen to zkoušíme - až na to malá přijde, tak budu ráda 🙂 ted se tím bavíme, jak hlásí čůat a sedá na nočník v tepláčkách

martinka17
8. sep 2010

@zuzankast. Samko mal 19, keď už po meisaci krásne vydržal suchý, necvrkal, len ooobčas, potom uťalo a nočník je nepriateľ....tak som ho nechala, občas posadím, ale vždy si cvrkne do plienky, kým ju dám dole 😀

zuzankast.
8. sep 2010

@martinka17 tedy na svůj věk si myslím fakt šikulka! I když cvrká 😀

martinka17
8. sep 2010

@zuzankast. no skôr bol šikulka, teraz máme obdobie štrajku a nechce nočník, ale neriešim, síce mi chýba to slipkovanie,a le máme plienok doooosť 😀

vodnarky
10. sep 2010

ahojte...tak my uz asi 5 dni sme cely den bez plienok a co je na tom najlepsie,tak ono to prislo naozaj samo..sama tam ide,ani sa nepyta,len mi to oznami,ze ide pisat,alebo ze uz pisala... 😅 .. 😀 ..a co je na tom najlepsie,tak nehodu sme mali za tych 5 dni len dve a aj to si len cvrkla...a co sme boli uplne prekvapeny,tak je to to,ze jak tam zacala sama odseba chodit pisat,tak zacala aj kakat...takze jupiiiiiiiii...!!!!! 😀 ...
teraz uz viem,ze urcite to netreba silit,alebo nasilu ucit,lebo uz podla nas maminiek,alebo tabuliek je uz cas...vobec nie...a pri druhom uz taku chybu neurobiiim... 😉

andika10
10. sep 2010

@vodnarky tvoj príspevok ma fakt potešil, už mi to lezie na nervy tie otázky ešte majú plienku 😖 malý sa mi istý čas pekne pýtal ale teraz ani za svet, a malá sa nepýta, ona si len sama sadne a vypišká sa ale keďže mame nohavice tak sa mi stále popišká, keď to zbadám tak jej dam dole nohavice ale keď niečo robím tak sa mi neozve

vodnarky
10. sep 2010

@andika10 -podla mna,mozes byt v klude..jak pozeram,tak my sme o pol roka starsi a zacali sme len teraz.... 😅 ...... 😉 ....

marmazel
15. sep 2010

tak nevím, mám pocit, že mi se to snad nenaučíme, jí to prostě ani nevadí být počůraná, když jí v tom nechám, ale jak to tu čtu tak snad to příde, stále doufám, že to příde samo, ale nějak tomu přestávám věřit, a nejhorší na tom je, že už to bude pomalůu rok co trénujem a až na pár světlích vyjímek nic. ach jo.

blanblan
15. sep 2010

@marmazel, podla mna si z toho nic nerob, mala je este dost mala, teda tu kde zijem deti mladsie ako 2roky su malokedy bez plienky, nikto sa s tym neponahla.moja dcera zacala byt "cista" ked mala dva a pol a tiez to trvalo asi rok. myslim ze aj v tvojom pripade to pride coskoro, mozno aj zo dna na den.

marmazel
15. sep 2010

BLANBLAN: no právě, stále sem čekala na druhé narozeniny, pač všude píšou že to pak de samo a za 2 měsíce nám bude 2 a půl roku a nic, ale pořád si říkám, že už to přece musí přijít, plenku nemá, když pije hodně čůrá co hodinu, ale když málo tak vydrží ty 2- 3 hodiny, ale větčinou se počůrá nebo si ucvrnkne a pak teprve běží na nočník. takže je vidět že to umí zastavit , teda jak kdy 🙂 ale převlíkáme každou chvíli

lienockaa
15. sep 2010

ahojte, ja som sem pred casom pisala, ze si neviem rady s nocnikovanim..odvtedy presli cca 3 mesiace a vsetko je inak..syn, ktory nechcel nocnik ani vidiet a nebola vobec sanca ho tam posadit, jedine nasilim, co som ja nechcela, mi pred mesiacom a pol z jedneho dna na druhy zahlasil: mama, ja chcem ist vyzleceny cikat na velky zachod..odvtedy sme bez plienky a nepocikava sa ani v noci, hoci bolo spociatku par nehod, aj dni kedy sa zabudal pytat, tak mozem povedat, ze sa krasne zbavil plienok, na nasu velku radost, pretoze nam hrozilo, ze budeme plienkovat dve deti..🙂chcem vsetkym poradit-len trpezlivost a naozaj plati, ze dieta skor ako je samo zrele na nocnik nenaucite a je to zbytocne trapenie pre mamu aj pre to dieta..a verte mi, ze ja som skusala dost casto ho ucit, nezabrala nijaka metoda, az kym sa neodhodlal sam..drzim vam palce, aby ste to zvladli takto krasne bez stresu ako my.. 😵

berus222
16. sep 2010

ahojte. ja davam maleho kazde rano a vecer pred okupanim na nocnik. vzdy sa mi tam pekne vycika a rano aj kaka. aj ked ho dam cez den a poviem mu cikaj, tak sa pekne vycika. uz mi aj parkrat doniesol nocnik, tak som ho tam dala a pekne urobil co potreboval. je este maly, takze necakam ziadne zazraky, ale uz vie, kedy musi ist. nerozprava, len tie svoje hatlaniny, takze mi nepovie kedy mu treba. ako ho mam naucit, aby mi to "povedal"??? a zase davat ho 100x a den sediet, to teraz nema vyznam. teraz v lete, ked bol naholo a pocikal sa, tak mi prisiel povedat sssssss. naozaj od neho necakam zazraky, ale ked uz vie kedy potrebuje, tak to chcem vyuzit. ale ako?

martinka17
16. sep 2010

@berus222 neviem, ja som malého mala týždeň so suchými slipkami, občas sa aj pýtal, tiež sme začali so sedaním ráno, večer, cikol, keĎ som vyzliekla......potom zlom a od vtedy sme v plienkach, skrátka sa mu nechce, neviem, nechápem a ani neriešim, občas ho posadím, ale ináč nič 😉

antdem
16. sep 2010

Ahojte. Ja mám z toho tiež nervy-hlavne keď nám cudzia teta v obchode pri kupovaní plienok povie: Taká veľká a ešte nosí plienky? Moja malá na nočníku posedí a nič. Na wc tiež posedí, prelistuje časopis 😅 a nič. Keď jej nedám plienku, nájde si miestečko a očúra to. Nebaví ma donekonečná čistiť koberce, tak jej tú plienku dám....Zdá sa mi dosť chytrá na ostatné veci, ale toto úplne ignoruje. Spievame si pri tom, ukladáme bábiky na nočník (hračku) a nič. Už sme kúpili aj krásne gaťky-vytešuje sa z nich, ale ak jej treba pišať, tak si pýta plienku....

martinka17
16. sep 2010

@antdem nabudúce tete povedz: Taká stará a toľko zbytočne trepe?
Ak malá neche, tak to nerieš. ja idem asi budem musieť v januári do práce, tak kedy ho odnaučím,a le tak nenanútim ho, nechce, tak nechce. Kámoška má chlapca o rok staršieho a síce ciká do nočníka, aj celkom ostáva v suchu, len sa nepýta, takže celý deň sa kámoška pýta, netreba ti cikať. A nebude sa pýtať, tak čo má robiť, hlavne, že aspoň sa nepocikáva🙂

u2jana
16. sep 2010

ahojte,
nam pomohlo leto a hlavne som ju nechala bez plienok a povedala som jej, ze cikat kakat treba do wc a nie do gatiek.
skusali sme to na dvakrat, ked sa nechytila do tyzdna, dala som naspat plienky a za dva tyzdne zas.
Potom mala dva dni este nehody, ale uz som videla, ze ked sa pokakala do gatiek, tak ju to mrzelo a hambila sa.
Odvtedy sa pytame. Obcas ma este nehodu, hlavne, ked je doma zabrata do hry, a inak sa pyta.
Inak ja som jej zrusila hračky na WC - proste WC je WC a nie miesto na hranie.
Dostane tam maximalne kefku a cisti si zubky.
Ono je to fakt tazko radit, kazde dieta je ine, ale u nas fakt zabralo plienky prec a gatky - pekne farebne, aby sa jej pacili a nosila ich rada.
Plienky na spanie este ma, tomu nechavam este cas. uvidime.

martinka17
16. sep 2010

@u2jana presne, pritom môj malý už cez deňnikdy necikol v spánku a v noci sa mu to pár krát tiež podarilo...uvidíme, skúsime neskôr zase🙂

antdem
16. sep 2010

@martinka17 😀 🙂 to sú hlavne také odborníčky na výchovu z čias socíku, keď museli do práce po 1/2 roku, detičky šup do jaslí a tam ich to naučili súdružky učiteľky. No ja tiež neviem ako s prácou, ak budem musieť od nového roka, tak to isté čo Ty. Dúfam len, že sa nám to postupne prelomí a naučíme sa.

berus222
16. sep 2010

@antdem ked moze byt cudzia teta sprosta, bola by som aj ja a povedala jej, ze nech sa tak hlupo nepyta, lebo nikdy nemoze vediet, kedy ich aj ona bude potrebovat!

u2jana
16. sep 2010

@martinka17 vy mate este kopec casu, ja som s tym zacala ked mala mala 22mes a podarilo sa to az ked mala 23mes. Skor som s tym ani nezacinala, lebo na nocniku vrestala a nechcela ho a WC sa trochu bala - proste musela na to dorast.

martinka17
16. sep 2010

presne, ktovie, kedy to zvládli jej deti, resp. či vôbec má nejaké??? 😀

martinka17
16. sep 2010

@u2jana to hej, len on už bol v pohode, suchý, začínal sa pýtať, zvládol to krásne, a potom sa ochladilo a zo dňa na deň sme skončili ☹

u2jana
16. sep 2010

@martinka17
som čítala, že deti majú také regresné obdobia, aj keď sa pýtali, tak zas prestanú - hlavne, keď začali s odplienkovaním skoro. Byť tebou, tak to neriešim, dám spať plienku a zas mesiac skusiť znovu bez - a uvidíš, či sa chytí.
Máte ešte kopec času, čo poznám detičky, tak v dvoch rokoch, je bez dennej plienky málokto.

andika10
16. sep 2010

mi máme 25m a na noc aj von ešte potrebujeme plienky, malý sa občas vypýta občas nie, vonku zabudne... a malá sa vôbec nepýta ona si len sadne na nočnik a ciká, ale keď nezbadam že ide k nočníku tak ciká cez nohavice 😖 , ale čonarobím, stresovať sa nebudem, možno zo dňana deň sa odnaučia, presný recept neexistuje, vela záleží aj od dieťata, 🙂

weverka11
16. sep 2010

moja neterka nechcela chodiť na šerblík a plakala tam, až som jej jeden večer povedala jednu z mojich "úžasných výchovných" rozprávok o chudobnom dievčatku - sirote, ktoré nemalo nočník, a tak malo stále len pocikané plienky až dostalo zapareniny a pekne som jej ich opísala - prosto uplne niečo strašné zo mňa vyšlo 😀 😀 .... vysledok bol taky, že malá síce nezaspala, ale na druhý deň sa chudera sama vypytala na šerblík - asi mala hrozu zo zaparenín 😀 chudatko moje maličké, aj mi jej potom bolo lúto, ale pochopila, ze serbel je nutnost 😉 potom to všetkým naokolo rozprávala, aka je ona hrdinka 🙂

martinka17
16. sep 2010

@weverka11 no super, len koľko mala mesiacov???? 😀