Ako na odplienkovanie cez poobedný spánok?

pimpulienka
4. jan 2013

Dcerka ma 2,5 roka od 2 rockov krasne cika a kaka do nocnicka oducili sme sa bleskovo a uspesne. No cez obedny spanok ma este plienočku a veruže je po spinkani pocurkana..Ako na to? Suchu ju veru ešte nemala, preto mam pocit, ze asi nie je este pocas spanku poobedneho (lebo nocne budem riesit az samozrejne potom) na to pripravena, ci sa mylim? Dakujem za odpovede 🙂

kajusa83
4. jan 2013

Moja skusenost
Malu som odnaucila od plienky ked mala 2 roky a veru este dalsi rok sme jej pocas spanku aj v noci davali plienku.
A potom to nejak samo prislo 🙂

jasmika
4. jan 2013

Ja som malej prestala jednoducho dávať plienky a bodka. Odučila sa okolo 2 rokov a 3 mesiacov. Naraz prestala cikať aj cez den aj v noci sa začala pýtať...naraz. Dostala iba nové gaťky.... samozrejme krásnučké a s vysvetlením že už je veľká a plienočku jej netreba.. Ked sa pocikala...tak som ju prezliekla do suchého...ale chvíľočku-tak aby to neuškodilo som ju nechala aby vedela že to nieje príjemný pocit byť pocikaná... No a šup... zvládli sme to úúúúplne hladko. 😀

katuska169
4. jan 2013

u nas to tiez prislo samo,zo zaciatku sme jej nehavali plienku a ked nebola2mesiace pocikana tak sme skusili i bez nej a nepocikala sa tak sme ostali bez plienok a potom aj cez noc 🙂

slavinka9
4. jan 2013

ahoj. aj my to mame presne take iste.aj vekovo. asi dva mesiace cez obedny spanok nenosila plienku lebo ju nechcela a nepocikala sa.potom raz si vypytala a som jej ju nedala a odvtedy sa zas cez ten spanok pocikava. nejak to neriesim...musi jej ten mozok nejak spracovat ze nema cikat.chce to cas. vela deticiek sa pocikava este aj v skolke.ved sa naucia..maju cas 😉

sigsauer
4. jan 2013

AHOJ, moja malá odmietla plienky koncom 18. mesiaca, keď mi raz ráno pred prebalením povedala "necem pelu´", nedala som, pár krát sa pocikala, asi dva týždne som jej dávala aj na poobede, potom som jednoducho nedala, pred spinkaním ju dám vždy vycikať, a keď sa zobudí tak ideme rýchlo na záchod. tvoja je už staršia, skús jej pekne vysvetliť, že keď sa zobudí, tak nech rýchlo uteká na nočník:-

cicus13
4. jan 2013

aj my mame suche plienky cez den, ale napriek tomu mu ju davam, nevieme sa naucit kakat do nocnika ☹ vzdy to urobi ked ma spat...a dalsia vec co Nam tiez brani je, ze este stale nema posledne 4 stolicky a vtedy hoodne hnackuje ☹

panache
4. jan 2013

Cez den mi raz zaspala bez plienky a uz som neriskovala jej dat aby sa nezobudila a nehoda sa nestala 🙂 , tak som to spravila na druhy den zasa a nic. Ale ked som jej dala, tak plienka bola mokra. Takze ked deti dostanu plienku uz sa "nesnazia". Ale hlavne pred spanim na nocnicek a hned ako vstane takisto. 🙂)))

sendy182
4. jan 2013

ahoj skús ju dať tesne pred spánkon vycikať a povedz jej že keď vstane tak ju dáš opäť cikať aby sa nepocikala.......daj jej cvičné nohavičky alebo bavlnenú plienku na šatku skladanú na to gumené nohavičky.........pod plachtou v postielke nepremokavú fóliu a uvidíš.........nemusí to výjsť na prvý krát.....povzbudzuj ju......možno ešte v spánku nedokáže udržať moč........no veď uvidíš......... 😉