Ako na nočné odpliekovanie dieťaťa?

silviaa
10. aug 2015

Ahojte, potrebujem poradit. Mam trojrocnu dcerku a stale ma na noc plienky. Ako ju odplienkovat? Cez den sa pekne sama vypyta cikat, aj obedny spanok vydrzi, to spi cca hodinu az dve. Co sa tyka noci, z desiatich noci len raz ma suchu plienku. Skusala som tri tyzdne v noci bez plienky, nepomohlo, aj tak sa pocikavala a len som prala plachty. Mam odsedovane, ze sa pocika v hociktoru hodinu, bud uprostred noci, tesne po zaspati alebo aj nadranom. Pritom pred spankom jej nedavam pit a na zachodik ide tesne pred spanim. Plienku jej davam az ked zaspi. Mam cakat az to same pride? Ako ste to vy riesili? Dakujem

libka1
10. aug 2015

Ja by som jej plienku na noc davala. Jedneho dna zistis ze rano je plienka sucha a vtedy je ten spravny cas. Niekto nosi dieta v noci v polospanku na zachod a podobne, ja som to s mojimi nikdy nerobila, nestotoznujem sa s tym. Ani teraz ked su vacsi v noci cikat na zachod nechodia, vydrzia celu noc. Dcerka prestala nosit plienku na noc ked mala 3 a syn ked mal 2,5. Prislo to samo, proste som rano zistila ze plienka je sucha tak som ju vysadila, parkrat boli este nehody potom, ale skor ojedinele, tie som riesila gumovou plachtou nejaku dobu po vysadeni plienky.

silviaa
autor
10. aug 2015

@libka1 o tom nocnom noseni dietata na zachod som tiez pocula. Raz som to aj vyskusala, lebo svagrina si to pochvalovala. Dcera bola len mrzuta a nic. No v juni mala tri roky. Tak ci dokedy...mozno este mam cakat.

libka1
10. aug 2015

@silviaa robievaju to, ja s tym nemam skusenosti, nechala som to na decka, prislo to fakt samo, u dcerky som bola netrpezliva ako vsetky mamky pri prvom dietati a tiez som spekulovala, ale na nocne nosenie na zachod som ja teda leniva 😀 pri synovi som uz vedela ze treba tomu nechat volny priebeh, a vyplatilo sa... ja som zastancom nehrotenia nicoho, mame v rodine dietatko co stale tlacili do serblikovania a podobne a dosiahli pravy opak. mala ma nejaky blok, 4 roky prec a na noc jej musia davat plienku lebo iba v noci sa vykaka, cez den to zadrziava. psychologicka im povedala ze to suvisi s predcasnym odplienkovanim vraj.

majulino
10. aug 2015

nocne nosenie na zachod je hlupost maleho ked som odplienkovala tak som ho nebudila ale ked zacal mrncat a pretacat sa tak som sa ho pytala ci treba piskat ale musel ist sam po svojich. ked som lezala v nemocnici tak ho drahy zacal brat v spankuu na wc a maly sa zacal opat pocikavat.
na noc som mu plienku prestala davat az ked si sam povedal ze nechce mal 2r 2mesiace

silviaa
autor
10. aug 2015

Mam starsiu dcerku, tak sa prestala pocikavat ako 2,5 rocna, tiez nechcem mladsiu do toho nasilu tlacit. Lenze ma uz tri roky. Aj sama sa hanbi ked sa zobudi, ze ma plienku, hovori ze je velka, a cuduje sa preco ju ma na sebe. Zial stale je pocikana a ja ju nechcem nechat bez plienky, spala by mokra.

libka1
10. aug 2015

@silviaa moja tiez mala tesne pod 3 ked plienku uz nepotrebovala, asi by som na tvojom mieste este par tyzdnov pockala a raz za cas skusila plienku na noc nedat, ze co sa udeje... vecer ju upozornit ze dnes je velky den a ide sa spat bez plienky, nech si je toho vedoma 😉 riskla by som to aj za cenu toho ze pocika postel, priebezne tak raz do mesiaca, pokus 😀

peneloppe
10. aug 2015

@silviaa

To sa neda naucit, ako cez den, to musi prist samo, ked na to bude pripravena. Moj stasi prestal s plienkami naraz, aj cez den a hned aj v noci. Mladsi to bolo na dlho. Mali sme to iste co ty, vacsinou sa pocikal, sem tam nie, stale prat plachty, pradlo, na nervy. Tak som mu nasadila plienky naspat.
Vyskusali sme opat ked mal uz 4 roky, tiez sem tam dobre, sem tam zle. Potom som ho zacala bravat na zachod pred polnocou ked som sla spat ja, niekedy som este aj v noci vstavala a zase ho bravala. 2 hodiny pred spanim uz nic nepil, aj ked v lete ked su take horucavy ako teraz, sa to neda velmi dodrzovat.
Postupne sme sa plienky zbavili ale bola to fuska. Potom zrazu uz necikal aj ked som ho zobrala a nepocikal sa uz, vedel to ovladat. Popripade sa zobudil v noci a krical ze mu treba a utekali sme spolu na zachod.
Ono to pride samo, neboj.

lauricka
10. aug 2015

vraj dietatko musi na to dozriet a to sa pozna tak, ze rano mava suche plienky nejaku dobu. A kazde dozrie v inom veku. Toto sa vraj moc naucit neda. Moje deti v noci, ked ich zobudime, ci idu cikat, sa casto jeduju kvoli tomu a cikat odmietaju ist. Malemu sme prestali davat, lebo zacal mat suchu mozno 4 mesiace po tretom roku a malej teraz v lete - 3,5 roka prec, ale nemaval suchu plienku rano, len niekedy. A to vlastne aj pokracuje, su noci, kedy vydrzi, ale casto sa raz pocika. Niekedy aj 2x. Musi dozriet na to. Tak sme to len vyskusali, lebo uz ide do skolky, od oktobra tam bude aj spat. Ten obedny by mala zvladnut a noc uvidime kedy.

canama
10. aug 2015

@silviaa My sme odplienkovali naraz den aj noc....totiz akonahle dcerka uz nenosila plienku cez den, na noc ju odmietala mat. U nas ale nefungovalo nikdy "pytanie sa na zachod" a myslim ze mozno moze byt problem aj tam. Lebo v tuhom spanku ta tazko bude dieta volat, ze odved ma na zachod. Moja dcerka proste mala k dispozicii na kazom zachode v dome nocnik a ked sa jej proste chcelo tak isla sama, nikdy sa nepytala mna...necakala ze ja s nou pojdem na zachod. Potom uz len kricala zo zachoda ze ju treba prist utriet. 🙂 Na noc sme mali nocnik priamo v spalni a ked sa nezobudila sama do polnoci ze jej treba cikat, tak som ju na cikanie budila. Potom uz do rana vydrzala. Ona totiz v tom veku celu noc bez cikania proste nevydrzala, to prislo asi az po polroku od odplienkovania ze vydrzala necikat celu noc. Ale vobec to nebolo nejake strasne, ako sa tu popisuje...zaklad totiz je ze motivacia k odplienkovaniu musi byt u dietata nie u rodica.

canama
10. aug 2015

@silviaa este teda dodam ze motivacia u mojej dcerky bolo, ze chcela nosit gatky ako ja, velkacka. 🙂

canama
10. aug 2015

@lauricka no len v tomto pripade musis ratat s tym, ze mozes dietatu davat plienky na noc aj do siestich rokov, ako moji znami. 😖

libka1
10. aug 2015

@canama takych deti co nosia plienku do 6 rokov je malo a vacsinou to uz suvisi s nejakou poruchou ci chorobou...

silviaa
autor
10. aug 2015

Ja stale cakam tie cca tri po sebe suche plienky a nic. Je to tak raz z desiatich noci. Asi budeme musiet pockat....

siska53
10. aug 2015

@silviaa moj mal 3 roky a 2m.,ked jeden vecer zahlasil, ze plienku nechce. A ro boka vzdy rano uplne plna ako balon.
Odvtedy mal 1.xnehodu tak po polroku 2x za sebou - stres zo skolky a choroba. Raz sme ho zabudli dat pred spanim a on sam zabudol, vycikat a raz blba nahoda, potom po roku a pol znova po nastupe do uz statnej skolky sa tiez 2x pocikal,inak nic.

A mala sama nechce uz vacsinou plienku,len obcas si ju da a akurat dnes sa po dlhokanskej dobe hadam aj po 2mesiacoch zobudila s mokrou plienkou,vecer si ju vypytala.

No kamoskin si zrusil nocne plienky az v 4,5r.,dokonca i v skolke sa casto pocas popoludnajsieho spanku pocikaval...

kitty88
10. aug 2015

Moja dcerka bude mat tiez o chvilu tri roky a plienku na noc stale ma. Ked sme zacinali pred par mesiacmi s odplienkovanim, mavala takmer kazde rano suchu plienku, za mesiac mozno 2-3x mala pocikanu, dokonca sa aj v noci pytala na wc, no nechavala som jej stale... Neviem, mozno to bola chyba a mala som jej uz vtedy zrusit, lebo teraz akoby spohodlnela a cca posledny mesiac kazde rano mokra plienka 🙄 takze zas sme v tomto na zaciatku a som zvedava, kedy zas pride cas suchych plienok, lebo nasilu to riesit nechcem, hoci detska psychologicka mi odporucala tu plienku jej jednoducho nedat, ze sa nauci a ze teraz v lete je to idealne, ale ja by som to radsej nechala na nu, pri vsetkom sa mi to doteraz osvedcilo... Aj som skusala par dni nedat, prvu noc vydrzala celu, no potom sa pocikala a absolutne jej to nevadila, ze spi v mokrom...

libka1
10. aug 2015

@kitty88 ona to uz ale asi dokaze udrzat ked mala skoro cely mesiac plienku nepocikanu. asi by som jej fakt tu plienku nedala par dni za sebou ako ti radi psychologicka, uvidis ze co sa udeje 😅 nevzdat to hned pri prvom pocikani...

kitty88
10. aug 2015

@libka1 jasne, ze vydrzi, len teraz prilis spohodlnela, lebo ma istotu v tej plienke... Nie som velmi za "nasilne" odplienkovanie, ale este by som to asi chcela skusit, tak uvidim, mozno ma prekvapi 😅 😀

libka1
10. aug 2015

@kitty88 toto nie je nasilne, ked to vie, treba ju nejak namotivovat krasavicu, aby to chcela sama 😉 pohodlnost by som netolerovala 😀 nemate nejaku kamosku co ma rovnako stare dievcatko a dosla by k nej kamoska na noc bezplienkova prespat? aby nedosla do hanby sama plienku odmietne 😉 alebo nieco ine na co vies ze sa chyti 😉

kitty88
10. aug 2015

@libka1 vacsina rovesnikov este plienku na noc ma tiez... No nic, skusim to nalepkami ako "odmenu" za suchu plienku, pri kakani do nocnika zafungovali dokonale 😀

libka1
10. aug 2015

@kitty88 prajem vela uspechov 😉 moja tiez bola lahko uplatitelna nalepkami kedysi 😀

kitty88
10. aug 2015

@libka1 vdaka, vsak mozno sa onedlho pochvalim uspechmi... Snad 😅

canama
10. aug 2015

@libka1 nie, toto suviselo s laxnostou rodicov. inak, neviem co je zle na tom ist v noci cikat, robia to predsa bezne aj dospeli.

kitty88
11. aug 2015

@canama ano, aj dospeli chodia v noci na wc, ale s tym rozdielom, ze ich nikto nasilu nebudi... ja sa s tymto budenim deti tiez nestotoznujem, ale ani neodsudzujem, vsak kazdy nech si robi podla seba, len som toho nazoru, ze dieta ma same prist do toho stadia, ze uz vie vydrzat ci vypytat sa na wc.

senka111
11. aug 2015

My nemáme od 20m.Ani na noc od prvej chvíle. Mali sme obdobia kakania
do gatí ale vydržala som to.potom prišlo obdobie cvrknutia ale aj oblečenie bolo mokré to trvalo 3m,som bola už na nervy,ale som vydržala. Treba chváliť. Čo sa týka noci boli nehody ale stiahla som povlecenie a oprala. Tiež som to vydržala prešlo to.V decembri bude mať 3.

anickaaa6aaa
11. aug 2015

Jakubko si dával na čas co sa plienok týka. Je bez nej od 2r8m ale začalo to samo. Potom cca 2tyzdne nato bola plienla suchá aj na obed tak som ju nedávala. Na noc bez plienky pol cca po mesiaci a to tak ze mával suchu plienku ráno. Já ho ešte hod po uspati dám cikat. V spánku. Musím lebo veľa pije inak by aj vydržal a sa vypýtal ale mal zo dve nehody že som zaspala a aj on tuho spal. Nám to takto vyhovuje. Dieťatko musí samo dozriet na to. Neboj príde to 🙂

alexanotbad
11. aug 2015

@silviaa urcite treba dat dcerke cas a pockat, kym na to dozrie. Netreba to silit, zbytocne ju stresovat a sebe robit robotu s pocikanymi plachtami. Ma plienku na noc v 3r, no a co?! Podla pediatrov je normalne mat na noc plienku do 5tich rokov. Kazdemu dietatku sa vylucuje antidiureticky hormon v istom veku v inom mnozstve, cize "mozog" musi na to dozriet, aby daval spravne signaly. 🙂
Nas starsi syn mal plienku skoro do 5r, dovtedy nemal nikdy obdobie suchych plienok, max.jedna raz za cas. A to platilo aj na poobednajsi spanok. Uz nam hrozilo, ze bude brat lieky, ale nakoniec sa to zrazu zlomilo a odvtedy pohoda, mal len parkrat nehodu. Bolo mi to proti srsti davat takemu velkemu dietatku plienky, ale kedze ma vsetci upokojovali, ze je to ok, tak som to prestala riesit. 😉

astonka
11. aug 2015

@silviaa no ja mam 3deti a každe jedno som v noci nosila na zachod...tiež som si odsledovala čas alebo už sa mrvili v posteli...a potom som čas posuvala u mna to bolo super a vobec ma to neobťažovalo

silviaa
autor
11. aug 2015

Dnes sme mali suchu plienku. Vela som ju vychvalila🙂. Drzte palce🙂

libka1
11. aug 2015

@canama samozrejme, ale nikto ich kvoli tomu viackrat za noc nebudi. Ked niekoho budia aby sa siel vycikat to nema so samostatnym pytanim sa alebo idenim na zachod nic spolocne predsa. 😅

libka1
11. aug 2015

@silviaa 🙂 super