Ako na neposlušné dvojičky?

zuzana1207
22. máj 2012

potrebujem poradiť, mám doma 2r.7m.dvojičky, chlapcov. V posledných mesiacoch si s niimi nevieme rady.keď im niečo zakážem, slušne im to poviem , nakričím, skúsim aj opak toho čo ide urobiť, teda nech to urobí, dokonca im šupnem aj na riť aj tak si urobia po svojom.Budú sa na nás dívať a čakajú čo urobíme a popritom sa nám smejú do očí.Ja už som z toho zúfalá, je mi do plaču a som zrelá na psych.... Neviem ako to mám riešiť, bo som už vyskúšala naozaj všetko.Dokonca všetky hračky majú dvojmo, niekedy sa o ne bijú, hryzú, hádžuo zem a nakoniec revú a všetci okolo sa dívajú ako by som ich doma bila........

ichbinich
22. máj 2012

@zuzana1207:
To je obdobie vzdoru. Naozaj skusaju, co mozu a kde su hranice. Ty to mas o to tazsie, ze mas dve naraz.

Urcite pozri tuto diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/obdobie-vzdoru-u-dietata-ako-si-s-tym-poradit/
Je presne o tvojom probleme, je tam vela nazorov a rieseni.

Univerzalne riesenie neexistuje. Treba sa naucit rozlisovat, ci nieco chcu a nevedia sa vyjadrit, ci hraju divadielko, ci skusaju hranice alebo ci ich nieco emocionalne rozhodilo a nevedia, co s tymi pocitmi robit.

Capnutie po zadku nepomoze, skor pomenovanie emocii, situacie, pripadne priatelska ignoracia (povedat, idem do kuchyne, ked sa ukludnite, zavolajte ma alebo pridte za mnou) a jasne urcenie hranic. Nie zakazy od rana do vecera, ale vytvorit a dodrziavat hranice. Ale to je na dlhsie, precitaj si tu diskusiu, ked budes mat cas.
A hlavne pevne nervy a mantru: "to je iba faza, to je iba faza" 😉

ninap
6. jún 2012

Mi má presne 2 roky, chlapcov a tiež mám pocit že som už na konci so silami. No v našom prípade máme veľku hluchotu...Ak im poviem podťe sa obliecť, poďme ideme do vnutra, alebo im poďme ideme niekam vôbec nepočuvaju. Ale najhoršie čo mne sa zdá je to že ak im poviem napr. nejedz to je to kyslé (citron), tak nepočuva, alebo nechytaj to opáliš sa...nie najprv sa opáli a potom plače, nebuchaj do okna...nie musím prísť a chytiť mu ruku a znova povedať nono nebuchaj a dovod prečo nesmie buchať.Minimálne 3-4x im musím niečo povedať aby to nerobili a ked to poviem najprv jednému v zápätí to chytí ten druhý a znova sa len opakujem. Jeden den im niečo zakážem že to nesmu a na druhý to hned urobia a nehorázne su netrpezlivý...Niekedy mi pripadaju akoby mi nerozumeli a u nás to je tak že jeden už mal vzdor a teraz to má ten druhý. Cítim sa ako dozorca

miriamkac
6. jún 2012

Zuzana....
Napíšem len jednu vetu: Čím budú starší, tým bude väčšie vzrúšo.
Keď prídeš na nejaký super návod, daj mi vedieť 😀 😀 😀 😀

A ešte jedna vec: vykašli sa na ostatných ako sa dívajú....ty musíš krotiť dvoch čertov, tak nech si to príde niektorý z divákov vyskúšať. Prestaň si pripúšťať niektoré veci a riaď sa inštinktom.

ninap, píšeš o mojich chlapcoch? 😀 ...ja len doplním....: poviem jednému: nerob "toto"...nestihnem dopovedať, druhý urobí 😝

jonatanka
10. jún 2012

🙂, moje majú 4,5 roka, párik u nás zabralo keď sa bili a ešte aj stale( v podstate nonstop) bijú, jediné. Jasné, daj ku/jej, dobite sa, veď to súrodenci ktorí sa ľúbia a ľúbia maminku robia. Vtedy hneď prestanú a začnú sa pusinkovat. Vekom ich rivalita klesá, našťastie, lebo mi je veľmi divne že susedia pre tie vresky ešte nezavolali sociálnych pracovníkov

irriss
10. jún 2012

Ja mam doma dvojicky, uz bylo devcatum 9 let..ale musim rict, ze NIKDY jsem s nima nemela problem..

Ridim se timto, u vsech mych 4 deti:
"Kdo si hraje, nezlobi"

Podridila jsem se ja jim..vyrustaly"bezrezimove" a nemuzu si stezovat ani ted .. 😉

Od utleho veku jim neustale vymyslim nejakou cinnost...vetsinou manualni 😉
Tvoje maji uz skoro 3 roky, myslim si, ze uz i s nima by se dalo ledaccos podniknout a zabavit😉
Ale jsem presvedcena o tom, ze kluci jsou vetsi zlobidla nez holky..takze chapu ...mam nekolik kamaradek s dvojkama klukama..a jsou take zrale na psy..... 😉
Preji hodne sily...za mne bych rekla, ze bude stale lepe...i kdyz nekdo tvrdi opak.. 😎

mamavera
11. jún 2012

tvoje deti ťa nabádajú, aby si im určila hranice, oni ich potrebujú, bez nich sú zmätené. Ale nech to nie je formou neustálych zákazov - napríklad ten citrón, čo si spomínala - vysvetli s kľudom, že nie je veľmi dobré ho jesť, je veľmi kyslý, ale absolútne nič sa nestane, keď ho vyskúšajú 😎 , samozrejme s tým chytaním niečoho horúceho to je už iné, ale môžeš im dať skúsiť aká je horúca šálka od kávy, ktorá je v nej. Tvoje deti potrebujú neustále nejakú činnosť, tak ako písala irriss, len ja na rozdiel od nej som za ten režim, nie s hodinkami v ruke, ale nám (rodine) to vnášalo do života kľud, možnosť plánovania, ale každá sme iná. Keď robia, to čo sa ti nepáči, chytiť za rúčku, pozerať do očí a povedať, že sa ti to nepáči, najprv navrhnúť náhradnú činnosť, odpútať pozornosť, keď to nejde, povedať, čo bude nasledovať, keď v tom budú pokračovať a ak aj potom v tom zotrvajú - vykonať. Nevšímaj si prejavy protestu, rev, hádzanie sa o zem a pod. nekrič na nich, rozhodne ich nebi. Vyskúšaj, viem, že je to pri dvoijčkách náročné (máme v rodine), keď bude najhoršie, spomeň si na mňa, keď mi v septembri príde takých do triedy 18 😀 😀 Tvoje dvojičky nie sú neposlušné, len sú v ďalšom vývojovom štádiu.

traktor
11. jún 2012

@zuzana1207 skus sa poradit aj v tejto teme..môzes tam aj odpovedat a aj sa pytat , nie ako tu .... https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/dvojicky-druha-cast/